Jump to content

Ως τώρα αποτίμηση και εκτιμήσεις


stavros 9-11
 Share

Πώς το βλέπετε  

42 members have voted

  1. 1. Πώς αποτιμάται ο πρώτος γυρος

    • Πήγε καλά.
      34
    • Πήγε άσχημα.
      1
    • Πήγε μέτρια.
      7
  2. 2. Πως θα μας βρει ο Μαης

    • Πρωταθλητές
      13
    • Μάχιμους, ίσως το πάρουμε
      16
    • Θα το παλέψουμε αλλά δεν θα είμαστε πρωταθλητές
      9
    • Η ομάδα θα ξεφουσκώσει και θα απομακρυνθεί από την 1η θεση
      4


Recommended Posts

Τα εισιτηρια του γαβρου ειναι πλασματικα παντως και ο μπαοκ εχει 2 εντος παιχνιδια μεταξυ των οποιων το ενα ντερμπι.Αρα στα ιδια ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή μπιλ είσαι ευχαριστημένος από την εικόνα του οακα ξέχνα πέταλα ξεπέταλα αυτή είναι άλλη κουβέντα που κα καθενας έχει τις απόψεις του

 

Εσύ σαν σύνολο παρουσίας του κόσμου είσαι κομπλε με την ΑΕΚ μέσα σε ολα και όχι στην θεωρια αλλά στην πράξη και όχι με πονοματοαλλά με σοβαρή προσπάθεια να παίξεις μπαλα

Ποτε δεν ειχε η ΑΕΚ περισσοτερο κοσμο με εξαιρεση την εποχη χαφιε. Φυσικα και δεν ειμαι ευχαριστημενος, αλλα η γνωμη μου δεν επηρεαζει καποια κατασταση. Αλλοι ειναι υπευθυνοι  να βρουν τροπο να τραβηξουν τον κοσμο στο γηπεδο.

 

Και ειναι αστειο να γραφουμε σε καποιο φορουμ για ανυπαρκτους καναπεδακηδες κριτες, την στιγμη που η πλειοψηφεια του φορουμ ειναι ακριβως αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Οποιον δεν τον καλυπτει υπαρχει το απεναντι πεταλο με τις Ελληνικες σημαιες. Μεγαλη ομαδα ειναι η ΑΕΚ υπαρχουν ολες οι τασεις και ο καθενας βρισκει την θεση του

 

Μαλακία απάντηση έδωσες, μπορείς και καλύτερα.

 

θα μπορούσα να σου πω "αν σε ενδιαφερει η ιντιφαντα υπάρχουν και άλλες μεγάλες ομάδες που έχουν παιχταράδες όπως ο Κλαους Αθανασιάδης, να πας εκεί", αλλά δεν στο λέω.

 

Στα υπόλοιπα, δεν ζήτησα ούτε ελληνικές σημαίες να μπούν ούτε να μην μπει οτιδήποτε θελει ο καθένας. Σε αδειο πεταλο (γιατί αεκαρα ολε εκτός αν πρέπει να παω σε αδιαφορο ματς και να πληρώσω 5ε), ας βαλει ο καθενας την μαλακια του ΟΠΟΥ θελει, οχι αναγκαστικά ΠΑΝΩ απο τα κεντρικά πανιά της R.

 

Στο άλλο πέταλο δεν πάω, τι να κάνω εκεί να με φάει το αγιάζι μαζί με τους άλλους 5 που πάνε?

 

Στα λοιπά, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ η παρουσία του κοσμου της ΑΕΚ, ιδίως στο πέταλο με την μαζική συμμετοχή, τον ΞΕΣΗΚΩΤΙΚΟ ΡΥΘΜΟ που δίνει σε όλο το υπόλοιπο γεμάτο γήπεδο.

 

Πάντα τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα είναι πως ο ΑΕΚτζής τρέμει στην ιδέα του πρωταθλητισμού και είναι καραχέστης γιατί έμαθε στην μίρλα, στη μιζέρια, στον νικοξανθοπουλισμό και στον ντεμισμό. 

Έναν Μιραλάς στα 30 του δανεικό έφερε ο αρκούδος και οι μισοί έχεσαν τα βρακιά τους. 

Ο περισσότερος κόσμος δε θέλει να νιώσει αγωνία, δε θέλει να νιώσει χτυποκάρδι, δε θέλει να νιώσει κόμπο στο στομάχι που συνεπάγεται η διεκδίκηση τίτλων. 

Δεν θέλει να νιώσει ούτε καν στεναχώρια σε ένα κακό αποτέλεσμα της ΑΕΚ. 

Δε φταίει ο Νατσούρας, δεν φταίει το ΟΑΚΑ, φταίει ότι είσαι λίγος με την ποιοτική έννοια του όρου ως κόσμος. 

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειχε η ΑΕΚ περισσοτερο κοσμο με εξαιρεση την εποχη χαφιε. Φυσικα και δεν ειμαι ευχαριστημενος, αλλα η γνωμη μου δεν επηρεαζει καποια κατασταση. Αλλοι ειναι υπευθυνοι  να βρουν τροπο να τραβηξουν τον κοσμο στο γηπεδο.

 

Και ειναι αστειο να γραφουμε σε καποιο φορουμ για ανυπαρκτους καναπεδακηδες κριτες, την στιγμη που η πλειοψηφεια του φορουμ ειναι ακριβως αυτο.

 

το αστειο ειναι αυτος ο κοσμος να εχει και απαιτησεις αυτο ειναι πραγματι αστειο μπιλ 

Link to comment
Share on other sites

Μαλακία απάντηση έδωσες, μπορείς και καλύτερα.

 

θα μπορούσα να σου πω "αν σε ενδιαφερει η ιντιφαντα υπάρχουν και άλλες μεγάλες ομάδες που έχουν παιχταράδες όπως ο Κλαους Αθανασιάδης, να πας εκεί", αλλά δεν στο λέω.

 

Στα υπόλοιπα, δεν ζήτησα ούτε ελληνικές σημαίες να μπούν ούτε να μην μπει οτιδήποτε θελει ο καθένας. Σε αδειο πεταλο (γιατί αεκαρα ολε εκτός αν πρέπει να παω σε αδιαφορο ματς και να πληρώσω 5ε), ας βαλει ο καθενας την μαλακια του ΟΠΟΥ θελει, οχι αναγκαστικά ΠΑΝΩ απο τα κεντρικά πανιά της R.

 

Στο άλλο πέταλο δεν πάω, τι να κάνω εκεί να με φάει το αγιάζι μαζί με τους άλλους 5 που πάνε?

 

Στα λοιπά, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ η παρουσία του κοσμου της ΑΕΚ, ιδίως στο πέταλο με την μαζική συμμετοχή, τον ΞΕΣΗΚΩΤΙΚΟ ΡΥΘΜΟ που δίνει σε όλο το υπόλοιπο γεμάτο γήπεδο.

 

Πάντα τέτοια

Επειδη εχω χαθει λιγο. Το προβλημα ειναι οτι μπαινουν λινατσες πανω στα πανο, και οτι ο κοσμος στο πεταλο δεν εχει ξεσηκωτικο ρυθμο;

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειχε η ΑΕΚ περισσοτερο κοσμο με εξαιρεση την εποχη χαφιε. Φυσικα και δεν ειμαι ευχαριστημενος, αλλα η γνωμη μου δεν επηρεαζει καποια κατασταση. Αλλοι ειναι υπευθυνοι  να βρουν τροπο να τραβηξουν τον κοσμο στο γηπεδο.

 

Και ειναι αστειο να γραφουμε σε καποιο φορουμ για ανυπαρκτους καναπεδακηδες κριτες, την στιγμη που η πλειοψηφεια του φορουμ ειναι ακριβως αυτο.

 

Μονο που παλιά το πέταλο (τουλάχιστον) ήταν πάντα ψιλογεμάτο και ακριβώς γι'αυτό κράζαμε το υπόλοιπο γήπεδο ως "καναπεδάκηδες" και "ποπκορνάκηδες" κτλ κτλ.

 

Τώρα δεν πατάει ΟΥΤΕ το πέταλο, οι υπόλοιποι μια ζωή είναι οι ίδιοι. Απλώς τώρα πρέπει να βγάζουν περισσότερη φωνή απο την θύρα 1-35

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χαθει λιγο. Το προβλημα ειναι οτι μπαινουν λινατσες πανω στα πανο, και οτι ο κοσμος στο πεταλο δεν εχει ξεσηκωτικο ρυθμο;

 

Εκανα κουότ σε άλλο σου ποστ, λίγο παρακάτω, αλλά θεωρώ οτι απαντάει κάπως στο ερώτημά σου.

 

γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

το αστειο ειναι αυτος ο κοσμος να εχει και απαιτησεις αυτο ειναι πραγματι αστειο μπιλ 

Κ σε αυτο το σημειο θα αρχισουμε να ψαχνουμε παλι για την κοτα κ το αυγο.

Link to comment
Share on other sites

εγω να πω οτι μετα την μανουρα με τους τσεους στο ματς με την μπουγατσα και στην ρητη εντολη απο ανωθεν να κοπουν τα ντου στα επομενα 3 ματς το πεταλο ηταν τουλαχιστον το μισο αδειο 

Link to comment
Share on other sites

Κ σε αυτο το σημειο θα αρχισουμε να ψαχνουμε παλι για την κοτα κ το αυγο.

Δεν υπάρχει κότα και αυγό Μπιλ. 

Φέτος τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα και από το 2008 που είχες την προηγούμενη πρωταθληματική χρονιά. 

Link to comment
Share on other sites

Μονο που παλιά το πέταλο (τουλάχιστον) ήταν πάντα ψιλογεμάτο και ακριβώς γι'αυτό κράζαμε το υπόλοιπο γήπεδο ως "καναπεδάκηδες" και "ποπκορνάκηδες" κτλ κτλ.

 

Τώρα δεν πατάει ΟΥΤΕ το πέταλο, οι υπόλοιποι μια ζωή είναι οι ίδιοι. Απλώς τώρα πρέπει να βγάζουν περισσότερη φωνή απο την θύρα 1-35

Μονο που η 1-35 πλεον εχει απλωθει σε 3 και 5. Εγω περισσοτερους γνωστους βρισκω σε αυτες τις θυρες παρα στο πεταλο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εγω να πω οτι μετα την μανουρα με τους τσεους στο ματς με την μπουγατσα και στην ρητη εντολη απο ανωθεν να κοπουν τα ντου στα επομενα 3 ματς το πεταλο ηταν τουλαχιστον το μισο αδειο 

Καμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κότα και αυγό Μπιλ. 

Φέτος τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα και από το 2008 που είχες την προηγούμενη πρωταθληματική χρονιά. 

Αυγο και κοτα ειναι. Αυτο που αναλυετε χρονια εδω και χωριζεστε μισοι μισοι. Δινω για να παρω - δωσε μου για να παρω.

Link to comment
Share on other sites

οκ καμια σχεση αλλα το πεταλο μισο μπιλ και αντε με τους ιεχωβαδες εβρεχε με την κερκυρα ? ουτε στα ευρωπαικα εκτος μιλαν δεν ηταν γεματο 

 

στο μπασκετ? δεν υπαρχει καρτερι να ανοιξουν οι πορτες ουτε εκει? οκ

Link to comment
Share on other sites

Κ σε αυτο το σημειο θα αρχισουμε να ψαχνουμε παλι για την κοτα κ το αυγο.

 

Εχεις στηριξει σε γαμα (κοσμοπλημμυρα)

εχεις στηριξει σε Βητα

εχεις στηριξει σε αλφα με αραβιδηδες κτλ

 

και τωρα που παίζεις την καλύτερη μπάλα

που είσαι σχεδόν πρώτος (ή ήσουν στο μεγαλύτερο διάστημα του α' γυρου)

που παιζεις ευρωπη και περνάς ομιλους

που ΧΤΙΖΕΤΑΙ το γαμημένο το γήπεδο (κυρίως γι'αυτους που τις επαιζαν για το γηπΕΔΩ κτλ κτλ κτλ)

 

 

ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΨΥΧΗ

 

αυτό στην κοσμοθεωρία μου ονομάζεται το "σύνδρομο του μαλάκα του αεκτζή του πρόσφυγα'

 

δεν γουστάρεις τα "μεγαλεία" ρε φίλε, γουστάρεις κακομοιρία και μαρθαβουρτσισμό και κάτι να μην σου κάθεται καλά για να τσακωθείς και τα τίμια παληκάρια και να κάνουμε έρανο να πληρώσουμε τους παίκτες ή να κανουμε ντου στην φαεε μπας και εκδώσουμε εισιτήρια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο που η 1-35 πλεον εχει απλωθει σε 3 και 5. Εγω περισσοτερους γνωστους βρισκω σε αυτες τις θυρες παρα στο πεταλο

 

με δουλεύεις ρε μαλακα?

 

πες μου να σου κανονίσω τόλη-πατήσια-ζιβάγκο

 

σου ειπα εγώ για τους πρωην του πεταλου που τωρα τρομπάρουν?

 

για την τωρινή κατασταση στο πεταλο δεν σου ειπα??

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην τρελαθουμε κιολας .Ο γαυρος σε εισητιρια δηλωνει οτι θελει .Ο παοκ εχει παιξει δυο ματς και δεν ειχε παιχνιδια ευρωπης να του τρωνε εισητιρια.Επισης δηλωνουμε παντα μα παντα αρκετα λιγοτερο κοσμο απο τι ειναι μεσα .Βαλε την καρτα φιλου ΑΕΚ που ναι πρωτη χρονια ακομα και πολλοι πχ που δεν ειναι γηπεδικοι δεν εχουν βγαλει και οταν τα ακουνε δεν μπαινουν στην διαδικασια.

Επισης παιζουμε μεχρι στιγμης μονο σαββατο και δευτερα.Αν πχ με απωλλονα ηταν κυριακη αντι για 7χιλ εισητιρια θα κοβες 10-12χιλ δειτε τον οσφπ ας πουμε ματς σαββατου κυριακη τι διαφορα εχουν.

Ο κοσμος φετος δεν στηριζει οσο πρεπει αλλα μην φτανουμε και στο αλλο ακρο.Εγω με οσους εχω μιλησει φετος η ομαδα τους αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυγο και κοτα ειναι. Αυτο που αναλυετε χρονια εδω και χωριζεστε μισοι μισοι. Δινω για να παρω - δωσε μου για να παρω.

Θες να σου αραδιάσω τα επόμενα 4 επιχειρήματα αν στραβώσει κάτι. 

Πιο γραφικοί και προβλέψιμοι από το ηλιοβασίλεμα στην Σαντορίνη έχουμε γίνει. 

Ποια κότα και ποιο αυγό ρε φίλε. 

Link to comment
Share on other sites

Σε μία πιο σοφιστικέ (λόγω απόστασης και παντελούς αποχής μου φέτος από το γήπεδο-το ματς με τον γαύρο δε μετράει) ανάλυση πάντως, θα πρέπει να ληφθεί υπ' όψη και το γεγονός ότι θέλουμε δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε, η ΑΕΚ πλέον έχει αλλάξει πάρα πολύ. Έχουμε κοντά 15 χρόνια στο ΟΑΚΑ και διανύουμε τη δεκαετία του 2010 στην οποία ζήσαμε απαξίωση, ξεφτίλα και στο τέλος υποβιβασμό. Δεν λέω ότι αυτό φταίει, λέω όμως ότι όλο αυτό το πράγμα ήταν πάρα πολύ για να μην αφήσει συνέπειες πίσω του.

Μάλιστα αν δεχτούμε ότι για πολύ κόσμο η σχέση με την ΑΕΚ είναι βιωματική, τότε θα πρέπει να συμπεράνουμε ότι όλο αυτό που πέρασε η ομάδα θα μπορούσε να συνδυαστεί και με αντίστοιχα βιώματα σε ανθρώπινο επίπεδο. Δηλαδή κάποιος που έζησε την απόλυτη θλίψη, την απόλυτη ταπείνωση και την απόλυτη δυστυχία και μάλιστα όχι μια κι έξω αλλά σε όλο και αυξανόμενη ένταση, ε είναι λίγο δύσκολο να ξαναγίνει αυτό που ήταν κάποτε.

 

Μας άφησε κουσούρια, μας έκανε λιγότερους και είμαστε ακόμα μακριά από το σπίτι μας. Δεν θα ήταν χωρίς συνέπειες όλα αυτά και καλό θα ήταν να το είχαμε καταλάβει έγκαιρα για να μη μένουμε σήμερα τόσο έκπληκτοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οκ καμια σχεση αλλα το πεταλο μισο μπιλ και αντε με τους ιεχωβαδες εβρεχε με την κερκυρα ? ουτε στα ευρωπαικα εκτος μιλαν δεν ηταν γεματο 

 

στο μπασκετ? δεν υπαρχει καρτερι να ανοιξουν οι πορτες ουτε εκει? οκ

Ρε καμια σχεση λεμε. Παλι ετσι εμπαινες αμα ηθελες. Τιποτα δεν αλλαξε μετα τον μπαογλ.

 

Στο μπασκετ ουτε τζαμπα δεν ερχονται.

Link to comment
Share on other sites

με δουλεύεις ρε μαλακα?

 

πες μου να σου κανονίσω τόλη-πατήσια-ζιβάγκο

 

σου ειπα εγώ για τους πρωην του πεταλου που τωρα τρομπάρουν?

 

για την τωρινή κατασταση στο πεταλο δεν σου ειπα??

Ρε μλκ μεγαλωνει ο κοσμος ηλικιακα και δεν βγαινει καινουργιος ισαριθμος. Τι περιμενες δηλαδη να γινει; Θα αδειαζει το πεταλο θα γεμιζουν οι παραδιπλα. Αμα συνεχισουμε ετσι θα πεθανουμε κ εμεις κ θα αδειασουν κ οι παραδιπλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μία πιο σοφιστικέ (λόγω απόστασης και παντελούς αποχής μου φέτος από το γήπεδο-το ματς με τον γαύρο δε μετράει) ανάλυση πάντως, θα πρέπει να ληφθεί υπ' όψη και το γεγονός ότι θέλουμε δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε, η ΑΕΚ πλέον έχει αλλάξει πάρα πολύ. Έχουμε κοντά 15 χρόνια στο ΟΑΚΑ και διανύουμε τη δεκαετία του 2010 στην οποία ζήσαμε απαξίωση, ξεφτίλα και στο τέλος υποβιβασμό. Δεν λέω ότι αυτό φταίει, λέω όμως ότι όλο αυτό το πράγμα ήταν πάρα πολύ για να μην αφήσει συνέπειες πίσω του.

Μάλιστα αν δεχτούμε ότι για πολύ κόσμο η σχέση με την ΑΕΚ είναι βιωματική, τότε θα πρέπει να συμπεράνουμε ότι όλο αυτό που πέρασε η ομάδα θα μπορούσε να συνδυαστεί και με αντίστοιχα βιώματα σε ανθρώπινο επίπεδο. Δηλαδή κάποιος που έζησε την απόλυτη θλίψη, την απόλυτη ταπείνωση και την απόλυτη δυστυχία και μάλιστα όχι μια κι έξω αλλά σε όλο και αυξανόμενη ένταση, ε είναι λίγο δύσκολο να ξαναγίνει αυτό που ήταν κάποτε.

 

Μας άφησε κουσούρια, μας έκανε λιγότερους και είμαστε ακόμα μακριά από το σπίτι μας. Δεν θα ήταν χωρίς συνέπειες όλα αυτά και καλό θα ήταν να το είχαμε καταλάβει έγκαιρα για να μη μένουμε σήμερα τόσο έκπληκτοι.

 

 

ωραια ολα αυτα 

 

αλλα πως ειναι δυνατον να μαζευεις πιο πολυ κοσμο στην Γ στην Β απο οτι φετος? δηλαδη στην Γ και στην Β δεν ειχε απολυτη θλιψη ταπεινωση κτλπ?

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

καλα κατσε να μην ανεβαιναμε με την μια απο βητα σε αλφα και εδω θα ειμασταν...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ μεγαλωνει ο κοσμος ηλικιακα και δεν βγαινει καινουργιος ισαριθμος. Τι περιμενες δηλαδη να γινει; Θα αδειαζει το πεταλο θα γεμιζουν οι παραδιπλα. Αμα συνεχισουμε ετσι θα πεθανουμε κ εμεις κ θα αδειασουν κ οι παραδιπλα.

Σε 2 χρόνια γεράσανε όλοι ή ψόφησαν?

 

ρε τον μπούστη τον χάρο και τον γκαριόλη τον χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×