Jump to content

Ως τώρα αποτίμηση και εκτιμήσεις


stavros 9-11
 Share

Πώς το βλέπετε  

42 members have voted

  1. 1. Πώς αποτιμάται ο πρώτος γυρος

    • Πήγε καλά.
      34
    • Πήγε άσχημα.
      1
    • Πήγε μέτρια.
      7
  2. 2. Πως θα μας βρει ο Μαης

    • Πρωταθλητές
      13
    • Μάχιμους, ίσως το πάρουμε
      16
    • Θα το παλέψουμε αλλά δεν θα είμαστε πρωταθλητές
      9
    • Η ομάδα θα ξεφουσκώσει και θα απομακρυνθεί από την 1η θεση
      4


Recommended Posts

κουραστηκε ο κοσμος... αυτο εγινε...

 

σταματησε να πιστευει... εχασε την εμπνευση...

 

εχασε την ταυτοτητα του... χαθηκε η μαγεια...

 

ΝΑΙ, φταιει το γηπεδο λεω... το ΠΡΩΤΟ που φταιει...

 

τιποτα δεν θα ηταν το ιδιο με Νεα Φιλαδεφεια και Σκεπαστη...

 

κανενας Πανθρακικος δεν θα σε ειχε κερδισει εκεινον τον αγωνα και κανενας Νατσουρας δεν θα τολμαγε να σουταρει και να χασεις Πρωταθλημα αν ηξερε οτι θα βγει απο την 18 δυο μερες μετα...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 χρόνια γεράσανε όλοι ή ψόφησαν?

 

ρε τον μπούστη τον χάρο και τον γκαριόλη τον χρόνο

Δεν εχω καταλαβει που το πας πραγματικα. Ωραια οτι λεω ειναι μαλακια και δικαιολογιες. Ποια ειναι η δικη σου εξηγηση; Πολεμος στον Μελισσανιδη;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευε στην Γ και στην Β και δεν πιστευει φετος ? μα θα παμε στον τρελογιατρο ρε παιδια 

 

στην Γ και στην Β δηλαδη τι πιστη ειχε που τον δουλευε ολη η υφηλιος που δεν επαιζε ευρωπη που δεν ειχε ξεκινησει το γηπεδο που εβλεπε τον ροβα τον ντουνη και τον ανακογλου βασικους 

 

δεν συζηταμε τι κοσμο ειχες πριν 20 χρονια συζηταμε οτι την σεζον 2013-2014 με την κριση στην Ελλαδα με την ΑΕΚ στην Γ εθνικη μαζευες πιο πολυ κοσμο απο οτι φετος 

 

οσα εισητηρια εκοψες με ριεκα και αουστρια τα εκοβες με την αγιο νικολαο και τον παο κρουσωνα 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει που το πας πραγματικα. Ωραια οτι λεω ειναι μαλακια και δικαιολογιες. Ποια ειναι η δικη σου εξηγηση; Πολεμος στον Μελισσανιδη;

 

τι που το παω ρε μπιλ?

 

"ο μαλάκας ο καρμοίρης ο αεκτζής", το είπα και παραπάνω

 

 

υγ θυμηθηκα και τον βολο τωρα. που εφυγαν λεει 1-2 χιλιαδες δικοί μας που "αηδίασαν" με τα επεισόδια

 

δεν έχω λόγια

Link to comment
Share on other sites

Πιστευε στην Γ και στην Β και δεν πιστευει φετος ? μα θα παμε στον τρελογιατρο ρε παιδια 

 

στην Γ και στην Β δηλαδη τι πιστη ειχε που τον δουλευε ολη η υφηλιος που δεν επαιζε ευρωπη που δεν ειχε ξεκινησει το γηπεδο που εβλεπε τον ροβα τον ντουνη και τον ανακογλου βασικους 

 

δεν συζηταμε τι κοσμο ειχες πριν 20 χρονια συζηταμε οτι την σεζον 2013-2014 με την κριση στην Ελλαδα με την ΑΕΚ στην Γ εθνικη μαζευες πιο πολυ κοσμο απο οτι φετος 

 

οσα εισητηρια εκοψες με ριεκα και αουστρια τα εκοβες με την αγιο νικολαο και τον παο κρουσωνα 

Πιστευε στην Β και στη Γ οτι τα λεφτα του, μαζευονται για να τα σπρωξει οταν χρειαστει στην Α. Αυτο αλλωστε ειχε πει κ ο ιδιος ο Μελισσανιδης. Δεν τα εσπρωξε αυτος και στραβωσε ο κοσμος. Μια πιθανη εξηγηση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστευε στην Γ και στην Β και δεν πιστευει φετος ? μα θα παμε στον τρελογιατρο ρε παιδια 

 

στην Γ και στην Β δηλαδη τι πιστη ειχε που τον δουλευε ολη η υφηλιος που δεν επαιζε ευρωπη που δεν ειχε ξεκινησει το γηπεδο που εβλεπε τον ροβα τον ντουνη και τον ανακογλου βασικους 

 

δεν συζηταμε τι κοσμο ειχες πριν 20 χρονια συζηταμε οτι την σεζον 2013-2014 με την κριση στην Ελλαδα με την ΑΕΚ στην Γ εθνικη μαζευες πιο πολυ κοσμο απο οτι φετος 

 

οσα εισητηρια εκοψες με ριεκα και αουστρια τα εκοβες με την αγιο νικολαο και τον παο κρουσωνα 

η δικη σου εξηγηση ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια πιθανη εξηγηση δεν λεω απλα να σκεφτει ο αεκτζης τα 10 χαρτια που εχουν φυγει μεχρι τωρα στο γηπεδο ηρθαν απο τις κληρωσεις του τζοκερ

Link to comment
Share on other sites

Ισως φταιει που πηραμε ολο το μαρκετ πουλ φετος,αρα ο κοσμος ξερει οτι ακομα και αν δεν παει στο γηπεδο η ομαδα θα επιβιωσει.

Link to comment
Share on other sites

η δικη σου εξηγηση ποια ειναι?

 

στην εδωσε ο ΔΙΚ παραπανω αναλυτικα και ομορφα δεν μπορει ο αεκτζης χωρις κλαψα διαφοετικοτητα μαρθαβουρτσισμο 

 

τι να θυμηθω τους 1000-2000 του βολου? τα κωλοχερα του χιμενεθ ? το πεναλντι με την Λαμια ? 

 

στεναχωριεμαι και μονο που τα θυμαμαι

 

αστο

Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα 

 

αλλα πως ειναι δυνατον να μαζευεις πιο πολυ κοσμο στην Γ στην Β απο οτι φετος? δηλαδη στην Γ και στην Β δεν ειχε απολυτη θλιψη ταπεινωση κτλπ?

 

Μα αυτό ακριβώς προσπαθώ να πω, ότι όλο αυτό το παρελθόν άφησε κουσούρια που δεν εξηγούνται εύκολα. Ο ΑΕΚτζής ήταν που ήταν μυστήριος, έχει φτάσει στα όρια της παράνοιας πλέον. Ίσως να μην αντέχει την πίεση, ίσως να μη το πιστεύει, ίσως οι γκέλες με Ατρόμητο και Απόλλωνα να έπαιξαν ρόλο, στο πόσο πιστεύει το πρωτάθλημα ο άλλος, ειλικρινά δε μπορώ να ξέρω. Πάντως όπως πολύ σωστά σημειώθηκε και παραπάνω, να δούμε λίγο και πόσα ματς παίξαμε στο ΟΑΚΑ Κυριακή, γιατί θέλουμε δε θέλουμε παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο αυτό.

 

ΥΓ: Αυτό με τη Γ και τη Β εθνική, δεν είναι ακριβώς έτσι. Από ένα σημείο και μετά έσπαγε ο κόσμος και σε εκείνες τις σεζόν, όπως ήταν απόλυτα φυσιολογικό να γίνει. Σε γενικές γραμμές δε νομίζω ότι είχες παραπάνω κόσμο απ' όσο θα έχεις φέτος στο τέλος.

 

ΥΓ2: Αυτό που με εξέπληξε πραγματικά και με χάλασε ως προς τον κόσμο, ήταν ο Βόλος. Ήταν ανείπωτη ξεφτίλα το να παίξεις τελικό στη μέση της Ελλάδας με ομάδα απ' τη Θεσσαλονίκη και αυτοί να είναι στο γήπεδο συντριπτικά περισσότεροι. Εκεί κατηγόρησα τους Αθηναίους, μπορεί να κάνω και λάθος κιόλας, αλλά όπως έκοψα φάτσες και κόσμο, από Αθήνα πρέπει να ήρθε τραγικά λίγος κόσμος. Οι άλλοι στο 80% ήρθαν από πάνω κι εμείς άντε να είχαμε κάνα 30% Αθηναίους γιατί παραπάνω δεν πρέπει να είχαμε. Βέβαια μπορεί να μην ήταν έτσι, δε ζήτησα και ταυτότητες. Βέβαια ακόμα και εκεί η φάση ήταν "γίνεται-δε γίνεται" το ματς, ακόμα και 7-8 ώρες πριν τη σέντρα δεν ήταν κανείς σίγουρος ότι δεν θα ακυρωθεί ο τελικός. Αλλά μόνο σε εμάς έπαιξε ρόλο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ειναι μια πιθανη εξηγηση δεν λεω απλα να σκεφτει ο αεκτζης τα 10 χαρτια που εχουν φυγει μεχρι τωρα στο γηπεδο ηρθαν απο τις κληρωσεις του τζοκερ

Τα 10 ομως του ειπαν οτι τα εβαλε ο εθναρχης οχι οτι πηγαν απο τα εισιτηρια του τα προηγουμενα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

να δεις ποσος κοσμος θα μαζευτει μετα απο κανενα διπλο στον Πειραια...

 

φαντασου να κανεις κι ενα δευτερο στην Τουμπα...

 

 

 

ολα εχουν με την ψυχολογια του κοσμου...

Link to comment
Share on other sites

Τα 10 ομως του ειπαν οτι τα εβαλε ο εθναρχης οχι οτι πηγαν απο τα εισιτηρια του τα προηγουμενα χρονια.

 

τα επομενα 10 που θα μπουν ποιος θα τα βαλει ρε μπιλ?

 

ε καλα φαντασου να παρω το πρωταθλημα την επομενη χρονια θα γινει κοσμοσυρροη

Link to comment
Share on other sites

στην εδωσε ο ΔΙΚ παραπανω αναλυτικα και ομορφα δεν μπορει ο αεκτζης χωρις κλαψα διαφοετικοτητα μαρθαβουρτσισμο 

 

τι να θυμηθω τους 1000-2000 του βολου? τα κωλοχερα του χιμενεθ ? το πεναλντι με την Λαμια ? 

 

στεναχωριεμαι και μονο που τα θυμαμαι

 

αστο

αυτο με τον Βολο δεν το καταλαβα ποτε ουτε εγω...

 

δεν ξερω πως στο διαολο μπορει να σκεφτεται καποιος που παει να δει τελικο κυπελλου και αποφασιζει να φυγει 300 μετρα απο το γηπεδο και να συνεχισει τα τσιπουρα στην παραλια...

 

 

οσον αφορα τον μαρθαβουρτσισμο λεω οτι φετος που φαινεται οτι ο Ιβαν ελεγχει το παιχνιδι θα ηταν ταμαμ με την ψυχολογια του καθαρου παιδιου που παει να παλεψει τον παλιο και τον νεο αφεντη...

 

αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τα 10 ομως του ειπαν οτι τα εβαλε ο εθναρχης οχι οτι πηγαν απο τα εισιτηρια του τα προηγουμενα χρονια.

τελικά υπάρχει πρόβλημα και αν ναι, είναι δημογραφικό ή πόλεμος στον ψεύτη τον εθνάρχη?

Link to comment
Share on other sites

τα επομενα 10 που θα μπουν ποιος θα τα βαλει ρε μπιλ?

 

ε καλα φαντασου να παρω το πρωταθλημα την επομενη χρονια θα γινει κοσμοσυρροη

Δεν το ξερω αυτο. Πιθανοτατα ο ιδιος.

Δεν ασκω κριτικη αυτη την στιγμη. Σου λεω πιθανες αιτιες. Ας μας γραψει πχ ο Αβρααμ που δεν ερχεται γηπεδο γιατι κανει αποχη. Ή καποιος αλλος που ερχοταν τα προηγουμενα χρονια και πλεον το εκοψε.

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ2: Αυτό που με εξέπληξε πραγματικά και με χάλασε ως προς τον κόσμο, ήταν ο Βόλος. Ήταν ανείπωτη ξεφτίλα το να παίξεις τελικό στη μέση της Ελλάδας με ομάδα απ' τη Θεσσαλονίκη και αυτοί να είναι στο γήπεδο συντριπτικά περισσότεροι. Εκεί κατηγόρησα τους Αθηναίους, μπορεί να κάνω και λάθος κιόλας, αλλά όπως έκοψα φάτσες και κόσμο, από Αθήνα πρέπει να ήρθε τραγικά λίγος κόσμος. Οι άλλοι στο 80% ήρθαν από πάνω κι εμείς άντε να είχαμε κάνα 30% Αθηναίους γιατί παραπάνω δεν πρέπει να είχαμε. Βέβαια μπορεί να μην ήταν έτσι, δε ζήτησα και ταυτότητες. Βέβαια ακόμα και εκεί η φάση ήταν "γίνεται-δε γίνεται" το ματς, ακόμα και 7-8 ώρες πριν τη σέντρα δεν ήταν κανείς σίγουρος ότι δεν θα ακυρωθεί ο τελικός. Αλλά μόνο σε εμάς έπαιξε ρόλο;

Στο ανεβοκατέβασμα ο δρόμος ήταν τίγκα και στα τσιπουράδικα (όσα είδα) είμασταν απο ελλάδα.

 

Δεν ξέρω τι έγινε εκεί, πραγματικά. Πηγαν με παιδάκια και έφυγαν? Χέστηκαν γιατί νόμιζαν οτι για να πάνε στις θύρες τους έπρεπε να περάσουν μέσα απο μπουγάτσες (όπως αρχικά νόμιζα και εγώ) και τελικά έφυγαν?

 

υγ Οι θύρες οι δικές μας δίπλα απο τα επίσημα, ανέβαιναν απο πεζογέφυρα που ξεκίναγε μετά τις κλούβες των ματ που μας χώριζαν με κομιτατζήδες

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τον Βολο δεν το καταλαβα ποτε ουτε εγω...

 

δεν ξερω πως στο διαολο μπορει να σκεφτεται καποιος που παει να δει τελικο κυπελλου και αποφασιζει να φυγει 300 μετρα απο το γηπεδο και να συνεχισει τα τσιπουρα στην παραλια...

 

 

Καλά κάποιοι όντως έφευγαν τους έβλεπα κι εγώ δηλαδή να φεύγουν και ρωτούσα τι σκατά κάνουν, αλλά δεν ήταν και 2-3 χιλιάδες όπως έγραψαν. Βέβαια θα ήταν χρήσιμο το να μη γινόταν η μανούρα με τα ΜΑΤ εκτός γηπέδου όπου τα ΜΑΤ είχαν στήσει ζώνη και επί της ουσίας έδιωχναν τον κόσμο. Εδώ είναι και το θέμα της οπαδικής στρατηγικής όπου ως ΑΕΚ παίρνουμε μηδέν. Οι άλλοι είναι ήδη μέσα κι αντί να μπούμε, κάνουμε μανούρα με τα ΜΑΤ απ' έξω και ξεκινάμε τσαμπουκα με τους βου στη γέφυρα χωρίς να έχουν φτάσει τα πούλμαν μας από Αθήνα που όσο να πεις εκεί είναι η γραμμή κρούσης σου. Ακόμα πιο απίστευτοι ήταν κάποιοι άλλοι οι οποίοι πήγαν Βόλο, έγιναν μπαούλο από το τσίπουρο και έκατσαν να δουν το ματς στο μαγαζί και δεν ανέβηκαν καν στο γήπεδο. Αυτοί πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να μετριούνται ως ΑΕΚτζήδες. Αλλά σε γενικές γραμμές ήμασταν λιγότεροι, ακόμα κι αν έρχονταν όλοι, ακόμα κι αν δεν έφευγαν όσοι έφυγαν.

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει πρόβλημα και αν ναι, είναι δημογραφικό ή πόλεμος στον ψεύτη τον εθνάρχη?

Προβλημα υπαρχει κ φαινεται απο τι προσελευση του κοσμου. Πιθανες αιτιες αναφερουμε εδω. Εσυ λες οτι ειναι μιζερος ο κοσμος, εγω λεω οτι επικοινωνιακα στην ΠΑΕ ειναι για τον πουτσο κ κανουν πολυ κοσμο να νιωθει οτι τον θεωρουν χαζο.

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα υπαρχει κ φαινεται απο τι προσελευση του κοσμου. Πιθανες αιτιες αναφερουμε εδω. Εσυ λες οτι ειναι μιζερος ο κοσμος, εγω λεω οτι επικοινωνιακα στην ΠΑΕ ειναι για τον πουτσο κ κανουν πολυ κοσμο να νιωθει οτι τον θεωρουν χαζο.

εννοείται οτι επικοινωνιακά είσαι, όχι για τον μπούτσο, ακόμα χειρότερα.

 

Αλλά και πάλι δεν στέκει

 

Αυτό σου λέω βρε μαλακα και μιλάμε 2 ωρες.

 

Μηδέν προσέλευση

μηδέν πάθος

το πεταλο (οσοι μας κανουν την τιμή) ασχολούνται με οτιδήποτε αλλο εκτός απο ΑΕΚ (γενικά)

 

Παίρνω τηλ Τόλη-πατήσια zhivago club για κατήχηση

 

Η ΜΟΝΗ σοβαρή δικαιολογία, είναι οι αφραγκίες, όλα τ'αλλα είναι να'χαμε να λέγαμε να΄χουμε να πούμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο ανεβοκατέβασμα ο δρόμος ήταν τίγκα και στα τσιπουράδικα (όσα είδα) είμασταν απο ελλάδα.

 

Δεν ξέρω τι έγινε εκεί, πραγματικά. Πηγαν με παιδάκια και έφυγαν? Χέστηκαν γιατί νόμιζαν οτι για να πάνε στις θύρες τους έπρεπε να περάσουν μέσα απο μπουγάτσες (όπως αρχικά νόμιζα και εγώ) και τελικά έφυγαν?

 

υγ Οι θύρες οι δικές μας δίπλα απο τα επίσημα, ανέβαιναν απο πεζογέφυρα που ξεκίναγε μετά τις κλούβες των ματ που μας χώριζαν με κομιτατζήδες

Εγώ είδα καμιά 200 άτομα που αποτελούνταν από γονείς με παιδιά να φεύγουν καθώς εγώ ανέβαινα από Ν. Ιωνία μαζί με τον κύριο όγκο μας. Προφανώς μετά που άρχισε η πραγματικά χοντρή μανούρα έφυγαν κι άλλοι. Εγώ στο πάνω διάζωμα και στη μέση, όλο Βορειοελλαδίτες έβλεπα και Θεσσαλούς. Και στη γέφυρα όταν μας κλείσανε οι βου που πήγα κι εγώ για την τιμή των όπλων, οι περισσότεροι δικοί μας από πάνω ήταν. Όταν έγινε το μαρς των δικών μας (οπότε και έφυγα από εκεί) είχαν έρθει οι Αθηναίοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα καμιά 200 άτομα που αποτελούνταν από γονείς με παιδιά να φεύγουν καθώς εγώ ανέβαινα από Ν. Ιωνία μαζί με τον κύριο όγκο μας. Προφανώς μετά που άρχισε η πραγματικά χοντρή μανούρα έφυγαν κι άλλοι. Εγώ στο πάνω διάζωμα και στη μέση, όλο Βορειοελλαδίτες έβλεπα και Θεσσαλούς. Και στη γέφυρα όταν μας κλείσανε οι βου που πήγα κι εγώ για την τιμή των όπλων, οι περισσότεροι δικοί μας από πάνω ήταν. Όταν έγινε το μαρς των δικών μας (οπότε και έφυγα από εκεί) είχαν έρθει οι Αθηναίοι.

οι αθηναίοι έπιναν τσίπουρα όταν έγιναν οι μανουρες με μπάτσους και έσκασαν την ώρα που είχε ψιλοαρχίσει στην γέφυρα. γι'αυτό θεωρώ οτι αυξηθηκε κατα πολυ ο ογκος και κατά συνέπεια η ψωλιά (καταδικάζω)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω αυτο. Πιθανοτατα ο ιδιος.

Δεν ασκω κριτικη αυτη την στιγμη. Σου λεω πιθανες αιτιες. Ας μας γραψει πχ ο Αβρααμ που δεν ερχεται γηπεδο γιατι κανει αποχη. Ή καποιος αλλος που ερχοταν τα προηγουμενα χρονια και πλεον το εκοψε.

 

Γ πήγαινα πιστός στο όραμα του ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ! Κοινώς κορόϊδευα τον εαυτό μου. Β πήγα σε κάποια, τελευταίο το κυπελλικό με γαύρο. 3η σαιζόν στην Σουφρολιγκα και έχω δει, 2 (δυο) παιχνίδια με τικετο, ΤΣΣΚΑ και Μπριζ. Πρωτάθλημα ΖΕΡΟ, κύπελλο ΖΕΡΟ. Επίσης εμφανίζω σαν σύμπτωμα μειωμένο ενδιαφέρον να ψάξω να βρω link για να δω αγώνες ή να πάω κάπου να δω αγώνες.

 

Εξήγηση Α) Γέρασα - Φλώρεψα

Εξήγηση Β) Η πεσάδα έκανε μεγαλύτερο κακό από όσο περιμέναμε.

Εξήγηση Γ) Το Πρωτάθλημα είναι αστείο για να χαραμίζω 4 ώρες στους δρόμους.

Εξήγηση Δ) Βάλτε ότι θέλετε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα καμιά 200 άτομα που αποτελούνταν από γονείς με παιδιά να φεύγουν καθώς εγώ ανέβαινα από Ν. Ιωνία μαζί με τον κύριο όγκο μας. Προφανώς μετά που άρχισε η πραγματικά χοντρή μανούρα έφυγαν κι άλλοι. Εγώ στο πάνω διάζωμα και στη μέση, όλο Βορειοελλαδίτες έβλεπα και Θεσσαλούς. Και στη γέφυρα όταν μας κλείσανε οι βου που πήγα κι εγώ για την τιμή των όπλων, οι περισσότεροι δικοί μας από πάνω ήταν. Όταν έγινε το μαρς των δικών μας (οπότε και έφυγα από εκεί) είχαν έρθει οι Αθηναίοι.

προσωπικα οσους ειχαν παιδια μαζι τους, τους δικαιολογω...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×