Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

δεν το ακουσες σημερα μπιλ πριν μια εβδομαδα το γραψαμε οτι καηκανε οι λιστες

Αυτό εννοούσα ρε! Οτι σημερα ακούστηκε απο ΑΡΔ ενώ εδώ έχει γράφει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα ρε! Οτι σημερα ακούστηκε απο ΑΡΔ ενώ εδώ έχει γράφει ήδη

Αυτό μας έλειπε να περιμένουμε του ΑΡΔ. 

Τρώνε ψωμάκι από το ΚΜ τα παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

περνεις ελευθερους εισαι τζαμπατζης 

περνεις δανεικους με οψιον εισαι τζαμπατζης 

 

αλλα η αγορα ετσι κινειται 87% των συναλλαγων αφορα παιχτες ελευθερους η δανεικους αλλα εμας δεν μας αρεσει 

 

Εμένα μου αρέσει.

Μακάρι να φέρνουμε κάθε χρόνο 2-3 παίχτες δανεικούς από Roma, Dormund, Sevilla αξίας 6-7m.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με νοιάζει αν είναι δανεικοί ή μόνιμοι ή ό,τι άλλο. Αρκεί να μην αλλάζει κάθε χρόνο η μισή+ ενδεκάδα εφόσον η προηγούμενη χρονιά ήταν πετυχημένη και δεν έχει γεράσει η ομάδα. Τότε κάνεις μαλακίες και προφανώς θα μείνεις στην μετριότητα όπως όλες οι ομάδες που ακολουθούν αυτή τη τακτική. Το αποτέλεσμα θα δείξει.

 

Ο αυστριακός ήταν ένας (ίσως) καλύτερος Αϊντάρεβιτς, δεν θα τα βάψω μάυρα γι' αυτόν. Θα τα βάψω όμως αν δεν φέρουν σύντομα κάποιον στον κέντρο. Και γενικά φεύγουμε για προετοιμασία με μεγάλες ελλείψεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ε, ναι. ο συγχρονος τροπος αποκτησης παικτων ειναι δανεικοι με οψιον, τα υπολοιπα ειναι ξεπερασμενα. εχει χαθει η μπαλα απο μας, ο μεγαλος ολα καλα τα κανει.

 

Ολόκληρη Bayern είχε πάρει δανεικό τον Coman από την Juventus.

Λες να μην είχε τα λεφτά να τον αγοράσει με την μία;

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη Bayern είχε πάρει δανεικό τον Coman από την Juventus.

Λες να μην είχε τα λεφτά να τον αγοράσει με την μία;

Ο Χάμες φέτος ήταν έτσι στην Μπάγερν από τη Ρεάλ. 

Ο Ντούγκλας Κόστα ήταν έτσι φέτος στη Γιουβέντους από την Μπάγερν. 

Μιλάμε για τεράστια ονόματα, όχι μαλακίες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα αν μας αρέσει η όχι απλά πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει ισορροπία.  Αν δλδ φέτος πάρεις επιθετικό με οψιον 6 μυρια, αμυντικό με οψιον 2 μύρια(υποθετικά), εξτρέμ με οψιόν 3 μύρια (πάλι υποθετικά) , του χρόνου θα ξεκινάς πάλι την χρονιά με απώλειες. Επίσης δημιουργείς υπεραξίες σε παίκτες, φτιάχνεις καριέρες, αλλα αν δεν μπορείς να τους αγοράσεις, αφήνεις να το καρπωθεί κάποιος άλλος. 

 

συμπερασματικά, ναι είναι μια λύση να δοκιμάζεις και να αγοράζεις. Αλλά η οψιόν να είναι σε λογικό επίπεδο, και να μην είναι το μισό σου ρόστερ με τέτοια συμβόλαια. Γνώμη μου

 

Από την άλλη βέβαια αρχίζεις και μιλάς με Monchi κτλ εκεί που έφτανες μέχρι Μοστάρ.

Και κάπως έτσι αύριο ίσως πουλήσεις 10εκ τον Μπάρκα με ποσοστό μεταπώλησης 20% ή 25εκ τον Livaja πχ όταν πριν μόλις τρία χρόνια θεωρούσες πως θα έβγαζες λεφτά από τον Ζόριτς τον Ντάρκο.

Η ΑΕΚ που πριν 5 χρόνια πιστόλιασε όλο τον ποδοσφαιρικό πλανήτη (παίχτες, ομάδες, μάνατζερς) πλέον αρχίζει να γίνεται προορισμός παιχτών που θα ανεβάσουν την αξία τους και μάλιστα πληρώνει κιόλας (πολλά λίγα δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι πληρώνει).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η Γιουβέντους τώρα που μου έρχονται στο μυαλό. 

Τον Μπενάτια έτσι τον πήρε, δανεικό με οψιόν.

Φέτος το έκανε με τον Χέβεντες που δεν της βγήκε. 

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς πήραμε πρωταθλημα με δίδυμο φορ 2 δανεικούς. Αραούχο κ Λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με νοιάζει αν είναι δανεικοί ή μόνιμοι ή ό,τι άλλο. Αρκεί να μην αλλάζει κάθε χρόνο η μισή+ ενδεκάδα εφόσον η προηγούμενη χρονιά ήταν πετυχημένη και δεν έχει γεράσει η ομάδα. Τότε κάνεις μαλακίες και προφανώς θα μείνεις στην μετριότητα όπως όλες οι ομάδες που ακολουθούν αυτή τη τακτική. Το αποτέλεσμα θα δείξει.

 

 

Εμενα που το πρωτο-γραφω τι αλλο να με νοιαζει ρε Σπυρο? να κανω κακο στον τιγρη μεσω ΚΜ? προφανως καποιος μπορει να το μεταφρασει κι ετσι, αν δεν μπορει να καταλαβει, αλλα ειναι δικο του προβλημα.

λες και θελουμε το κακο της ομαδας καθε φορα.

 

λοιπον εξηγουμαι για τελευταια φορα. καλες οι θεωριες οτι ολες οι ομαδες κανουν ετσι, αλλα στην ΑΕΚ, του Μελισσανιδη, οπως την εχω ζησει προσωπικα τα τελευταια χρονια,

το να κανεις 1η σημαντικη μεταγραφη με οψιον 6-7 μυρια και 2η σημαντικη μεταγραφη παλι με οψιον, δεν μου αρεσει, γιατι φοβαμαι οτι ακομα και αν βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι και πετυχουμε, οπως περισυ, παλι θα ξανακανουμε τα παντα απο την αρχη. δεν θελω καν να φανταζομαι τι θα γινει με αυτους τους παικτες αν μεν βγουν καλοι, αλλα εμεις οικονομικα ειμαστε χειροτερα απο σημερα. σεναριο οχι απιθανο.

 

γνωμη μου και τελεια και παυλα επι του θεματος απο μενα.

 

υγ. οσο για τζαμπατζηδες, μεταγραφες χωρις οψιον, ελευθερους και λοιπα δεν εγινε καμια αναφορα σε τετοια θεματα απο κανεναν. εγινε αναφορα για τους δανεικους με οψιον απο μενα, που θεωρω οτι δεν ειναι για χορταση τουλαχιστον σε εμας και παντα πανω στην λογικη που γραφεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλες αναφορες εχουν γινει και προπερσι και περσι και φετος μικρη σημασια εχουν το αποτελεσμα κρινει τα παντα και το αποτελεσμα ειναι πετυχημενο εκτος αν εχει κανεις αλλη αποψη 

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε οικονομικά χειρότερα την ημερομηνία της ρήτρας, σημαίνει ότι κάπου ξανοιχτήκαμε περισσότερο από εκεί που πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ απο ολη την ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ (λολ) παικτων που ειχαμε μεχρι τωρα δανεικος με οψιον αγορας ηταν ενας

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που το πρωτο-γραφω τι αλλο να με νοιαζει ρε Σπυρο? να κανω κακο στον τιγρη μεσω ΚΜ? προφανως καποιος μπορει να το μεταφρασει κι ετσι, αν δεν μπορει να καταλαβει, αλλα ειναι δικο του προβλημα.

λες και θελουμε το κακο της ομαδας καθε φορα.

 

λοιπον εξηγουμαι για τελευταια φορα. καλες οι θεωριες οτι ολες οι ομαδες κανουν ετσι, αλλα στην ΑΕΚ, του Μελισσανιδη, οπως την εχω ζησει προσωπικα τα τελευταια χρονια,

το να κανεις 1η σημαντικη μεταγραφη με οψιον 6-7 μυρια και 2η σημαντικη μεταγραφη παλι με οψιον, δεν μου αρεσει, γιατι φοβαμαι οτι ακομα και αν βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι και πετυχουμε, οπως περισυ, παλι θα ξανακανουμε τα παντα απο την αρχη. δεν θελω καν να φανταζομαι τι θα γινει με αυτους τους παικτες αν μεν βγουν καλοι, αλλα εμεις οικονομικα ειμαστε χειροτερα απο σημερα. σεναριο οχι απιθανο.

 

γνωμη μου και τελεια και παυλα επι του θεματος απο μενα.

 

υγ. οσο για τζαμπατζηδες, μεταγραφες χωρις οψιον, ελευθερους και λοιπα δεν εγινε καμια αναφορα σε τετοια θεματα απο κανεναν. εγινε αναφορα για τους δανεικους με οψιον απο μενα, που θεωρω οτι δεν ειναι για χορταση τουλαχιστον σε εμας και παντα πανω στην λογικη που γραφεις.

 

Μα δεν το είπα για σένα. Ίσα ίσα αν πρέπει να τοποθετηθώ κάπου στη νοητή γραμμή, μάλλον είμαι πιο κοντά στη δικιά σου άποψη. Γιατί λίγο δύσκολο να φέρεις 3+ δανεικούς παίχτες και να μην αλλάζεις κάθε χρονιά την μισή και βάλε ενδεκάδα. Θα δούμε. Μέχρι δύο το πολύ καλά είναι. Και δεν βλάπτει καμιά σοβαρή οψιόν. Γιατί τα 7 μύρια δεν αποτελεί σοβαρή, δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να δώσουμε τέτοιο ποσόν του χρόνου, και ναι, το ξέρω, βάζω και στοίχημα όσο όσο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε οικονομικά χειρότερα την ημερομηνία της ρήτρας, σημαίνει ότι κάπου ξανοιχτήκαμε περισσότερο από εκεί που πρέπει. 

 

Σε λίγο θα μας πει ο Τίγρης ότι είμαστε μείον από την μέρα που ανέλαβε.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα μας πει ο Τίγρης ότι είμαστε μείον από την μέρα που ανέλαβε.  :lol:

Έγραψε ο Νίκος πως: 

 

 δεν θελω καν να φανταζομαι τι θα γινει με αυτους τους παικτες αν μεν βγουν καλοι, αλλα εμεις οικονομικα ειμαστε χειροτερα απο σημερα. σεναριο οχι απιθανο.

Και απάντησα ότι για να μην είσαι σε θέση να πληρώσεις εκείνη τη μέρα, πρέπει να έχεις ξανοιχτεί οικονομικά. 

Νομίζω ότι αυτό εννοούσε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, τα διάβασα επιπόλαια. Αλλά είχα όρεξη να τα χώσω στον Τίγρη που δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν. :P

Link to comment
Share on other sites

Αλλά είχα όρεξη να τα χώσω στον Τίγρη που δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν. :P

Και πολυ καλα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα κανει...

 

Καθόλου καλά δεν κάνει, αλλά άλλο παπαευαγγέλιο αυτό. Δεν είναι κτήμα του. Όσο σημαντικός και να είναι στην ιστορία της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο Λυμπερόπουλος ήρθε για εμψυχωτής ρε,

Για αυτο επαψε να εμφανιζεται ο Χαγκα;;

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τον λες και αμέτοχο και οτι δεν ασχολείται με την ομάδα . Τι να τι κάνω εγώ την παρουσίαση εσόδων εξόδων οταν δεν θα λένε απόλυτα την αλήθεια ( οπως πχ έκανε ο γαύρος πριν 2-3 χρόνια ) .

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο επαψε να εμφανιζεται ο Χαγκα;;

Τις μάζεψε από τον Πάντα Παντού και είναι ακόμα στην ανάρρωση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλά δεν κάνει, αλλά άλλο παπαευαγγέλιο αυτό. Δεν είναι κτήμα του. Όσο σημαντικός και να είναι στην ιστορία της ομάδας.

Για μενα δεν ειναι εκει για να μας δινει λογαριασμο.

Ειναι εκει για να μας φτιαξει το γηπεδο και να μας φερνει κουπες.

Το τροπο τον αποφασιζει αυτος.Αυτος κανει κουμαντο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×