Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Δεν μπορει να ειδαν στην Ναπολι οτι τους κανει και να συζηταμε αν κανει σε μας.Γενικα οποιος Ελληνας γυρισε απο Ιταλια επεστρεψε καλυτερος . 

 

Απο τοτε που εκανε για τη Ναπολι (σαν το Μανωλα που κανει για τη Ρεαλ Μαδριτης ενα πραγμα) περασε καιρος και ο παιχτης δεν κανει ουτε για τη Μπολονια.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ κιολας, αλλα safe επιλογη ειναι μονο με την εννοια οτι αν ο παιχτης ηταν κανας αγνωστος Ιταλος κατσαπλιας της Σπαλ που του χρονου θα παιζε ΣεριεΒ και θα ερχοταν για ενα κομματι ψωμι, θα επεφτε (περισσοτερο) κραξιμο.

 

Τωρα ριχνεις ενα ''Ελληνας διεθνης, αεκφαμιλυ, ελληνικος κορμος, απο τα Γιαννενα στη Ναπολι'' και το φερνεις πιο ωραια.

 

Εχουν 7 μηνες να ψαξουν αμυντικο και στο τελος πηγαν στα γνωστα και καθιερωμενα. Αν εχεις Καλαματιανο τεχνικο διευθυντη, αυτα παθαινεις.

 

Η καλυτερη μεταγραφη που μπορει να κανει η ΑΕΚ φετος ειναι κανας Κρεεκ ή η επιστροφη Μαιστοροβιτς/Μιλοβανοβιτς.

 

ε ναι το κραξιμο εχει σημασια εξαλλου γιατι απο ολα τα αλλα μυρωδικα

Link to comment
Share on other sites

ο μορας γυρισε απο Ιταλια 35 χρονων οχι 26 λεπτομερια αλλα μην χαλασουμε το γλυκο

 

Ισα ισα, εκατσε μια 10ετια και γυρισε πολυπειρος, στην καταλληλοτερη ηλικια να κατευθυνει μια αμυνα με την εμπειρια του.

 

Μετα τον ειδαμε και ηταν ο ιδιος παιχτης που εφυγε

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανε για τη Ναπολι (σαν το Μανωλα που κανει για τη Ρεαλ Μαδριτης ενα πραγμα) περασε καιρος και ο παιχτης δεν κανει ουτε για τη Μπολονια.

Η Τσελσκι ομως πλερωνει την ρητρα του κωστακη ..... 

Link to comment
Share on other sites

στην καταλληλη ηλικια 35 χρονων ρε τι θα διαβασουμε αλλο ρεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ηταν ελληνας ώστε να μπορεί να τον προφέρει ο ουζου, δε θα τον εφερναν

Link to comment
Share on other sites

PhPQ5Io.jpg

 

βρανιες

 

zaiseBh.jpg

 

cosic

 

2xPt3kd.jpg

 

οικονομου

 

τα συμπερασματα ας τα βγαλει ο καθενας

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που έφυγε προς Σπαλ ενώ είχε αρχίσει θετικά ειναι οτι την είδε ξαφνικα και σηκώσε ψηλά τον αμανέ. Επισης το ενα μυριο που γράφεις Μητσο δεν ισχύει, εκτός οτι δεν το έφτασε ποτέ έφαγε και τρελό ψαλίδι το τελευταίο διάστημα...Αυτα τα γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

στην καταλληλη ηλικια 35 χρονων ρε τι θα διαβασουμε αλλο ρεεεεεεεεεε

 

Ε, ναι, πρωτη φορα ακουστηκε αμυντικος να παιζει μπαλα σε αυτη την ηλικια. Πηγε απο τη Σεριε Α στο Αγρινιο αλλα που να ανταποκριθει στις υψηλοτατες απαιτησεις του Κωστουλα σε αυτη την ηλικια.

 

Τπτ δεν εμαθε ο Μωρας στην Ιταλια, ο ιδιος γκαφατζης που εφυγε γυρισε, δε χρειαζεται το τσαμπα retconning, γελουσε ολη η Ελλαδα μαζι του περσι και δεν εφταιγε γι'αυτο η ηλικια του.

 

Θα φανει τι παιχτης ειναι ο Οικονομου, μπορει και να βγει Χριστοδουλοπουλος που λεει ο λογος,  αλλα δε χρειαζεται να διαβαζουμε και ιστοριες για το μεγαλο σχολειο της Ιταλιας που αυτοματως του κανει ολους βασικους για ΑΕΚ, ειχαμε και προσφατα Ιταλο αμυντικο  απο την Ιταλια που πηγε 27 χρονια στο σχολειο πριν ερθει στην ομαδα και δεν ηταν κανας γκουρου της αμυνας, ενας λεβεντης κατσαπλιας ηταν.

 

Ανεμπνευστη κινηση, ας φερουν εναν ανθρωπο να βρισκει λαβρακια (το'χουν κανακανει) κι ας κανουν τον αλλον σκαουτ στην Πελοποννησο

Link to comment
Share on other sites

Το fm τον έχει καλύτερο από βρανιες κ τσοσιτς κ θεωρεί ότι τραυματίζεται σπάνια.

24 χρονών είναι παιδια , Έλληνας κ διεθνής.

Ναχουμε κ κάνα Έλληνα μεσα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μην διαβαζεις και μου σπας την πουτσα ρε

 

εμενα αυτη ειναι η αποψη μου οτι στην Ιταλια οποιος παει αμυντικος γινεται 10 φορες καλυτερος ομπο

Link to comment
Share on other sites

Τον "χρεώθηκε" ήδη ο Ουζουνίδης btw.

lol

Ειναι επιλογη του Ουζουνιδη

 

νομιζω σκεφτηκανε την πιο safe επιλογη και πηγανε στον οικονομου που εχει το pedigree της Ιταλιας και ειναι σε καλη ηλικια και με μηδενικο χρονο προσαρμογης, νομιζω φοβηθηκαν να πανε σε αλλες επιλογες ειδικα με οτι ακουγονταν

 

να δουμε πως θα ερθει γιατι στην Ιταλια περνει 1 εκατομμυριο μεικτα 

Δανεικος παει. 

 

Δεν διαφωνω με τη λογικη της επιλογης του παικτη, εχει στοιχεια. Δεν ειναι Βρανιες παικτικα και σε χαρακτηρα σε καμια περιπτωση. Αλλα ειναι στη λογικη Ουζουνιδη που θελει οπωσδηποτε δυναμη, σκληραδα και υψος πισω. Πρεπει να δουμε εαν θα κολλησει στο πλανο και σε ποια λογικη θα καταληξουμε στον χαφ.

Συνετη επιλογη, ουτε κρυο ουτε ζεστη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το fm τον έχει καλύτερο από βρανιες κ τσοσιτς κ θεωρεί ότι τραυματίζεται σπάνια.

24 χρονών είναι παιδια , Έλληνας κ διεθνής.

Ναχουμε κ κάνα Έλληνα μεσα

Γενικα το κλιμα ειναι ισοπεδοση σε ολα τι ψαχνεις να βρεις.Απλα να κραξουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επιλογη ειναι ο Οικονομου ελεος που δεν κανει δηλαδη παιχτης Καμπιονατο στην μαγευτικη Σουπερ Λιγκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιτάω τα βιογραφικά κ βλέπω ότι ο Οικονόμου έπαιζε Σέριε Α σε Μπολόνια ενώ ο βρανιες έπαιζε σε κάτι γκαζιαντεσπορ κ κάτι τομτομ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο Οικονομου, οχι τοσο γρηγορος οσο ο Βρανιες αλλα οχι και αργος σαν τον Τσιγκρι. Ειναι πιο δυναμικος απο τον Τσοσιτς αλλα οχι τοσο οσο ο Βρανιες. Εγω οσο τον θυμαμαι ειναι καλος στα στημενα και εχει καλο positioning στο γηπεδο και μαρκαρει πολυ καλα και χωρο αλλα και παιχτη. Καλη επιλογη. 

 

Ας ριξουμε λεφτα στους μεσοεπιθετικους, εκει χρειαζεται η ομαδα ενισχυση ως επι το πλειστον και κατα δευτερο λογο εναν Ντιοπ στο κεντρο.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επιλογη ειναι ο Οικονομου ελεος που δεν κανει δηλαδη παιχτης Καμπιονατο στην μαγευτικη Σουπερ Λιγκ.

 

Mονο που δεν επαιζε στο Καμπιονατο τελευταια και ναι, υπαρχουν παιχτες απ'αυτα τα πρωταθληματα που δεν κανουν για Σουπερ Λιγκ. Ο Τσιριλο και ο Αλβες μπορει να παιξαν εκει που παιξαν, αλλα μετριοτητες ηταν και οσο επαιζαν εκει και μετα που παιξαν στην Ελλαδα..

 

Εβγαλες ποσα λεφτα μετα την ανελπιστη περσινη σου επιτυχια, εχεις την ευκαιρια να παξεις ΤσουΛου και μεχρι τωρα στις 4 αλλαγες που εχουν γινει, μονο ο Αλμπανης δεν ειναι εμφανες downgrade σε σχεση με αυτον που αντικαθιστα (εκτος αν τον φεραν για αντιΧριστοδουλοπουλο κι αυτον)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για έναν παίχτη που δεν τον ξέρω, εκτιμώ αφάνταστα να διαβάζω σταράτα και μετρημένα σχόλια σαν του πάνθηρα απο πάνω.

 

Παρα παπαρολογίες του στυλ  "Είναι δυνατόν ο Βινίσιους που πιάνει θέση στο ρόστερ της Λάτσιο να μην κάνει πλάκα με τους πλατανιάδες..." 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο βρανιες αου βγήκε. Κ πήρες πρωτάθλημα επειδή σου βγήκε αυτός Κ μερικοί άλλοι. Κ επειδή φέτος είσαι πρωταθλητής, και έχεις πιθανότητες να παίξεις ομίλους τς λου, καλό είναι να μην γεμίζουμε στοιχήματα. Ο παίκτης μπορεί να βγει φυσικά, αλλά πέρσι δεν έκανε σαιζόν. Το ίδιο Κ ο τσοσιτς. 2 αμυντικοί σου από σχετικη απραξία, δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι. Όσο και να είμαστε αισιόδοξοι οι κινήσεις έχουν ρίσκο. Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν είναι αμπαλος ο παίκτης. Αλλά σε σχέση με τα παιχνίδια που έκανε ο βρανιες πέρσι δεν νομίζω ότι ειναι σε αυτό το επίπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για έναν παίχτη που δεν τον ξέρω, εκτιμώ αφάνταστα να διαβάζω σταράτα και μετρημένα σχόλια σαν του πάνθηρα απο πάνω.

 

Παρα παπαρολογίες του στυλ  "Είναι δυνατόν ο Βινίσιους που πιάνει θέση στο ρόστερ της Λάτσιο να μην κάνει πλάκα με τους πλατανιάδες..." 

 

Τον καρφωσε τον Πλατανια ο Βινι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θεωρω οτι λεφτα πρεπει να πεσουν σε μεσοεπιθετικους και σε χαφ, ελπιζω να πεσουν εκει και τελικα πιστευω θα ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Για έναν παίχτη που δεν τον ξέρω, εκτιμώ αφάνταστα να διαβάζω σταράτα και μετρημένα σχόλια σαν του πάνθηρα απο πάνω.

 

Παρα παπαρολογίες του στυλ  "Είναι δυνατόν ο Βινίσιους που πιάνει θέση στο ρόστερ της Λάτσιο να μην κάνει πλάκα με τους πλατανιάδες..." 

όσο έπαιξε καμπιονάτο ο βινίσιους τόσο έχω παίξει εγώ και εσύ . 

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει downgrade σχεδόν ομάδας υπό πτώχευση μαζί με δύο τρεις χειρισμούς Δελφιναρίου

Οχι αλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×