Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Καμία σχέση με βρανιες. Αν δεν πάρεις άλλο παίκτη αλλάζει όλη η άμυνα. Θα έχεις Τσοσιτς Κ τσιγκρι 2 τοπ Κλας για Ελλάδα, με εύκολους όμως τραυματισμούς , και από πίσω 2 αρκετά πιο μετριες λύσεις. Ξεκάθαρα δεν πηγες για βασικό αμυντικό, αλλά για παίχτη στοίχημα. Εύχομαι να μας βγει , αν και σαν λογική με βρίσκει αντίθετο. Καλή επιτυχία στο παιδί

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με βρανιες. Αν δεν πάρεις άλλο παίκτη αλλάζει όλη η άμυνα. Θα έχεις Τσοσιτς Κ τσιγκρι 2 τοπ Κλας για Ελλάδα, με εύκολους όμως τραυματισμούς , και από πίσω 2 αρκετά πιο μετριες λύσεις. Ξεκάθαρα δεν πηγες για βασικό αμυντικό, αλλά για παίχτη στοίχημα. Εύχομαι να μας βγει , αν και σαν λογική με βρίσκει αντίθετο. Καλή επιτυχία στο παιδί

 

μετρια λυση ο οικονομου για Ελλαδα? πιο τοπ κλας θεωρειτο απο τον τσοσιτς στην Ιταλια 

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Λογική εξέλιξη. Βράνιες καθαρά αγωνιστικά δεν μπορείς να βρείς γιατί θα είναι πολύ ακριβός για στόπερ. Προτιμώ να δούμε ένα ακριβό χάφ παρά έναν ακριβό στόπερ μιας και στο ελληνικό πρωτάθλημα θα κάνει πολύ μεγαλύτερη διαφορά ο πρώτος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση αλλα θα δουμε .Βαρυς,αργος μου χε φανει.Στο ψηλο παιχνιδι ειναι καλος?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον τα χρήματα του βρανιες να πάνε σε μια καλή μεταγραφή μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξερω τον παικτη, προφανως το ακουσμα της ειδησης δεν ενθουσιαζει κιολας, αλλα ιδωμεν.

 

Παντως μου δινεται η εντυπωση οτι ο Ουζουνιδης εχει λογο, πραγμα σωστο 100%.

Link to comment
Share on other sites

καλη τυχη στο παιδι και καλη δυναμη σε εμας!!

αναπληρώνονται ένας ένας οι απώλειες

Link to comment
Share on other sites

μου προκαλει απορια που καποιος δεν τον ξερει με την λογικη οτι επαιζε Σερια Α 3 χρονια και ηταν και διεθνης με την Ανδρων

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως «δεν τον ξερω», εννοω δεν εχω αποψη δεν τον εχω παρακολουθησει προσεκτικα. Οκ μπορει να τον ειχα δει σε κανα ματσακι της εθνικης, αλλα δεν τον θυμαμαι παικτικα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα ελληνικα ΜΜΕ και γενικα τα site εγραφαν εδω και 2-3 χρονια για το ποσο καλα παει ο Οικονομου στην Ιταλια και μαλιστα ηταν και για μεταγραφη σε μεγαλυτερη ομαδα καποια στιγμη. Δεν ξερω αν ειναι aggressive σαν τον Βρανιες το θεμα ειναι να σου δεσει με την ομαδα σου. Για να ειναι βασικος στην Ιταλια ασχημη προσθηκη δεν τον λες 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να ειδαν στην Ναπολι οτι τους κανει και να συζηταμε αν κανει σε μας.Γενικα οποιος Ελληνας γυρισε απο Ιταλια επεστρεψε καλυτερος . 

Link to comment
Share on other sites

Ο Stamatis Voulgaris δημιούργησε μια δημοσκόπηση.
3 λεπτά ·
H ΑΕΚ έψαχνε aggressive στόπερ για αντί-Βράνιες. Αποφάσισε να καταλήξει στην επιλογή Οικονόμου που μόνο αυτά τα χαρακτηριστικά δεν έχει. Είστε ικανοποιημένοι; Άντε να σας δω...
34%
ΝΑΙ
66%
ΟΧΙ
175 ψηφοι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι τον οικονομού στην εθνική να καλύπτει τις μαλακίες του μανωλά . Προσωπικά δεν έχω παρακολουθήσει στη μπολόνια άλλα αλλος που την έχει παρακολουθήσει πρόπερσι μου είχε πει πώς ήταν πολλή καλός . 

Link to comment
Share on other sites

Κακος παιχτης δεν ειναι αλλα δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζει με τον τσιγκρι.Με τσοσιτς θα κανει καλο διδυμο.

Link to comment
Share on other sites

φερνεις αμυντικο απο το σχολειο που λεγεται Ιταλια εκει που ο μορας εμαθε να παιζει αμυνα και ο μανωλας να θεωρειται κορυφαιος αμυντικος

 

σε καλη ηλικια χωρις τραυματισμους διεθνης 

 

φυσικα δεν ειναι βρανιες και βρανιεες δεν θα ξαναεβρισκες εχει δικιο ο αγγελος που λεει οτι ειναι πιο εγκεφαλικος και λιγοτερο γκανκ χο

 

Eπαιξε και ο Μορας στο σχολειο για καμια 10ετια...στην ιδια ομαδα νομιζω κιολας.τα ιδια λεγαν και γι'αυτον μεχρι που πηγε στο Αγρινιο. Και εκει ειδαμε ποσο αμυνα εμαθε να παιζει στο σχολειο. Ελεος.

 

Η καριερα του ειναι φαση καθε χρονο και χειροτερα...φανταζομαι ηρθε γιατι ειναι Ελληνας και ποιυ να ψαχνουμε για ξενο.

 

Προφανες downgrade, εκτος κι αν λογιζεται για αντιΤζανετοπουλος ας πουμε.

 

Και επειδη το βλεπω συχνα, οχι, δεν εχει λογικη να βασιστει η ΑΕΚ στον Τσοσιτς ως βασικο για του χρονου. Το παιδι εχει να παιξει μπαλα απο το Νοεμβριο. Δεν εχουμε ιδεα σε τι κατασταση ειναι και εικαζω οτι ακομα εχει αλλεργια ...στην κορτιζονη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Eπαιξε και ο Μορας στο σχολειο για καμια 10ετια...στην ιδια ομαδα νομιζω κιολας.τα ιδια λεγαν και γι'αυτον μεχρι που πηγε στο Αγρινιο. Και εκει ειδαμε ποσο αμυνα εμαθε να παιζει στο σχολειο. Ελεος.

 

Η καριερα του ειναι φαση καθε χρονο και χειροτερα...φανταζομαι ηρθε γιατι ειναι Ελληνας και ποιυ να ψαχνουμε για ξενο.

 

Προφανες downgrade, εκτος κι αν λογιζεται για αντιΤζανετοπουλος ας πουμε.

 

Και επειδη το βλεπω συχνα, οχι, δεν εχει λογικη να βασιστει η ΑΕΚ στον Τσοσιτς ως βασικο για του χρονου. Το παιδι εχει να παιξει μπαλα απο το Νοεμβριο. Δεν εχουμε ιδεα σε τι κατασταση ειναι και εικαζω οτι ακομα εχει αλλεργια ...στην κορτιζονη

 

 

ο μορας γυρισε απο Ιταλια 35 χρονων οχι 26 λεπτομερια αλλα μην χαλασουμε το γλυκο

Link to comment
Share on other sites

Apache, όπως νομίζεις, εγώ πάντως δεν τσιμπουκώνω κανέναν. Α.Ε.Κ. είναι ο κόσμος Της και κανένας κουμανταδόρος, εκτός κι αν έχεις άλλη άποψη

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

νομιζω σκεφτηκανε την πιο safe επιλογη και πηγανε στον οικονομου που εχει το pedigree της Ιταλιας και ειναι σε καλη ηλικια και με μηδενικο χρονο προσαρμογης, νομιζω φοβηθηκαν να πανε σε αλλες επιλογες ειδικα με οτι ακουγονταν

 

να δουμε πως θα ερθει γιατι στην Ιταλια περνει 1 εκατομμυριο μεικτα 

 

Σορρυ κιολας, αλλα safe επιλογη ειναι μονο με την εννοια οτι αν ο παιχτης ηταν κανας αγνωστος Ιταλος κατσαπλιας της Σπαλ που του χρονου θα παιζε ΣεριεΒ και θα ερχοταν για ενα κομματι ψωμι, θα επεφτε (περισσοτερο) κραξιμο.

 

Τωρα ριχνεις ενα ''Ελληνας διεθνης, αεκφαμιλυ, ελληνικος κορμος, απο τα Γιαννενα στη Ναπολι'' και το φερνεις πιο ωραια.

 

Εχουν 7 μηνες να ψαξουν αμυντικο και στο τελος πηγαν στα γνωστα και καθιερωμενα. Αν εχεις Καλαματιανο τεχνικο διευθυντη, αυτα παθαινεις.

 

Η καλυτερη μεταγραφη που μπορει να κανει η ΑΕΚ φετος ειναι κανας Κρεεκ ή η επιστροφη Μαιστοροβιτς/Μιλοβανοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Ολα το γηπδο θα φανουν. Τα ιδια λεγατε και περυσι για τον Τσοσιτς οταν τον πηραμε απο Ιταλια...  Ειναι και Αεκτζης το παιδι οπως γραφουν αρκετοι . Θα ποναει την φανελα και μιλαει ελληνικα που αρεσει στον ηγετη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×