Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Ο Κοντε απ' οσο λένε απο τα Γιάννενα δεν έχει δοθεί πουθενά ακόμη, έχει ρήτρα 800 αλλά μάλλον γίνεται και με λιγότερα. Μακάρι να γίνεται να μείνει ο Αραούχο στην ομάδα.

Τον Φετφατζίδη έχω χρόνια να τον παρακολουθήσω κανονικά αλλά από αυτά που θυμάμαι θεωρώ ότι δεν μπορεί να είναι βασικός στην ομάδα που θέλουμε. Στην Τζέντα πάντως ένας ντόπιος που συνάντησα φώναζε Φετφααα όταν καταλαβε ότι είμαι Ελληνας.

Link to comment
Share on other sites

Μονο να γραψουμε για πολλοστη φορα οτι το προβλημα δεν ηταν η απωλεια του κυπελλου αλλα η τραγικη διαφορα που ειχαν οι 2 ομαδες στο τερεν.

 

Αν εχανες με το ιδιο σκορ με νορμαλ εμφανιση, πραγματι σχεδον ολοι θα ελεγαν "οκ σο γουατ". Ε, τωρα δεν γινεται να στρουθοκαμηλισεις.

 

Δεν υπηρχε κανενας λογος να εμφανιστεις ως Δαυιδ απεναντι στον Γολιαθ.

 

Τι σημαινει αδειασανε μετα το πρωταθλημα? η Λαρισα εισαι? οχι. Επομενως θα υπαρξει η αναλογη παγωμαρα κι ο αναλογος εκνευρισμος, τι να κανουμε τωρα. Ας παιζαν σαν ανθρωποι και δεν θα ακουγοταν κιχ, τουλαχιστον απο την συντριπτικη πλειοψηφια.

 

Σιγα μην ειμαστε κι αχαρηστοι σαν λαος, μην τρελαθουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος Φετφατζιδης τωρα; Θα τρελαθουμε; Απο το πρωταθλημα της ερημου και της αραπιας; Ο τιτλος 'Στα τουνελ της Χαμας' βρισκει το νοημα του...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο Κόντε είναι περίπτωση που ενδιαφέρει σοβαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο Κόντε είναι περίπτωση που ενδιαφέρει σοβαρά.

Εγω ευχομαι να μην ειναι

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τον Λεβαδειακο τουλαχιστον

που ειχα ενα περασμα απο τα επισημα

η επιταγη ηταν του χρονου

να προωθηθει ο Γιακουμάκης .

Link to comment
Share on other sites

Μονο να γραψουμε για πολλοστη φορα οτι το προβλημα δεν ηταν η απωλεια του κυπελλου αλλα η τραγικη διαφορα που ειχαν οι 2 ομαδες στο τερεν.

 

Η ποδοσφαιρική αλήθεια να πούμε κάπου εδώ δεν είναι στιγμιαία και αλα κάρτ, πόσο μάλλον όταν η σαφώς πιο αξιόπιστη για συμπεράσματα διοργάνωση του πρωταθλήματος εξέθεσε ανεπανόρθωτα το πολύ ακριβό μπάτζετ του ΠΑΟΚ και το κοκκαλικό στήσιμο που έκανε για να πάρει το φετινό πρωτάθλημα. 

 

Από εκεί και πέρα κάθε απώλεια τίτλου φέρνει στεναχώρια, το χθεσινό να είναι αφορμή για να συμπληρωθούν οι ελλείψεις που υπάρχουν και είναι κοινά διαπιστωμένες και καλό καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τον Λεβαδειακο τουλαχιστον

που ειχα ενα περασμα απο τα επισημα

η επιταγη ηταν του χρονου

να προωθηθει ο Γιακουμάκης .

Να προωθηθει σε αλλη ομαδα δανεικος εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μοιραστε δανεικους,κανετε φιλους,αντιγραψτε πεπατημενη ιβαν,ετσι παιρνονται τα πρωταθληματα,τσετσενικα και παντελονατα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πάρα πολύ δουλειά ο Γιακουμάκης.

Αν του χρόνου και ο ίδιος δεν το παλέψει, δεν νομίζω ότι θα έχει κάποιο ιδιαίτερο μέλλον στην ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μη χάσουμε μια χρονιά όμως για να διαπιστώσουμε στο τέλος το αυτονόητο. Ότι δηλαδή δεν έχει καμία δουλειά στην ΑΕΚ ο Γιακουμάκης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν το έχουν καταλάβει, υπάρχει μεγάλη ευκαιρία να παλέψεις είσοδο σε ομίλους Τσου λου. Ε με Γιακουμάκιδες δεν μπορείς να έχεις τέτοιους στόχους...δεν λέω να σκάσεις άπειρα φράγκα Κ να ρισκάρεις αλλά δεν γίνεται Κ με τα ψέματα. Θέλω να ελπίζω ότι θα κάνουν ότι πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσε καθολου ο γιακουμακης φετος. Εδειχνε ατεχνος και πολυ νευρικος. Αυτο ισως οφειλεται στο οτι επρεπε να αποδειξει τον ευατο του απεναντι σε λιβαγια-ουχο με σαφως λιγοτερες ευκαιριες (δικαιολογημενα). Εχει κακιστη υποδοχη της μπαλας που με προβληματιζει.

Απο την αλλη, προετοιμασια δεν εκανε φετος, γαμηθηκε το συμπαν, ελπιζω φετος να ειναι υγιης και να με βγαλει μαλακα

Link to comment
Share on other sites

Η ποδοσφαιρική αλήθεια να πούμε κάπου εδώ δεν είναι στιγμιαία και αλα κάρτ, πόσο μάλλον όταν η σαφώς πιο αξιόπιστη για συμπεράσματα διοργάνωση του πρωταθλήματος εξέθεσε ανεπανόρθωτα το πολύ ακριβό μπάτζετ του ΠΑΟΚ και το κοκκαλικό στήσιμο που έκανε για να πάρει το φετινό πρωτάθλημα.

 

Από εκεί και πέρα κάθε απώλεια τίτλου φέρνει στεναχώρια, το χθεσινό να είναι αφορμή για να συμπληρωθούν οι ελλείψεις που υπάρχουν και είναι κοινά διαπιστωμένες και καλό καλοκαίρι.

 

Καμια αντιρρηση. Μονο που το ματς εγινε χθες και σημερα συζηταμε για γκρινιες. Μην πω απο χθες.

 

Οποιος πει οτι η χρονια ηταν αποτυχημενη ή μετρια ειναι πραγματι αχαρηστος.

Οποιος απο την αλλη πει οκ μωρε και τι εγινε με το χθεσινο, στρουθοκαμηλιζει. Αν γινοταν ακριβως το αντιθετο σε εμφανιση και σκορ, θα χοροπηδαγαμε αλλες 2 βδομαδες.

 

Λογικη η γκρινια κι ο εκνευρισμος για λιγες μερες, δεν φταιει ο κοσμος που εμφανιστηκαν τοσο κατωτεροι των περιστασεων.

 

Δυστυχως στο ποδοσφαιρο υπαρχει η προσωρινη ψυχολογια, η τελευταια εικονα κλπ. Που δεν ακυρωνουν την φοβερη χρονια, αλλα χαλανε εστω λιγο την εικονα.

Για μενα οπως ηρθαν τα πραγματα καλυτερα να αποκλειομασταν απο την Λαρισα. Καλυτερα θα εκλεινε η χρονια. Ετσι ειναι η ψυχολογια στο ποδοσφαιρο.

 

Και ξαναλεω ειναι η εικονα. Και το 94 εχασες το νταμπλ αλλα πανω-κατω επαιξες σαν πρωταθλητης.

 

Δεν ακυρωνεται το πρωταθλημα, ουτε η Ευρωπη, ουτε η προσπαθεια στο κυπελλο, αλλα χθες αυτο που ειδαμε σε τελικο κυπελλου απεναντι σε αυτους τους σιχαμενους ηταν εντελως απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ε πόσο πιθανό είναι να σε βγάλει μαλακα. Του έρχεται η μπάλα και συνήθως τη διωχνει από την άμυνα του αντιπάλου. Χθες πιάνει κεφάλια μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής και τη στέλνει στα περιστέρια. Τεχνικά είναι πολύ χαμηλά σε σημείο που αν τον δεις να παίζει σε αλάνα υποθέτω ότι δε λες "αυτός είναι επαγγελματίας". Ατεχνος ήταν κι ο Δημητριάδης αλλά ήταν killer. Ε ο Γιακουμάκης δεν είναι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά ας πάρουμε ένα σύγχρονο οκτάρι πρώτα που παλεύουμε με τον Γαλανόπουλο και να κάτσουμε να συζητήσουμε το θέμα φορ.

 

Δεν μου έχει γεμίσει το μάτι κι εμένα ο Γιακουμάκης. Αλλά στο Καραϊσκάκη βρίσκεται στην σωστή θέση την κατάλληλη στιγμή. Και το βάζει.

 

Στον τελευταίο αγώνα τον παρατήρησα πολύ. Είχε σώστες κινήσεις για φορ. Δεν έβαλε γκολ αλλά τακτικά ήταν καλός.

 

Αν με ρωτούσαν θα τον έδινα δανεικό για ένα χρόνο και θα ζητούσα φορ έτοιμο να κάνει την διαφορά.

 

Αλλά δεν με ρωτάνε τα ΜΟΥΝΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν μπορει να γινει σοβαρη κουβεντα για το αν ο Γιακουμακης κανει για βασικος.

 

Εχω 20 χρονια που κατηγορω τους Κοκκαλο-Μαρινακηδες οτι "επενδυουν" τα λεφτα του c.l. και κανουν τους μαγκες.

 

Φετος εχεις την ευκαιρια να το κανεις εσυ. Κι ενω ηδη την σεζον που τελειωσε ειχες τα περισσοτερα εσοδα.

 

Αν μας αρχισουν τωρα "δεν θελουμε οκταρι" (εχει ηδη γραφτει μια φορα σε αρθρο), "μπροστα εχω Γιακουμακη" οκ, τι να πεις απο εκει και περα.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ομως, με υποθεσεις μιλαμε. Μολις τελειωσε η χρονια. Θα γινουν κινησεις, ειναι μεγαλο το δελεαρ

Link to comment
Share on other sites

Αν για ενα πραγμα ειμαι σιγουρος ειναι οτι η Ευρωπη εχει ανοιξει την ορεξη του "ηγετη" για φραγκα. Και οσο πιστευει οτι μπορει να τα παρει θα κανει τις κινησεις που πρεπει για να τα εξασφαλισει. Εχουμε δρομο ακομα μπροστα μας αλλα οι πρωτες κινησεις θα δειξουν

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τωρα που θα παρουμε το ομολογιακο δανειο για το κυπελο,σφιγγει το ζωναρι,εσοδα/εξοδα αυστηρα,ισοσκελισμενος προυπολογισμος και καθαρη θεση της ΠΑΕ,μεταγραφες απο τα πανερια και δανεικους για να χτυπησουμε χρυσοφορους ομιλους.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι θα κάνει κινήσεις για το πρώτο προκριματικό που θα δώσουμε και θα φτάσει το μπάτζετ εκει που λέει ο αμιντί και μετά ανάλογα τις προκρίσεις θα κάνει 1-2 μεταγραφές άνα πρόκριση δλδ άμεσα 11αδάτοι 8άρι , επιθετικό που να παίζει και στα πλάγια , εξτρέμ + συμπληρώματα σε κενά και μετά ανάλογα με αποχωρήσεις προκρίσεις θα κάνουμε μεταγραφές . Αν μπούμε τσουλού θα έρθει 100% αραούχο (αν δεν έχει έρθει πιο πριν ) . 

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε μαλακές???

 

Βγήκαν κάποιοι απο το καβούκι τους??

 

Τι έγινε κορίτσια??? Μπουκομενοι και εξαφανισμένοι απο Μανόλο και ομάδα  και χτες σα τα σαλιγκάρια μαζευτεικατε???

 

Πάρτε το άλλιως όμως γιατί θα έχει ξεβρακωματα... Κομητες

Edited by GIANNHS
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να μας κατσει μια καλη κληρωση για cl μακαρι 

να εξασφαλισουμε ετσι

εστω ομιλους γιουροπα λιγκ

και μετα ολα γινονται πιο ευκολα

για προσθηκες .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

η ομάδα πρέπει να ενισχυθεί στις θέσεις που πονάει ανεξαρτήτως κλήρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×