Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

η ομάδα πρέπει να ενισχυθεί στις θέσεις που πονάει ανεξαρτήτως κλήρωσης.

ναι αλλα σκεφτει κανεις οτι τα λεφτα που βαζει ο Μελ για μεταγραφες ειναι αναλογα των εσοδων τοτε θα παιξει μεγαλο ρολο η προκριση σε ομιλους EL ή CHL.

Link to comment
Share on other sites

Φέτφα είναι πολύ καλή κίνηση που δείχνει ότι δέν πάμε στα κουτουρού αλλά με πλάνο. Δεν είναι δηλαδή κωλοφαρδία ότι πήρες Λαζαρο και τον ξανακανες φίρμα, πήρες Κονέ και τον ξανακανες φίρμα, και πας να το κάνεις και με Φέτφα. 

Απλά ελπίζω αυτός να είναι το ΔΕΥΤΕΡΟ καλύτερο εξτρέμ στο ρόστερ. αν είναι έτσι, συμφωνώ με τα χίλια και χαίρομαι ακόμα περισσότερο γιατί μου δείχνει η ομάδα ότι έχει σχεδιασμό και φιλοσοφία που την τηρεί, και δεν βασίζεται στην κλάνα.

 

Το να σου βγει ή όχι μια μεταγραφή, δεν είναι πάντα στο χέρι σου. το να έχεις μια φιλοσοφία όμως, είναι, και μαλιστα όταν έχεις επιτυχίες και μαλιστα πολλές. Νεοφώτιστη ομάδα 3 χρονιές πας Ευρωπαικό εισητήριο-Κυπελούχος / Τσαμπιόλι-Φιναλίστ / Πρωταθλήτρια-Φιναλίστ-Ευρώπη Φεβρουάριο. Καλά κανουν οι οπαδοί και έχουν απαιτήσεις, αλλά να πατάνε και στην πραγματικότητα, δηλαδή ποτε είδατε καλύτερες σεζόν και απαιτείτε περισσότερες επιτυχίες? αμα σας χαλάει που το χανουμε το κύπελο στον τελικό να αποκλειόμαστε σε προηγούμενους γύρους, δεν νομίζω δηλαδή να σκοτιστηκαν τα arxeidia κανενός το 92 επειδή μας απέκλεισε η μπουγάτσα στον ημιτελικό κυπέλου. Την μπουγάτσα, όπως και καθε αλλο φαγητό, αμα σας χαλάει, να την αποφευγετε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφουγκραζομαι πως δε θα γινει τίποτα

παραπανω απο τα βασικά

αν δεν περασουμε σε ομίλους .

Θα ενισχυθεί σίγουρα αλλα όχι ακριβά

και με σιγουρια ενδεκαδατης λυσης

για να το θέσω πιο σωστα.

Πχ ο Μελισσανίδης πιστεύει πολύ στον Αλμπάνη

για του χρονου ,ενω εγώ θέλω να τον δω

και να τον ξαναδω .

Δεν είναι η πρώτη αλλαγή στο μυαλό εννοώ

ρε παιδι μου ο Αλμπάνης .

 

Οποτε γιαυτο γραφω πως θελω

για να πάνε όλα πρίμα

και να δυναμωσουμε

όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου..

εσοδα ομίλων.

 

Τεσπα καλά το γράφει ο Δικ πιο πάνω

νωρίς μπήκαμε σε σκέψεις για προσθήκες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ε χθες τελείωσε η σεζόν, φάγαμε και πουτσα, με τι να ασχοληθούμε;

 

Δυστυχώς άλλο ένα καλοκαίρι η κουβέντα θα είναι:

-Τιγρη βάλε λεφτά (λεφτά της ΑΕΚ, όχι δικά σου) να περάσουμε τσλ

-Πως να βάλει λεφτά ρε μάγκες χωρίς σίγουρα έσοδα;

-Ναι αλλά για να περάσεις ομίλους πρέπει να αποκλείσεις καλές ομάδες άρα θέλεις παίχτες. Με αυτούς εκ των πραγμάτων αποκλείεται από μόνη της η ομάδα.

-Ναι αλλά αν πάρει παίχτες και δεν περάσει;

-Ε το ποδόσφαιρο θέλει επενδύσεις.

-Να αγοράζαμε 40 χιλιάδες διαρκείας αν θέλαμε επενδύσεις

-Α γαμησου

-Α γαμησου εσύ

 

Άντε καλό καλοκαίρι

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Ε χθες τελείωσε η σεζόν, φάγαμε και πουτσα, με τι να ασχοληθούμε;

 

Δυστυχώς άλλο ένα καλοκαίρι η κουβέντα θα είναι:

-Τιγρη βάλε λεφτά (λεφτά της ΑΕΚ, όχι δικά σου) να περάσουμε τσλ

-Πως να βάλει λεφτά ρε μάγκες χωρίς σίγουρα έσοδα;

-Ναι αλλά για να περάσεις ομίλους πρέπει να αποκλείσεις καλές ομάδες άρα θέλεις παίχτες. Με αυτούς εκ των πραγμάτων αποκλείεται από μόνη της η ομάδα.

-Ναι αλλά αν πάρει παίχτες και δεν περάσει;

-Ε το ποδόσφαιρο θέλει επενδύσεις.

-Ναι αγοράζαμε 40 χιλιάδες διαρκείας αν θέλαμε επενδύσεις

-Α γαμησου

-Α γαμησου εσύ

 

Άντε καλό καλοκαίρι

Σε αυτο παντως να πω οτι καλο ειναι φετος την Πρωταθλητρια ο ΑΕΚτζης να την ενισχυσει με ακομα περισσοτερα διαρκειας. Ενα καλο νουμερο θα ηταν 17-18000, ας πουμε.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καπου εδω να πουμε οτι το μπατζετ δεν ειναι το παν αν ηταν πρωταθλητης θα ταν ο γαυρος πριν τελιωσουν τα πλευ οφ...Αν καταφερει να κρατησεις τους καλους απο φετος (ευτηχως ηταν πολλοι)συν 4 μεταγραφες 3 βασικους 1 παγκιτη θα σαι πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

17-18 χιλιάδες διαρκείας στην Ελλάδα της οικονομικής κρίσης παιδιά δεν πουλάς ακόμα κι αν έπαιρνες και κύπελλο και ευρωπαϊκό μαζί. Δεν υπάρχουν λεφτά για μαλακίες πλέον, πρέπει πάντα να το ξέρουμε αυτό

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο παντως να πω οτι καλο ειναι φετος την Πρωταθλητρια ο ΑΕΚτζης να την ενισχυσει με ακομα περισσοτερα διαρκειας. Ενα καλο νουμερο θα ηταν 17-18000, ας πουμε.

17-18 ειναι δυσκολο με την κατασταση που επικρατει στην χωρα αλλα ενα 13+ πρεπει να το πιασεις

Link to comment
Share on other sites

φετφατζιδης θυμαμαι οτι ειναι καλος τεχνιτης και πολυ καλος στο ενας εναντιον ενος στα πλαγια...

 

αν τον παρει και τζαμπα, ειμαι οκ πειτε του...

 

να προχωρησει...

Link to comment
Share on other sites

17-18 χιλιάδες διαρκείας στην Ελλάδα της οικονομικής κρίσης παιδιά δεν πουλάς ακόμα κι αν έπαιρνες και κύπελλο και ευρωπαϊκό μαζί. Δεν υπάρχουν λεφτά για μαλακίες πλέον, πρέπει πάντα να το ξέρουμε αυτό

Εκτος κ αν η ΠΑΕ ριξει λιγο τις τιμες..
Link to comment
Share on other sites

Εκτος κ αν η ΠΑΕ ριξει λιγο τις τιμες..

Εδω δεν της εριξε ιδιαιτερα στην β τωρα που σαι πρωταθλητης και παιζεις για τσλ θα στις ριξει?

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν της εριξε ιδιαιτερα στην β τωρα που σαι πρωταθλητης και παιζεις για τσλ θα στις ριξει?

Προκειμενου να πουλησει περισσοτερα κ στο τελος να βγει κερδισμενη..γιατι οχι;

Link to comment
Share on other sites

Εκτος κ αν η ΠΑΕ ριξει λιγο τις τιμες..

Μα έχω την εντύπωση ότι είναι φτηνά έτσι κι αλλιώς. Πέραν κάποιων εξαιρέσεων που έχω στον κύκλο μου οι οποίοι είναι άνθρωποι χωρίς παιδιά σκυλιά γατιά (κοινώς έχουν τέτοιας τάξης ποσα για ξοδεμα) και αγοράζουν διαρκείας με την προοπτική της προτεραιότητας στο νέο γήπεδο, οι υπόλοιποι θα αγοράσουν μόνο αν οικονομικά συμφέρει το διαρκείας. Και συμφέρει μόνο όταν πας στα περισσότερα ματς. Ε η ΑΕΚ τόσο πολλούς μόνιμους δεν έχει.

 

Μια καλή λύση πάντως που θέλει λίγο δουλειά αλλά είναι εφικτή και στο ΟΑΚΑ θα μπορούσες να την εκμεταλλευτείς είναι το επαρχιακό διαρκείας. Για οπαδούς σαν εμένα πχ που στην παρούσα φάση της ζωής μου μπορώ να πηγαίνω στο γήπεδο περίπου 5 φορές το χρόνο. Πούλα μου ένα επαρχιακό που θα ισχύει για 5 αγώνες σε τιμή λίγο ακριβότερη απ' όσο θα μου έβγαιναν 5 αγώνες μεμονωμένοι. Θα το αγοράσω, μου δίνεις την ψευδαίσθηση ότι προσφέρω στην ομάδα.

 

Αν το χτυπήσω 5 φορές αυτομάτως ακυρώνεται και συνεχίζω με κανονικό εισιτήριο. Αλλά όλα αυτά τα πράγματα θέλουν οργάνωση. Στο ΟΑΚΑ όμως έχεις απειρεε κερκίδες για να το κάνεις. Στην Αγιά Σοφιά, όχι δε γίνεται. Αλλά πάρε μου λεφτά με έναν ωραίο τρόπο. Ακόμα κι αν έρθω μόνο μια φορα, θα το πάρω το επαρχιακό

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω την εντύπωση ότι είναι φτηνά έτσι κι αλλιώς. Πέραν κάποιων εξαιρέσεων που έχω στον κύκλο μου οι οποίοι είναι άνθρωποι χωρίς παιδιά σκυλιά γατιά (κοινώς έχουν τέτοιας τάξης ποσα για ξοδεμα) και αγοράζουν διαρκείας με την προοπτική της προτεραιότητας στο νέο γήπεδο, οι υπόλοιποι θα αγοράσουν μόνο αν οικονομικά συμφέρει το διαρκείας. Και συμφέρει μόνο όταν πας στα περισσότερα ματς. Ε η ΑΕΚ τόσο πολλούς μόνιμους δεν έχει.

 

Μια καλή λύση πάντως που θέλει λίγο δουλειά αλλά είναι εφικτή και στο ΟΑΚΑ θα μπορούσες να την εκμεταλλευτείς είναι το επαρχιακό διαρκείας. Για οπαδούς σαν εμένα πχ που στην παρούσα φάση της ζωής μου μπορώ να πηγαίνω στο γήπεδο περίπου 5 φορές το χρόνο. Πούλα μου ένα επαρχιακό που θα ισχύει για 5 αγώνες σε τιμή λίγο ακριβότερη απ' όσο θα μου έβγαιναν 5 αγώνες μεμονωμένοι. Θα το αγοράσω, μου δίνεις την ψευδαίσθηση ότι προσφέρω στην ομάδα.

 

Αν το χτυπήσω 5 φορές αυτομάτως ακυρώνεται και συνεχίζω με κανονικό εισιτήριο. Αλλά όλα αυτά τα πράγματα θέλουν οργάνωση. Στο ΟΑΚΑ όμως έχεις απειρεε κερκίδες για να το κάνεις. Στην Αγιά Σοφιά, όχι δε γίνεται. Αλλά πάρε μου λεφτά με έναν ωραίο τρόπο. Ακόμα κι αν έρθω μόνο μια φορα, θα το πάρω το επαρχιακό

Νομιζω τετοια πακετα παιζουν στο εξωτερικο...η ιδεα ειναι πολυ καλη. Γιατι δεν το λεμε στην ΠΑΕ. Ισως γινει πραγματικοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλες οι τιμες των διαρκειας.

Απλα σε γηπεδο 65,000 θεατων δεν παιζει να μην βρεις γενικα εισιτηριο οποτε ψιλοπουτσα του ο αλλος να προπληρωσει.

Συν η κριση βεβαια.

Παμ παρακατω.

Αν η ομαδα ανεβασει σταθερα το μπατζετ της οπως κανει ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ εγω ειμαι ικανοποιημενος.

Οταν εχεις πλανο, το ζητημα ειναι να το ακολουθεις πιστα.

Η ομαδα το κανει.

Και αυτο αποδιδει.

Βασικος στοχος του χρονου ειναι εκτος του να παιξεις ΞΑΝΑ ευρωπη για να εχεις πλεον ευκολες κληρωσεις, το να ξανακανεις δευτερη σεζον πρωταθλητισμο απο την αρχη μεχρι το τελος.

Link to comment
Share on other sites

Να σας αναψω λιγο βραδιατικα !!!

Είναι αλήθεια πως το μανατζερικό γραφείο που διατηρεί τα δικαιώματα του Αλμπέρτο Μποτία, πρότεινε τον Ισπανό στόπερ στην ΑΕΚ, αμέσως μετά την λύση του συμβολαίου του με τον Ολυμπιακό;…

Για τα μάτια της ωραίας Ελένης, ο 29χρονος στόπερ «ψήνεται» για την παραμονή στην Ελλάδα, ασχέτως αν δεν το φωνάζει.

Link to comment
Share on other sites

Να σας αναψω λιγο βραδιατικα !!!

Είναι αλήθεια πως το μανατζερικό γραφείο που διατηρεί τα δικαιώματα του Αλμπέρτο Μποτία, πρότεινε τον Ισπανό στόπερ στην ΑΕΚ, αμέσως μετά την λύση του συμβολαίου του με τον Ολυμπιακό;…

Για τα μάτια της ωραίας Ελένης, ο 29χρονος στόπερ «ψήνεται» για την παραμονή στην Ελλάδα, ασχέτως αν δεν το φωνάζει.

Μόνο και μόνο απ το κασέ που έχει το αποκλείω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ελαχιστο που θυμιζε απο ποδοσφαιριστη ο Μποτιλιας το εξαφανισε η Φουρειρα.Οπως εκανε και με τον Σαμαρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ελαχιστο που θυμιζε απο ποδοσφαιριστη ο Μποτιλιας το εξαφανισε η Φουρειρα.Οπως εκανε και με τον Σαμαρα.

Τους ρουφαει το μεδουλι......

Link to comment
Share on other sites

Καλος για αντιΑνταμ.

Δινουμε πρωταθληματικο Ανταμ στον Ολυμπιακο, παιρνουμε γιουροβιζιονγαμικό Αλμπερτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×