Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Πιστεύω οτι θα βγούν και άλλοι στη πορεία , κανά ελληνακι σίγουρα .Δεν γίνεται να κάνουμε 3 μεταγραφές και να είναι όλοι ξένοι (πχ ξανθος , Λουντ , εξτρεμαρα ) και απο την άλλη ίσως θα χρειαστεί να ξεφορτώσουν κανένα .

 

δεν μιλαμε για συμπληρωματα μιλαμε για παιχτες που λογιζονται σχεδον 11αδας 

 

με αυτην τη  λογικη και ο κυριακοπουλος μπορει να ερθει ξεωρ γω και ο αλμπανης και να γυρισει ο γυλος 

Link to comment
Share on other sites

Εγω φετος που ελειπε ο Γιοχανσον, δεν μας ειδα και πολυ ανετους στον β γυρο στα χαφ, ειδικα τον Φλεβαρη που ειχαμε απανωτα ματς με 5 παιχτες για δυο θεσεις.

 

δεν γινεται να εχεις παραπανω απο 5 παιχτες σε 2 θεσεις σε καμια ομαδα δεν συμβαινει αυτο δεν γινεται να παρεις και 6ο παιχτη και στο 99% του χρονου να καθεται 

Link to comment
Share on other sites

6 εχεις τον σιμοες και τον γαλανοπουλο

και θα εχεις αλλους 3 να σου καλυψουν την εξτρα θεση 

 

χολζχαουζερ, κονε, μοραν με αυτην την σειρα 

 

Υπερπληρης εισαι με αυτους 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκει που ειχαμε στο 6 φετος στην αρχη της σεζον Σιμοες, Γιοχανσον, Γαλανοπουλο πλεον θα εχουμε Σιμοες, Γαλανοπουλο.

Και απλα προσευχομαστε μην βγαλει κανενα μυικο ο Σιμοες, η κοψει καναν χιαστο ο Γαλανοπουλος τον Σεπτεμβρη πχ οπως ο Γακομπ.

Link to comment
Share on other sites

τεραστιες γκαφες με Μασουντ και Μοραν. Πισωγυρισμα τετοιες επιλογες. Φυσικα με φακες βγηκες παλι στην αγορα, αλλα ολο και κατι καλυτερο εβρισκες.

 

Τεσπα ας κλεισει καλα η χρονια και θα υπαρχει χρονος για αυτα.

 

υγ. η χρονια εχει ψωμια ακομα, οποιες και να ειναι οι αποφασεις...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω για πληροτητα, μιλαω για ποιοτητα

 

και ποιοτητα εχουμε 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αριθμητικα ειμαστε πληρεις ουτε ποιοτικα.

Εχουμε χασει στα χαφ εναν απο τους στυλοβατες μας τα προηγουμενα χρονια, ενω φευγει και ο Αινταρεβιτς που καποια (αρκετα) λεπτα εβγαζε απο την πλατη των αλλων και φερνεις τον Αυστριακο στην θεση του δευτερου κατα βαση.

Link to comment
Share on other sites

και ποιοτητα εχουμε

 

Φανηκε με Ατρομητο οταν βγηκε ο Σιμοες και παλι καλα που αυτοκτονησε μετα ο παοκ..

Link to comment
Share on other sites

ο αυστριακος ειναι καλυτερο χαφ απο αυτα που εχεις απο που προκυπτει οτι αντικαθιστα τον αινταρεβιτς τι θεωρησεις ειναι αυτες?

 

εδω μιλαμε θα παρει φανελα βασικου σπιτι του και συζηταμε για αινταρεβιτς ?

 

εχεις 2 παιχτες που παιζουν 6 σιμοες και γαλανοπουλος και 3 παιχτες να παιξουν στις αλλες 2 θεσεις αναλογα με το τι ψαχνεις 

 

με τον αυστριακο να μπορει να παιξει και 6 σε παιχνιδι που δεν απαιτει μεγαλα κοψιματα

 

οχι απλα εχεις ποιοτητα αλλα εχεις πολυ μεγαλυτερη ποιοτητα απο αυτην που ειχες φετος οταν ξεκιναγες

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να τσιμπησουμε και Κουρμπελη στην ζουλα και τοτε θα μαστε υπερκομπλε στα χαφ χωρις να αγχωνομαστε για τιμωριες, τραυματισμους κτλ.

Ο Μασουρας καλη κινηση ειναι (οχι για βασικος βεβαια).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ο γιοχανσον ηταν ενα αποτυχημενο 8αρι αλλα ενα 6αρι που δεν μπορουσε να παιξει μαζι με τον σιμοες

 

 

απο εκει και περα δεν χρειαζομαι ενα  τετοιο παιχτη χρειαζομαι ενα παιχτη που θα εχει πολυ καλυτερη πασα που θα μπορει να πατησει περιοχη 

 

με τον αυστριακο λοιπον παιρνω ενα παιχτη που εχει τρομερη τεχνικη, τρομερη σωματοδωμη ειναι καλος στα ψηλα ειναι καλος στα στημενα και κανει πολυ ευκολα dictate tempo ενος αγωνα 

 

ζαρια ξεζαρια δεν υπαρχει συγκριση με τον συμπαθη γιοχανσον που σαν 6αρι μπορουσε να κανει παπαδες αλλα σαν 8αρι δεν μπορουσε να δωσει την μπαλα στα 2 μετρα 

 

απο εκει και περα στα χαφ μπορει να παιξει και ο λουντ που ειναι παρα πολυ πιθανον να σου ανηκει το καλοκαιρι και να σου δωσει λυσεις 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με AM μου κανει ο Lod που παιζει και W αν χρειαστει, τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα δηλαδη στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

οκ διαφωνουμε ριζικα στο τι ηταν ο Γιακομπ κ οτι ειμαστε πληρης στο 6. 

τον Αυστριακο δεν τον ξερω, μακαρι να μας βγει.

Ο Lod παλι ειναι για τη θεση 8 μαζι με Αυστριακο? ή τον παιρνουμε σαν wing?

Εισαι υπερβολικα αισιοδοξος, αλλα κ εγω απο την αλλη κρινω καθαρα με κριτηρια εξωτερικου/Ευρωπης. Για Ελλαδα ακομη κ με τους σημερινους, μικρο upgrade χρειαζεται η ομαδα.

 

με καθαρα κριτηρια κρινω και εγω οταν με το φετινο ροστερ εφτασα στους 32 του γιουροπα θα παρω πρωταθλημα και εφτασα τελικο κυπελλου με μειον 2-3 βασικους για ολη την χρονια 

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη φετινή σεζόν, πρέπει να δούμε λίγο αλλιώς το θέμα χρηματιστηριακή αξία ρόστερ, ποιοτική αξία ρόστερ. 

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω οτι το ροστερ που φετος εκανε παπαδες με 

 

με σιμοες γαλανοπουλο κονε αινταρεβιτς μοραν και ολιγον απο γιοχανσον (δηλαηδ για 2,5 μηνες) 

 

με σιμοες γαλανοπουλος κονε χολζχαουζερ και μοραν θα ειναι καλυτερο 

 

δεν μπορω να το αποδειξω αλλα οπως εγω εχω τους παιχτες στο μυαλο μου και το τι μπορει η δεν μπορει να κανει ο καθενας θεωρω οτι ειμαι κομπλε για να πετυχω οτι πετυχα και φετος και στην ευρωπη ενα βημα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Η κουβεντα καταγραφεται κι οταν ερθει η καταλληλη στιγμη θα παρουσιαστει στους εμπλεκομενους για να δουμε τι λεμε και τι δε λεμε Μαρτιο 2018. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο δρόμοι. 

 

Ο ένας είναι να έχεις ένα ρόστερ που θα ωριμάσει και θα διεκδικήσει μαζί και παράλληλα. Παίρνεις καλούς παίκτες με προοπτική ή που έχουν ακόμα περιθώρια εξέλιξης και τους ταιριάζεις σε ένα σύνολο που ο ένας με τον άλλο θα το κάνουν καλύτερο και οι ίδιοι θα προσδώσουν αξία στον εαυτό τους. 

 

Ο άλλος είναι ότι σε λίγους ελπιδοφόρους παίκτες, κολλάς έναν Τσόρι ας πούμε ή έναν Σίλβα και περιμένεις να μάθουν οι μεν και να τους τραβήξει ο δε. 

 

Δεν ξέρω αν συνειδητά έχουμε επιλέξει τον πρώτο δρόμο, αλλά εγώ είδα παίκτες που ωρίμασαν και ωριμάζουν μαζί και έχουν προσδώσει στον εαυτό τους πολλαπλάσια αξία (ποιοτική και χρηματιστηριακή) από όση είχαν.

 

Σαν αστερίσκο έχεις και ένα μέρος του πρώτου δρόμου με τον Τσιγκρίνσκι που έκανε παίκτες όπως ο Κολοβέτσιος και ο Λαμπρόπουλος να φαίνονται αξιόπιστοι και όχι τρύπες. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για μενα τα πραγματα ειναι απλα.

Κρατας την ομαδα ως εχει.

Παιρνεις Αυστριακο για 8 και πρωτοκλασσατο φτερο.

Απο κει και περα παιρνεις ακομα ενα αξιοπιστο φτερο και διωχνεις Μασουντ.

Επισης θα ηταν ευχης εργο να παρουν πουλο Μοραν και Αιντα και να τους αντικαταστησεις με Λουντ και Κουρμπελη.

Αν ο Αυστριακος παιξει οπως τον εχουμε στο μυαλο μας και παρεις εναν ακομα παιχταρα μπροστα, φτιαχνεις υπερομαδα χωρις να ξεφυγεις οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μασουντ ηταν σωστη κινηση ειχε λογικη και εγω τον ηθελα.Δεν τραβηξε,πουλο,ετσι και αλλιως για λιγους μηνες τον πηραμε.Ο Σιμοες δεν βγαζει ολοκληρη χρονια μονος του ειδικα αν εχουμε και Ευρωπη μεσα.Γενικα αν πανε ολα καλα και χτυπαμε chl δεν νοειται να μην τσιμπησεις 3 παικτες απο το πανω ραφι,εναν εξτρεμ,εναν στα κεντρικα χαφ,και ενα επιθετικο χαφ.Δηλαδη οκ ειναι μαζοχισμος να βασιστεις σε Μοραν Μυκονο και Μανταλο στην πρωτη χρονια που επανερχεται μετα απο δευτερο χιαστο.

 

Και οπως ειχα ξαναγραψει η λογικη παιρνω παικτη για τα ρεπα πρεπει να σταματησει.Οποιος αντικαθιστα καποιον θα πρεπει να γεμιζει το κενο και να μην καταλαβαινουμε διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Και οπως ειχα ξαναγραψει η λογικη παιρνω παικτη για τα ρεπα πρεπει να σταματησει.Οποιος αντικαθιστα καποιον θα πρεπει να γεμιζει το κενο και να μην καταλαβαινουμε διαφορα.

Ρε σεις, δε νομίζω ότι με το Μανώλη υπάρχει αυτή η λογική. 

Σαν θεωρία τα ρεπά είχαν πρωτοεμφανιστεί επί Πογέτ, εν μέρει όχι άδικα, αλλά ο Μανώλης δεν έχει τέτοια, όλοι παίζουν και μπορούν να παίξουν σε κάθε κρισιμότητας παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Η συνταγή από ότι φαίνεται θα είναι ίδια στήριξη στο ρόστερ , ποιοτική αναβάθμιση , αύξηση μπάτζετ μέχρι 20% με πιθανότητα υπέρβασης για παίκτη διαφοράς και τα κλειδιά στο Μανόλο λυμπε .

Τον ιανουαριο ήρθε χουλτ σούπερ λύση αριστερά και με τα δικα τους οικονομικά δεδομένα , Μοράν απο πριμιερα για να καλύψει κενο αφού ο κονε ουσιαστικά στηρίχτηκε και Μασούντ που δεν βγήκε μεν αλλά δεν ήταν λαθος σαν κίνηση Ιανουαρίου . Θα μπορούσαμε καλύτερα αλλα με βάση το μπατζετ που είχαν απο οτι φαίνεται αλλα και τις επιλογές το λες οκ.

Link to comment
Share on other sites

κακη κινηση ηταν. Τσαμπα λεφτα ηταν. Απο την πρωτη φορα που ενδιαφερθηκαμε ηταν κακη κινηση κ ΚΑΛΑ καναμε κ δεν τον φεραμε τοτε.

Ο παικτης ειναι ΚΑΚΙΣΤΟΣ.

 

Σωστη κινηση ηταν.Τα λεφτα ηταν λιγα(που θα τα παρεις και πισω τωρα που παει Μουντιαλ),χρονο προσαρμογης δεν ηθελε,ουτε κανενα δεσμευτικο συμβολαιο.Θεωρητικα ειχε τα χαρακτηριστικα να κανει αυτα που θελεις,δεν βγηκε παμε παρακατω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×