Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

Δεν πειράζει, ας βγαίνει βρώμα ότι έχει πρόβλημα ο παίχτης, για να μην έρχονται ομάδες με προσφορές και μας βάζουν δύσκολα. :P

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

κριμα ρε κοντε παλεψε το και εμεις εδω ειμαστε θες 3 πλαγιους πλεον 1 αριστερα 2 δεξια εκτος αν για δεξια υπολογιζει και τον γκαρσια για καποια ματς και παρει βαρβατο φορ 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πάει η χρονιά για τον παικταρά κρίμα.  Με υπομονή να επιστρέψεις γερός, να συνεχίσεις να κάνεις τις ντρίμπλες που τρελαίνουν τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Τον πίστευα πολύ τον κοντό φέτος. Ξέρει καντάρια μπάλα και με προετοιμασία θα ηταν σούπερ. Ελπίζω ίσως και λόγω σκαριου να επανέλθει όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να επιστρέψει όσο καλύτερος γίνεται. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Το μόνο ευχάριστο που δεν τον ανέλαβε ο Νικολαου 

δεν χειρουργει τοσο δυσκολες περιπτωσεις γενικα η ΑΕΚ πλεον για δυσκολες επεμβασεις τους στελνει εξω

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς game over.

Πως επανέρχεσαι σε τοπ επίπεδο μετά από αχίλλειο; Δεν θυμάμαι κάποια χαρακτηριστική περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Navas said:

Δυστυχώς game over.

Πως επανέρχεσαι σε τοπ επίπεδο μετά από αχίλλειο; Δεν θυμάμαι κάποια χαρακτηριστική περίπτωση.

απο τα παντα επανερχεσαι, εδω επανερχονται στο μπασκετ που ειναι 100 φορες πιο σημαντικος ο αχιλλειος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ατυχία ρε γμτ... Τη στιγμή που για του χρόνου θα ήταν εργαλείο 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Navas said:

Δυστυχώς game over.

Πως επανέρχεσαι σε τοπ επίπεδο μετά από αχίλλειο; Δεν θυμάμαι κάποια χαρακτηριστική περίπτωση.

Ο Μάγνουσον του βάζελου είχε τον ίδιο τραυματισμό. Σίγουρα υπάρχουν κ άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

απο τα παντα επανερχεσαι, εδω επανερχονται στο μπασκετ που ειναι 100 φορες πιο σημαντικος ο αχιλλειος 

Τοπ επίπεδο;

Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιον σε οποιοδήποτε άθλημα.

Ο Μαχαίρας από δικούς μας νομίζω αλλά δεν μπορείς να πεις ότι ήταν κάτι παραπάνω από ταλέντο.

Από μπάσκετ νομίζω ένας της Ρεαλ που δεν ξέρω αν επανήλθε και σε ποια κατάσταση. Ο Ραντολφ???

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, billy21 said:

Ο Μάγνουσον του βάζελου είχε τον ίδιο τραυματισμό. Σίγουρα υπάρχουν κ άλλοι.

Α οκ δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Navas said:

Α οκ δεν το ήξερα.

ειναι πολλοι ο αχιλλειος ειναι ο χειροτερος τραυματισμος για μπασκετ οχι για ποδοσφαιρο απλα σε αφηνει 9 μηνες εκτος στο μπασκετ 12 μηνες 

για ποδοσφαιρο ειναι χειροτερος ο χιαστος απο τον αχιλλειο σε θεμα ποσο χρησιμοποιειτε

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε πστ μου, γκαντεμιά!

Περαστικά ρε κοντέ! Μακάρι να πάνε όλα καλά στο χειρουργείο και στην αποθεραπεία και κάπου τον Μάρτιο να επιστρέψεις.

ΦΕΡΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ ΕΚΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nestoridis21 said:

Ε ρε πστ μου, γκαντεμιά!

Περαστικά ρε κοντέ! Μακάρι να πάνε όλα καλά στο χειρουργείο και στην αποθεραπεία και κάπου τον Μάρτιο να επιστρέψεις.

ΦΕΡΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ ΕΚΕΙ!

θα μπει σε κανα τελικο και θα καρφωσει ενα αρρωστο τεμαχιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

θα μπει σε κανα τελικο και θα καρφωσει ενα αρρωστο τεμαχιο.

Μακάρι! Το πρόσωπο των τελικών...

Ξενέρωσα απίστευτα με την είδηση. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ρήξη του αχιλλείου και όχι ασβεστωματα(Λαγός πχ) ή θλάσεις/φλεγμονές. Μην τα μπερδεύετε.

 Ρήξη δηλαδή ολικό σκίσιμο, έφυγε το ενώ κολοβωμα προς τα πάνω και το άλλο προς τα κάτω.

 Όλο το θέμα είναι πόσο είναι το έλλειμμα πόσα cm είναι δηλαδή το κενο και μετά να δέσει καλά και λειτουργικά το μόσχευμα.

Ο ίδιος λέει τους είπε πόνο και για αδυναμία στήριξης στο πόδι και μετά το κατάλαβαν το ψηλάφησε κλπ.

 Έχει μεγάλο δρόμο προσωπικά ο Φερνάντεζ αλλά η ΑΕΚ δε θα το καταλάβει.

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Navas said:

Ο Μαχαίρας από δικούς μας νομίζω

Νομίζω χιαστό είχε ο Μαχαίρας. Γαλανό είχε πρόβλημα με αχίλλειο αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν ξέρω αν ήταν ολική ρήξη.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Navas said:

Τοπ επίπεδο;

Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιον σε οποιοδήποτε άθλημα.

 

Από μπάσκετ νομίζω ένας της Ρεαλ που δεν ξέρω αν επανήλθε και σε ποια κατάσταση. Ο Ραντολφ???

Ο Ντουράντ αν θυμάμαι καλά είχε ρήξη αχιλλείου …. Άργησε αλλά επανήλθε πλήρως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι σπανιος τραυματισμός για τη μπάλα ο αχίλλειος. Στο μπάσκετ το παθαίνουν με τα συνεχή άλματα και τα πισω βήματα. 

Όταν έκανα φυσιοθεραπεία για το χιαστό, είχα ρωτήσει το φυσιοθεραπευτη τι είναι χειρότερο απ τα δύο και μου χε πει ο χιαστος, αν κάτι λέει αυτό. Γενικά έχει προχωρησει πολυ η ιατρική, δε νομίζω ότι κόβονται καριέρες όπως παλιά. 

Παρόλα αυτα αδυνατώ να καταλάβω πως διάολο το παθε στο γυμναστήριο. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×