Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Pelado Alme said:

Γιονσον σιμανσκι στο κεντρο.αριστερα πινεδα πισω απο το φορ τσουμπερ και μπροστα γκαρσια.

Πινεδα;  I’m not very sure. Για να μην ανακοινώνει αποστολή θα έχουμε εκπλήξεις . 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 1:31 PM, Stylianopoulos said:

 

 

Μεξικάνος μάγος  ερωτηματικό η παρουσία του. Πιστευω θα μπει γιατί μεθαύριο είναι ΤΟ ματς.

Η Παναγία της Γουαδελούπης γιορτάζει σήμερα ρε σεις , 12 December (Feast of Our Lady of Guadalupe)  τι σκέφτεστε δλδ ότι προσεύχεται ο Ορμπελίνος 

  • Δικεφαλάκι 34
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ακούγεται και οι Μουκουντι Πόνσε εκτός,επίσης Γκαρσια δεν μπορεί να βγάλει 90’ όπως και ο Γιονσον…Όλα θα ξεκαθαρίσουν σήμερα όμως γιατί δεν είναι τίποτα επίσημο

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Δεν θυμαμαι ποτέ στα χρονικά την ομάδα να έχει τοσους τραυματισμούς.

Ναι αλλά δεν θυμόμαστε ποτέ στα χρονικά η ένταση της ΑΕΚ να είναι 1 επίπεδο πάνω από όλος τους ντόπιους και για το 75% της διάρκειας των αγώνων.

Η ομάδα φέτος ειναι ισοπεδωτική για Ελλάδα, και αυτό δεν επιτυγχάνεται χωρίς την αντίστοιχη προπόνηση.

Απ'την άλλη δεν μας λες και τυχερούς.....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ντορντμουντ παρι...

Τρομαξα... αν παιζεται ετσι πλεον η μπαλα στο εξωτερικο...

Ειμαστε πολυ μακρια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό recap για τους τραυματισμούς από αυτά που έχω καταλάβει με τα τωρινά δεδομένα:

Στακνοβιτς: Τραυματισμένος, μέσα στον Ιανουάριο λογικά θα γυρίσει

Σιμάνσκι: Κάκωση, ίσως χάσει Παναιτωλικό

Πινέδα: Ράμματα στην γάμπα, ίσως χάσει Παναιτωλικό 

Φερνάντες: Στα τελικά στάδια αποθεραπείας, δεν θα αργήσει πολύ   

Αραούχο: Όπως είπε ο δάσκαλος, υγρό στο γόνατο, λογικά θα απουσιάσει για καιρό 

Πόνσε: Μυικός τραυματισμός, μέσα στον Γενάρη πίσω 

Αυτά είναι όσα ξέρουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ante morh loulou

Επίσης ο Πισάρο πρόσθεσε: «Δυστυχώς είχα αρκετά προβλήματα τραυματισμών. Έχω τραυματιστεί δύο φορές και δεν έχω καταφέρει να είμαι καλά από πλευράς φυσικής κατάστασης. Γι' αυτό δεν έχω μπορέσει να έχω περισσότερα λεπτά συμμετοχής. Γίνεται διαφορετική δουλειά, οι προπονήσεις νομίζω ότι είναι πιο δυνατές εδώ και γι' αυτό έχουν προκύψει αυτοί οι πολλοί τραυματισμοί».

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν βλεπω γενικα μεγαλο καναλι σημερα μολις ειπαν οτι ο Αραουχο ειναι Ισπανια να δει τον γιατρο του για το γονατο και πιθανον να κανει και δευτερο χειρουργιο, επισης  ο Πονσε θα λειψει καιρο παει για νεα χρονια 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Araujo21 said:

Αν και δεν βλεπω γενικα μεγαλο καναλι σημερα μολις ειπαν οτι ο Αραουχο ειναι Ισπανια να δει τον γιατρο του για το γονατο και πιθανον να κανει και δευτερο χειρουργιο, επισης  ο Πονσε θα λειψει καιρο παει για νεα χρονια 

ο αραουχο παει για καθαρισμο θα λειψει κανα μηνα σιγουρα - αν ολα πανε καλα παει για τελος γεναρη 

πονσε δεν εχει βγει επισημα το αποτελεσμα της μαγνητικης 

Link to comment
Share on other sites

Αραούχο είναι για να φεύγει το καλοκαίρι, φτάνει τόσο με τους τραυματισμούς. Καλός, χρυσός, αρρώστια, αλλά φτάνει κάπου 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αραούχο είναι για να φεύγει το καλοκαίρι, φτάνει τόσο με τους τραυματισμούς. Καλός, χρυσός, αρρώστια, αλλά φτάνει κάπου 

1 τραυματισμο ειχε περσι στα πλειοφ και φετος το ιδιο ειναι που απλα απο τα παιχνιδια μαζεψε υγρο το γονατο 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα συμφωνω με Σταυρο αν και εγω θα στεναχωρηθω παρα πολυ οταν/αν φυγει.

Στη θεση αυτη εχουμε Τσουμπερ/Αραουχο/Μανταλο/Πισαρο που και οι 4 ειναι οβερ 30 και μιλαμε οτι ειναι η θεση που θες τα περισσοτερα τρεξιματα.

Εννοειται δε θα ηθελα Μπακασετα στη θεση του, αλλα μια παιχταρα επιπεδου Πινεδα και σε πιο νεαρη ηλικια. Να ειναι διαθεσιμος σε καθε ματς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Brom21 said:

 

Στη θεση αυτη εχουμε Τσουμπερ/Αραουχο/Μανταλο/Πισαρο που και οι 4 ειναι οβερ 30 και μιλαμε οτι ειναι η θεση που θες τα περισσοτερα τρεξιματα.

 

Απο τους 4 που γραφεις, ο Αραουχο ειναι ο ποιοτικοτερος και πιο ταιριαστος στο στυλ του Αλμειδα ΜΑΚΡΑΝ.

Πρεπει να ειναι ο τελευταιος που θα φυγει

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AlexKR21 said:

Απο τους 4 που γραφεις, ο Αραουχο ειναι ο ποιοτικοτερος και πιο ταιριαστος στο στυλ του Αλμειδα ΜΑΚΡΑΝ.

Πρεπει να ειναι ο τελευταιος που θα φυγει

Δε διαφωνω καθολου, αλλα η ομαδα πρεπει να φρεσκαριστει και ειναι και ο πρωτος που ληγει το συμβολαιο του απο τους μεγαλους. Στην ιδια θεση εχεις το Μανταλο για χρονια ακομα (δυστυχως) και τον Τσουμπερ μεχρι το 25. Ο Πισαρο θεωρω το καλοκαιρι θα αποχαιρετησει.

Ας μεινει, αλλα τοτε θα ηθελα 2 παιχταρες στα ακρα και πιο νεους. Εναν αντιΠισαρο και εναν αντιΑμραμπατ.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Δε διαφωνω καθολου, αλλα η ομαδα πρεπει να φρεσκαριστει και ειναι και ο πρωτος που ληγει το συμβολαιο του απο τους μεγαλους.

Ας μεινει, αλλα τοτε θα ηθελα 2 παιχταρες στα ακρα και πιο νεους. Εναν αντιΠισαρο και εναν αντιΑμραμπατ.

 

Να φρεσκαριστει αλλα με μετρο

Ηδη θα φυγουν λογικα Μοχαμαντι-Σιντιμπε-Αμραμπατ.

Ας ακολουθησουν και 1-2 ακομα αλλα δεν υπαρχει λογος αυτος να ειναι ο Αραουχο, εκτος αν εχει τεραστιο θεμα και εχει σακατεφτει μεχρι τοτε ξερω γω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brom21 said:

επιπεδου Πινεδα και σε πιο νεαρη ηλικια. 

Κουβαρδα σε κοβω  BROM'μ ..

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αρθρο θυμήθηκα οτι είχε γίνει συρραφή του μηνισκου στον Αραουχο. Εγω γιατρος δεν ειμαι και ποτε δεν τον ''παίζω''..μολονότι εχω σπουδάσει φαρμακοτριφτικη. Απλα μεταφερω γνωμες κορυφαιων ορθοπεδικων χειρουργων οι οποίοι μου εχουν πει οτι συρραφες μηνισκων πραγματοποιούνται μονο σε μικρης ηλικίας άτομα εως 17 το πολυ 18 ετων...

Link to comment
Share on other sites

Αρα τωρα αν θες να λες οτι στηρίζεις Πελαδο...του αγοραζεις αρ μπακ, χαφ  + st για να παρεις νταμπλ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπάρξει δικηγόρος, λογιστής, οπαδός, μετεωρολόγος, θύμα κρύου, επεισοδίων, μπάτσων, θύμα τεράστιας απόστασης και εξόδων... Για την ΑΕΚ όλα τα παραπάνω. Αρνούμαι να γίνω και γιατρός στα γεράματα για χάρη της ΑΕΚ. Στην πουτσα μου αν η συρραφή δεν έπρεπε να γίνει ή αν έπρεπε να κάνει ευχέλαιο. Μπορείς να παίξεις; καλώς. Δεν μπορείς; ευχαριστούμε αλλά καταλαμβάνεις θέση βασικού στον σχεδιασμό, φύγε. Σ' αγαπάμε αλλά φύγε 

  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καθόλου πόσα σαπακια χτύπησαν χθες και για πόσο θα είναι πεθαμένα; Ο Λιβάι έπιανε μέση κάποια στιγμή, εγώ απλά το αναφέρω.

Σήμερα άκουσα για πρώτη φορά στο ραδιόφωνο υπαινιγμό ότι κάτι έχει αρχίσει να βρωμάει πάρα πολύ με τους τραυματισμούς μας, αλλά δεν έχεις ρεπόρτερ να πιέσει καταστάσεις και να μάθουμε τι στο διάολο γίνεται.

Πάντως με 7-8-9 ψοφιους κάθε αγωνιστική, προφανώς και δεν θα πάρεις πρωτάθλημα.

Έχει καταργηθεί η έννοια της βασικής 11αδας τώρα με τις 5 αλλαγές, τουλάχιστον έχει αλλάξει η σημασία της, αλλά κι από την άλλη οι κανονικές ομάδες έχουν αγωνιστικούς κορμούς. Η ΑΕΚ παίζει να μην έχει καταφέρει να έχει 2 στιγμές με τους ίδιους 11 παίχτες στο χορτάρι σε έναν γύρο+μια αγωνιστική+10 ευρωπαϊκά ματς.

Εγώ που βλέπω ΑΕΚ από το 1992, άλλη φορά δεν θυμάμαι τέτοιο χάος και είναι εξαιρετικά σοβαρό. Ελπίζω να μην συμβαίνει αυτό που έχω στο μυαλό μου αλλά δεν τολμάω να γράψω 

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε 7 παίκτες έξω με Αγρίνιο. Άλλοι 2 χτύπησαν χτες

 τα γνωστά γιατί σήμερα μπορεί να υπάρχουν και κάνα 2-3 άλλοι με μυϊκά 

με Λαμαναρα βασικό θα πάμε Σέρρες και Ζινι Σέντερ  φορ 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×