Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

41 minutes ago, amd said:

Ούτε τώρα πρέπει να πουληθεί ούτε το καλοκαίρι 

Επιτέλους κάποιος το έγραψε. Ο Levi σε 4 μήνες έχει χάσει περισσότερα ματς απ'όσα είχε χάσει όλα τα προηγούμενα χρόνια στη ΑΕΚ μαζί. Αν δεν προέκυψε κάποιο underlying πρόβλημα που δεν μας έχουν ανακοινώσει, είναι ξεκάθαρο ότι είναι outlier η τωρινή κατάσταση και θέμα χρόνου να ξαναρχίσει να παίρνει παραμάζωμα κόσμο όπως έκανε πέρσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Γκαρσία έχει λείψει τόσο πολύ που δεν είναι υπερβολή να πεις ότι από τον Αύγουστο είναι συνεχόμενα τραυματίας. Αυτό είναι ένας γύρος πρωταθλήματος, δεν είναι λίγο. Δηλαδή δεν μπορείς να αψηφισεις το γεγονός ότι κοστίζει στη μισθοδοσία και πιάνει χώρο στο ρόστερ ένας παίχτης που δεν προσφέρει τίποτα διότι δεν είναι ικανός να παίξει ποδόσφαιρο.

Επίσης δεν είναι ένας τραυματισμός, αλλά δεν ξέρεις ούτε πόσοι είναι, ούτε τι είναι. Τα ρεπορτάζ είναι όλα για Πούλιτζερ τύπου "δεν έχει αυτό που νομίζετε, άλλο έχει, δεν παίζει τώρα αλλά είναι σίγουρο ότι θα παίξει μόλις είναι έτοιμος".

Επιπλέον, το ότι σήμερα τα ρεπορτάζ λένε ότι προπονήθηκε δεν σημαίνει ότι είναι καλά. Κι άλλες φορές η ΑΕΚ είχε επιστροφές αλλά την τελευταία στιγμή το μισό ρόστερ είχε ενοχλήσεις. Όσο πιθανό είναι να αγωνιστεί στο επόμενο ματς, άλλο τόσο πιθανό είναι να τραυματιστεί ακόμα και στο ζέσταμα. Και να τραυματιστεί τύπου να μείνει 1 χρόνο έξω, όχι απλά πράγματα.

Για όλους τους παραπάνω λόγους έχω χάσει την πίστη και την εμπιστοσύνη μου και θα ήθελα να αντικατασταθεί άμεσα. Επιμένω ότι ένας παίχτης τόσο εύθραυστος κάνει κακό και όχι καλό στο τέλος. Τώρα, για το γεγονός ότι τις άλλες χρονιές έπαιζε περισσότερο που αναφέρθηκε προηγουμένως... Νταξει αυτό δε λέει τίποτα. Σημασία έχει τι γίνεται φέτος και φέτος δεν μπορεί να σταθεί σε ούτε δύο συνεχόμενα παιχνίδια και αυτό είναι πρόβλημα.

θα αναθεωρήσω όταν ο Γκαρσία μπορέσει να βγάλει 5-6 συνεχόμενα ματς όρθιος. Εκεί δεν μπορεί να αμφισβητηθεί η αξία του, αμφισβητώ όμως ότι το σώμα του θα την παλέψει.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να τον αγαπάω τον Γκαρσία και όσο παικτάρα να είναι όταν παίζει, θα συμφωνήσω με @stavros 9-11. Αν ο παίκτης που μπορούμε (αυτήν την στιγμή) να πουλήσουμε τόσα εκατομμύρια συνεχίσει να τραυματίζεται με αυτόν τον ρυθμό τότε δεν θα μπορούμε να τον πουλήσουμε ούτε για 5 μυρια. Οπότε καλύτερα να πουλήσουμε όσο μπορούμε παρά να μείνουμε χωρίς λεφτά και με έναν συνεχώς τραυματισμένο παίκτη.

Παρόλαυτα είναι μεγάλη παικτάρα και ελπίζω να είναι απλά μια τυχαία φάση αυτή με τους τραυματισμούς, να τους ξεπεράσει και να αρχίσει πάλι να γαμάει κάθε ομάδα στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Η φάση που σου λένε γαμηθηκατε με το Μανταλο, ούτε γκομενα να σας έφαγε αλλά ας φύγει ο Λιβαι.

ΑΕΚ μου το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα πλειοφς θα ναι ολοι παροντες και θα τους γαμησουμε χωρις σαλιο

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω την πρεμουρα του ΑΕΚτζη να πουληθει ο γκαρσια, φυσικα και να μην πουληθει και να του δωθει χρονος να επανελθει οπως δοθηκε και ολους τους αλλους 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, amd said:

εγω δεν καταλαβαινω την πρεμουρα του ΑΕΚτζη να πουληθει ο γκαρσια, φυσικα και να μην πουληθει και να του δωθει χρονος να επανελθει οπως δοθηκε και ολους τους αλλους 

Δεν βρωμάει ρε μλκ, δεν θέλουμε να πουληθεί γιατι τον σιχαινόμαστε ξέρωγω. Το ιδανικό θα ήταν να μείνει αλλά και να αποκτηθεί φορ από αυτούς που τα παστελώνουν κι όταν κι άμα συνέλθει ας παίξει κι ο Γκαρσία. Αλλά επειδή όσο υπάρχει ο Γκαρσία δεν θα πάρεις φορ, ενώ ταυτόχρονα ο Γκαρσία δεν υπάρχει ως διαθέσιμος, ε λέμε καλύτερα να πουληθεί τώρα γιατί (φανταζόμαστε ότι) θα φέρει και καλά λεφτά στην ομάδα. Θες κάτι περισσότερο από 3 γκολ των επιθετικών σου σε έναν ολόκληρο γύρο πρωταθλήματος. Μόνο 3 γκολ όλοι μαζί παίζει να μην έχουν βάλει ούτε τα φορ των τελευταίων της βαθμολογίας

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Δεν βρωμάει ρε μλκ, δεν θέλουμε να πουληθεί γιατι τον σιχαινόμαστε ξέρωγω. Το ιδανικό θα ήταν να μείνει αλλά και να αποκτηθεί φορ από αυτούς που τα παστελώνουν κι όταν κι άμα συνέλθει ας παίξει κι ο Γκαρσία. Αλλά επειδή όσο υπάρχει ο Γκαρσία δεν θα πάρεις φορ, ενώ ταυτόχρονα ο Γκαρσία δεν υπάρχει ως διαθέσιμος, ε λέμε καλύτερα να πουληθεί τώρα γιατί (φανταζόμαστε ότι) θα φέρει και καλά λεφτά στην ομάδα. Θες κάτι περισσότερο από 3 γκολ των επιθετικών σου σε έναν ολόκληρο γύρο πρωταθλήματος. Μόνο 3 γκολ όλοι μαζί παίζει να μην έχουν βάλει ούτε τα φορ των τελευταίων της βαθμολογίας

οχι ρε φιλε να μην πουληθει και να παιξει, εχεις 2 φορ με τρομακτικες ικανοτητες να κοιταξεις να τα αξιοποιησεις 

η ΑΕΚ με τον γκαρσια παιζει διαστημικη μπαλα αρα γιατι να το αλλαξω, το οτι ταλαιπωρηθηκε απο τραυματισμους το 1ο μισο δεν μου λεει τιποτα 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

οχι ρε φιλε να μην πουληθει και να παιξει, εχεις 2 φορ με τρομακτικες ικανοτητες να κοιταξεις να τα αξιοποιησεις 

η ΑΕΚ με τον γκαρσια παιζει διαστημικη μπαλα αρα γιατι να το αλλαξω, το οτι ταλαιπωρηθηκε απο τραυματισμους το 1ο μισο δεν μου λεει τιποτα 

 

Ο τρομακτικές ικανότητες του Γκαρσία είναι δεδομένες. Για του Πόνσε τώρα, καλό θα ήταν στον δεύτερο γύρο να μπορέσει και να αποδείξει ότι τις έχει ακόμα, γιατί μέχρι στιγμής δεν. Δεν ξέρω, είναι και η μη πληροφόρηση που έχουμε για τον Λιβάι που μας κάνει ακόμα πιο επιφυλακτικούς

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

οχι ρε φιλε να μην πουληθει και να παιξει, εχεις 2 φορ με τρομακτικες ικανοτητες να κοιταξεις να τα αξιοποιησεις 

η ΑΕΚ με τον γκαρσια παιζει διαστημικη μπαλα αρα γιατι να το αλλαξω, το οτι ταλαιπωρηθηκε απο τραυματισμους το 1ο μισο δεν μου λεει τιποτα 

 

Άσχετο αλλά μόνο εμένα μου φαίνεται ότι έχουν κάνει και οι δυο μπάκα; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πουλήσουμε και τον Γκαρσία και  τον Μουκουντί και τον Σιμάνσκι και τον Πινέδα!

images?q=tbn:ANd9GcSSd8O8GTRDBzcCh-QloY8

 

Και να βάλουμε νέους στην θέση τους ΦΘΗΝΟΥΣ!!

Το παν είναι να έχουμε λεφτά, ντάμπλ πήραμε.. σε 30 χρόνια πάλι

images?q=tbn:ANd9GcSfSvxpnR0PB7ZesuXwEIF

Ασε που αμα θέλουμε φόρ θα πάρουμε άλλον έναν Πόνσε με 3-3.5 εκατομμύρια

Βρόχή τα γκολ!!

large_20200603103746_macron_59360.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, To Kitrino Tsakali said:

Άσχετο αλλά μόνο εμένα μου φαίνεται ότι έχουν κάνει και οι δυο μπάκα; 

Είναι στον όγκο..

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψε κ ο Γαλανόπουλος μετά την ίωση. Μακάρι να πάμε μόνο με Γίονσον-Στάνκοβιτς ως απουσίες στην Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έγινε μεγάλη ομάδα ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ τους καλούς παίχτες της.

Ο Μίμης έμεινε όταν τον ήθελε η Ρεάλ.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα τόσο ο Σέρχιο Αραούχο αλλά και ο Γενς Γιόνσον είναι εκτός δράσης. Για τον Αργεντίνο μέσα στα επόμενα 24ωρα θα γίνει γνωστό αν μπορεί να παίξει κόντρα στον Αίαντα, ενώ ο Γιόνσον θα αξιολογηθεί ξανά την Δευτέρα.

Δεν μας ειχαν γραψει οτι εμεινε εξω προληπτικα ο Αραουχο απο το ματς με τον Αρη? Τωρα τα αλλαζουν? 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι επανέρχονται αλλα στο τέλος είναι προληπτικά εκτός αποστολής 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Araujo21 said:

Συγκεκριμένα τόσο ο Σέρχιο Αραούχο αλλά και ο Γενς Γιόνσον είναι εκτός δράσης. Για τον Αργεντίνο μέσα στα επόμενα 24ωρα θα γίνει γνωστό αν μπορεί να παίξει κόντρα στον Αίαντα, ενώ ο Γιόνσον θα αξιολογηθεί ξανά την Δευτέρα.

Δεν μας ειχαν γραψει οτι εμεινε εξω προληπτικα ο Αραουχο απο το ματς με τον Αρη? Τωρα τα αλλαζουν? 

Την ίδια ακριβώς απορία έχω.

Πριν το ματς με Άρη, ο Αραουχο ήταν "έτοιμος" .

Τη μέρα του παιχνιδιού έμεινε "προληπτικά εκτός αποστολής" .

Και τώρα "τρέχει να προλάβει" το ματς με αγιαξ.

Μπεεεε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Την ίδια ακριβώς απορία έχω.

Πριν το ματς με Άρη, ο Αραουχο ήταν "έτοιμος" .

Τη μέρα του παιχνιδιού έμεινε "προληπτικά εκτός αποστολής" .

Και τώρα "τρέχει να προλάβει" το ματς με αγιαξ.

Μπεεεε

Και ο Γιονσον "προληπτικα" ειχε μεινει εκτος και ειδαμε που κατεληξε, Ο μονος που ειπαν εκτος 3 βδομαδες ηταν ο Στανκοβιτς και διαβαζω οτι παει για 2024

Link to comment
Share on other sites

Έντονη ανησυχία γράφουν για Αραουχο. Εκτός προπονήσεων κ σήμερα. Προληπτικές μαλακιες αληθειας 

Link to comment
Share on other sites

Αραουχο, Γιονσον, Στάνκοβιτς εκτός με Άγιαξ  για να μην το κουράζουμε.

Και βλέπουμε για άλλους…

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 7:49 PM, bladerunner21 said:

Να γυρίσει ο Γαλανόπουλος γρήγορα για αρχή γιατί από τους 3 που είναι τραυματίας ο μόνος που μπορεί να γυρίσει άμεσα είναι ο Γκαρσία. Ευτυχώς έμεινε 1 ευρωπαϊκό ακόμη ματς κ το κυπελλικόμε τον Ρούλη πήγε για 10/1.

Να δούμε τι θα προλάβει ο Αραούχο. Ο Γιόνσον με την νέα χρονιά. Ο Γκαρσία επέστρεψε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×