Jump to content

Λάρισα - Α.Ε.Κ. (Hμιτελικός Κυπέλλου, 1ος αγώνας): 01/03, 19:30, Cosmote Sport 1HD


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

14 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Μπακάκης
      3
    • Χουλτ
      1
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μοραν
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      8
    • Μπακασέτας
      0
    • Μασούντ
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Χουλτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μοράν
      7
    • Αϊντάρεβιτς
      4
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Μασούντ
      1
    • Κλωναρίδης
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκάλο
      0


Recommended Posts

Την περίμενα την γκέλα, η ομάδα είναι πολύ κουρασμένη, φάνηκε εξάλλου και την Δευτέρα.

Η ήττα δεν με απασχολεί τόσο, εκτός απροόπτου θα το γυρίσουμε στη ρεβάνς.

Με απασχολεί όμως ότι έχει χαθεί το μομεντουμ και πιθανώς μαζί με αυτό και η ψυχολογία της ομάδος, κάτι που δεν φαίνεται να ισχύει με τους βου.

 

7 ματς έχουν μείνει, πάμε κι όπου βγει. Έξω ξαναγράψει ότι η ομάδα για μένα έχει ήδη κάνει υπέρβαση.

 

Για το κοράκι τώρα, από τις φάσεις τουλάχιστον, στο γκολ μας ο Μοράν έχει κάνει φάουλ, ενώ και το πέναλτι του Λαμπρόπουλου φαίνεται κανονικό, κλασική χαζομάρα του-ειχε καιρό να κάνει κάποια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

τι ματς να γινει οταν παιζεις σε κανονικο χωραφι με λασπη και καθε επαφη ή διεκδικηση μπαλας ειναι υποψια τραυματισμου??? βαλε κ τους τσαμπουκαδες καθε δυο λεπτα...καλυτερα που εσπασε σημερα στο αδιαφορο ματς το σερι , παμε να κανουμε καινουργιο με νικες στα υπολοιπα απο εδω κ περα..

Link to comment
Share on other sites

Πάει η ΑΕΚ να παίξει στα κωλοχωραφα, πεφτει η κλωτσιά του αιώνα στο ματς και πάει το βρισίδι και το πέσιμο απο τους φιλάθλους σύννεφο. Βγαίνει με χιαστό ο Μάνταλος και του τα λενε ολα. Βγαίνει ο Γαλανόπουλος στο Καραισκακης και τρώει μπουκάλια. Φεύγει ο Λαμπροπουλος σημερα και του την πέφτουν. Μισος ειναι αυτό. Μισος που η ΑΕΚ προοδεύει. Α ρε και να πάρουμε την κούπα φέτος. Α ρε κερατάδες

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

τι ματς να γινει οταν παιζεις σε κανονικο χωραφι με λασπη και καθε επαφη ή διεκδικηση μπαλας ειναι υποψια τραυματισμου??? βαλε κ τους τσαμπουκαδες καθε δυο λεπτα...καλυτερα που εσπασε σημερα στο αδιαφορο ματς το σερι , παμε να κανουμε καινουργιο με νικες στα υπολοιπα απο εδω κ περα..

Ετσι Κωσταρα

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, αν είδα καλά, ο Μοράν έχει χώσει μπουνιδι και σε δεύτερη φάση, πέραν αυτής του γκολ.

Ας πει κάποιος από την ομάδα στον "ποδοσφαιριστή" ότι δεν έχουμε την πολυτέλεια να χάσουμε ούτε καν αυτόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια φάτσα και το παίζει λιβαγιοβρανιες ρε μπούστη; Ήμαρτον.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κάποιος πρέπει να μιλήσει στα παλικάρια μας "για το Rexona".

Χάνουμε σε κάθε ματς και κάποιον με τραυματισμό, έ δεν έχουμε την πολυτέλεια να χάνουμε και από ΑΝΟΗΤΕΣ κάρτες.

Ο Πρωταθλητισμός θέλει ΚΑΙ μυαλό !!! Νιονιό !!!

Είσαι στη τελική ευθεία, δεν λέει να απογυμνωθείς από μαλακίες και να χάσεις το ευκολότερο πρωτάθλημα της ιστορίας σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια τετοια ηττα δεν πρεπει να μας βγαζει απο τον στοχο μας, το νταμπλ. Μαγκες μου συσπειρωθειτε, εδω εχουμε πολεμο. Στηριξη κ μονο στηριξη στην ομαδα. Μαζικη παρουσια στο γηπεδο κ φωνη. Παρακινηση του καθε αδερφου να ειναι διπλα στην ομαδα, ειτε με τηλεφωνα, ειτε μεσω social media. Κραξιμο κ χλευη μονο στους απεναντι παντου κ συνεχεια. Ας πολεμησουμε με οποιο τροπο μπορει ο καθενας. Ολοι τους κ μονοι μας. Μουνακια τυρακια τα λεμε σε εναμιση μηνα, βρωμοκωλοι!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελειωσα με τα οικογενειακα, ανεβασα απιδια, ψηφισα και γυρισα κατι σελιδες πισω να πιασω απ την αρχη τα σχολια.

 

Κι επεσα στο σαξωνα.

 

Οτι πιο εκνευριστικο σε ΑΕΚτζη.

 

Κατα τ αλλα, παιζεις με τα τριτα στο χωραφι και χανεις με σκορ ευκολης προκρισης στο 94 απο ομαδα που σκυλιασε.

Δε ξερω τι αλλο να σχολιασεις.

Το αηττητο με πειραξε, αλλα καλυτερα τωρα που εχει μηδενικες συνεπειες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια φάτσα και το παίζει λιβαγιοβρανιες ρε μπούστη; Ήμαρτον.

Γι αυτο τη γλιτωνει καθε φορα.Η φατσα του ειναι το μεγαλυτερο του οπλο,δεν τον υποψιαζεται κανεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο ο ΑΕΚτζης, εχει στο μυαλο του πως ολοι τον πολεμουν.

Στην πραξη στο καθε Περιστερι, στην καθε Λαρισσα και στην καθε Τριπολη, στις κερκιδες βρισκονται γαυροι και παοκτσηδες οι οποιοι δεν πανε για να υποστηριξουν την εκει ομαδα αλλα για να βρισουν εσενα.

Σε επιπεδο διοικησεων τωρα του καθε κωλοσωματειου, τα πραγματα ειναι απλα. Αν θες να σε τσιμπουκωνουν, τους δινεις λεφτακια.

Ο Ιβαν δινει δανεικους με συμβολαιο πληρωμενο.

Οταν πχ ο Ατρομητος εχει το 1/3 της ενδεκαδας του πληρωμενο απο Ιβαν γιατι να μην τα χει καλα μαζι του;

Εμας μας κοφτει ο βαθμολογικος αθεμιτος ανταγωνισμος.

Ο Κωστουλας απο την αλλη μπορει να μιλαει για οικονομικο αθεμιτο ανταγωνισμο αφου ο Σπανος πχ σε καθε ματς πληρωνει 6 ενδεκαδατους αντι για 11.

Τεσπα ας αφησουμε τις κλαψες για την κακουργα κοινωνια που μας πολεμα.

Εμεις (Μελισσανιδης) εχουμε επιλεξει μοναχικη πορεια.

Τον Ανταμ δωσαμε στον Ηρακλη με ουτε καν πληρωμενο συμβολαιο και επαιξε και εναντιον μας πχ.

Για εμενα καλα κινουμαστε.

ΟΚ δεν ειναι βολικος ο τροπος που κινουμαστε και λογικο.

Τρια ειναι τα μεγεθη που ειναι οικονομικα ΟΚ στο ποδοσφαιρο μας.

Το ενα (ΟΣΦΠ) ταιζε για δεκαετιες κοσμο και κοσμακη αρα εχει μια πιστωση συμπαθειας.

Το αλλο (ΠΑΟΚ) ταιζει τους παντες σημερα αρα ολοι το αγαπανε.

Το τριτο (ΑΕΚ) περαν του οτι κατα το παρελθον εχει ριξει αρκετες δεκαδες πιστολια οικονομικα (διαβαστε τι ειπε ο Αγγελοπουλος για τους μανατζερς) δεν δινει ουτε κερματακι στην ελληνικη αγορα. Ε λογικο να μην σε αγαπανε.

Δεν ειναι οτι ειναι ξερω γω οτι βρωμανε οι μασχαλες μας και δεν μας θελουν. Ειναι πως ειμαστε Σκρουτζ και για δεκαετιες τρακαδοροι.

Το θεμα ειναι αν θελουμε να αρχισουμε παρε δωσε με τα μπουρδελα.

Εγω δεν θελω.

Προτιμαω να τα οδηγησουμε στον οικονομικο αφανισμο (ηδη τα τηλεοπτικα γιοκ απο του χρονου) και να επιβιωσουν οσοι μπορουν να σταθουν ανεξαρτητοι παρα να τους δινω παραταση ζωης για να κανουν θεληματα.

Αυτα γενικα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο ο ΑΕΚτζης, εχει στο μυαλο του πως ολοι τον πολεμουν.

Στην πραξη στο καθε Περιστερι, στην καθε Λαρισσα και στην καθε Τριπολη, στις κερκιδες βρισκονται γαυροι και παοκτσηδες οι οποιοι δεν πανε για να υποστηριξουν την εκει ομαδα αλλα για να βρισουν εσενα.

Σε επιπεδο διοικησεων τωρα του καθε κωλοσωματειου, τα πραγματα ειναι απλα. Αν θες να σε τσιμπουκωνουν, τους δινεις λεφτακια.

Ο Ιβαν δινει δανεικους με συμβολαιο πληρωμενο.

Οταν πχ ο Ατρομητος εχει το 1/3 της ενδεκαδας του πληρωμενο απο Ιβαν γιατι να μην τα χει καλα μαζι του;

Εμας μας κοφτει ο βαθμολογικος αθεμιτος ανταγωνισμος.

Ο Κωστουλας απο την αλλη μπορει να μιλαει για οικονομικο αθεμιτο ανταγωνισμο αφου ο Σπανος πχ σε καθε ματς πληρωνει 6 ενδεκαδατους αντι για 11.

Τεσπα ας αφησουμε τις κλαψες για την κακουργα κοινωνια που μας πολεμα.

Εμεις (Μελισσανιδης) εχουμε επιλεξει μοναχικη πορεια.

Τον Ανταμ δωσαμε στον Ηρακλη με ουτε καν πληρωμενο συμβολαιο και επαιξε και εναντιον μας πχ.

Για εμενα καλα κινουμαστε.

ΟΚ δεν ειναι βολικος ο τροπος που κινουμαστε και λογικο.

Τρια ειναι τα μεγεθη που ειναι οικονομικα ΟΚ στο ποδοσφαιρο μας.

Το ενα (ΟΣΦΠ) ταιζε για δεκαετιες κοσμο και κοσμακη αρα εχει μια πιστωση συμπαθειας.

Το αλλο (ΠΑΟΚ) ταιζει τους παντες σημερα αρα ολοι το αγαπανε.

Το τριτο (ΑΕΚ) περαν του οτι κατα το παρελθον εχει ριξει αρκετες δεκαδες πιστολια οικονομικα (διαβαστε τι ειπε ο Αγγελοπουλος για τους μανατζερς) δεν δινει ουτε κερματακι στην ελληνικη αγορα. Ε λογικο να μην σε αγαπανε.

Δεν ειναι οτι ειναι ξερω γω οτι βρωμανε οι μασχαλες μας και δεν μας θελουν. Ειναι πως ειμαστε Σκρουτζ και για δεκαετιες τρακαδοροι.

Το θεμα ειναι αν θελουμε να αρχισουμε παρε δωσε με τα μπουρδελα.

Εγω δεν θελω.

Προτιμαω να τα οδηγησουμε στον οικονομικο αφανισμο (ηδη τα τηλεοπτικα γιοκ απο του χρονου) και να επιβιωσουν οσοι μπορουν να σταθουν ανεξαρτητοι παρα να τους δινω παραταση ζωης για να κανουν θεληματα.

Αυτα γενικα..

Σωστά αυτα που λες και μεχρι ενα σημείου αποδεκτά στα πλαίσια του παιχνιδιού. Όταν όμως πληρώνονται μισθοι και δίνονται πριμ για σκύλιασματα ενάντια σε συγκεκριμένη ομαδα σορρυ αλλά για μένα ειναι αλητεία. Και στην τελική, οκ να το καταπιώ και αυτό. Σκυλιάσε, παίξε σαν τρελος, τρέξε σαν να μην υπαρχει αύριο. Τι χτυπάς γαμω το μουνι σου; Πριν μπει στη φάση δυνατά ο Βρανιες σημερα παραλίγο να του σπάσει το μετατάρσιο κάποιος του Μπακασετα πάνω σε σουτ. Του βάζει κόντρα στο σουτ οχι πάνω στη μπάλα αλλά στοχευοντας στο ποδι. Μπάλα έχω παίξει μόνο για την πλάκα μου. Αν μου εβαζε εκεί κάποιος το ποδι ετσι, σε ενα 5x5, θα του το άνοιγα το κεφάλι.

 

Και εννοειται δεν θέλω ούτε θυγατρικές ούτε να δηλώνει ο Δαρας μετα την κλήρωση "Εμείς τον ΠΑΟΚ τον σεβόμαστε, εμείς τον ΠΑΟΚ τον αγαπάμε".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις επιλογη να γινεις ΑΕΚ ξερεις για αρχη πως επιλεγεις να στηριξεις μια ομαδα που μεγαλη την εκαναν οι προπονητες της και οι παιχτες της. Τους παιχταραδες και τους προπονηταραδες που εχει φερει η ΑΕΚ τους εχουν δει μονο οι γαυροι και αυτο αφου τσεπωσαν κοντα στο μισο δις ευρο απο την UEFA την τελευταια 20ετια.

Αν θες μπροεδραρες επειδη ως τουρκοέλληνας θες λογω DNA εναν πασα να νιωθεις ανετος γινεσαι γαυροβάζελος. Οπότε έχεις τον μπρόεδρα και αφού πλερώ να ουμ θες να γαμάς την ομάδα του γείτονα. Λέλα, τρέλα, μπουρδελιά.

Αν πάλι θες να σαι ο πρώτος στο χωριό γίνεσαι μπαουγκάρα.

Τώρα το γιατί γίνεσαι ΑΕΚ ας αναρωτηθεί ο καθένας μόνος του. Πιστεύω πάντως πως δεν γίναμε ΑΕΚ ούτε για να τους γαμάμε όλους με τα λεφτά των μπροεδράρων μας ούτε για να μαστε (ουτε καν) δεύτεροι στην πόλη.

Λέω εγώ τώρα, για να μην μας πιάνουν και τα ψυχολογικά μας δηλαδή...

ΥΓ: Την Κυριακή θα ματώσουμε κωλαράκια πανθήρων. Εύκολα, δύσκολα μικρή σημασία έχει. Θα γαμηθούν. Και με την λήξη του αγώνα, θα γυαλίσουμε τις ψωλές μας για την Τούμπα. Όλοι θα γαμηθούν φέτος. Ένας-ένας κάθε βδομάδα και όλοι μαζί στην φιέστα για το νταμπλ.

Link to comment
Share on other sites

Μια εύκολη νίκη με πουστ@ρ@ αιώνιο Κ πάμε παρακάτω. Στην τούμπα δεν μας φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Ευκολη δυσκολη στα παπαρια μας.

Αν δεν χασουμε στην Τουμπα (οπου θα κερδισουμε) το σηκωσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις επιλογη να γινεις ΑΕΚ ξερεις για αρχη πως επιλεγεις να στηριξεις μια ομαδα που μεγαλη την εκαναν οι προπονητες της και οι παιχτες της. Τους παιχταραδες και τους προπονηταραδες που εχει φερει η ΑΕΚ τους εχουν δει μονο οι γαυροι και αυτο αφου τσεπωσαν κοντα στο μισο δις ευρο απο την UEFA την τελευταια 20ετια.

Αν θες μπροεδραρες επειδη ως τουρκοέλληνας θες λογω DNA εναν πασα να νιωθεις ανετος γινεσαι γαυροβάζελος. Οπότε έχεις τον μπρόεδρα και αφού πλερώ να ουμ θες να γαμάς την ομάδα του γείτονα. Λέλα, τρέλα, μπουρδελιά.

Αν πάλι θες να σαι ο πρώτος στο χωριό γίνεσαι μπαουγκάρα.

Τώρα το γιατί γίνεσαι ΑΕΚ ας αναρωτηθεί ο καθένας μόνος του. Πιστεύω πάντως πως δεν γίναμε ΑΕΚ ούτε για να τους γαμάμε όλους με τα λεφτά των μπροεδράρων μας ούτε για να μαστε (ουτε καν) δεύτεροι στην πόλη.

Λέω εγώ τώρα, για να μην μας πιάνουν και τα ψυχολογικά μας δηλαδή...

ΥΓ: Την Κυριακή θα ματώσουμε κωλαράκια πανθήρων. Εύκολα, δύσκολα μικρή σημασία έχει. Θα γαμηθούν. Και με την λήξη του αγώνα, θα γυαλίσουμε τις ψωλές μας για την Τούμπα. Όλοι θα γαμηθούν φέτος. Ένας-ένας κάθε βδομάδα και όλοι μαζί στην φιέστα για το νταμπλ.

Κοίταξε, όλα αυτά τα θεωρώ υπερβολικά ρομαντικά

 

Εγώ όταν ήμουν πιτσιρίκος ο πατέρας και ο νονός μου λέγανε να γίνω ΑΕΚτζής και ο παπούς μου και ο θείος γαύρος. Στην αρχή όταν ήμουν με τον έναν έλεγα ότι είμαι ΑΕΚ και όταν πήγαινα στον παπού μου το παιζα γαύρος. Ε όπως ήταν λογικό με τον πατέρα μου παίρναγα περισσότερο χρόνο και στο τέλος μου μεινε η ΑΕΚ και άρχισα να παρακολουθώ. 

Προφανώς και όλοι είμαστε περήφανοι για την ιστορία της ΑΕΚ, αλλά θεωρώ πως ελάχιστοι την ξέραμε όταν γίναμε ΑΕΚτζήδες. Το μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει το οικογενειακό περιβάλλον και πόσο θες να του πας κόντρα ή η περιοχή που μένεις

Link to comment
Share on other sites

Μερες 85 ΠΑΟΚΑ. Πρωταθλημα με γυρο του θριαμβου στην Τουμπα και μετα τελικος κυπελλου κουκουνα απο το θεσσαλικο ατι.

Αλεξης Κουγιας - κυπελλουχος Ελλαδος 2018 και ΑΕΛαρα Ευρωπη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα ήθελα να σε πετύχω κάπου και να σε ΣΑΠΙΣΩ ΣΤΟ ΞΥΛΟ...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα τον αγώνα, στα κλεφτά έμπαινα να διαβάζω περιγραφή φάσεων και σύμφωνα με όσα είπε ο Χιμένεθ χάσαμε ευκαιρίες και υπήρχε πρόβλημα στα τελειώματα.

Ακόμα και στο γκόλ του Μασούντ δεν πλάσαρε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Αυτό είναι το μείζον και όχι τόσο ο ανεπαρκής Μοράν.

Χρειάζεται μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μοράν και ο αινταρεβιτς δεν κάνουν ούτε για τον Πλατανιά.

Να λέμε τις αλήθειες.

Δν είναι για ΑΕΚ αυτοί οι παίκτες.

Μετριότητες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Με 6,000 κοσμο εγω παντως θα εφερνα Νεμπεγλερα

Ο μάκης πάντως με 200 άτομα έβγαλε νοκ άουτ τους ευρωλιγκάτους σιχαμένους και σήκωσε κούπα.

Μπορείς να συνεχίσεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Θα πρέπει να προφυλαχθεί ο Ναζλίδης από τραυματισμούς και να μπορέσει να παίξει σε αυτον τον τόσο κρίσιμο επαναληπτικό 18.04. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×