Jump to content

Ντέμης Νικολαΐδης


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Είχε δηλώσει παλια ο Ντέμης ότι δεν πρέπει ποτέ το γήπεδο να ονομαστεί "αγιασοφια" είτε επίσημα είτε ανεπίσημα. Οπότε λογικό που προτείνει το "Δημήτρης Μελισσανιδης" για μελλοντική ονομασία :)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kostas21 said:

Εγω πιστευω οτι ο Ντεμης τρολαρει απιστευτα. Δλδ μονο για το χρυσο κεφαλαιο βατραχου δεν ειπε.

ειμαι σιγουρος φαση "θα τους πω οτι ο Μελ ειναι καλυτερος απο Μπαρλο"

Εγω πιστευω πως ριχνει γεφυρες για θεση. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kostas21 said:

Εγω πιστευω οτι ο Ντεμης τρολαρει απιστευτα. Δλδ μονο για το χρυσο κεφαλαιο βατραχου δεν ειπε.

ειμαι σιγουρος φαση "θα τους πω οτι ο Μελ ειναι καλυτερος απο Μπαρλο"

Δεν νομίζω ότι τρολαρει απλά του συνέβησαν πολλά και πλέον ίσως την είδε αλλιώς.  Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν φυσικά αλλά ίσως αυτός να είναι ο πραγματικός Ντεμης και ότι βλέπαμε το 2004 και μετά να οφείλεται στα καλάμι και στις παρέες όπως ελεγε και μια ψυχή και δεν έπαψε ποτέ να τον πιστεύει.  Αυτό που βλέπω πλέον μου αρέσει,  δεν τον συγχωρώ προσωπικά φυσικά γιατί έχασε μια μεγάλη ευκαιρία που στοίχησε 10 χρόνια από την ΑΕΚ αλλά με μεγάλο ενδιαφέρων θέλω να δω πως θα πάει από εδώ και πέρα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bukowski said:

Εγω πιστευω πως ριχνει γεφυρες για θεση. 

Δεν είναι ο χαρακτήρας του για τέτοια. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει τόσο πολλή.  Πιο πολλή το κάνει γιατί την είδε αλλιώς . Έτσι απλά . 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bukowski said:

Εγω πιστευω πως ριχνει γεφυρες για θεση. 

Τον θεωρώ Ακατάλληλο και δοκιμασμένο αρνητικά σε οποιοδήποτε ποδοσφαιρικό πόστο. 

Για μένα το μεγαλύτερο fail του ήταν που δέχθηκε να κανει τη συνέντευξη βειρινια αλλά τουλάχιστον κάπως σώθηκε από το κονε τότε.  

Μόνο σαν σύμβουλο σε μουσικά event για την Αγία Σοφία θα μπορούσε να τον δω δλδ να φερει κάνα μπον Τζόβι και να βγάζει φράγκα η παε.  

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύουν οι καιροί και πρέπει και αυτός ο άνθρωπος να βρει δουλίτσα...ας έρθει πίσω, αυτός μπορεί να προσφέρει. ντεμης είναι 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγραψα για τον Θεμη 3 πραγματα που τα ξερω, δεν τα πιστεύω απλά.

Οποιος θέλει με πιστεύει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Δυσκολεύουν οι καιροί και πρέπει και αυτός ο άνθρωπος να βρει δουλίτσα...ας έρθει πίσω, αυτός μπορεί να προσφέρει. ντεμης είναι 

Παντως οπως είμαστε αυτη την στιγμη, δεν νομίζω πως χωράει καπου. Και ολοι ξερουμε πως επειδη ειναι αυτος που ειναι θα θελει και θεση σοβαρη, όχι τυπου Ναλιτζη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bukowski said:

Παντως οπως είμαστε αυτη την στιγμη, δεν νομίζω πως χωράει καπου. Και ολοι ξερουμε πως επειδη ειναι αυτος που ειναι θα θελει και θεση σοβαρη, όχι τυπου Ναλιτζη.

Δοκιμάστηκε και απέτυχε και ναι ειναι dowgrade να πάρει οποιαδήποτε θέση κάτω απο πρόεδρος που ήταν . Όπως έγραψα μπορεί να γίνει σύμβουλος events για την Άγια Σοφιά . Το γήπεδο αυτό μπορεί να φέρει πολλά events και κέρδη το καλοκαίρι  .

Εκτός οτι θα τα πήγαινε καλά σε αυτό το πόστο με έλεγχο των οικονομικών αλλα θα είχε και πλάκα σας ειρωνεία της ζωής ( λόγο της ιστορίας με το ΟΔΔΥ ) .

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Παντως οπως είμαστε αυτη την στιγμη, δεν νομίζω πως χωράει καπου. Και ολοι ξερουμε πως επειδη ειναι αυτος που ειναι θα θελει και θεση σοβαρη, όχι τυπου Ναλιτζη.

Τώρα όχι δε χωράει, υπάρχουν οι κονέ Άλβες, αν φύγει κάποιος από αυτούς τότε γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tarasfw said:

Τώρα όχι δε χωράει, υπάρχουν οι κονέ Άλβες, αν φύγει κάποιος από αυτούς τότε γίνεται..

Κονέ είναι ανώτερος σε διοίκηση και συνεργάσιμος με όλους  . Εκτός αυτού εξελίσσεται . Αφού δεν έφυγε αυτό το καλοκαίρι δεν θα φύγει ποτέ και που να πάει άλλωστε ... 

Άλβες είναι πολλή χαμηλό πόστο . Ουσιαστικά αρχηγός ποδοσφαιρικού τμήματος δλδ απλά ηγείται αποστολές και είναι κοντά σε παίκτες και προπονητή . Ειναι υβριδική θέση αφού υπάρχει στην ομάδα και τεχνικός διευθυντής και τιμ μανατζερ που κάνουν όλη τη δουλειά και υπάρχει μάλλον λόγο προσωπικότητας που έχει ο ίδιος και δεν έχουν οι δύο ( κιουχάρσκι και Ναλιτζής) για να αποφύγουμε τα περσινά ευτράπελα  . 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AG21 said:

Κονέ είναι ανώτερος σε διοίκηση και συνεργάσιμος με όλους  . Εκτός αυτού εξελίσσεται . Αφού δεν έφυγε αυτό το καλοκαίρι δεν θα φύγει ποτέ και που να πάει άλλωστε ... 

Άλβες είναι πολλή χαμηλό πόστο . Ουσιαστικά αρχηγός ποδοσφαιρικού τμήματος δλδ απλά ηγείται αποστολές και είναι κοντά σε παίκτες και προπονητή . Ειναι υβριδική θέση αφού υπάρχει στην ομάδα και τεχνικός διευθυντής και τιμ μανατζερ και μάλλον λόγο προσωπικότητας που δεν έχουν ( κιουχάρσκι και Ναλιτζής) για να αποφύγουμε τα περσινά ευτράπελα  . 

Κάποιος θα φύγει, σε ένα ή σε δύο χρόνια, δε θα μείνουνε όλοι στα πόστα αυτά. Και αν δε φύγει να τον βάλουν υπεύθυνο λογιστηρίου,😁

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kostas21 said:

οπου λαλουν πολλοι κοκοροι

Δεν λαλούν πολλά κοκόρια είναι ξεχωρισμένα πόστα και ο καθένας κάνει αυτό που θέλει  . Τώρα αν λειτουργήσει σωστά θα φανεί . 

-Κιουχάρσκι διαπραγματεύσεις και αγορές πωλήσεις με βάση αξιολόγηση και τις προτάσεις απο μανατζερ σκούτ κτλ 

-Αλβες αρχηγός αποστολών και κοντά σε παίκτες προπονητές . Εγγυητής κλίματος.  

-Ναλιτζής Τιμ μανατζερ κάτι σαν υπεύθυνος προσωπικού πρώτης ομάδας προετοιμασία αποστολών και προπόνησης . 

-Κονέ αυτός που συνεργάζεται με όλους για τη σωστή λειτουργία και μεταφέρει επικοινωνεί με διοίκηση 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τη δουλειά του Άλβες τι κάνει είτε ο Κιουχάρσκι ( είχε προβλήματα στη προηγούμενη ομάδα σε αυτή το ρολο αφού ηταν απόμακρος ) είτε ο Ναλιτζής που λόγο προσωπικότητας κρίνεται λίγος άλλα κάνει τη καθημερινή δουλειά χωρίς να ασχολείται με το κλίμα ενώ ο Κονέ έχει φορτωθεί πολλά για να ασχολείται με τη καθημερινότητα της ομάδας . 

Μέχρι πριν λίγο καιρό την έκανε ο Δημητριάδης ( υπεύθυνος λειτουργίας ) μαζί με το Κονέ ( Σπατάρχης - Τεχνικός διευθυντής ) χωρίς επιτυχία .  

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Κανονικά τη δουλειά του Άλβες τι κάνει είτε ο Κιουχάρσκι ( είχε προβλήματα στη προηγούμενη ομάδα σε αυτή το ρολο αφού ηταν απόμακρος ) είτε ο Ναλιτζής που λόγο προσωπικότητας κρίνεται λίγοςάλλα κάνει τη καθημερινή δουλειά χωρίς να ασχολείται με το κλίμα ενώ ο Κονέ έχει φορτωθεί πολλά για να ασχολείται με τη καθημερινότητα της ομάδας . 

Μέχρι πριν λίγο καιρό την έκανε ο Δημητριάδης ( υπεύθυνος λειτουργίας ) μαζί με το Κονέ ( Σπατάρχης - Τεχνικός διευθυντής ) χωρίς επιτυχία .  

https://www.sport24.gr/football/aek-rantoslav-koycharski-empisteytiko.9648506.html

Περισσότερη ουσία, λιγότερες δημόσιες σχέσεις

Με οποιονδήποτε τρόπο και αν περιγράψουν τον νέο τεχνικό διευθυντή της ΑΕΚ οι συμπατριώτες του, δεν παραλείπουν να βάλουν, σχεδόν σε όλα τα επίθετα, το αντί ως πρόθεμα.

Δεν μιλάει, δεν φαίνεται, δεν επιδεικνύεται. Πιστεύει στην δουλειά του και στον τρόπο που την κάνει. Λίγα - ως καθόλου - λόγια, ακόμη λιγότερες οι εξηγήσεις προς το κοινό και τα media.

Δεν προσεγγίζεται όχι από δημοσιογράφους, ούτε καν από επαγγελματίες του χώρου στον οποίο απευθύνεται, αλλά ούτε καλά καλά και από δικούς του υφιστάμενους ή συνεργάτες. Δεν είναι επικοινωνιακός, εν μέρει θεωρείται ακόμη πως δεν είναι ούτε επαγγελματικά κοινωνικός.

Δεν κάνει φίλους, δεν θέλει φίλους. Περισσότερη ουσία, λιγότερες δημόσιες σχέσεις, περισσότερη δουλειά, λιγότερο εφέ και πασαρέλα σε media.

Απο άλλο άρθρο

Είχε χάσει τα αποδυτήρια, είχε χάσει τον εαυτό του, είχε πια πολλά θέματα επικοινωνίας με τα στελέχη της ομάδας. Τα πολωνικά ρεπορτάζ έγραψαν ότι είχε κλειστό το κινητό, όταν μετά το παιχνίδι της 12ης Δεκεμβρίου απέναντι στην Βίσλα Πλοτσκ, ο δεύτερος προπονητής στην σεζόν Μάρεκ Γκολεμπιέφσκι έψαχνε να τον βρει για να υποβάλλει παραίτηση. 

Ουσιαστικά μιλάμε για το αλτερ εγκο του Κονέ δλδ βάλτον να δουλέψει και θα φέρει αποτελέσματα αλλα μην τον βάλεις να κάνει δημόσιες σχέσεις . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Είχε δηλώσει παλια ο Ντέμης ότι δεν πρέπει ποτέ το γήπεδο να ονομαστεί "αγιασοφια" είτε επίσημα είτε ανεπίσημα. Οπότε λογικό που προτείνει το "Δημήτρης Μελισσανιδης" για μελλοντική ονομασία :)

 

ντεμ.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bluesman said:

 

ντεμ.png

Σίγουρα είναι δήλωσή του αυτό ή κάποια εικασία των αλητορουφιανοδημοσιογράφων;

Δηλαδή ποια ήταν η φράση πού ξεκαθάριζε ότι "δεν μπορεί να  γίνει στη Ν.Φιλαδέλφεια";

Ή ποια είναι η συνέντευξη;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να τον υπερασπιστώ ειπε πριν λίγες μέρες ότι κανένας δεν μπορούσα να το κάνει στη Ν Φιλαδέλφεια εκτός από το Μελισσάνιδη άρα μπορείς να πεις ότι κολλάει δλδ <<δεν μπορεί να γίνει στη Ν Φιλαδέλφεια εκτός από ότι φάνηκε μόνο ο Μελ μπορούσε >> που όπως καταλάβαμε όλοι με τόσα προβλήματα έχει δόση αλήθειας.  

Όσο για το όνομα εννοούσα προφανώς όσο είναι ο ίδιος πρόεδρος και όντως δεν επαιξε με τον ίδιο πρόεδρο αλλά με τον ασλανιδη και ιδιοκτήτη τον Μελ άρα πάλι δεν υπάρχει ασυνέπεια και εδώ.  Εκτός ότι το γήπεδο λέγεται οπαπ αρένα και όχι Αγία Σοφία στη τελική. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AG21 said:

Χωρίς να θέλω να τον υπερασπιστώ ειπε πριν λίγες μέρες ότι κανένας δεν μπορούσα να το κάνει στη Ν Φιλαδέλφεια εκτός από το Μελισσάνιδη άρα μπορείς να πεις ότι κολλάει δλδ <<δεν μπορεί να γίνει στη Ν Φιλαδέλφεια εκτός από ότι φάνηκε μόνο ο Μελ μπορούσε >> που όπως καταλάβαμε όλοι με τόσα προβλήματα έχει δόση αλήθειας.  

Όσο για το όνομα εννοούσα προφανώς όσο είναι ο ίδιος πρόεδρος και όντως δεν επαιξε με τον ίδιο πρόεδρο αλλά με τον ασλανιδη και ιδιοκτήτη τον Μελ άρα πάλι δεν υπάρχει ασυνέπεια και εδώ.  Εκτός ότι το γήπεδο λέγεται οπαπ αρένα και όχι Αγία Σοφία στη τελική. 

και ετσι ειναι. Ειπε ξεκαθαρα "εγω δεν θα μπορουσα να το κανω", μονο μελισσανιδης θα μπορουσε. Και οσον αφορα το γηπεδο δεν ηταν μονο το οικονομικο αλλα και αλλα πραγματα οπου χρειαζοταν όπως πιεση προς περιεφερεις-υπουργεια-κομματα στη βουλη, διασυνδεσεις σε περιπτωσεις που πηγαιναν μουλωχτα να μας την κανουν "νομικα", καθε ειδους αντιμετωπιση γραφειοκρατιας-δήμου και αλλων απορριπτικων κτλ. Οτι και να προσαψεις στον μελισσανιδη για το αγωνιστικο, το γηπεδο μονο αυτος μπορουσε να το κανει και να κρατησει η υπομονη μας κι αλλο (γιατι πηρε σχεδον 10 χρονια απο το 2013 που ξεκινησαν οι ενεργειες) με βαση τη σιγουριά του οτι θα γινει (ο ρομπαμπας να γυρίσει ανάποδα..)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, George_D said:

με κοντρόλ στον αέρα και μετα στη γωνία του ελευθερορουφόπουλου

Θυμίζει λίγο σε διαθεση ΑΕΚ του Αλμειδα ετσι;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

θα τον εβαζα ευκολα επικεφαλη στο σκαουτινγκ . .ειχε δειξει πραγματακια σε αυτο τον τομεα .βεβαια εκει θες λευκο χαρτι αο τον μεγιστανα πραγμα που ειναι στην σφαιρα της φαντασιας

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Να είχαμε και μια τέτοια φανελαρα 

Παντως δεν με ενοχλεί τόσο πλεον. Περαν του αρχικού στραβωματος γιατι ηταν κατι ξενο. Ισως επρεπε να ναι πιο χοντρές οι μαύρες νυχιες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Παντως δεν με ενοχλεί τόσο πλεον. Περαν του αρχικού στραβωματος γιατι ηταν κατι ξενο. Ισως επρεπε να ναι πιο χοντρές οι μαύρες νυχιες.

'Έφτιαξε' με το γήπεδο. Πάραυτα θα ήθελα μια έστω τιμής ενεκεν να παραπέμπει σε παλιά Φιλαδέλφεια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×