Jump to content

Ντέμης Νικολαΐδης


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Παντως εχουν μπει κατι γκολαρες και εχουν κατσει σε κατι αθλιους σπηκερ....

Σαν αυτο του ντεμη με το βλακα τον κατσαρο νομιζω, που περιμενε και την κιτρινη στο ντεμη, η το αλλο το σκαφτο του σκοκο με κατι ξενους, που ο αλλος μονο που δε χασμουριοτανε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Παντως εχουν μπει κατι γκολαρες και εχουν κατσει σε κατι αθλιους σπηκερ....

Σαν αυτο του ντεμη με το βλακα τον κατσαρο νομιζω, που περιμενε και την κιτρινη στο ντεμη, η το αλλο το σκαφτο του σκοκο με κατι ξενους, που ο αλλος μονο που δε χασμουριοτανε.

Βασλούι αλήθειας. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bitter3011 said:

θα τον εβαζα ευκολα επικεφαλη στο σκαουτινγκ . .ειχε δειξει πραγματακια σε αυτο τον τομεα .βεβαια εκει θες λευκο χαρτι αο τον μεγιστανα πραγμα που ειναι στην σφαιρα της φαντασιας

τι ακριβως έχει δειξει ? Δεν θυμάμαι να έκανε ποτέ αυτή τη δουλειά στην ΑΕΚ ( σκαουτινγκ ) και στις διαπραγματεύσεις ήταν τραγικός ( ενσαλίδα ) . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Σίγουρα είναι δήλωσή του αυτό ή κάποια εικασία των αλητορουφιανοδημοσιογράφων;

Δηλαδή ποια ήταν η φράση πού ξεκαθάριζε ότι "δεν μπορεί να  γίνει στη Ν.Φιλαδέλφεια";

Ή ποια είναι η συνέντευξη;

Το είχε πει για την ονομασία το 2005, πριν τις εκλογές της ερασιτεχνικής, όταν είχε κατέβει υποψήφιος ο Μελ. και είχε μιλήσει πρώτη φορά για Γήπεδο "Αγιασοφιά" με άλλο σχέδιο τότε. Για την τοποθεσία της ΝΦ ήταν η πάγια  θέση του ότι δεν γίνεται στα 27 στρέμματα και πράγματι χρειάστηκαν μερικά ακόμα που μόνο ο Μελισσανίδης μπορούσε να εξασφαλίσει 

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε εναν σκοκο εφερε. απο καπου στο μεχικο σιτι . γενικα και μετους τοζερ χετεμαι παπασταθο . πονταρε πολυ σε ηλικια χαρακτηρα και δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

Εγω που τον παω γενικα τον Ντεμη έχω να πω πως αν δεν ειχαμε το πρηξοπουτσι διαρκειας του Τσιαρτα την τελευταια βδομαδα, θα έλεγα για το ποσο μας τα ζάλισε η ντεμιάδα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το είχε πει το 2005, πριν τις εκλογές της ερασιτεχνικής, όταν είχε κατέβει υποψήφιος ο Μελ. και είχε μιλήσει πρώτη φορά για Γήπεδο "Αγιασοφιά" με άλλο σχέδιο τότε. 

Δεν έχει και τεράστια διαφορά το σχέδιο αφου είναι αρκετά κοντά  (Κτήριο , πυλώνες , δύο διαζώματα , VIP κτλ κτλ ) 

ALTERNATIVE-PROOPTIKO.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Δεν έχει και τεράστια διαφορά το σχέδιο αφου είναι αρκετά κοντά  (Κτήριο , πυλώνες , δύο διαζώματα , VIP κτλ κτλ ) 

ALTERNATIVE-PROOPTIKO.jpg

 

Κλαιω που ο δρομος έμενε άθικτος αλλα γινοταν γηπεδο 35k, την ωρα που ο Ντεμης φωναζε πως στο παρόν οικόπεδο 25k το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Κλαιω που ο δρομος έμενε άθικτος αλλα γινοταν γηπεδο 35k, την ωρα που ο Ντεμης φωναζε πως στο παρόν οικόπεδο 25k το πολυ.

Ναι φώναζε αλλα κάποιος βρήκε τρόπο και το έκανε και μπορεί να το έκανε και νωρίτερα τελικά και αν ήθελε να το κάνει 40άρι ( δεν ήθελε για το κόστος  ) θα το έκανε και αυτό . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ότι έχει νόημα να συζηταμε υποθετικά πλέον.

Δλδ τοτε με τι λεφτα θα το έφτιαχνε ας πούμε; Με δάνειο; Μάλλον. Γιατί τώρα κανα 30αρακι το τσίμπησε από τα ταμεία.
 
Πώς θα πέρναγε ολα αυτά που περασε χωρίς να είναι δικη του η ΠΑΕ; 
 

Πολλα τα θέματα.

Ο δε κοντος είπε δεν γίνεται, να το κανουμε αλλου  και δεν έφτιαξε ούτε κοτέτσι.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Δεν έχει και τεράστια διαφορά το σχέδιο αφου είναι αρκετά κοντά  (Κτήριο , πυλώνες , δύο διαζώματα , VIP κτλ κτλ ) 

ALTERNATIVE-PROOPTIKO.jpg

 

Πάντως εδώ βλέπουμε οτι έχει υψώσει το γήπεδο στην εκκλησία που είναι κατηφορικό για να βγάλει την είσοδο των οχημάτων που θα μπορούσε να γίνει και έτσι αν δεν υπήρχε το πρόβλημα του ύψους που τελικά ήταν υπέρ μας αφού δημιουργήθηκε η πλατεία και ο πειζόδρομος . Το τελικό σχέδιο ειναι κλάσεις ανώτερο απο αυτό εκτός του σπεπάστρου . 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το είχε πει για την ονομασία το 2005, πριν τις εκλογές της ερασιτεχνικής, όταν είχε κατέβει υποψήφιος ο Μελ. και είχε μιλήσει πρώτη φορά για Γήπεδο "Αγιασοφιά" με άλλο σχέδιο τότε. Για την τοποθεσία της ΝΦ ήταν η πάγια  θέση του ότι δεν γίνεται στα 27 στρέμματα και πράγματι χρειάστηκαν μερικά ακόμα που μόνο ο Μελισσανίδης μπορούσε να εξασφαλίσει 

ΟΚ απλά έτσι το παράθεσε ο Bluesman, μου κάνει για κλασική αρδιά. Όχι το έχω απίθανο να το είπε, απλά αυτά τα "επεσήμανε", "αναφέρθηκε χαρακτηριστικά" κλπ. είναι κλασικές μαλακίες των ρουφιάνων ώστε να γεμίζουν χώρο στα άρθρα και γι' αυτό δεν μου έκατσε καλά.

 

Σίγουρα από όταν αποστασιοποιήθηκε, δεν αναφέρθηκε αρνητικά στο γήπεδο, ούτε σε όλη την προσπάθεια του Μελισσανίδη. Όσο τον έχω παρακολουθήσει έτσι!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Πάντως εδώ βλέπουμε οτι έχει υψώσει το γήπεδο στην εκκλησία που είναι κατηφορικό για να βγάλει την είσοδο των οχημάτων που θα μπορούσε να γίνει και έτσι αν δεν υπήρχε το πρόβλημα του ύψους που τελικά ήταν υπέρ μας αφού δημιουργήθηκε η πλατεία και ο πειζόδρομος . Το τελικό σχέδιο ειναι κλάσεις ανώτερο απο αυτό εκτός του σπεπάστρου . 

Όλα τα λεφτά είναι η υπογειοποίηση στο γήπεδο , μακάρι να κάνουν και την μικρή 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Δεν νομιζω ότι έχει νόημα να συζηταμε υποθετικά πλέον.

Δλδ τοτε με τι λεφτα θα το έφτιαχνε ας πούμε; Με δάνειο; Μάλλον. Γιατί τώρα κανα 30αρακι το τσίμπησε από τα ταμεία.
 
Πώς θα πέρναγε ολα αυτά που περασε χωρίς να είναι δικη του η ΠΑΕ; 
 

Πολλα τα θέματα.

Ο δε κοντος είπε δεν γίνεται, να το κανουμε αλλου  και δεν έφτιαξε ούτε κοτέτσι.

 

Cc @Kostas21

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Navas said:

ΟΚ απλά έτσι το παράθεσε ο Bluesman, μου κάνει για κλασική αρδιά. Όχι το έχω απίθανο να το είπε, απλά αυτά τα "επεσήμανε", "αναφέρθηκε χαρακτηριστικά" κλπ. είναι κλασικές μαλακίες των ρουφιάνων ώστε να γεμίζουν χώρο στα άρθρα και γι' αυτό δεν μου έκατσε καλά.

 

Σίγουρα από όταν αποστασιοποιήθηκε, δεν αναφέρθηκε αρνητικά στο γήπεδο, ούτε σε όλη την προσπάθεια του Μελισσανίδη. Όσο τον έχω παρακολουθήσει έτσι!

Όταν ήταν πρόεδρος έλεγε ότι ήταν αδύνατο να γίνει στην ΝΦ και ότι ούτως ή άλλως ποτέ δεν θα επέτρεπε όσο ήταν επικεφαλής της διοίκησης να ονομαστεί το γήπεδο της ΑΕΚ "Αγιασοφια". Αργότερα όμως όταν είχε αναλάβει ο Μελ. όχι μόνο δεν στάθηκε απέναντι στην προσπάθεια αλλά όταν ο Βασιλοπουλος έλεγε για τα λίγα  κομμένα δένδρα , δήλωσε ότι αυτά είναι υπερβολές και ότι δεν θα καταστραφεί κανένα άλσος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το ελεγε ξανα και ξανα πως γηπεδο στη ΝΦ δεν γινεται, πρακτικα, και οτι δεν θα επετρεπε να γινει και γηπεδο με ονομα "Αγια Σοφια." ΟΚ ειπε τις παπατζες του, πηγε και γλωσσοφιλιοταν με τον Αντελινο και προσπαθησε με νυχια και με δοντια να δικαιολογησει ενοπλο μαφιοζο(ο οποιος τον πληρωνε) μεσα στο γηπεδο. Ειμαστε το club της συγχωρεσης, κι απο την στιγμη που ηταν εκει χαμογελαστος(ας πουμε) ο Ντουσκο δεν ξερω γιατι να λειπει ο Ντεμης. Αλλα μη τρελαθουμε κιολας ρε μαγκες, ο Ψαριανος του Ελληνικου ποδοσφαιρου ειναι ο ανθρωπος. Μηδενικη αξια η αποψη του και χαμηλες ικανοτητες σε παραγοντικο επιπεδο. Να του δωσουν εφ' ορου ζωης διαρκειας στα VIP να τον δειχνει η καμερα χαμογελαστο να χαιρονται οσοι μεγαλωσανε με Ντεμη, και εως εκει. Απο την στιγμη που εχουμε ταισει και το παιδι του Πλουταρχου, γιατι ετσι, δεν θα μου φανει περιεργο να ταισουμε και τον Ντεμη. Βεβαια ενα τετοιο ταισμα ερχεται αντιθετο με τις "αποψεις" του Ντεμη, που οκ οπως προειπα μηδενικη αξια εχουν οι αποψεις ενος απολογητη μαφιοζων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Όταν ήταν πρόεδρος έλεγε ότι ήταν αδύνατο να γίνει στην ΝΦ και ότι ούτως ή άλλως ποτέ δεν θα επέτρεπε όσο ήταν επικεφαλής της διοίκησης να ονομαστεί το γήπεδο της ΑΕΚ "Αγιασοφια". Αργότερα όμως όταν είχε αναλάβει ο Μελ. όχι μόνο δεν στάθηκε απέναντι στην προσπάθεια αλλά όταν ο Βασιλοπουλος έλεγε για τα λίγα  κομμένα δένδρα , δήλωσε ότι αυτά είναι υπερβολές και ότι δεν θα καταστραφεί κανένα άλσος 

Συμφωνώ ρε συ. 

Μόνο στο συγκεκριμένο δημοσίευμα αναφερόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την εποχή υπήρχαν αρκετοί η οποίοι ήθελαν γήπεδο σε άλλη τοποθεσία πιο άνετο, μεγαλύτερο κτλ 

Και εγω δεν ήμουν 100% αντίθετος αν η άλλη τοποθεσία δεν ήταν ο ΟΔΔΥ αλλά κάτι normal.

Ήταν αστείο πάντως που βγήκαν όντως και είπαν πως ήταν λογικό να γίνει ένα φαραωνικό έργο δίπλα στην χωματερή 

Link to comment
Share on other sites

Την πιο σωστή τοποθέτηση την είχε εν τέλει ο ΧΧ που γύρισε και του είπε ότι αφού δε θέλεις Φιλαδέλφεια και θέλεις ΟΔΔΥ, φτιαξ' το.

Δυστυχώς ο Ντέμης στο θέμα γήπεδο ως πρόεδρος έλεγε πίπες... 😁

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Navas said:

Σίγουρα είναι δήλωσή του αυτό ή κάποια εικασία των αλητορουφιανοδημοσιογράφων;

Δηλαδή ποια ήταν η φράση πού ξεκαθάριζε ότι "δεν μπορεί να  γίνει στη Ν.Φιλαδέλφεια";

Ή ποια είναι η συνέντευξη;

Εδώ δεν μιλάς με ανθρώπους που διακινούν φήμες ή ψευδείς ειδήσεις.

https://www.in.gr/2005/05/26/sports/ektos-n-filadelfeias-to-gipedo-kai-den-tha-onomazetai-ag-sofia-leei-o-nikolaidis/

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mobster21 said:

Σε όποιο θέμα μπαίνω να διαβάσω, πίπες βλέπω

Το φλέγον ζήτημα είναι  αν έλεγε πίπες ο Νικολαίδης για το γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Εδώ δεν μιλάς με ανθρώπους που διακινούν φήμες ή ψευδείς ειδήσεις.

https://www.in.gr/2005/05/26/sports/ektos-n-filadelfeias-to-gipedo-kai-den-tha-onomazetai-ag-sofia-leei-o-nikolaidis/

 

Δεν ανέφερα ότι λες ψέματα. Τους δημοσιογράφους δεν εμπιστεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το φλέγον ζήτημα είναι  αν έλεγε πίπες ο Νικολαίδης για το γήπεδο. 

Πανηγυρίζει για κάτι που έλεγε ότι δεν γίνεται. Ψάξε τώρα θέματα που έχει ο άνθρωπος να λύσει σε ψυχοθεραπείες.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×