Jump to content

Δεν έχουμε πάρτυ εδώ... έχουμε πένθος


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Εγώ προσωπικά θα έβαζα +1 κάτω από τα γραφόμενά σου Γιάννη εάν η ομάδα πέρυσι είχε σωθεί αγωνιστικά και μέσα στο καλοκαίρι έλεγε "κύριοι δεν βγαίνουμε πτωχεύουμε". Η ηθελημένη αγωνιστική πτώση τα χαλάει όλα.

 

Πρέπει να είμαι ο πρώτος που το έγραψα ότι θα ήταν η απόλυτη μαγκιά αν γινόταν αυτό, αλλά πλέον δεν είμαι σίγουρος ότι είχε πιθανότητες πραγματοποίησης αυτό το σενάριο, δεδομένου ότι η οποιαδήποτε πρωτοβουλία θα έμενε στα χέρια εκείνων που θα την κράταγαν στην κατηγορία και το τελευταίο που θα ήθελαν είναι αυτό που τελικά έγινε.

Όπως και να έχει είναι πολύ νωρίς για ΟΛΑ, εκτός μόνο από τις μπουλντόζες...

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕ ΑΦΜ ΑΛΛΑΞΕΣ ΟΥΤΕ ΟΝΟΜΑ ΟΥΤΕ ΣΗΜΑ ΚΩΣΤΗ......

ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΣΒΥΣΕΣ.....

ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΣΑΔΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ.... ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΓΗΠΕΔΟ, ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΡΤΟΥΝ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΗ.... ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΙΜΗΜΑ

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΣΑΔΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Την μεγαλη μαλακια την εκανε ο Μελισσανιδης.

 

Επρεπε να μας αφησει κανεναν-εναμιση μηνα και να αναλαμβανε μετα. Να περνουσαμε ακομα μισο καλοκαιρακι στην β με Δημητρελους, εφοριες, προσφυγες..... Ετσι, για να τον παρακαλεσει κι ο τελευταιος στο τελος.

 

Οσο για τον κοσμο της ΑΕΚ δεν παει γηπεδο, φταιει. Παει γηπεδο στην γ δημιουργωντας καλη ατμοσφαιρα, ξαναφταιει.

 

Γκρινιαζει φταιει. Δεν γκρινιαζει ξαναφταιει.

 

Μονα-ζυγα χαμενος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το πεταλο δεν εχει την εξωθεν καλη μαρτυρια γιατι ειναι ξεκαθαρο οτι γουσταρει και διασκεδαζει μονο αν εγκρινει τη διοικηση της ομαδας. Τα ''ΑΕΚαρα στα δυσκολα'' τ'ακουω βερεσε, δεν τα τηρησαμε για χρονια.

 

Το υπολοιπο γηπεδο καλα κανει οτι κι αν κανει,πηγαινε και παει στο γηπεδο για να διασκεδασει και δεν εχει ατζεντα.

 

Να σημειωσω οτι δε μ'αρεσε καθολου η φραση του Αγαπουλα ''αν δεν κανει γηπεδο θα λογοδοτησει κι αυτος''. Η ετεροχρονισμενη αποδοση των (οποιων) ευθυνων ειναι για γελια.Δλδ τι φαση, ηρθε ο Μελ κι αν δεν μας κανει τα κεφια τοτε ξαφνικα θα θυμηθουμε και το Μπαγιεβιτς και δεν ξερω γω τι αλλο? Η ιδια φαμπρικα ξανα?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν παει επειδη βλεπει 3αρες με 5 ευρω

 

γενικα ο καθενας εχει τις αποψεις του για τον αν τον πρεσβευει η ΑΕΚ η οχι αυτην την στιγμη

 

στο τελος θα αισθανονται και βλακες οσοι πηγανε γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και αν εχιε 25ε το εισητηριο δεν θα ειχε τον ιδιο κοσμο αλλα ο κοσμος δεν παει επειδη η ΑΕΚ ριχνει 3αρες

 

ο κοσμο παει φετος γιατι βλεπει παλι ενα δρομο σαφη οπως εβλεπε το 2004

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι σχετικο ασχετο?

 

Πολλοι θεωρουν δεδομενο οτι η φαση ηταν στημενη απο τον Μελ.

 

Υπενθυμιζω οτι αποτελει αυθαιρετο συμπερασμα, ωστε να παρουσιαζεται συχνα ως βεβαιο, αλλα ας το δουμε πιο αναλυτικα λιγο.

 

Δλδ δεδομενου οτι με 3 ποντους στις 2 τελευταιες αγωνιστικες σωνωσουν, ποιο ηταν το πλανο? πληρωθηκαν καποιοι παικτες να χασουν και στα 2 τελευταια ματς; Και καλου-κακου πληρωθηκαν και καποια αλανια να μπουν μεσα μετα το γκολ να το σιγουρεψουν? γιατι μονο αυτο το σεναριο μπορει να στεκει, βασει λογικης.

Τους ειχε πει δλδ οτι φαμε δεν φαμε γκολ θα μπειτε μεσα προς το τελος; Και περα απο αυτο ειχε πληρωσει και τους παικτες (καποιους παικτες εστω) να χασουν αυτα τα 2 ματς;

 

Κι εδω ερχεται το μεγαλο ερωτημα. Πώς ακριβως το παραπανω σεναριο κανει τοσο μπαμ που καποιοι το αναφερουν ως σιγουρο? ηταν η ομαδα τοσο καλη που αποτελουν εκπληξη τα συγκεκριμενα 2 αποτελεσματα ας πουμε? ετσι για να μου λυθει κι εμενα η απορια. Γιατι μονο να πιαστηκαν αυτοι που μπηκαν μεσα δεν αρκουσε, επρεπε να γινουν και τα υπολοιπα που λεω.

 

Υγ. Δεν ισχυριζομαι οτι αποκλειεται εντελως το σεναριο, ρωταω πώς φτανει να προκυπτει και μαλιστα ως σιγουρο, και πες-πες το λενε ως εντελως σιγουρο πολλοι.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Νικο , να αντιστρεψω λιγο το ερωτημα ;

 

 

Εισαι ο Μελλισανιδης και εχεις σκοπο να αναλαβεις την Α.Ε.Κ (να φτιαξεις ομαδα , γηπεδο , κτλ).

 

Η ομαδα χρωσταει τα κερατα της , δεν εχει εμψυχο υλικο που να αξιζει . Δηλαδη θες να παρεις μια ομαδα που χρωσταει κατι δεκαδες εκατομυρια και δεν της ανηκει τιποτα περαν μερικων μετριων παικτων και ενος λεοφωρειου.

 

Και εισαι ο δισεκατομυριοχος Μελλισανιδης με τα τρελα κονε , τις πλατες της κυβερνησης , τα παραγοντιλικια κτλ.

 

Ε , εαν θελεις την Α.Ε.Κ στην Α' ....το αφηνεις στην τυχη και οτι γινει -εγινε ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι σχετικο ασχετο?

 

Πολλοι θεωρουν δεδομενο οτι η φαση ηταν στημενη απο τον Μελ.

 

Υπενθυμιζω οτι αποτελει αυθαιρετο συμπερασμα, ωστε να παρουσιαζεται συχνα ως βεβαιο, αλλα ας το δουμε πιο αναλυτικα λιγο.

 

Δλδ δεδομενου οτι μονο με 3 ποντους στις 2 τελευταιες αγωνιστικες σωνωσουν, ποιο ηταν το πλανο? πληρωθηκαν καποιοι παικτες να χασουν και στα 2 τελευταια ματς; Και καλου-κακου πληρωθηκαν και καποια αλανια να μπουν μεσα μετα το γκολ να το σιγουρεψουν? γιατι μονο αυτο το σεναριο μπορει να στεκει, βασει λογικης.

Τους ειχε πει δλδ οτι φαμε δεν φαμε γκολ θα μπειτε μεσα προς το τελος; Και περα απο αυτο ειχε πληρωσει και τους παικτες (καποιους παικτες εστω) να χασουν αυτα τα 2 ματς;

 

Κι εδω ερχεται το μεγαλο ερωτημα. Πώς ακριβως το παραπανω σεναριο κανει τοσο μπαμ που καποιοι το αναφερουν ως σιγουρο? ηταν η ομαδα τοσο καλη που αποτελουν εκπληξη τα συγκεκριμενα 2 αποτελεσματα ας πουμε? ετσι για να μου λυθει κι εμενα η απορια. Γιατι μονο να πιαστηκαν αυτοι που μπηκαν μεσα δεν αρκουσε, επρεπε να γινουν και τα υπολοιπα που λεω.

 

eγω προσωπικα πιστευω οτι η σταση ηταν στημενη απο τους πρωην μετοχους. Ή εστω μονο απ'τον Παππα που εστω παρασκηνιακα ασχολουνταν ακομα. Απο τη στιγμη που ο Μελ ηταν δεδομενο οτι δε θα παρει ομαδα με χρεη, η ομαδα αρχισε σταδιακα την πορεια της προς το θανατο. Οταν κανονιστηκε το κονε με την κυβερνηση για το νεο ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ νομο ηταν πλεον δεδομενο οτι θα πεσουμε για να γινει η αλλαγη φρουρας.

 

Θεωρω ηθικα εκθετο τον οργανισμο ΑΕΚ γενικα για το γεγονος οτι αντι να παλεψει να καταφερει οτι ειναι να καταφερει με τις δικιες του δυναμεις πιστολιασε για δευτερη φορα μεσα σε μια 10ετια το ελ.κρατος και θα στηριζα πολυ περισσοτερο μια διοικηση Μελ που θα εκανε 3 χρονια λιτοτητα ξερω γω παρα μια ΑΕΚ που εγινε τελικα ασανσερ.

 

Στο μελ προσωπικα καταλογιζω το γεγονος οτι παρουσιαζεται σαν ΑΕΚαρχης-σωτηρας ενω στην πραγματικοτητα δεν εβαλε φραγκο και δεν εκανε τιποτα για να σωσει την ομαδα απ'το βουρκο. Αν ηθελε την ΑΕΚ σωσμενη, θα την ειχε σωσει με 5 τηλεφωνα. Κατα τ'αλλα κουμαντο στα φραγκα του δε θα κανω, θα κριθει ομως ως σωτηρας οταν ερθει η ωρα κι οχι προκαταβολικα επειδη τον γουσταρει ο κετς και η Ωρα.

 

Σε οτι αφορα την ομαδα, αυτη πηρε 5 βαθμους στα τελευταια 10 παιχνιδια. Ομαδα που θελει να σωθει ποτε και πουθενα δεν πηρε 5 βαθμους στα τελευταια 10 ματς στο ελληνικο πρωταθλημα που στο τελευταιο μισο του τα μισα ματς ειναι στημενα. Ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει οτι η ΑΕΚ ξαφνικα εγινε ηθικη/ξεχασιαρα και ξεχασε το δρομο για τη βαλιτσα προς τους διαφορους Κομποτηδες.

 

Ολως τυχαιως ολα αυτα εγιναν μετα απο εναν φωτογραφικο νομο που βγηκε μολις τον Ιανουαριο. Νομο του ....υπουργειου παιδειας που δεν πηρε χαμπαρι ποτε κανεις.

 

Οι οπαδοι της ΑΕΚ (αυτοι που μπηκαν μεσα τελος παντων) ειναι ειτε πιθηκοορκ ειτε χαρτζιλικωμενοι. Τπτ απο τα 2 δεν προκαλει εκπληξη ως εκδοχη. Παντως δεν ειδα και κανενα να ζηταει συγγνωμη ουτε εγινε η παραμικρη κινηση να εκκαθαριστουν οι ''αγανακτισμενοι'' που μπηκαν στο γηπεδο και κλεβαν παπουτσια. Αντιθετα το κλαμπ τους εγινε το νεο ''Περιστερι'' ξερω γω. Τα φορτωσαμε ολα στον ΧΧ (που δενε ιχε και σχεση με το σκηνικο) και τωρα καλωσηρθε το δολλαριο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια. Ποιος το αρνηθηκε συτο? αλλη κουβεντα η μια αλλη η αλλη ομως, Γιωργη.

 

 

Εγω παντως για να συνεχιςω λιγο, σου παιρνω το (ακομα) πιο απλο σεναριο που μπορω να φανταστω. Πληρωσε παικτες +μπαχαλακηδες στο ματς με Πανθρακα ΜΟΝΟ.

 

3 οι ερωτησεις

1) η βεβαιοτητα ειδικα για τους παικτες πώς προκυπτει? τους ειχαμε συνηθησει σε αλλα επιπεδα?

2) ειναι τοσο βλαξ που θα πηγαινε φατσα καρτα να δει το ματς παρεα με τον βατραχο να του βγει η καρτα? εγω δεν θα το εκανα στην δηθεν θεση του, παντως.

3) αν ηθελε να οργανωσει κατι βρωμικο, επρεπε να περιμενει τελευταια στιγμη να το κανει σε αυτη την ΑΕΚ?

 

Υγ. Τις ευθυνες του Μελισσανιδη τις εχω τονιςει κι εγω Γιωργη, μεχρι και φωτο στην υπογραφη μου ως εκ των υπευθυνων τον ειχα, χωρις να ειναι απαραιτητο. Δεν παυει να ειναι ο μοναδικος που μου δινει ελπιδα ομως. Εστω και μεσα απο την τραγικη αυτη διαδικασια.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Σεπι στην Λιβαδεια μου εμεινε η εντυπωση οτι ηταν μιλημενο για χ γιατι υποτιθεται οτι τοτε βολευε και τους 2.

 

Στα Γιαννενα, επαιζες με αντιπαλο 3 κλασεις ανωτερο, που ηθελε το ματς κι εκανε καλη χρονια.

 

Οπως και να εχει η συγκεκριμενη ´διοικηση ´ δεν μπορουσε για μενα να κανονισει ουτε προπονητικο διπλο, μια χορτα τους εκανε ο Σκορδας του ΑΡΗ, για τοσο αστεια διοικηση μιλαμε.

 

Αυτα πιστευω εγω.

 

Στα περι Μελ συμφωνω.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Παιξαμε κι αλλα παιχνιδια πριν τον Πανθρακικο. Εγω θελω να μου θυμισεις μια ομαδα στην Ελλαδα που ηθελε να σωθει και πηρε 5 βαθμους σε 10 αγωνιστικες. Λες και ξαναλες ''μα η ομαδα ηταν χαλια'', λες και παιζουμε στο Ελβετικο πρωταθλημα. Εγω λεω οτι οσο χαλια κι αν ειναι μια ομαδα, αν θελει να σωθει, σωνεται.

 

Η βεβαιοτητα για τους παικτες προκυπτει απ'το σκηνικο με το Λινεν πριν ακομα το ματς με τα Γιαννενα και τις μετεπειτα δηλωσεις του Γερμανου. Εσυ λες οτι ο Γερμανος ηθελε να ριξει τις ευθυνες αλλου, εγω λεω οτι ο Γερμανος ειναι αξιοπρεπεστατος ανθρωπος και καταλαβε οτι τον εστησαν. Και 100 ακομα πραγματα. Ενα απο τα περσινα αστερια μας για το οποιο ενδιαφεροταν ο παοκ και ο Ολυμπιακος τελικα κατεληξε στον Πανιωνιο με 80 χιλιαρικα και προχθες παραλιγο να φαει ξυλο απο παραγοντας της νυν ομαδας του γιατι εκανε τα ιδια με περυσι.

 

Δε χρειαζοταν να οργανωσει κατι βρωμικο ο Μελ, μια χαρα προσφερθηκαν οι πρωην για κατι τετοιο. Αν ο Μελ ηθελε την ομαδα χωρις χρεη, καπως επρεπε να βρεθει τροπος για να γινει αυτο. Εδω βοηθησε μεχρι κι ο Σαμαρας, λες να κολλησε ο Πετρος ο Παππας να προσεγγισει κανιβαλους ή Μπουγαιδιδες για να γινει η δουλεια?

 

Το αν ειχε ενεργο συμμετοχη ο Μελ στο στημενο πεσιμο ειναι στην κριση του καθενος. Η δουλεια παντως καλλιστα θα μπορουσε να γινει και χωρις τη συμμετοχη του.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα καποια ματς πριν τον Πανθρακικο. Τωρα αμα ειναι να πιασουμε 10 ματς που λες, ας πιασουμε απο την σρχη.

 

Εξηγησα την γνωμη μου οτι ο Δημητρελος δεν στηνει ουτε 5*5 με συμμετεχοντες εμενα κι εσενα. Δεν ειναι θεμα διαθεσης αλλα ικανοτητας. Ο ανθρωπος δεν ηταν παραγοντας, δεν αυτοπλασαριστηκε καν ιδιαιτερα ως ποδοσφαιροπαραγοντας, αλλα ως πυροσβεστης οικονομικων θεματων.

 

Ο Λινεν υπενθυμιζω οτι ΔΕΝ παραιτηθηκε, αλλα απολυθηκε, τοσο πολυ αξιοπρεπης και τσατιλας ηταν. Ηθελε να κατσει κι αλλο, αρα ή δεν ηταν καν αξιοπρεπης ωστε να επικαλουμαστε τετοιο προσον, ειτε απλα λεει τα δικα του επειδη ετσουξε η απολυση.

 

Εγω δεν θεωρω οτι μας εστησε κανεις. Απλα δεν βοηθησαν και μας αφησαν να ψοφησουμε.

 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Για περυσι τα εχω πει τι πιστευω. Για φετος σημειωνω οτι ο κοσμος της ΑΕΚ ενεργοποιηθηκε ξανα. Σε κάθε επιπεδο. Ειτε στο γηπεδο, ειτε στο δρομο, ειτε στα καφε, βλεπεις ΑΕΚτζηδες παντου. Περισσοτερους από ποτε. Ολο αυτο πιστωνεται στον Μελ. Ειτε το κερδισε αξια, ειτε με το τιποτα. Το καταφερε ομως.

Link to comment
Share on other sites

Ομφαλοσκόπηση και θέλει κανα τρίμηνο να μπουν οι πουτάνες οι μπουλντόζες, να σας βάλω live camera από την ταράτσα.

Εγώ ξέρω κάτι απλό, είσαι στη Γ΄και υπάρχεις στον ποδοσφαιρικό κόσμο της Ελλάδας με τον έναν ή τον άλλο τρόπο και ήσουν στην Α΄και ήσουν περίγελος και για λύπηση. Θα μου πεις έτσι έπρεπε να γίνει; Ειλικρινά δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι οι μισοί βάζελοι που γνωρίζω, μου λένε μακάρι να έκανε και ο Αλαφούζος το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η συσπείρωση αυτή τη στιγμή είναι το Α και το Ω. Το πανηγυρικό κλίμα είναι απολύτως λογικό τουλάχιστον στην αρχή *μέχρι να επέρθει η σε κάποιο βαθμό λογική πλήξη.

Ο Μελ δεν δίνει λογαριασμό σε κανένα και απορώ γιατί κάθεστε και σκαλίζετε το τι έγινε. Είτε πέσαμε εξαιτίας του είτε όχι (κάτι που το κάνει ακόμα πιο τραγικό) ήμαστε δευτερόλεπτα πριν τραβηχτεί ούτως ή άλλως το καλώδιο. Πέρισυ με και καλά συσπείρωση στην αρχή με Μαύρους κτλ έδειξες ότι δεν γίνεται. Το βλέπουμε και φέτος με την βαζέλα, που δεν υπάρχουν φράγκα και υπάρχει αυτό το μετέωρο πράγμα στη μέση/τέλος της βαθμολογίας.

Να ξεκινήσουν τα έργα για το γήπεδο και όλα τα υπόλοιπα θα πάρουν τη σειρά τους. Αρκετές φορές στη ζωή αντί για παράκαμψη και αποφυγή χρειάζεται μετωπική ρήξη και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα καποια ματς πριν τον Πανθρακικο. Τωρα αμα ειναι να πιασουμε 10 ματς που λες, ας πιασουμε απο την σρχη.

 

Εξηγησα την γνωμη μου οτι ο Δημητρελος δεν στηνει ουτε 5*5 με συμμετεχοντες εμενα κι εσενα. Δεν ειναι θεμα διαθεσης αλλα ικανοτητας. Ο ανθρωπος δεν ηταν παραγοντας, δεν αυτοπλασαριστηκε καν ιδιαιτερα ως ποδοσφαιροπαραγοντας, αλλα ως πυροσβεστης οικονομικων θεματων.

 

Ο Λινεν υπενθυμιζω οτι ΔΕΝ παραιτηθηκε, αλλα απολυθηκε, τοσο πολυ αξιοπρεπης και τσατιλας ηταν. Ηθελε να κατσει κι αλλο, αρα ή δεν ηταν καν αξιοπρεπης ωστε να επικαλουμαστε τετοιο προσον, ειτε απλα λεει τα δικα του επειδη ετσουξε η απολυση.

 

Εγω δεν θεωρω οτι μας εστησε κανεις. Απλα δεν βοηθησαν και μας αφησαν να ψοφησουμε.

 

Αυτα...

 

Ηταν ικανοι ως παραγοντες οι Σκορδες και οι νεοσουπεραδες να κανουν πορεια πρωταθλητισμου και ηταν ανικανοι οι Δημητρελοι (που συνεχιζουμε να θεωρουμε οτι δεν ζητησαν βοηθεια απο τους 100 πρωην παραγοντες ΑΕΚ που υπαρχουν γιατι...ετσι).

 

Ο Λινεν τον οποιο επιμενεις να κατηγορεις κατηγορησε συγκεκριμενους παιχτες ευθεως οτι ηταν στημενοι πριν ακομα απολυθει. Ιν φακτ, πριν ακομα παιξουμε με τα Γιαννενα, με αποτελεσμα εξοργισμενα αρθρα απο τους αγαπητους μας δημοσιογραφους για το Λινεν που τρελαθηκε και δεν ηθελε να βαλει τον πετροπουλο και τους Μητροπουλους βασικους.

 

Πιστεψε εσυ οτι η ΑΕΚ δε μπορουσε να στησει ματς ενω αντιθετα μπορουσε να στησει 5 απο αυτα ο μεγαλυτερος Συλλογος της Μακεδονιας, δε θα σου χαλασω την ψευδαισθηση. Ο ποδοσφαιριστης Μητροπουλος παραλιγο να φαει ξυλο πριν καμια βδομαδα επειδη ''ξαναεκανε τα ιδια''. Προφανως και αυτοι στον Πανιωνιο ειναι γιωταδες και δεν ξερουν τι παιζει στην ποδοσφαιρικη πιατσα.

 

Ακομα εναν πειστικο λογο για την αποκρυφη αλλαγη του νομου για την εκκαθαριση δε μας εμφανισες. Ξυπνησε μια μερα ο Ιωαννιδης και πηρε τηλεφωνο τον υπουργο παιδειας για να περασει φωτογραφικο νομοσχεδιο για την ΑΕΚ, προφανως.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ πιστευουν στο γηπεδικο και θα ερθει μεγαλυτερη εκρηξη μολις μπουν μπουλντοζες

 

απο εκει και περα ο καθενας εχεις τις αποψεις του εμενα η οικογενια μου δεν πηγε χθες στο γηπεδο επειδη κερδισε 0-3 τον ηλυσιακο παντως .

Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμος παει στο γηπεδο για πολλους λογους. Και γω δεν πιστευω οτι ενας απο αυτους ειναι το γεγονος οτι κερδαμε-ειμαστε πρωτοι-παιζουμε μπαλαρα. Γενικα πιστευω οτι απαιτησεις του κοσμου του τυπου ''μονο νικες'' και ''πενταρες παντου'' ειναισ τη φαντασια των κετσετζογλου αυτου του κοσμου. Ο κοσμος παει στο γηπεδο-γεμιζει καφετεριες-κυκλοφορει με μπλουζες στο δρομο μετα απο αρκετα χρονια για 2 βασικους λογους. Και δε νομιζω να περναει καλα κανεις στο γηπεδο επειδη κερδιζουμε και παιζουμε μπαλαρα (παιζουμε και χαλια γενικα, btw).

 

Ο 1ος ειναι οτι μετα απο αρκετα χρονια η ομαδα σε γενικες γραμμες δεν αποπνεει μιζερια και πτωματιλα. Ακομα και οι βρυκολακες του παρελθοντος τυπου Στρατου και Μπαεβιτς αντιμετωπιζονται ως ακακο φολκλορ ή αναγκαιο κακο. Η ομαδα στα χαρτια τουλαχιστον εχει οραμα και ηγετη που δεδομενα εμπνεει. Ολοι πιστευουν οτι ο Μελ ηρθε για να κερδισει και οχι απλα για να φτιαξει μια αξιοπρεπη ομαδα. Το αν θα πετυχει ειναι αλλο καπελο. Το λογικο ειναι οτι δε θα δεχτει να πληγωθει το πρεστιζ του με μια αποτυχια.

 

Ο 2ος ειναι η αναγκη του κοσμου να κρατησει σε αυτη τη δυσκολη στιγμη τη μεγαλη ΑΕΚ ζωντανη μεσα του. Η αναγκη να αποδειχθει οτι μετα απο ενα τοσο ισχυρο χτυπημα η ΑΕΚ ως μεγαλη ομαδα δεν τελειωσε. Ακομα και περσι το ειδαμε αυτο (σε μικροτερο βαθμο βεβαια) γιατι περσι εμφανιστηκε πρωτη φορα σε τετοιο βαθμο ο κινδυνος η ομαδα να μικρυνει πραγματικα και να εξαφανιστει απο την ελιτ του ελ.ποδοσφαιρου. Οπως και εξαφανιστηκε δλδ

Link to comment
Share on other sites

Την μεγαλη μαλακια την εκανε ο Μελισσανιδης.

 

Επρεπε να μας αφησει κανεναν-εναμιση μηνα και να αναλαμβανε μετα. Να περνουσαμε ακομα μισο καλοκαιρακι στην β με Δημητρελους, εφοριες, προσφυγες..... Ετσι, για να τον παρακαλεσει κι ο τελευταιος στο τελος.

 

Οσο για τον κοσμο της ΑΕΚ δεν παει γηπεδο, φταιει. Παει γηπεδο στην γ δημιουργωντας καλη ατμοσφαιρα, ξαναφταιει.

 

Γκρινιαζει φταιει. Δεν γκρινιαζει ξαναφταιει.

 

Μονα-ζυγα χαμενος.

 

+21

Link to comment
Share on other sites

Φοβερές ίντριγκες αποκαλύπτονται πάντως...

 

την ώρα που όλοι περιγελούσαμε τον μαλακοκαύλη, τον αγαθομπουχέσα τον Πέτρο Παππα και του προσάπταμε οτί δεν ξέρει να ξεχωρίσει μια μπάλα ποδοσφαίρου από μια του ράγμπυ... ο Πέτρος παρασκηνιακα κινούσε τα νήματα κι έστησε μόνος του τις τελευταίες 10 αγωνιστικές ωστε να μη σταυρώσουμε νίκη... συν έκανε κολεγια και με τα οριτζινάλια να μπουκάρουν μέσα για να σιγουρέψει το φούντο... ώστε να παραδδώσει "λευκή" την ΑΕΚ στον κολλητό του τίγρη... που παρακολουθούσε εκ του μακρόθεν για να'χει άλλοθι...

 

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΠΕΤΡΟ ΠΑΠΠΑ, τώρα που το κινεζικο ωροσκόπιο μπαίνει στην τίγρη, ΕΣΥ θα είσαι ο "κοκκαλιάρης" της νέας εποχής που ανατέλει... (στο πιο φαρδύ του...)

Link to comment
Share on other sites

Φοβερές ίντριγκες αποκαλύπτονται πάντως...

 

την ώρα που όλοι περιγελούσαμε τον μαλακοκαύλη, τον αγαθομπουχέσα τον Πέτρο Παππα και του προσάπταμε οτί δεν ξέρει να ξεχωρίσει μια μπάλα ποδοσφαίρου από μια του ράγμπυ... ο Πέτρος παρασκηνιακα κινούσε τα νήματα κι έστησε μόνος του τις τελευταίες 10 αγωνιστικές ωστε να μη σταυρώσουμε νίκη... συν έκανε κολεγια και με τα οριτζινάλια να μπουκάρουν μέσα για να σιγουρέψει το φούντο... ώστε να παραδδώσει "λευκή" την ΑΕΚ στον κολλητό του τίγρη... που παρακολουθούσε εκ του μακρόθεν για να'χει άλλοθι...

 

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΠΕΤΡΟ ΠΑΠΠΑ, τώρα που το κινεζικο ωροσκόπιο μπαίνει στην τίγρη, ΕΣΥ θα είσαι ο "κοκκαλιάρης" της νέας εποχής που ανατέλει... (στο πιο φαρδύ του...)

 

kακως τον περιγελουσες τον Πετρο τον Παππα, μιλαμε για τον πιο ΠΑΣΟΚ παραγοντα στην ιστορια του ελ.ποδοσφαιρου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×