Jump to content

Δεν έχουμε πάρτυ εδώ... έχουμε πένθος


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ηταν ικανοι ως παραγοντες οι Σκορδες και οι νεοσουπεραδες να κανουν πορεια πρωταθλητισμου και ηταν ανικανοι οι Δημητρελοι (που συνεχιζουμε να θεωρουμε οτι δεν ζητησαν βοηθεια απο τους 100 πρωην παραγοντες ΑΕΚ που υπαρχουν γιατι...ετσι).

 

Ο Λινεν τον οποιο επιμενεις να κατηγορεις κατηγορησε συγκεκριμενους παιχτες ευθεως οτι ηταν στημενοι πριν ακομα απολυθει. Ιν φακτ, πριν ακομα παιξουμε με τα Γιαννενα, με αποτελεσμα εξοργισμενα αρθρα απο τους αγαπητους μας δημοσιογραφους για το Λινεν που τρελαθηκε και δεν ηθελε να βαλει τον πετροπουλο και τους Μητροπουλους βασικους.

 

Πιστεψε εσυ οτι η ΑΕΚ δε μπορουσε να στησει ματς ενω αντιθετα μπορουσε να στησει 5 απο αυτα ο μεγαλυτερος Συλλογος της Μακεδονιας, δε θα σου χαλασω την ψευδαισθηση. Ο ποδοσφαιριστης Μητροπουλος παραλιγο να φαει ξυλο πριν καμια βδομαδα επειδη ''ξαναεκανε τα ιδια''. Προφανως και αυτοι στον Πανιωνιο ειναι γιωταδες και δεν ξερουν τι παιζει στην ποδοσφαιρικη πιατσα.

 

Ακομα εναν πειστικο λογο για την αποκρυφη αλλαγη του νομου για την εκκαθαριση δε μας εμφανισες. Ξυπνησε μια μερα ο Ιωαννιδης και πηρε τηλεφωνο τον υπουργο παιδειας για να περασει φωτογραφικο νομοσχεδιο για την ΑΕΚ, προφανως.

 

Νομιζω εχω γραψει 512 επιχειρηματα. Αναμεσα σε αυτα εξηγησα για τον Λινεν κι επιμενεις να λες τα ιδια.

 

Ο φωτογραφικος νομος γιατι να ηταν για την ΑΕΚ ας πουμε και να μην ειναι και- ή για τον ΑΡΗ ή για οποιονδηποτε? ´γιατι ετσι ´ φανταζομαι ειναι η απαντηση, πραγματι εδω ταιριαζει.

 

Ηθελε ο Παππας να πεσει η ΑΕΚ, επισης ´γιατι ετσι ´ (γιατι για να βαλει το ονομα του κατω απο του Μελ στο γηπεδο που μπορει να φτιαξει καποια στιγμη ο Μελ δεν μου ακουγεται ως πολυ σοβαρος σκοπος ωστε να στηνει ολοκληρες ιστοριες ασε που ολα αυτα γινοντουσαν και χωρις να πεσεις, αλλα λεμε )κι εστησε την παιχτουρα τον Μητροπουλο, τον οποιον παρεπιπτοντως ετςι οπως ηταν η ΠΑΕ τον εστηνε και ο περιπτερας της γειτονιας μου, ποσο μαλλον οι Σκορδες και οι λοιποι παραγοντισκοι αυτου του τοπου πχ, που ναι, για μενα ειναι ποδοσφαιρικοι παραγοντισκοι χαμηλου βεληνεκους και οχι Δημητρελοι ανυπαρκτου βεληνεκους. Επισης ανετοτατα οι Μητροπουλοι και σια στηνονταν κι απο μονοι τους να βγαλουν και κανα στοιχημα σε αυτο το μπουρδελο/φερομενο ως ομαδα, περισυ. Αν εγω εστηνα τον Μητροπουλο θα τον κραταγα στην ομαδα ή θα ελεγα στον φιλο μου τον Μελ να τον κρατησει, επειδη ξηγηθηκε btw.

 

Συμφωνεις-διαφωνεις ελπιζω να απαντησα σε ολα σταδιακα, ευχαριστω για την προσοχη σου.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η συσπείρωση αυτή τη στιγμή είναι το Α και το Ω. Το πανηγυρικό κλίμα είναι απολύτως λογικό τουλάχιστον στην αρχή *μέχρι να επέρθει η σε κάποιο βαθμό λογική πλήξη.

Ο Μελ δεν δίνει λογαριασμό σε κανένα και απορώ γιατί κάθεστε και σκαλίζετε το τι έγινε. Είτε πέσαμε εξαιτίας του είτε όχι (κάτι που το κάνει ακόμα πιο τραγικό) ήμαστε δευτερόλεπτα πριν τραβηχτεί ούτως ή άλλως το καλώδιο. Πέρισυ με και καλά συσπείρωση στην αρχή με Μαύρους κτλ έδειξες ότι δεν γίνεται. Το βλέπουμε και φέτος με την βαζέλα, που δεν υπάρχουν φράγκα και υπάρχει αυτό το μετέωρο πράγμα στη μέση/τέλος της βαθμολογίας.

Να ξεκινήσουν τα έργα για το γήπεδο και όλα τα υπόλοιπα θα πάρουν τη σειρά τους. Αρκετές φορές στη ζωή αντί για παράκαμψη και αποφυγή χρειάζεται μετωπική ρήξη και επανεκκίνηση.

 

Οχι ρε συ, τι λες. Θα παιρναμε τιποτα δανεια και θα ανακαμπταμε. xD

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να στηθεί παιχνίδι χρειάζεται μια στοιχειώδης "φερεγγυότητα" μεταξύ των συμβαλλόμενων...:prankster:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχω γραψει 512 επιχειρηματα. Αναμεσα σε αυτα εξηγησα για τον Λινεν κι επιμενεις να λες τα ιδια.

 

Ο φωτογραφικος νομος γιατι να ηταν για την ΑΕΚ ας πουμε και να μην ειναι και- ή για τον ΑΡΗ ή για οποιονδηποτε? ´γιατι ετσι ´ φανταζομαι ειναι η απαντηση, πραγματι εδω ταιριαζει.

 

Ηθελε ο Παππας να πεσει η ΑΕΚ, επισης ´γιατι ετσι ´ (γιατι για να βαλει το ονομα του κατω απο του Μελ στο γηπεδο που μπορει να φτιαξει καποια στιγμη ο Μελ δεν μου ακουγεται ως πολυ σοβαρος σκοπος ωστε να στηνει ολοκληρες ιστοριες ασε που ολα αυτα γινοντουσαν και χωρις να πεσεις, αλλα λεμε )κι εστησε την παιχτουρα τον Μητροπουλο, τον οποιον παρεπιπτοντως ετςι οπως ηταν η ΠΑΕ τον εστηνε και ο περιπτερας της γειτονιας μου, ποσο μαλλον οι Σκορδες και οι λοιποι παραγοντισκοι αυτου του τοπου πχ, που ναι, για μενα ειναι ποδοσφαιρικοι παραγοντισκοι χαμηλου βεληνεκους και οχι Δημητρελοι ανυπαρκτου βεληνεκους. Επισης ανετοτατα οι Μητροπουλοι και σια στηνονταν κι απο μονοι τους να βγαλουν και κανα στοιχημα σε αυτο το μπουρδελο που φεροταν ως ομαδα, περισυ. Αν εγω εστηνα τον Μητροπουλο θα τον κραταγα στην ομαδα ή θα ελεγα στον φιλο μου τον Μελ να τον κρατησει, επειδη ξηγηθηκε btw.

 

Συμφωνεις-διαφωνεις ελπιζω να απαντησα σε ολα σταδιακα, ευχαριστω για την προσοχη σου.

 

Φυσικα ο νομος ηταν ΚΑΙ για τον Αρη. Αλλωστε εκει οι οπαδοι δεν ηταν χαιβανια (ή μιλημενοι) και γι'αυτο εγινε η αλλαγη φρουρας με τους Σκορδες. Συμφωνεις οτι αν δεν ειχε αλλαξει ο νομος (ας αφησουμε εξω την αναδιαρθρωση των κατηγοριων) τωρα θα παιζαμε Γ'Εθνικη με προοπτικη 3ετιας και αντιο ζωη? Παραμαζευτηκαν οι συμπτωσεις.

 

Ο Παππας και ο οργανισμος γενικα ηθελε να πεσει η ΑΕΚ γιατι ηταν ο μονος τροπος να αναλαβει ο Μελ που απαιτουσε ζερο χρεη? Διαφωνεις και σε αυτο ή δε σου φαινεται νορμαλ ως δικαιολογια? Αν ειχαμε σωθει θα ειχαμε τωρα το μελισσανιδη προεδρο ή καναν Παντζα?

 

Αν στηνονταν οι Μητροπουλοι παντως δεν βρεθηκε κανενας να τους σταματησει, ισα-ισα που απαιτουσε ο Δημητρελος απο τον Λινεν να τους βαλει βασικους. Αν ξηγηθηκαν οι Μητροπουλοι, μαλλον η καλυτερη ξηγα απεναντι τους ηταν αυτη που εγινε τελικα. Καποιοι πηγαν εξωτερικο, καποιοι παιζουν σουπερλιγδα, παντως κανενας δεν τρεχει στα Βελεστινα και τις Καλλιθεες για 30 χιλιαρικα. Κρινοντας απ'τους παιχτες που τελικα αποκτησαμε, μαλλον ετσι τελικα σκεφτεται ο μεσος ποδοσφαιριστης στην Ελλαδα και οχι οπως φαντασιωνοταν καποιοι το καλοκαιρι οταν περιμεναν ας πουμε οτι ο Διεθνης πλεον Μυτογκας θα ερχοταν στην ΑΕΚ για να βαλει χερι στην αναγεννηση της ομαδας.

 

Καμια ομαδα, ποτε και πουθενα, ακομα και χωρις προεδρο, δεν κανει 5 βαθμους σε 10 ματς να θελει να σωθει. Ειδικα η ΑΕΚ με τους 100 πρωην παραγοντες. Ακομα και οι Νικολαιδιδες θα μπορουσαν να τη σωσουν με 1 τηλεφωνο στον Ιωαννιδη ξερω γω. Καμια.

 

Θα επρεπε να ειχαν τ'αρχιδια ολοι αυτοι να φουνταρουν την ομαδα προτου πεσει μεσα στο γηπεδο και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε το σενάριο αν η ΑΕΚ είχε σωθεί αγωνιστικά;

 

Ειπαμε. Θα παιρναμε δανειο.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγαίναμε στις αγορές δηλαδή.

 

Θη ξηγιονταΝΕ οι αφοι Θανοπουλοι παλι σε λεω, νο προμπλεμα.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ότι θέλετε για τις ευθύνες, τους καταστροφείς κλπ, αλλά αφήστε απ έξω την ομορφιά που έγινε τη Κυριακή, από κόσμο που έχει τραβήξει άσχημα ζόρια με κάτι που αγαπάει πολύ.

Έτσι ένιωσε, έτσι έκανε και ευτυχώς που νιώθει ακόμα έτσι.

 

Και ρε συ Κώστα, τι 6-7000? 9μιση Κ εισιτήρια έδωσε, +άπειρα πιτσιρίκια, +όσα δε χτυπάνε, 13 πλας ήταν.

Και τι επιχειρήμα είναι πως αν δεν είχε τάλιρο θα 'μασταν 500? Και με τη Μίλαν άμα είχε 500 ευρα, θα 'μασταν 10000.

 

Και για τα πιο πάνω που λέτε, δικαιολογημένες οι αμφιβολίες του νίκου για το ποιος και πώς, αλλά και πολύ κραγμένη αυτή η αλλαγή νόμου... και σα περιεχόμενο και χρονικά.

Link to comment
Share on other sites

απορω γιατι διαφωνειτε ....

 

τα χουν πει ολα ,περι αν εχουμε παρτυ ή οχι, οι μεγαλοι ποιητες-στιχουργοι ,οι αφοι βαξαβανεληδες..

 

 

" Σ' έχω μάθει και όλα τα δέχομαι

τι έχω πάθει και δεν παραιτούμαι

κάνεις λάθη κι εγώ τα ανέχομαι

και τις φήμες για σενα αρνούμαι..

 

Δεν υπάρχει καμια σαν και 'σενα

που ν' ανοίγει πληγές από αγάπη

είσαι πόλεμος, πόνος και δάκρυ

με σκοτώνεις και κάνεις και πάρτυ..

 

Δεν υπάρχει καμια σαν και 'σενα

και καρδιά και ψυχή κάνεις στάχτη

στου γκρεμού με πηγαίνεις την άκρη

με σκοτώνεις και κάνεις και πάρτυ.."

 

για του λογου το αληθες , οριστε και η μελοποιημενη εκφραση της ανωθεν ποιησης...

[video=youtube;B1q0KimSyi0]http://www.youtube.com/watch?v=B1q0KimSyi0

 

Εισαι ξεχωριστος χρηστης Ρεμπω.

Το ηθελα τωρα αυτην την τραγουδαρα.

Σε ευχαριστω οράνιε φιλε μου.

Δευτερα βραδυ .

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον μεχρι τωρα δε ειναι ''πουτσα και παρτυ'' αλλα σκετο ''παρτυ''.

 

αφηστε την μιζερια τα τι τα πως και τα γιατι και εχετε θετικη σκεψη , κλαψαμε , γαμωμανιασαμε αλλα ως εκει . φυσικα δεν ξεχναμε αλλα δεν υπαρχει και νοημα πλεον .

Link to comment
Share on other sites

η παρταρα που στησαμε επειδη λατρευουμε τιγρη ντουσαν και νικοστρατο και επειδη εχουμε μνημη χρυσοψαρου.....

 

 

 

 

 

 

 

πλακα κανω ρε να τσιμπισει ο βορειος :tease:

[video=youtube;4KPd4yDQgXM]

Edited by Sepultura21
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Saxon21

Kανει κανενας παρτυ για το 4-0 με 9 παικτες?,εδω υπαρχει ακομα πενθος ρε,στα μαυρα εχω ντυθει τραγουδανε οι ΜΠΛΕ.

 

Πενθουμε για τα παντα ολα,τιποτε δεν θυμιζει ΑΕΚ ακομα και θα αργησει πολυ να θυμισει γιατι δεν ειμαστε οι γαμιαδες που μας λεγανε οτι θα ειμαστε και θα τρεμε ολη η γη.Δεν τρεμει ουτε το ακοφτο ραδικι στη νεα φιλαδελφεια.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×