Jump to content

Recommended Posts

7 hours ago, AG21 said:

Στο ράδιο άκουσα απο γαύρο κιόλας δημοσιογράφο ότι στο συμβόλαιο του δεν προβλεπόταν αποζημείωση ακόμα και αν τον έδιωχναν άρα ότι λέγεται είναι για να τον ανεβάσουν . 

Δεν ακουσα να λεγεται καπου, απλα το σκεφτηκα. Δεν ξερω αν ενδιαφερεται καποιος να τον ανεβασει. Καμμενο χαρτι ειναι ο Μαρινος.

Το χε προβλεψει και αυτο ο τιγρης;; και αναρωτιομασταν στο ΚΜ το καλοκαιρι, γιατι του κανε διετες.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καμμενο χαρτι ειναι ο Μαρινος.

Πάντως αν διαβάσεις όλες τις πένες ("αντικειμενικές" και μη) θα δεις ότι όλα τα άρθρα είναι του στυλ "δεν τελείωσε", "είναι καλός προπονητής, απλά δεν κόλλησε", "οι απαιτήσεις για αυτό το ρόστερ ήταν υπερβολικές" κλπ.

Με δεδομένο ότι ΟΣΦΠ και ΑΕΚ δεν παίζει να πάει πλέον ξανά, θα συνεχίζουν να τον λιβανίζουν στην επόμενη δουλειά του μπας και πάει ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, firebird said:

Πάντως αν διαβάσεις όλες τις πένες ("αντικειμενικές" και μη) θα δεις ότι όλα τα άρθρα είναι του στυλ "δεν τελείωσε", "είναι καλός προπονητής, απλά δεν κόλλησε", "οι απαιτήσεις για αυτό το ρόστερ ήταν υπερβολικές" κλπ.

Με δεδομένο ότι ΟΣΦΠ και ΑΕΚ δεν παίζει να πάει πλέον ξανά, θα συνεχίζουν να τον λιβανίζουν στην επόμενη δουλειά του μπας και πάει ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ.

Ποσοστα τους δινει;;

Παντως καμμενο χαρτι, εννοουσα στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω. Θα πόνταρα ότι τους δίνει πληροφορίες μέσα από τις ομάδες, αλλά δεν το ξέρω, το υποθέτω.
Σε κάθε περίπτωση, αν δεις τι έχει γραφτεί γι'αυτόν ξεκάθαρα τον γουστάρουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Θα σε γελάσω. Θα πόνταρα ότι τους δίνει πληροφορίες μέσα από τις ομάδες, αλλά δεν το ξέρω, το υποθέτω.
Σε κάθε περίπτωση, αν δεις τι έχει γραφτεί γι'αυτόν ξεκάθαρα τον γουστάρουν.

Δεν τα πολυ διαβαζω. Περισσοτερο απο το ΚΜ ενημερωνομαι και ειδα οτι τον εγκατελειψαν οι λιγοστοι  υποστηριχτες του.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν τα πολυ διαβαζω. Περισσοτερο απο το ΚΜ ενημερωνομαι και ειδα οτι τον εγκατελειψαν οι λιγοστοι  υποστηριχτες του.

Ενας-εναμισι ηντουσαν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Saxon21 said:

Για ποιους δλδ,τι φοβασαι,πες ποιος μπαινει το καλοκαιρι και θα χεστουμε στο ταληρο.

Ο Τσακας..

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2019 at 1:33 PM, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν ξερω αν ειναι  large, αλλα ειναι γεγονος οτι με την παραιτηση, παραιτηθηκε και απο την  αποζημιωση.

Στριμωγμενη φοβισμένη τίγρη δεν της κάνεις τσαλιμακια. 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και δημιουργειται ενα κλιμα "καλο και το Χ, διατηρειται η διαφορα" κλπ. Αν ο Ρουμανος κανει το λαθος και παει αποκλειστικα για την ισοπαλια (πχ πρωτο ματς στο Φαληρο) τοτε δεν ειναι καθολου μακρια το διπλό. Κι οσοι μιλανε για δυναμη εδρας κλπ, ξεχνανε οτι πρεπει να ειναι εκκλησια η Τουμπα επειδη με το παραμικρο θα φυγει ο γαυρος απο το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Το ματς ξεκινάει από χ και μετά αν επέλεγα ένα σημείο είναι ο άσσος γιατί η άμυνα του γαυρου είναι για γέλια. Βέβαια αν έχουμε τα γνωστά συμπτώματα της φανέλας Νανά Καραγιάννη τότε θα έρθει διπλό. Όλα θα εξαρτηθούν στο ποιος θα σκοράρει και πρώτος βέβαια ελπίζω ο γκευ και μετά κάποιος Αυστραλοπιθηκος να κάνει το ντου 

Link to comment
Share on other sites

Αν αυριο γινει οτιδηποτε και τους στοιχισει τον τιτλο, δεν προκειται να το παρουν ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα τωρα κ με το πιστολι στον κροταφο, αν δεν γινοταν η διακοπη κ δεν εσκαγε ισοπαλια, ποιος θα επιλεγατε να νικησει σημερα; 

Εγω θα ελεγα, ο μπαουγκ, διοτι 

1. Ο γαυρος πρεπει για ο, τι εχει κανει, να πατιεται στο κεφαλι.

2. Υπαρχει 5% πιθανοτητα να βγουμε δευτεροι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Γαυρος ξεκάθαρα 

Για ποιο λογο, περα του σπασαρχιδιου απο τα ορκ;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nestoridis21 said:

Για ποιο λογο, περα του σπασαρχιδιου απο τα ορκ;

Τα έχει ανάλυση ο Σταύρος Νέστορα σε προηγούμενη σελίδα. 

Link to comment
Share on other sites

Σαν Αεκτζης θελω να κερδισει ο Παοκ για να μειωσουμε την διαφορα με την δευτερη θεση. Αν γινει αυτο και παρεις την αλλη εβδομαδα διπλο με τον Ολυμπιακο η διαφορα για την 2η θεση ειναι μολις 2 βαθμοι. Επισης εκκρεμει και η αποφαση για τους 3 βαθμους που μας πηραν, με ο,τι μπορει να συνεπαγεται αυτο.

Την ιδια στιγμη ομως βλεπω τον γαυρο να παιζει καλυτερη μπαλα απο τον Παοκ και πιστευω πως θα φυγει νικητης βασει εικονας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Σε κανονικές συνθήκες θα έπρεπε να ήμουν με το παόκι σήμερα.Ο ολυμπιακός είναι το χειρότερο και πιο βρωμερό σωματείο του κόσμου.Αλλά πιο είναι το θέμα τώρα. Βλέπω ότι η σημερινή διοίκηση της ΑΕΚ η οποία ίσως είναι και η καλύτερη διοίκηση που θα μπορούσαμε να είχαμε με τα σημερινά δεδομένα είναι παντελώς ανίκανη να ανταγωνιστεί τον τσετσένο. Και όσο περνάνε τα χρόνια και βλέπω ότι ο τσετσένος όλο και περισσότερο χώνει και όλο και περισσότερο μένει και δεν φεύγει τόσο πιο πολύ πιστεύω ότι όλη αυτή η ιστορία πρέπει να λάβει τέλος το συντομότερο δυνατό. Φέρνω ένα παράδειγμα ότι ο τσετσένος μένει στην ελλάδα άλλα 10 χρόνια. Ποια θα είναι η κατανομή των πρωταθλημάτων και κυπέλλων ΑΕΚ-ολυμπιακού-πάοκ-πάο;;Ο βάζελος λογικά δεν θα πάρει κανένα τον βγάζω απέξω ίσως στην δεκαετία 1 κύπελλο και άν. Στους υπόλοιπους 3 τα λιγότερα πρωταθλήματα με τις τωρινές διοικήσεις θα τα παρει η ΑΕΚ. Αν συνεχιστεί αυτή η ιστορία αν πάρουμε αποκλειστικά αυτή την δεκαετία που έρχετε προβλέπετε να είμαστε τρίτη δύναμη σε τίτλους. Επειδή λοιπόν βλέπω ότι η σημερινή διοίκηση δεν μπορεί να ανταγωνιστεί σε κανένα βαθμό αυτή των βού σήμερα είμαι έμμεσα με τον ολυμπιακό. Προτιμώ αυτή η δεκαετία να είμαι δεύτερος σε τίτλους και ας έχω σε απόλυτο αριθμό λιγότερους παρά να είμαι τρίτος και να έχω πάνω απο το κεφάλι μου τον κάθε σκατόγυφτο βούλγαρο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 1 στις 100 να διακοπεί το παιχνίδι με υπαίτιο τον μπαοκ και τελικά να τρώει και τιμωρία με αφαίρεση βαθμών βλέπω τον τσετσενο να αποχωρεί το καλοκαίρι. Κοντός ψαλμός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nestoridis21 said:

Για ποιο λογο, περα του σπασαρχιδιου απο τα ορκ;

Ξεκάθαρα γαύρος γιατί:

-Ο σπασαρχιδισμος στο ένα σενάριο και η απόλαυση στο άλλο σενάριο (εννοώ να χάσουν το πρωτάθλημα) δε μπορουν να γίνουν στο πραγματικό τους μέγεθος αντιληπτα από κάποιον που δε ζει εδώ.

 

-Ο γαύρος είναι και θα είναι μεγαλύτερο μέγεθος από εμάς. Η πορεία της ΑΕΚ δε δείχνει ότι σε αυτή τη φάση της ιστορίας της είναι ικανή να τον "ενοχλήσει" σε επίπεδο μεγέθους. Είσαι ομαδα που εδώ και 10 χρόνια απέχεις από τον πρωταθλητισμό, έπεσες, υποβιβάστηκες, γύρισες και πάλι το πρωτάθλημα το παρακολουθείς με τα κυάλια εκτός από μια χρονιά που το πήρες λόγω ανεπανάληπτης κωλοφαρδιας (εννοώ ότι το πήρες κόντρα στην επιθυμία της διοίκησης σου-ενταξει πόσες φορές γίνονται αυτά). Είναι τέτοια η διαφορά μεγεθών που δεν σου κάνει ζημιά ένα πρωτάθλημα τους ακόμα. Οι ομάδες μεγαλώνουν με πρωταθλήματα και εμείς δε φαίνεται ότι μπορούμε να παρακολουθήσουμε γιατί δεν κάνουμε πρωταθλητισμό εδώ και πολλά χρόνια με μια εξαιρεση πέρυσι.

-Ο Βούλγαρος έχει ανέβει επίπεδο και όποιος δεν το παραδέχεται εθελοτυφλει. 2 κυπελλα στα καπάκια και πρωτάθλημα με ενδεχόμενο νταμπλ είναι πράγματα επιστημονικής φαντασίας γι αυτούς και επιπλέον όπως εξήγησα πριν μερες, πια είναι ταυτόσημοι της Β. Ελλάδας στο αθλητικό επίπεδο. Και όχι παλιά Β. Ελλάδα και παοκ δεν ήταν ταυτόσημες έννοιες ή τουλάχιστο δεν ήταν τόσο ταυτόσημες. Πλέον από Πιερία και πάνω παίζουν μόνοι τους στις νέες γενιές. Όντως η κυριαρχία του γαύρου αύξησε τα ποσοστα τους στη Β. Ελλάδα (που παλιά απλώς δεν υπήρχαν) αλλά οι βορειοελλαδιτες γαύροι βλέπουν λιγότερη μπάλα απ' τις γυναίκες τους. Εμείς χάνουμε κάθε μέρα έδαφος 

-Και χάνουμε κάθε μέρα έδαφος για 2 λόγους. Α: Προχώρησαν οι γενιές και οι νεότερες δεν έχουν επαφή με την προσφυγιά που υπάρχει σε όλη τη Β. Ελλάδα και ήταν ο κύριος λόγος του όγκου σου εδώ. Αυτό το στοιχείο της ταυτότητας άρχισε να χάνεται. Β: Δέχεσαι τεράστια επίθεση και πίεση από τον παοκ. Τι λόγο είχε ένας πιτσιρίκος να γίνει ΑΕΚ την τελευταία δεκαετία; Αγωνιστικά ο παοκ είναι ανώτερος σου από το 2009, γιατί να γίνει ΑΕΚ; Αν πάρουν πρωτάθλημα φέτος όλο αυτό επιδεινώνεται.

-Σε επίπεδο προοπτικής είναι σε καλύτερη φάση από εσένα. Έχουν φραγκατη και ισχυρή διοίκηση, έχεις αφραγκους κατσαπλιαδες. Μόνο το γήπεδο σε σώζει αλλά όχι στο βαθμό που θέλουμε να νομίζουμε. Αν δεν υπήρχε γήπεδο το μέλλον σου θα ήταν ανέκδοτο σήμερα.

Αν χάσουν το πρωτάθλημα δε σημαίνει ότι θα βαρεσουν διάλυση αλλά είναι πιθανό λόγω απογοήτευσης. Δεν είναι βέβαια ΑΕΚ, το έχουν αποδείξει. Εννοώ ότι εμεις παθαίνουμε συντριβές τόσο μετά από επιτυχίες όσο και μετά από αποτυχίες. Αυτοί πέρυσι έγιναν ρεζίλι σε όλη την Ευρώπη και ανέκαμψαν. Δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει αν πάρουν πρωτάθλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προτιμω γαυρο, απλα για την κουβεντα το γραφω. Γραφτηκαν οι λογοι παραπανω.

Παντως και διπλο να ερθει, που δεν θα ερθει πιστευω, παλι πρωτο φαβορι θα ειναι οι βου.

Επισης σε εναν φανταστικο κοσμο που μετραει τι παρακαλαμε να γινει, αν κερδισουν οι γαυροι, την αλλη Κυριακη θα θεμε να κερδισουν κι εμας; Οχι. Αρα πιασ´ το αβγο και κουρευ´το.

Οποτε παρακολουθηση του ματς με κανα πασατεμπο κι ο,τι θελει ας γινει. Πιο πολυ με απασχολει το μελλον που δεν μπορεις να τους ανταγωνιστεις και τους 2 διοικητικα, παρα πώς θα εξελιχτει φετος μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν θα παρακαλάμε να χάσει η ΑΕΚ. Θα παίξουμε για μας και θα νικήσουμε για μας και για κανέναν άλλον. Αλλά σήμερα διακοπή με υπαίτιο παοκ 

Link to comment
Share on other sites

Παντως θα ειναι καυτο ματς γιατι οι γαυροι θα αναγκαστουν να παιξουν για τη νικη και θα ανοιξουν πισω. Λογικα θα γινει ροντεο αργα ή γρηγορα.

Πιστευω στην εξεδρα δεν θα γινει τιποτα, μετα τα περσινα. Οπως δεν εγινε και με μας περισυ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tan21 said:

πρακτικα και μάλλον σωστά τα λεει ο σταυρος, αλλά όχι γαύρος , με τπτ.

αυτα είναι καραγκιοζιλίκια που ευδοκιμούν στις αθήνες. θέλω να χάσει ο γαύρος και να τον κερδίσουμε κι εμείς, τόσο απλά και τελειώνει το όποιο δίλημα σε σχέση με αποτελέσματα.

το ΜΟΝΟ σοβαρό σημείο που μου δημιουργεί ενδοιασμούς είναι: αν κερδίσει ο μπαοκ το γαυρο, τότε λογικά πάει και για αήττητο. Το πρωταθλημα ας το πάρουν, το αήττητο δεν χρειάζεται.

Αυτό εκφράζει κι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×