Jump to content

Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

Καλά εσείς που γίνατε ΑΕΚ στις αρχές τις δεκαετίας 90 λατρέψατε και τον βάτραχο δεν έχει να λέει

?

Ε ναι γνωρίσαμε μια ΑΕΚ που γαμουσε κι εδερνε, που είναι το πρόβλημα; Είμαστε απ' τις πιο νορμάλ γενιές ΑΕΚτζηδων, γίναμε ΑΕΚ για τα πρωταθλήματα και στα παπαρια μας όλα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Δυστυχως Μαγε μου δεν ειμαι μικρος. Προλαβα στα καλα μου την τριετια. Απο το 96 και μετα συμφωνω οτι ξευτιλιστηκαν ολα. η παραγκα τα ισοπεδωσε για τα μυρια του Τσλ. Μια χαρα ηταν το πρωταθλημα μεχρι το 96. Με τα καλα του και τα στραβα του. ργω μιλαω για τα τελευταια χρονια που εχουμε ξεχασει αυτα που ξεραμε

Τιποτα δεν εχουμε ξεχασει. Τα εχουμε πει και γραψει 400 χιλιαδες φορες. Ο Μελισσανιδης ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ επελεξε να ριξει το βαρος στο γηπεδο. Μεσα στις οικονομικες και πολιτικες συνθηκες που επικρατουν. Συνεπως τα εσοδα που φερνει η ομαδα με το οβερατσιβ πηγαινουν εκει. Ο ιδιος τα ειπε, δεν ειναι οτι ξυπνησαμε εμεις ενα πρωι και διαβασαμε την κοιλια του σφαγμενου κοκορα. Ο Ρωσος απο την αλλη εχει λεφτα για καψιμο. Πραγματικα πολλα λεφτα για καψιμο, τα οποια ο δικος μας δεν εδωσε και δεν προκειται να δωσει ποτέ, ακομα κι αν τα ειχε. Σε αλλο προτζεκτ πιστευει ο Μελισσανιδης, σε αλλο ο Σαββιδης. Αυτος που ξεβρακωθηκε ειναι ο Μαρινακης, ο οποιος χωρις αβαντα τρωει 3 στην Τουμπα και λεει ευχαριστω και χανει στην εδρα του απο το Γιακουμακη που δεν μπορει να κανει δευτεορ κοντρολ. Ο "ανικητος" και "αηττητος" γαυρος. Δεν συζηταμε για τους αυτοκαταστροφικους που ειχαν τη σταθεροτερη και πιο νοικοκυρεμενη διοικηση διαχρονικα στην Ελλαδα. Αυτοι για ενα διωροφο διελυσαν την ομαδα τους και σε λιγο θα γινουν ο Ηρακλης της Αθηνας.

Επαναλαμβανω, τιποτα δεν εχουμε ξεχασει. Ηρθε η μοναδικη επιλογη του οργανισμου μας, δηλωσε ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ οτι η ομαδα θα τρεχει με τα εσοδα και στην πορεια μας κερασε και το μπουγιουρντι οτι δεν μιλαμε για το 100% απο τα εσοδα αυτα μεχρι να σηκωθει η Φιλαδελφεια. Η ΑΕΚ ειναι ενας υγιες σωματειο, με πολλες παθογενειες, με πολλη εσωστρεφεια, με απυθμενη μαλακια απο διοικηση μεχρι οπαδους, αλλα τρεχει ενα προτζεκτ. Επειδη το προτζεκτ βασιζεται στην οικοδομηση του γηπεδου και στο νοικοκυρεμα του χαους του σωματειου, το προσημο ειναι θετικοτατο. Ποδοσφαιρικα δυναμικη, ναι δεν εχει σε σχεση με τον ΠΑΟΚ, διοτι ο ΠΑΟΚ εχει την πολυτελεια να ξοδευει αφειδως και να φερνει 3 συμβολαια εκατομμυριου στις μεταγραφες του Ιανουαριου. Επειδη ο αλλος σκορπαει. Σε βαθος χρονου αυτο ειναι καταστροφη, αλλα μεσοβραχυπροθεσμα τον ΠΑΟΚ τον εκτοξευουν σε επιπεδα που δεν ειχε φτασει ποτέ στην ιστορια του. Εχω γραφει 10 χιλιαδες φορες να μην γινεται παρανοηση και να μη χανομαστε στην υπερβολη. Ο Μπουκος καθεται και γραφει για καταστροφες και παπαριες καμαρωτες. Κανενας εδω μεσα δεν εχει γραψει οτι η ΑΕΚ καταστρεφεται, μονο ο Χαμπος για να βγαλει αχτι για τον προεδρο ελεγε κατι περιεργα. Ολοι διαχωριζουμε το αγωνιστικο με το εταιρικο, μαλλιασε η γλωσσα μας. Καταλαβαινω οτι ενοχλειστε απο την επιτυχια του ΠΑΟΚ, αλλα τι να κανουμε. Ο αλλος πληρωνει και τους ανεβαζει επιπεδο. Και οταν πληρωνεις σε προσεχουν σε ολες τις βαθμιδες που συμπαρασυρει το ποδοσφαιρο. Υπολειπεσαι αγωνιστικα και δεν ειναι ουτε ντροπη ουτε λαθος να το παραδεχτεις. Ας δουλεψεις με το πλανο σου να γινεις καλυτερος του χρονου και να εχεις εσυ 18-2-0.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Με την φανελα του Βου? Απο ποια απο ολες θελεις να σου πω?

Γενικά ρε παιδί μου θεωρείς πως ο ΠΑΟΚ φέτος το σήκωσε και λόγω πολιτικής βούλησης ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Ε ναι γνωρίσαμε μια ΑΕΚ που γαμουσε κι εδερνε, που είναι το πρόβλημα; Είμαστε απ' τις πιο νορμάλ γενιές ΑΕΚτζηδων, γίναμε ΑΕΚ για τα πρωταθλήματα και στα παπαρια μας όλα τα αλλα.

Το άλλαξα λίγο. Στο "Ντούσαν-Ντούσαν" ήθελα να σταθώ.

Ψιλοκατάντια το θεωρώ αλλά ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Συμφωνώ με όσα γράφεις (τα χουμε πει και από κοντά) κατά καιρούς αλλά θα ήθελα να μάθω γιατί ειδικού σκοπού είναι το μοναδικό πρωτάθλημα που όλως τυχαίως σήκωσε η ΑΕΚ από το 1996 και μετά.

Διοτι του γαυρου ειναι καλπικα. Τι στο μπουτσο δεν καταλαβαινεις επιτελους; Ποσες φορες να τα κανω νιανια γαμω την καταδικη;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Καλά εσείς που γίνατε ΑΕΚ στις αρχές τις δεκαετίας 90 έπαιρνε τίτλους η ομάδα και φωνάζατε "Ντούσαν-Ντούσαν" δεν έχει να λέει

?

ΑΕΚ - Ντουσαν

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Γενικά ρε παιδί μου θεωρείς πως ο ΠΑΟΚ φέτος το σήκωσε και λόγω πολιτικής βούλησης ή όχι;

Εγω ναι το πιστευω. Ηταν και Πολιτικη αποφαση. Και το εχω γραψει και εδω. Για μενα παιζονται πολλα περισσοτερα απο ενα πρωταθλημα. Και εδω πανω θελουν να ξηλωσουν ολοκληρο σχολειο για να κανει γηπεδο ο τσετσενος. Στο πραταθλημα θα κολλησουμε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Διοτι του γαυρου ειναι καλπικα. Τι στο μπουτσο δεν καταλαβαινεις επιτελους; Ποσες φορες να τα κανω νιανια γαμω την καταδικη;

Προσωπικά δεν θεωρώ του γαύρου κάλπικα.

Από τα 18/20 που σήκωσε τα 15 τουλάχιστον ήταν γιατί είχε καλύτερη ομάδα θεωρώ.

Τώρα αν 3 άντε 4 άντε 5 ήταν αμφιλεγόμενα ε ΟΚ.

Άλλα ήταν τα προβλήματα με τον Ολυμπιακό κατά την γνώμη μου (ότι έγινε πλυντήριο ενός ολόκληρου (παρα)πολιτικού συστήματος).

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Νομιζω ειχες γραψει οτι τετοιους παικτες που εχει ο παοκ τωρα δεν ειχαμε εμεις τα τελευταια δεκα χρονια.Διορθωσε με αν κανω λαθος.Τωρα μας λες οτι μας ξεπερναει σε δυναμικη και οτι ειναι τριτος δηλαδη μας ξεπερναει εκτος αν εννοεις τριτο τον βαζελο.Οκ γνωμη σου.

Καλα λεω καλα που πηραμε το περσινο πρωταθλημα.

Δεν ειναι ψεμματα οτι ο ΠΑΟΚ του Σαββιδη εχει ξεπερασει τον Παναθηναικο του Αλαφουζου. Ειναι πραγματικοτητα. Δεν μιλαμε για ιστορικα μεγεθη και βεληνεκες σωματειου, μιλαμε για συγχρονες αγωνιστικες πραγματικοτητες. Εχει μικρυνει σε τεραστιο βαθμο ο Παναθηναικος, σε βαθμο λυπησης εξ αιτιας της μαλακιας που τους δερνει στον εγκεφαλο. Και για να επιστρεψει στα ιστορικα του στανταρ θελει το δικο του Σαββιδη ή πιο σωστα το δικο του Μελισσανιδη. Ως τοτε κι εσυ που επισης εισαι μικροτερο μεγεθος και ο ΠΑΟΚ που ειναι απειρως μικροτερο μεγεθος, τον εχεις για σφαλιαρες και αναγνωριζεις μονο τη φανελα και την ιστορια του. Τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Εγω ναι το πιστευω. Ηταν και Πολιτικη αποφαση. Και το εχω γραψει και εδω. Για μενα παιζονται πολλα περισσοτερα απο ενα πρωταθλημα. Και εδω πανω θελουν να ξηλωσουν ολοκληρο σχολειο για να κανει γηπεδο ο τσετσενος. Στο πραταθλημα θα κολλησουμε. 

Τουλάχιστον ο Μελισσανίδης εξασφάλισε 20+20.

Δηλαδή και εγώ θα πήγαινα μάλλον τέτοιο πάσο αν στο μεταξύ προλάβαινα να σηκώσω και Πρωτάθλημα.

Αυτά δεν τα γράφω για να αγιοποιήσω τις μαλακίες τις φετινές (ΠΟΥ DAY ONE ΕΚΡΑΞΑ) απλά επειδή το να αρχίζουμε τα "πω με τον πουθενά Μελισσανίδη" το θεωρώ στα όρια του γραφικού εξανίσταμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν η πολιτική βούληση ανάγκασε τον τίγρη και το Βαγγέλη να κάνουν πίσω, τότε ναι, είναι πολιτική βούληση.

Από αγωνιστικής άποψης πάντως είναι καλύτεροι απ' όλους, αυτό δεν το συζητάμε.

Δεν είχα δει γαύρο φέτος, διάβαζα από δω κι από κει ότι είναι καλοί κλπ αλλά παπαρια. Για να ανταγωνιστούν τον παοκ εννοω, από εμάς καλύτεροι είναι.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Man Of Faith said:

Καλα λεω καλα που πηραμε το περσινο πρωταθλημα.

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν μπορεί να διαχειριστεί το περσινό πρωτάθλημα. Και με αυτό εννοώ ότι επειδή συνήθισε στην Ελλάδα του Κόκκαλη και του Μαρινάκη, πιστεύει ότι αν πάρεις το πρωτάθλημα με μικρή διαφορά και αυτοκαταστροφή του αντιπάλου είναι "κατά τύχη" και ότι πρέπει αναγκαστικά να το πάρεις την επόμενη χρονιά γιατί αλλιώς βγαίνει από την νόρμα και άρα το μέλλον είναι ζοφερό.
Ποντάρω (παρότι δεν έγραφα/διάβαζα πριν την περσινή χρονιά) ότι πριν το πρωτάθλημα το μέλλον θα φαινόταν λιγότερο απαισιόδοξο παρότι δεν είχε πέσει ο Βαγγέλας και δεν είχε πάρει πρωτάθλημα ο μπαουγκ, γιατί απλά το είχαμε συνηθίσει σαν status.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Προσωπικά δεν θεωρώ του γαύρου κάλπικα.

Από τα 18/20 που σήκωσε τα 15 τουλάχιστον ήταν γιατί είχε καλύτερη ομάδα θεωρώ.

Τώρα αν 3 άντε 4 άντε 5 ήταν αμφιλεγόμενα ε ΟΚ.

Άλλα ήταν τα προβλήματα με τον Ολυμπιακό κατά την γνώμη μου (ότι έγινε πλυντήριο ενός ολόκληρου (παρα)πολιτικού συστήματος).

Arxeidia καπαμά. Αυτο που εγινε την πρωτη 5ετια Ροκο δεν εχει γινει ουτε στο μη αναγνωρισμενο κρατος της Δνειστεριας. Διελυσε το συμπαν, μαζευε ολο το πακετο και οποτε εκανε καμια πορεια ο Καραγκουνης ειχε ολο τον επικοινωνιακο μηχανισμο να λεει "το Μαιο μετραει που εισαι". Κι ο αλλος ειχε κερδισει τη Μπαρτσελονα ξερω γω. Αλλα επειδη οι Ελληνες οπαδοι ειναι αγραμματοι δε θελανε να τους πικαρει ο Ακης και Αλεκος στο TV Magic. Ασε με ρε Μπουκο βραδιατικα που πηγα και πηρα 2-2 στο Μπερναμπεου και εχανα στο μαγευτικο Αιγαλεω απο τον Αγριτη. Ειλικρινα δεν εχω ορεξη για νευρα αποψε. Αστο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Δεν ειναι ψεμματα οτι ο ΠΑΟΚ του Σαββιδη εχει ξεπερασει τον Παναθηναικο του Αλαφουζου. Ειναι πραγματικοτητα. Δεν μιλαμε για ιστορικα μεγεθη και βεληνεκες σωματειου, μιλαμε για συγχρονες αγωνιστικες πραγματικοτητες. Εχει μικρυνει σε τεραστιο βαθμο ο Παναθηναικος, σε βαθμο λυπησης εξ αιτιας της μαλακιας που τους δερνει στον εγκεφαλο. Και για να επιστρεψει στα ιστορικα του στανταρ θελει το δικο του Σαββιδη ή πιο σωστα το δικο του Μελισσανιδη. Ως τοτε κι εσυ που επισης εισαι μικροτερο μεγεθος και ο ΠΑΟΚ που ειναι απειρως μικροτερο μεγεθος, τον εχεις για σφαλιαρες και αναγνωριζεις μονο τη φανελα και την ιστορια του. Τιποτε αλλο.

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν όλοι πως επειδή οι ομάδες κρέμονται κατά βάση από τα παπάρια του Προέδρου τους, το μέγεθος του καυλιού τους και των πολιτικών του διασυνδέσεων καλό θα ήταν να μην επιδιδόμαστε σε χαμπισμούς γιατί σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς τα παραδείγματα των Παναθηναικού-Βαρδινογιάννης και ΑΕΚ-Πόλυς/Παπάς/Νοτιάς είναι πολύ πρόσφατα και αποδεικνύουν πόσο εύκολα ακόμα και ο Ολυμπιακός του Βαγγέλα μπορεί σε ένα βράδυ να γυρίσει σε εποχές κορνέδων.

Βασικά αν θαυμάζω κάτι στους τελευταίους (Γαύρους) είναι πως την έχουν μυριστεί την δουλειά και γι αυτό είναι πολύ προσεκτικοί στο πόσο θα προγγίξουν τον Βαγγέλη. Γιατί γνωρίζουν πως δεν είναι κάθε μέρα του αη-Σωκράτη και του αη-Βαγγέλη. Οι ΑΕΚτζήδες πάλι... ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν μπορεί να διαχειριστεί το περσινό πρωτάθλημα. Και με αυτό εννοώ ότι επειδή συνήθισε στην Ελλάδα του Κόκκαλη και του Μαρινάκη, πιστεύει ότι αν πάρεις το πρωτάθλημα με μικρή διαφορά και αυτοκαταστροφή του αντιπάλου είναι "κατά τύχη" και ότι πρέπει αναγκαστικά να το πάρεις την επόμενη χρονιά γιατί αλλιώς βγαίνει από την νόρμα και άρα το μέλλον είναι ζοφερό.
Ποντάρω (παρότι δεν έγραφα/διάβαζα πριν την περσινή χρονιά) ότι πριν το πρωτάθλημα το μέλλον θα φαινόταν λιγότερο απαισιόδοξο παρότι δεν είχε πέσει ο Βαγγέλας και δεν είχε πάρει πρωτάθλημα ο μπαουγκ, γιατί απλά το είχαμε συνηθίσει σαν status.

Ισχυει 1000% αυτο που λες.Υπαρχει μια γενια ολοκληρη που εμαθε αλλιως το ποδοσφαιρο.Ενταξει ειναι και κοινωνικο το θεμα αλλα για να μην πλατιαζουμε επαναλαμβανω οτι ισχυει αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Τουλάχιστον ο Μελισσανίδης εξασφάλισε 20+20.

Δηλαδή και εγώ θα πήγαινα μάλλον τέτοιο πάσο αν στο μεταξύ προλάβαινα να σηκώσω και Πρωτάθλημα.

Αυτά δεν τα γράφω για να αγιοποιήσω τις μαλακίες τις φετινές (ΠΟΥ DAY ONE ΕΚΡΑΞΑ) απλά επειδή το να αρχίζουμε τα "πω με τον πουθενά Μελισσανίδη" το θεωρώ στα όρια του γραφικού εξανίσταμαι. 

Καλα και εγω κραζω Day one για αυτα που εγιναν το καλοκαιρι. θα ηθελα να ζορισω τον Βου να το παρει. Οχι λευκη πετσετα. Απο την αλλη ο δικο μας πηρε νομο, αδεια , λεφτα για εργα και περυσινο πρωταθλημα. Ανυπαρκτος δεν ειναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Arxeidia καπαμά. Αυτο που εγινε την πρωτη 5ετια Ροκο δεν εχει γινει ουτε στο μη αναγνωρισμενο κρατος της Δνειστεριας. Διελυσε το συμπαν, μαζευε ολο το πακετο και οποτε εκανε καμια πορεια ο Καραγκουνης ειχε ολο τον επικοινωνιακο μηχανισμο να λεει "το Μαιο μετραει που εισαι". Κι ο αλλος ειχε κερδισει τη Μπαρτσελονα ξερω γω. Αλλα επειδη οι Ελληνες οπαδοι ειναι αγραμματοι δε θελανε να τους πικαρει ο Ακης και Αλεκος στο TV Magic. Ασε με ρε Μπουκο βραδιατικα που πηγα και πηρα 2-2 στο Μπερναμπεου και εχανα στο μαγευτικο Αιγαλεω απο τον Αγριτη. Ειλικρινα δεν εχω ορεξη για νευρα αποψε. Αστο.

Και αυτοί έφτασαν το '98 (τρίτη χρονιά Μπάγεβιτς) στους 8 του CL και παραλίγο να πάνε ημιτελικό.

Γενικά θεωρώ πως επί Σωκράτη για πολιτικούς λόγους πήγαν όλοι πάσο (όπως πήγε ο δικός μας φέτος) διαρκείας.

Εμείς (ΑΕΚ) απλά την πατήσαμε γιατί είχαμε χώστες (ENIC) που δεν ήξεραν πως πήγαινε το παιχνίδι εδώ και... έσπρωχναν σε μια παρτίδα στημένη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Eγώ θα κάνω μία πολύ απλή ερώτηση. Αυτή την στιγμή στην Αγγλία ποιος έχει μεγαλύτερη δυναμική. Η Άρσεναλ ή η Σίτυ/Τσέλσι;
 

Από εκεί και μπρος δεν θα κάτσω να το συνεχίσω, μιας κι ενώ είχες ομάδα πέρυσι για να μαμήσεις για την επόμενη διετία ο πρόεδρός σου την διέλυσε με το έτσι θέλω. Αυτό εμένα μου δείχνει ότι σε έχει σε φάση 4-5η ομάδα της Ελλάδος. Ε αν ο πρόεδρός σου/ σωτήρας/ Jesus σε βλέπει έτσι, έ πώς πρέπει να την δω εγώ την ομάδα; Ρεάλ φάση;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Arxeidia καπαμά. Αυτο που εγινε την πρωτη 5ετια Ροκο δεν εχει γινει ουτε στο μη αναγνωρισμενο κρατος της Δνειστεριας. Διελυσε το συμπαν, μαζευε ολο το πακετο και οποτε εκανε καμια πορεια ο Καραγκουνης ειχε ολο τον επικοινωνιακο μηχανισμο να λεει "το Μαιο μετραει που εισαι". Κι ο αλλος ειχε κερδισει τη Μπαρτσελονα ξερω γω. Αλλα επειδη οι Ελληνες οπαδοι ειναι αγραμματοι δε θελανε να τους πικαρει ο Ακης και Αλεκος στο TV Magic. Ασε με ρε Μπουκο βραδιατικα που πηγα και πηρα 2-2 στο Μπερναμπεου και εχανα στο μαγευτικο Αιγαλεω απο τον Αγριτη. Ειλικρινα δεν εχω ορεξη για νευρα αποψε. Αστο.

Οχι στο Αιγαλεω στα Λιοσα απο τον Ραβουση 3-2

Link to comment
Share on other sites

Υπεραναλυση. Δεν υπαρχει κανενα σοβαρο παρασκηνιο. Δεν υπαρχει τιποτε συνθετο για αναλυση  στους κοσμους κλπ.

Ο ενας καιει χρημα για τον μπαοκ, ο αλλος κανει ακριβως το αντιθετο και ειναι και ασχετος.

Δεν υπαρχει λογος να ξαναπαρει ο δικος μας πρωταθλημα, εκτος αν για καποιον λογο ξανα-αυτοκτονησουν οι αλλοι και εισαι ταυτοχρονα και σε θεση να το εκμεταλλευτεις, οπως εγινε περισυ.

Σε περιπτωση που δεν το καταλαβαινετε με τσουζει που τα γραφω, αλλα την λογικη μου δεν την βιαζω.

Μακαρι να ειμαι λαθος, αλλα και 1 Σεπτεμβρη τα ιδια πιστευα και δεν ειδα να ειναι λαθος τελικα. Μακαρι να μη  ειναι ετσι απο του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Εμενα αγωνιστικα μου εχει κανει εντυπωση οτι εχουν το ευκολο γκολ,δηλαδη δεν περιμενουν απο εναν παικτη,πχ τον σεντερ φορ,εχουν αξιοποιησει τους βαρελες,τους ματος στο ψηλο παιχνιδι,που ο βαρελα ηταν 10 κιλα πανω πριν 1 χρονο,τον βιερινια τον λεγαμε χοντροκωλη ξερω γω,ο ακομπ γκολ,ο σβιντερσκι με το που ηρθε γκολ,εμεις,αν δεν τροφοδοτηθει ο πονσε,δεν μπορουμε να φοβισουμε ουτε την αμυνα ενος οφη η ενος λεβαδιακου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν όλοι πως επειδή οι ομάδες κρέμονται κατά βάση από τα παπάρια του Προέδρου τους, το μέγεθος του καυλιού τους και των πολιτικών του διασυνδέσεων καλό θα ήταν να μην επιδιδόμαστε σε χαμπισμούς γιατί σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς τα παραδείγματα των Παναθηναικού-Βαρδινογιάννης και ΑΕΚ-Πόλυς/Παπάς/Νοτιάς είναι πολύ πρόσφατα και αποδεικνύουν πόσο εύκολα ακόμα και ο Ολυμπιακός του Βαγγέλα μπορεί σε ένα βράδυ να γυρίσει σε εποχές κορνέδων.

Βασικά αν θαυμάζω κάτι στους τελευταίους (Γαύρους) είναι πως την έχουν μυριστεί την δουλειά και γι αυτό είναι πολύ προσεκτικοί στο πόσο θα προγγίξουν τον Βαγγέλη. Γιατί γνωρίζουν πως δεν είναι κάθε μέρα του αη-Σωκράτη και του αη-Βαγγέλη. Οι ΑΕΚτζήδες πάλι... ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΙ!

Κανενας αεκτζης δε θελει να φυγει ο Μελισσανιδης. Ουτε για το Χαμπο δεν το πιστευω. Απλως ΟΛΟΙ επειδη κατα βαση το ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ πουλαει η ΑΕΚ τσινανε με το δικιο τους στους παραλογισμους του Μελισσανιδη με την οικονομικη πολιτικη. Δεν ειπαμε να δωσει εκατομμυριο σε Χατσεριδηδες αλλα μη φερνεις το Γιαννιωτα και να λες "ειμαστε κομπλε" ρε καργιολη. Τοσο απλο ειναι οσο κι αν αρνεισαι να το καταλαβεις. Ουτε πρεπει ολοκληρη ΑΕΚ να διαλεγει αναμεσα σε Σταικο Βεργετη Νικο Παπαδοπουλο Μαρινο Ουζουνιδη και Βλανταν Μιλογεβιτς για να προετοιμαστει η ομαδα για το Τσαμπιονς Λιγκ. Το γαμησαμε και ψοφησε. Και τωρα γλειφεις εκει που εφτυνες και φερνεις πισω αυτον που εδιωξες επειδη δεν τον γουσταρες αλλα επειδη καηκε ο κωλος σου προσπαθεις να σωσεις ο,τι μαλακια σωζεται. Ε δεν σωζονται ολα. Παρε το γαμημενο το Σερβο το καλοκαιρι, θωρακισε την ομαδα να εισαι κοντα, να μη γκρινιαζει ο κοσμος σου γιατι ο κοσμος σου δεν ειναι μαλακας και καταλαβαινει και τα ζορια σου και οτι ολα τα σπρωχνεις στο γηπεδο. Απο ενεργεια μεχρι διασυνδεσεις και λεφτα. Αλλα κανε το ΜΙΝΙΜΟΥΜ, κανε το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ και μην κοροιδευεις στα μουτρα το Μπιλακο, το Ματζισαν και το Μπουκοφσκι που σε στηριζουν. Τοσο γαμημενα απλο ειναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν όλοι πως επειδή οι ομάδες κρέμονται κατά βάση από τα παπάρια του Προέδρου τους, το μέγεθος του καυλιού τους και των πολιτικών του διασυνδέσεων καλό θα ήταν να μην επιδιδόμαστε σε χαμπισμούς γιατί σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς τα παραδείγματα των Παναθηναικού-Βαρδινογιάννης και ΑΕΚ-Πόλυς/Παπάς/Νοτιάς είναι πολύ πρόσφατα και αποδεικνύουν πόσο εύκολα ακόμα και ο Ολυμπιακός του Βαγγέλα μπορεί σε ένα βράδυ να γυρίσει σε εποχές κορνέδων.

Βασικά αν θαυμάζω κάτι στους τελευταίους (Γαύρους) είναι πως την έχουν μυριστεί την δουλειά και γι αυτό είναι πολύ προσεκτικοί στο πόσο θα προγγίξουν τον Βαγγέλη. Γιατί γνωρίζουν πως δεν είναι κάθε μέρα του αη-Σωκράτη και του αη-Βαγγέλη. Οι ΑΕΚτζήδες πάλι... ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΙ!

Γι αυτο λεω πως δεν ξερεις τι σου ξημερωνει.Σημερα ισχυρος αυριο κορνες.

Εμεις ειμαστε διαφορετικοι, ναι ειμαστε το λεμε συνεχεια το εκμεταλευονται οι αλλοι που στο τελος της ημερας τους νοιαζουν μονο οι τιτλοι, μας τσιγκλανε τσιμπαμε και καθομαστε στο παγωτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Καλα και εγω κραζω Day one για αυτα που εγιναν το καλοκαιρι. θα ηθελα να ζορισω τον Βου να το παρει. Οχι λευκη πετσετα. Απο την αλλη ο δικο μας πηρε νομο, αδεια , λεφτα για εργα και περυσινο πρωταθλημα. Ανυπαρκτος δεν ειναι 

Ο Βούλγαρος είναι 14 βαθμούς μπροστά σου.

ΟΚ αν είχες σοβαρή ομάδα πες δεν έχανες Τούμπα και τον κέρδιζες ΟΑΚΑ. Αμέσως η διαφορά μαζεύεται στους 7 βαθμούς. (-3 ο ΠΑΟΚ +4 εσύ).

Άντε να σου βγάλω και το -3 η διαφορά πάει στους 4 βαθμούς.

Άντε να κέρδιζες και τον Ολυμπιακό ΟΑΚΑ η διαφορά πάει στους 2 βαθμούς.

Δηλαδή μιλάμε για την καλύτερη βαθμολογικά σεζόν ΟΛΗΣ την ιστορίας σου και πάλι δεν θα έφτανε.

Κάνει ο ΠΑΟΚ ξέρω γω συγκομιδή Ολυμπιακού στα καλύτερά του ξαφνικά και το θεωρούμε κανόνα.

Ε δεν είναι κανόνας.

Ξεκάθαρη πολιτική βούληση ήταν το φετινό και το καλοκαίρι που θα τον πιουν στο CL θα δούμε τελικά ποιος ήταν πιο μάγκας αυτή τη διετία.

Ας χαρούν στο μεταξύ πάνω, το άξιζαν σαφέστατα κιόλας, άσχετα αν θεωρώ πως ο Ιβάν έσπρωξε λεφτάκια γνωρίζοντας πως θα έπαιρνε πρωτάθλημα ενώ ο δικός μας το μάζεψε το πράγμα αφού δεν είχε ελπίδες φέτος.

Αυτά πιστεύω εγώ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×