Jump to content

Recommended Posts

Just now, nikos said:

Επισης ο μπαοκ μετά τα σημερινά αποκτά κι επισημως άλλο επίπεδο δυναμικής, έστω και καθαρα βρώμικης δυναμικής.

Με τσούζει, αλλά γνώμη μου. 2η κυβέρνηση στο ταψί χορέψανε. Με Ρωσικές πλάτες; Ναι. 
 

Αλλα πλέον αυτό έκαναν.

Κοιτα σχετικο ειναι αυτο. Αυτο το πραγμα στο περιπου το εχει κανει και ο πολυμετοχικος παο και ο γαυρος αλλα μονο αυτοι τιμωρηθηκαν...εστω και με μειωμενη ποινη ...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goku21 said:

Επειδη πιο πανω αναφερθηκε οτι η πολυιδικτοσια τιμωρειται απο την ουεφα. Δεν ισχυει περυσι η ουεφα δεχτηκε στο europa δυο ομαδες του ιδιου ιδιοκτητη red bull Σάλτσμπουργκ red bull λειψεια χωρις κανενα απολυτος προβλημα. Μαλιστα παιξαν και στον ιδιο ομιλο με την σελτιλ 

Η πολυιδιοκτησια ενδεχομενως να αφορα το ιδιο εθνικο πρωταθλημα μιας χωρας. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, teo21 said:

ΑΝ αποκτησουμε καποια στιγμη σοβαρη διοικηση και φτιαξουμε ομαδα το πρωταθλημα το παιρνουμε πανευκολα απο παοκ.Δεν υπαρχει περιπτωση δυναστειας παοκ οταν δεν εχουν δειγμα οπαδου απο τη λαμια και κατω.

 

Απλώς επειδή αυτού του είδους η "υποτίμηση" των δυνατοτήτων των βου ως προς τη βρωμιά μας κόστισε τρία κύπελλα και παραλίγο να μας στοιχίσει κι ένα πρωτάθλημα, καλό είναι πλέον να τους αντιμετωπίζουμε ως εξίσου ισχυρούς και διεφθαρμένους αντιπάλους

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλαν μαζί με το επίδομα γέννησης να το περάσουν ήδη στην Βουλή ?

 

Προσεξτε μην περάσει από έξω ο Τσετσένος και σας κλασει μονο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Η πολυιδιοκτησια ενδεχομενως να αφορα το ιδιο εθνικο πρωταθλημα μιας χωρας. 

Ναι ισωσ .δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Ζηταει και ο Νιονιος τους βαθμους πισω χαχαχα 
Τιγρη παρε κι εσυ τιποτα τωρα που εχει εκπτωσεις

Είναι αυτό που είπε χτες ο Ζαγοράκης για συνευρέσεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

Ναι ισωσ .δεν το ξερω

Ακομα και οταν ειναι απο αλλες χωρες υπαρχουν καποια θεματα,

αλλα στο ιδιο πρωταθλημα απαγορευεται ρητα και απο την ΟΥΕΦΑ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goku21 said:

Επειδη πιο πανω αναφερθηκε οτι η πολυιδικτοσια τιμωρειται απο την ουεφα. Δεν ισχυει περυσι η ουεφα δεχτηκε στο europa δυο ομαδες του ιδιου ιδιοκτητη red bull Σάλτσμπουργκ red bull λειψεια χωρις κανενα απολυτος προβλημα. Μαλιστα παιξαν και στον ιδιο ομιλο με την σελτιλ 

Ναι αλλά είναι από διαφορετικές χώρες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JOSS said:

Γενικα περιμενω να δω αν θα παρει καμια ΠΑΕ θέση. 

Έτσι. Ο δικός μας καλά είναι γενικά; Διακοπαρει σε δωρεαν φαγοπότια κι έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

(Να ξεκαθαρίσω πριν συνεχίσω ότι αυτό που θα ακολουθήσει στην επόμενη παραγραφο είναι χιούμορ μην πέσω σε κανέναν εύθικτο.)

 

Καλα έκαναν και φέρνουν την τροπολογία σε Νόμο για το επίδομα γέννησης. Από αυτό το Νόμο είναι βέβαιο ότι θα επωφεληθούν γυφτοι. Κόλλαγε 

Link to comment
Share on other sites

Συνέντευξη-κόλαφος του Ηλία Αρκούδη, μέλους της ΕΕΑ! Ο οποίος εξηγεί με κάθε λεπτομέρεια πως η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού που για την ιστορία, στην πλειοψηφία της είναι ΣΥΡΙΖΑ, έφτασε με ισχυρή... πλειοψηφία (4-1), στην έκδοση απόφασης υποβιβασμού ΠΑΟΚ και Ξάνθης για το βαρύτατο παράπτωμα της πολυιδιοκτησίας, μέχρι να… εμφανιστεί βεβαίως η παρέμβαση της Κυβέρνησης που ρίχνει σωσίβιο σωτηρίας στην ομάδα της Θεσσαλονίκης. Ο κ. Αρκούδης, αφού διευκρινίζει πως όλες οι ψηφοφορίες είχαν ξεκάθαρο αποτέλεσμα, εν συνεχεία περνά στην... αντεπίθεση εναντίον του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη για όσα είπε ο τελευταίος κατά της ΕΕΑ μετά την απόφαση, σημειώνοντας: “Αυτό που είπε ο υπουργός μας προσβάλλει. Εκτίθεται ο ίδιος. Που ξέρει το σκεπτικό μας αν είναι τεκμηριωμένο ή όχι; Έπρεπε να κλείσουμε τα μάτια; Επειδή λέγεται ΠΑΟΚ; Να μην υπάρξει ισονομία; Για όποιον έρθει καταγγελία θα εξεταστεί. Σε όλη μου την ζωή λέω ότι οι νόμοι πρέπει να εφαρμόζονται”! 

Από εκεί και πέρα ο Ηλίας Αρκούδης, μιλά και για τα άλλα μέλη της ΕΕΑ που έχουν βρεθεί στην επικαιρότητα όπως η κ. Μαρούπα, για παράδειγμα, εξηγώντας πως “Και στις δύο περιπτώσεις η κυρία Μαρούπα είπε ότι τελέστηκε το αδίκημα, παραδέχθηκε ότι υπάρχουν συντριπτικά στοιχεία σε βάρος τους, αλλά ζήτησε να μην υπάρχει ποινή, αν δεν βρούμε κάτι να τιμωρήσουμε τον Μαρινάκη”! Όσο για τις αιχμές που υπάρχουν για τα μέλη της Επιτροπής; “Λένε για τον κ.Τζουλάκη ότι διορίστηκε για αυτήν την δουλειά και αντικαταστάθηκε άλλον. Ψέμα! Ο προηγούμενος πρόεδρος είχε παραιτηθεί τον Μάρτιο και όταν ανέλαβε ο κ.Αυγενάκης έπρεπε να τον αντικαταστήση. Όσο για τον καθηγητή που αντικαταστάθηκε εγώ δεν τους είχα δει ποτέ. Οι υπόλοιποι είμαστε ορισμένοι είτε από τον Κοντονή είτε από τον Βασιλειάδη. Εμείς κάνουμε την δουλειά μας. Και έκριναν και οι τακτικοί και οι αναπληρωματικοί ότι τελεστήκαν τα αδικήματα”!

Και καταλήγει ο κ. Αρκούδης αναρωτώμενος: “Έπρεπε να κλείσουμε τα μάτια; Επειδή λέγεται ΠΑΟΚ; Να μην υπάρξει ισονομία;” και κάνοντας σαφές πως το πόρισμα της ΕΕΑ με βάσει τον νόμο είναι δεσμευτικό!

Διαβάστε όλην την συνέντευξη στον Yellow Radio 92.8:

Αρχικά ανέφερε:

“Επειδή διακινούνται πολλά και διάφορα ανακριβή από ανθρώπους που δεν πρέπει, κατ’ αρχήν η συνεδρίαση τελείωσε χθες στις 5.15 μ.μ. και χρειάζεται μισή με μια ώρα για να καθαρογραφεί και να μπει στο δελτίο τύπου. Ήταν μεγάλη δεν μπορούσε να βγει νωρίτερα.Κανείς όπως λένε χωρίς να το σκεφτούν, ήθελε να συνδέσει την ανακοίνωση με το παιχνίδι της Τούμπας.

Κατά δεύτερον, όλες οι ψηφοφορίες είχαν ξεκάθαρο αποτέλεσμα. Οι ψηφοφορίες ήταν οι εξής: Ως προς το κομμάτι της Ξάνθης ήταν 4-1 για την μεταβίβαση, όσον αφορά το ψευδές μετοχολόγιο ήταν ομόφωνη, δηλαδή 5-0.

Η απόφαση σε σχέση με την πολυϊδιοκτησία του ΠΑΟΚ και της Ξάνθης ήταν 4-1. Και στις δύο περιπτώσεις η κυρία Μαρούπα είπε ότι τελέστηκε το αδίκημα, παραδέχθηκε ότι υπάρχουν συντριπτικά στοιχεία σε βάρος τους, αλλά ζήτησε να μην υπάρχει ποινή, αν δεν βρούμε κάτι να τιμωρήσουμε τον Μαρινάκη. Εγώ δεν έχω καμία αντίρρηση για κανέναν, είτε λέγεται Μαρινάκης, Μελισσανίδης κτλ, ίσα-ίσα πρώτος από όλους θα ήθελα να ερευνήσω οποιαδήποτε υπόθεση μαζί της, αλλά πρέπει να προκύπτουν στοιχεία, να μας τα φέρουν”.

Για τα όσα είπε ο Λευτέρης Αυγενάκης:

Αυτό που είπε ο υπουργός μας προσβάλλει. Εκτίθεται ο ίδιος. Που ξέρει το σκεπτικό μας αν είναι τεκμηριωμένο ή όχι; 

Τους νόμους δεν τους βάζουμε εμείς, αλλά η βουλή. Για αυτά τα αδικήματα οι νόμοι λένε ότι υπάρχει υποβιβασμός. Ξεκάθαρα. Οτιδήποτε άλλο και αν κάναμε θα ήταν νομική ακροβασία.

Ας κάνει ότι θέλει η ΕΠΟ, εμείς έπρεπε να κάνουμε αυτό.

Για τις αιχμές που αφήνουν για μέλη της ΕΕΑ:

Λένε για τον κ.Τζουλάκη ότι διορίστηκε για αυτήν την δουλειά και αντικαταστάθηκε άλλον. Ψέμα! Ο προηγούμενος πρόεδρος είχε παραιτηθεί τον Μάρτιο και όταν ανέλαβε ο κ.Αυγενάκης έπρεπε να τον αντικαταστήση.

Όσο για τον καθηγητή που αντικαταστάθηκε εγώ δεν τους είχα δει ποτέ.

Οι υπόλοιποι είμαστε ορισμένοι είτε από τον Κοντονή είτε από τον Βασιλειάδη. Εμείς κάνουμε την δουλειά μας. Και έκριναν και οι τακτικοί και οι αναπληρωματικοί ότι τελεστήκαν τα αδικήματα.

Έπρεπε να κλείσουμε τα μάτια; Επειδή λέγεται ΠΑΟΚ; Να μην υπάρξει ισονομία; Για όποιον έρθει καταγγελία θα εξεταστεί. Σε όλη μου την ζωή λέω ότι οι νόμοι πρέπει να εφαρμόζονται.

Τι έπρεπε να κάνουμε; Nα πούμε ότι “Ο νόμος προβλέπει αυτά, αλλά ο κ.Αυγενάκης θέλει κάτι άλλο οπότε θα βάλουμε άλλη ποινή”;

Το λέω και για τους συναδέλφους μου, που με κόπο με κινδύνους σταθήκαν στο ύψος τους και αποφασίσανε αυτό που αποφασίσανε.

Για το αν είναι δεσμευτικό το πόρισμα της ΕΕΑ:

Με βάσει τον νόμο είναι δεσμευτικό. Τώρα το μεταφέρουμε στην super league και θα κρίνει ο δικαστής. Οι παραβάσεις που προβλέπονται είναι είτε υποβιβασμός είτε αποβολή από όλα τα πρωταθλήματα.

Εμείς δεν θέλουμε να υποβιβαστεί κανένας ΠΑΟΚ, θέλουμε ισονομία.

Δεν θέλω να πω παραπάνω πράγματα. Εμείς βγάλαμε με μεγάλη πλειοψηφία τις αποφάσεις μας. Αυτά ήθελα να πω, για να μην πλανώνται διάφορα.

Για τα όσα λέει οι κυβέρνηση:

Εκθέτει τον εαυτό της, όχι εμάς. Όπως είπε και μέλος “Πρέπει να δείξουμε ότι δεν υποχωρούμε, ότι έχουμε αξιοπρέπεια και είτε μικρός είτε μεγάλος θα τιμωρείται”.

Για την εγγυητική της ΚΑΕ:

Όλα καλά, αλλά πρέπει να πληρώσει και τα χρέη του ο Άρης. Ικανοποιήθηκε μόνο ένα μικρό τμήμα. Εύχομαι στα παιδιά που δουλεύουν για τον Άρη το καλύτερο.

Δεν είμαι Αρειανός, αλλά την εποχή του Γκάλη όλοι ήμασταν Άρης, και λυπόμαστε, Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θα εφαρμοστούν οι νόμοι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AD21 said:

Απλώς επειδή αυτού του είδους η "υποτίμηση" των δυνατοτήτων των βου ως προς τη βρωμιά μας κόστισε τρία κύπελλα και παραλίγο να μας στοιχίσει κι ένα πρωτάθλημα, καλό είναι πλέον να τους αντιμετωπίζουμε ως εξίσου ισχυρούς και διεφθαρμένους αντιπάλους

Εξισου διεφθαρμενοι σιγουρα,ισχυροι οχι.

Κοντευω 40 και εχω γνωρισει 2 παοκτζηδες στην αθηνα,ολοι τους ξερουν ως ο ταδε ο παοκτζης.Ε οσο και να σπρωχνει ο σαββιδης ειναι ανυπαρκτοι στην πρωτευουσα του ελληνικου κρατους και αυτο θα μετρησει οταν πρεπει.

20 χρονια με γαβρο δεν υπηρξε 1 σημαντικο παιχνιδι που να ευνοηθει η ΑΕΚ και δεν ειναι τροπος του λεγειν η υπερβολη αυτο.Μιλαμε για 50 παιχνιδια τωρα ετσι,ακομα και να τα εστηνες κατι θα επρεπε να σου ξεφυγει.Ακομα και παλιοτερα απο ιδρυσεως τους τα ιδια εκαναν,ειναι στο dna αυτης της ομαδας,μην σου πω οτι προτιμανε να κερδιζουν ετσι.

Απο το παραλιγο μεχρι να στο κλεψουν υπαρχει αποσταση οπως επισης και στο τι εννουμε κλεψιμο.Να ειχαν τιμωρησει τον αραουχο ξερω γω με 17 αγωνιστικες να επαιζες με 9 στους τελικους με δικαστη επο υπαλληλο στην ιντρακομ κτλ. τοτε μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά δεν είπε κανεις ότι θα γίνουν γαύροι, δεν μπορούν να γίνουν.

Λεμε ότι για όσα χρονια συνεχίζεται η ιστορία Τσετσένου βρίσκονται σε άλλο επίπεδο (προσωρινής γαυροσυνης).

Κατ´εμε μαλιστα το σημερινό άδειασμα δικαστών έτσι εμφανώς δεν έχει συμβεί ούτε στην 20ετια. Τουλαχιστον ο Κόκκαλης σε βίαζε στα πιο μουλωχτά δεν στο φώναζε επισημως.

Αυτος εδώ σε λίγο θα βγει και θα πει έχω λεφτα και πηδάω μια χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τύπο που στις εκλογές έλεγε στον κόσμο ξεκάθαρα τι να ψηφίσει γεμίζοντας όλα τα εκλογικά Πειραιά με γαυρους τραμπουκους.Έκανε δωρεά γραφεία κόμματος, κ με όχημα τον Ολυμπιακό εκβίαζε τους πάντες. Δικές του επιλογές Και οι υπουργοί σε συγκεκριμένες θέσεις. Πηδάει τα πάντα φανερά κ δεν τον νοιάζει τιποτα. κ η ΝΔ θύμα του θα είναι σε λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέσα σε όλα αυτά να μην ξεχάσω να αφιερώσω την "μαγκιά" του Ιβάν στον μέσο αγαθομούνη ΑΕΚτζή (γειά σου Mike) που δεν μπορεί να ξεχωρίσει οτι είναι άλλο η κριτική στον Μελ που δεν βάζει φράγκα στην ομάδα και άλλο το κράξιμο στους 2 γαύρους. Στον πάτο λοιπόν όσων ενστερνίζονται το "κάντε επενδύσεις να νικάτε διαιτησία και παραρτήματα". Κράξιμο στο Μελ που αφήνει την ομάδα αβοήθητη και καντηλάκια στα 2 γίδια που έχουν ρημάξει το ποδόσφαιρο. 

Συνεχίστε

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, teo21 said:

Απο το παραλιγο μεχρι να στο κλεψουν υπαρχει αποσταση οπως επισης και στο τι εννουμε κλεψιμο.Να ειχαν τιμωρησει τον αραουχο ξερω γω με 17 αγωνιστικες να επαιζες με 9 στους τελικους με δικαστη επο υπαλληλο στην ιντρακομ κτλ. τοτε μιλαμε.

Συμφωνώ πλήρως με όσα λες για τους γαύρους τρούμπας. Προφανώς τα όσα γίνονταν επί Κόκκαλη δεν μπορούν να συγκριθούν με τα τωρινά, αλλά δεν ισχύει ότι οι γαύροι τούμπας δεν μπήκαν με τα όλα για να κλέψουν, με δικές τους αλλά και πάλαι ποτέ γαυρικές πρακτικές αλλά και με αυτογκόλ που τους στοίχισαν στο πρωτάθλημα του 2018. Κατά τα άλλα εγώ κανονικό κλέψιμο θεωρώ τα όσα έγιναν στον τελικό του 2017, του 2018 (αδικη αποβολή Βράνιες) και 2019 με τα δυο πέναλτι που θα μπορούσαν να δοθούν, κανονικό κλέψιμο ήταν το διαιτητικό σπρώξιμο στους προηγούμενους γύρους των Κυπέλλων 2017-2018 και 2018-2019, ακόμα χειρότερο κλέψιμο ήταν τα έκτροπα υπερ του μποακ τη σεζόν του πρωταθλήματος Ένα σωρό γκολ οφσάιντ του Πέλκα καθώς και οι φιλικές νίκες επί των παραρτημάτων, τα ατιμώρητα επεισόδια στα Γιάννενα, δεν χρειάζεται καν να αναφέρω το άνοιγμα της Τούμπας 1 η ώρα το βράδυ και η επιστροφή βαθμών. Για να μην κουράζω άλλο, τη διαπλοκή γαυρου με ΕΠΟ, ΚΕΔ πρόλαβαν να την κοπιάρουν και να ευνοηθούν πολύ, άσε που αυτό με την επιστροφή βαθμών δεν το είχαμε ζήσει ούτε επί Κόκκαλη. Η μόνη διαφορά είναι ότι εμείς είχαμε διοίκηση το 2018 (αυτη που ειναι τελος παντων) ενώ τα 20 χρόνια του γαυρου που λες ημασταν ανύπαρκτοι εντελως. Ο μποακ με πολιτικές πλατες επί συριζα και από ο,τι φαινεται και επι ΝΔ δεν δειχνει χαμενος απο το οτι δεν έχει κόσμο στην πρωτευουσα. Κακό του δικού μας κεφαλιού αν συνεχισουμε να πιστευουμε ότι ειναι απλα γραφικοί πλην ακίνδυνοι. Θα περάσουν τα χρόνια θα μας πλησιάσουν σε τίτλους και θα χει χαθει το τρενο

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες αλλαξε νομος. Οχι κανονισμος του ποδοσφαιρου. 

Αυτοι και τα ουρα του τσιγκοφ..

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε ΑΕΚτζη @AD21κανε και κανα post στο τοπικ του Αραουχο ξερω γω, ελεος να πουμε 4 posts εχεις κανει ολα στο βουλγαροτοπικ για να μας πεις με το ακαδημαικο βαρος που σου δινει ο τιτλος του τεταρτοετη φοιτητη νομικης πως ο νομος για μη υποβιβασμο ΠΑΟΚ μπορει να εχει και αναδρομικη ισχυ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Αδερφε ΑΕΚτζη @AD21κανε και κανα post στο τοπικ του Αραουχο ξερω γω, ελεος να πουμε 4 posts εχεις κανει ολα στο βουλγαροτοπικ για να μας πεις με το ακαδημαικο βαρος που σου δινει ο τιτλος του τεταρτοετη φοιτητη νομικης πως ο νομος για μη υποβιβασμο ΠΑΟΚ μπορει να εχει και αναδρομικη ισχυ.

Γίνεσαι άδικος, μια φορά έγραψα για τους νόμους και κατά τα άλλα βγάζω τ άχτι μου για τους βου. Άλλωστε το επίκαιρο αυτή τη στιγμή είναι το βουλγαροτόπικ, για τον αραούχο τι να σχολιάσω, δε θέλω να αμφισβητήσω όσα είπε ο Στυλ και να με μπανάρετε από τη day 1. 

Link to comment
Share on other sites

Καποιος πιο πανω ειχε ποσταρει ποσες φορες μεσολαβησε η κυβερνηση για να αθωωθει - βοηθηθει η βορεια κρατικη ομαδα.

 

Περιμενα κατι καλυτερο απο το χοντρο,.. - 10 σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, AD21 said:

Γίνεσαι άδικος, μια φορά έγραψα για τους νόμους και κατά τα άλλα βγάζω τ άχτι μου για τους βου. Άλλωστε το επίκαιρο αυτή τη στιγμή είναι το βουλγαροτόπικ, για τον αραούχο τι να σχολιάσω, δε θέλω να αμφισβητήσω όσα είπε ο Στυλ και να με μπανάρετε από τη day 1. 

Εχεις ξαναφαει ban φιλε μου απο το forum?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με αφαίρεση βαθμών δε θα γίνει απόσχιση;!;!

Δε θα βγουν στη Καμάρα  κ τον πυργο τον λευκό αγανακτισμένοι ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εχεις ξαναφαει ban φιλε μου απο το forum?

Εγώ λόγω τιμής όχι, φυλάω τα ρούχα μου για να έχω τα μισά

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×