Jump to content

Recommended Posts

10 βαθμους οι στραβοστομηδες μετα το 85ο λεπτο.Αισθμαινουν αλλα αυτα τα αποτελεσματα τον κρατανε στο κολπο.

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μας , δικα μας και τα δικα σας δικα μας .... δεν ευνοείται ποτε ο κλεφτης Βιερινια 

Screenshot_2.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν οφσαιντ παίδες το έδειξαν με τις γραμμές του βαρ. 
Επειδη είδα τον Βαρούχα, ούτε φάουλ το θεώρησε αυτος.

Εκει που έγινε έγκλημα και το είπε ο Βαρουχας στην ΕΡΤ είναι ότι στην πρώτη κιτρινη του παίκτη που αποβλήθηκε, όχι απλά δεν ήταν κιτρινη αλλά ήταν θεατρινισμός του Βιερινια (...), δεν υπήρχε καν φάουλ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Δεν ήταν οφσαιντ παίδες το έδειξαν με τις γραμμές του βαρ. 
Επειδη είδα τον Βαρούχα, ούτε φάουλ το θεώρησε αυτος.

Εκει που έγινε έγκλημα και το είπε ο Βαρουχας στην ΕΡΤ είναι ότι στην πρώτη κιτρινη του παίκτη που αποβλήθηκε, όχι απλά δεν ήταν κιτρινη αλλά ήταν θεατρινισμός του Βιερινια (...), δεν υπήρχε καν φάουλ.

οφσάιντ φαίνεται πάντως. οι γραμμές είναι ότι να ναι. εμένα μου φαίνεται οφσάιντ. σίγουρα πάντως όταν αλλά και άλλα οφσάιντ τα εξετάζουν τόση ώρα αυτό που ήταν πάρα πολύ οριακό το μέτρησαν σε μισό λεπτο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goku21 said:

οφσάιντ φαίνεται πάντως. οι γραμμές είναι ότι να ναι. εμένα μου φαίνεται οφσάιντ. σίγουρα πάντως όταν αλλά και άλλα οφσάιντ τα εξετάζουν τόση ώρα αυτό που ήταν πάρα πολύ οριακό το μέτρησαν σε μισό λεπτο

Όχι δεν γίνεται έτσι, βαζουν την φάση σε ένα συγκεκριμένο προγραμμα που έχει πληρωθεί αδρά και βγαινει το αποτέλεσμα με τις γραμμές.
Σε ένα ματς του γαυρου που είχαν αργήσει, είχε κολλήσει το σύστημα από ο,τι είπαν.

Τωρα αν αρχίσουμε τα ο,τι να ναι οι γραμμές, ε ,θα γίνουμε γραφικοί. Υποτιθεται ότι οι γραμμές βγαινουν αυτόματα και είναι σώστες.

 

υγ. Εδώ η φάση με το var

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1536120/paok-pas-giannina-2-1-deite-gkol-toy-kantoyri-me-tis-grammes-toy-var-gia-ofsaint-vid

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ίσως είναι ακόμα χειρότερο. Η κόκκινη γραμμή είναι πιο μπροστά από τη μπλε. Έχουμε οφσάιντ που δεν δίνεται. Ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος και αποπομπη όλων όσων ήταν στο βαρ δια βίου. Για αυτό δέν έδειξαν τη φάση κατευθείαν αλλά αφού τελείωσε ο αγώνας 

2EE5BB60-A6C2-468C-AE4A-FA2639DEF221.jpeg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο κιόλας πρέπει να τελειώσουν 

Διαιτητής VAR: Σκουλάς (Θεσσαλίας) Διαιτητής ΑVAR: Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)

Ο Σκουλάς το αρχιδι που είχε σφάξει τον Πανιωνιο στην Τούμπα για να στείλει τον Παοκ τελικό 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ δεν επιμένω γιατί το κάθε σαιτ λέει τα δικά του. Απλά άκουσα τον Βαρούχα που είπε ότι δεν ήταν οφσαιντ βάσει γραμμών βαρ.

Καλο είναι να μας εξηγήσουν τι δειχνουν οι γραμμές του βαρ. Επισης αν μπαίνουν χειροκίνητα όπως ισχυρίζεται το σαιτ to10.gr.

Δεν πρέπει να είναι η κόκκινη η γραμμη παντως αλλά να συμπίπτουν οι δυο γραμμές και να βγάζουν αυτήν την μωβ(;) Γόνατο Τσολακ - ώμος αμυντικού δλδ

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Όχι δεν γίνεται έτσι, βαζουν την φάση σε ένα συγκεκριμένο προγραμμα που έχει πληρωθεί αδρά και βγαινει το αποτέλεσμα με τις γραμμές.
Σε ένα ματς του γαυρου που είχαν αργήσει, είχε κολλήσει το σύστημα από ο,τι είπαν.

Τωρα αν αρχίσουμε τα ο,τι να ναι οι γραμμές, ε ,θα γίνουμε γραφικοί. Υποτιθεται ότι οι γραμμές βγαινουν αυτόματα και είναι σώστες.

 

υγ. Εδώ η φάση με το var

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1536120/paok-pas-giannina-2-1-deite-gkol-toy-kantoyri-me-tis-grammes-toy-var-gia-ofsaint-vid

δεν νομίζω ότι οι γραμμές βγαίνουν αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω δεν επιμένω. Καλο είναι να μας διευκρινίσουν το γίνεται γενικά. Γιατί αν είναι να τις τραβάνε μόνοι τους τις γραμμές τι νόημα έχει το βαρ στα οριακά οφσαιντ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Για μένα αν πράγματι ισχύει ότι τραβάνε μόνοι τους τις γραμμές έχουν ξεκαθαρίσει τελείως τα πράγματα για το αν το var μπορεί να περιορίσει τις παράγκες.

Δεν προσφέρει απολύτως τίποτα.

θα διορθώσει μόνο τα ξεκάθαρα οφσάιντ και τα πέναλτι που βγάζουν μάτι.

Από την άλλη όμως όλα τα οριακά οφσάιντ θα τα δίνει υπέρ εκείνου που θέλει.

Επιπλέον θα ενημερώνει όταν θέλει για το τράβηγμα που δεν είδε κανείς σε ένα κόρνερ για να δωθεί πέναλτι ενώ όταν δεν βολεύει θα το αγνοεί.

Το ίδιο θα κάνει και με κάποια χτυπήματα εκτός φάσης ώστε να δωθεί κόκκινη κάρτα.

Με λίγα λόγια οι εγκληματικές οργανώσεις με τη χρήση του var κάπου χάνουν, κάπου κερδίζουν και το αποτέλεσμα είναι ακριβώς το ίδιο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ανεξαρτητα απο το θεμα που λεμε με τις γραμμες κλπ, εγω παντως ειμαι υπερ του βαρ οπως εχω ξαναπει.

οπως και αν εχει ειναι μια δικλειδα ασφαλειας. δεν υπαρχει το δεν ειδα, ανθρωπινο λαθος κλπ. Τελος παντων μειωνεται δραματικά η φαση "ανθρωπινο λαθος".

 

μερικοι λενε χανεται η μαγεια του ποδοσφαιρου. κυριως το λενε γαυροι βεβαια αυτο. τους χαλαει την μαγεια.

Link to comment
Share on other sites

μα συζηταμε αν ειναι οκ το βαρ? εστω και για τις μη οριακες φασεις. Οτι γλυτωσουμε καλο ειναι Προσφατα ειναι τα γιαννενα. Θα γινουν και ματσακονιες, αλλα γενικα βοηθαει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, aris2168 said:

μα συζηταμε αν ειναι οκ το βαρ? εστω και για τις μη οριακες φασεις. Οτι γλυτωσουμε καλο ειναι Προσφατα ειναι τα γιαννενα. Θα γινουν και ματσακονιες, αλλα γενικα βοηθαει.

ειχε ανοιχτει και τοπικ και καποιοι ψηφισαν στο πολλ οτι δεν προσφερει και πολλα αντιθετως καθυστερει το ματς.

 

εγω θεωρω οτι προσφερει αρκετα παντως, μειωνονται οι σφαγες γιατι δεν υπαρχει διακιολογια πλεον.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το βαρ από ό,τι καταλαβαίνω βοηθάει όταν η φάση είναι πολύ εξωφθαλμη βλέποντας την εσύ από την τιβι και δεν την έχει δει ο διαιτητής. Άλλα χρόνια θα μετρούσαν τα γκολ στα Γιάννενα, τώρα θα ήταν σκάνδαλο λόγω var 

Αν μια φάση είναι τσίμα - τσίμα που λένε μπορεί να πέσει και μαγείρεμα. Σε κάθε περίπτωση βοηθάει το βαρ πιστεύω 

Link to comment
Share on other sites

παντως στο θεμα του οφσαιντ καλο ειναι να ενημερωθουμε για τις γραμμες γιατι δεν γινεται οταν ακυρωνεται το γκολ του γαυρου να λεμε το εδειξε το βαρ και οταν κατακυρωνεται το γκολ του Ιβαν να λεμε οτι ειναι στραβες οι γραμμες.

να ξερουμε πανω απο ολα τι ισχυει και τι συζηταμε. υπαρχει ακριβεια με τις γραμμες ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kostas21 said:

Οπως είπα κ πιο πανω ειναι πανεύκολο για το software. Οριζει grid on camera angle. Οι γραμμες δε στραβωνουν, απλα ακολουθουν το grid σαν guides. Η τοποθετηση γινεται έναντι στο σωμα του τελευταιου αμυντικου κλπ

 

εγω αυτο πο σκεφτομουνα για "μαγειρεμα" ας πουμε, ειναι το ακριβες χρονικο σημειο που φευγει η μπαλα απο το ποδι. Εκει ισως μπορει να παιζουν με κρισιμα για το αποτελεσμα κλασματα του δευτερολεπτου.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×