Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία Καλοκαίρι 2018


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Μπακάκης ρε γατιά.

Κάντε του μια επέκταση να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε τι κατασταση ηταν η Γαλατα αλλα η ΑΕΚ μεσοεπιθετικα ηταν καλη. Μου φαινεται ότι εχουμε θεμα στα στημενα και παλι και στο κεντρο της αμυνας, Μου λειπουν ηδη ο Τσιγκρινσκι και ο Βρανιες..Θεωρω ότι ο Τσοσιτς είναι πολύ βαρυς και ο Οικονομου αρκετα light... Ελπιζω να πιασει ο Αλεφ, ο οποιος φαινεται ανετος παικτης με αυτοπεποιθηση. Μπογιε φαινεται να είναι φοβερος τεχνιτης και ο Πονσε πολύ γρηγορος. Αλμπάνης γερο κορμι αλλα μεχρι εκει, Οι νεοι όμως παιξανε σκαρτα 20-25 λεπτα.

 

MVP (αν μπορούμε να πουμε σε τετοιο ματς) ο Μπακακης, ο Μπακασετας και ο καυλιαρης Κροατης!

 

PS: Εβριτη τεχνικε προσεξε το κεντρο της αμυνας σου...

Link to comment
Share on other sites

Απο 3-1 τωρα θα παει 3-5 για να μην ξεχναμε οτι δεν εχουμε πλεον τον Χιμενεθ αλλα τον Μαρινο.

 

Βασικα ο πρωτος στοχος επιτευχθη. Βαλαμε γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Η σέλτικ σαν ομάδα του νησιού και αυτή είναι καλή στα στημένα με αρκετά μουλάρια σαν τον μαικόν στην εντεκάδα τους. Σε τεχνική κατάρτιση βέβαια η γαλατά είναι ανώτερη της σέλτικ. Πληγή στα στημένα οι απώλειες βράνιες-ιησούς ,μιας και ο οικονόμου φαίνεται στα στημένα κατώτερος. Έπρεπε να δώσει περισσότερο χρόνο στους καινούργιους ή έστω να έκανε και άλλο φιλικό για να τους δούμε περισσότερο. Εγώ θα θυσίαζα τον Γαλανόπουλο για τον άλεφ λόγω ύψους ,προτιμώ να οχυρωθούμε περισσότερο στο ψηλό παιχνίδι. Θετικό ότι κερδίσαμε για ψυχολογία κόσμου και ομάδας.

υγ. Οι επόπτες για το πούτσο τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μπαλα κατά διαστήματα. Οι νέοι δεν είναι σε επίπεδο για βασικοί ακόμα, η τουλάχιστον έτσι φάνηκε όταν μπήκαν την ώρα που είχε πέσει ο ρυθμός. Μπογε σε καλύτερη κατάσταση, Αλεφ άνετος αλλά βαρύς στην κίνηση και Πόνσε δεν είδα σε πολλές φάσεις. Μου άρεσαν οι Μπακακης , Μπακασετας, Λιβαγια. Άμυνα Λαμπροπουλος σίγουρα ο ένας βασικός στόπερ. Στα συν η επιμονή για κάθετο ποδόσφαιρο - πολλές κάθετες πετυχημένες και μη.

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικη η εικονα σε γενικες γραμμες. Η ομαδα εδειξε να εχει τα περσινα στοιχεια, εχοντας πιθανως προσθεσει την προσπαθεια να παιξει στρωτο ποδοσφαιρο κι οχι με γιομες. Το προβλημα στα στημενα πισω παραμενει βεβαια, ενω δεν υπαρχει αυτην την στιγμη αξιοπιστο κεντρικο αμυντικο διδυμο. Αυτα οσο μπορεις να κρινεις απο ενα φιλικο. Παντως προσωπικα προτιμω ενα τετοιο φιλικο παρα 5 φιλικα με μπυραριες.

 

Πολυ καλη η εικονα του Μανταλου, μου αρεσαν και οι Μπακακης, Μπακασετας, Σιμοες, Λιβαγια. Με θετικες στιγμες κι αλλοι παικτες (πχ Μπαρκας, Λαμπροπουλος, Κλωναριδης).

 

Οι 3 τελευταιες προσθηκες δεν αγωνιστηκαν πολυ, αλλα εδειξαν θετικα στοιχεια ολοι. Κυριως ο Μπογιε, αν γινει λιγο πιο απλος/ηρεμος δειχνει πολυ καλος παικτης. Και οι αλλοι 2 εδειξαν καλα στοιχεια παντως.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει αμυντικα αν εξαιρεσης τα στημενα δεν ηταν τοσο κακη.Μονο οταν πηγε για λιγο ο μανταλος στο 8 ειχαμε θεμα στο δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Η γαλατα γενικα δεν πολυ-υπηρχε στο γηπεδο. Ειχε σχετικη ποιοτητα μπροστα κ οποτε εβρισκε σε καρφωνε. Στο ρελαντι δλδ σε δυσκολεψαν αμυντικα. Στα στημενα γεια σας κ φετος. Επισης παρατηρησα συχνα κενο στην κορυφη της μεγαλης περιοχης με απουελεσμα η να μπορουν να σουταρουν αυτοι η να τη σπανε ανετα γυρω σε τοσο μικρη αποσταση απ το τερμα. Με τσιγκρι κ οικονομου θα χεις θεμα αμα ειναι να παιξουμε ετσι αμυνα.

 

Μπακακης....οκ, τι να πεις, πολυ καλος.

Λοπεζ, καλα το πηγε.

Μπακασετας, μεστος.

 

δε σχολιαζω πιο μπροστα, πολυ καλα, η ομαδα του πρωτου ρολαρε ωραια, με εξαιρεση το αμυντικο που ξαναλεω δε σε ζορισαν σοβαρα να φανει ξεκαθαρα.

 

Οι αργεντινοι περνανε το τεστ νομιζω. Θα δουμε κ ωραια πραμματακια απο αυτους κι ελπιζω να ωριμασουν στην αεκ, γιατι ειναι αξιολογες περιπρωσεις τελικα. Ο πονσε οκ δειχνει οτι με το τελειωμα δεν το παιζει ακομα, πιστευω αμα νιωσει εμπιστοσυνη θα τα σβουρναει. Ειχε φασαρα που εβγαινε δεξια μπροστα στον τερματοφυλακα κ αντι να το καρφωσει στην αλλη γωνια, την εσπασε στο πεναλτι. Οκ, θα τα βρουν αυτοι τα πατηματα, με λιβαγια εκει θα κανουν φροντιστηρια. Μπογιε μ'αρεσε που βγαζει ποιοτητα απο τωρα.

 

Ο Αλεφ ρε πουστη μου, ειναι αυτο που βλεπεις στα βιντεακια. Οκ, τον πιστευω οτι ξερει μπαλα κ παιζει μυαλωμενα, αλλα αμα ειναι να σπαει (επιτυχως) τη μπαλα σε μικρους χωρους μονο, που καλο ειναι κ μπροστα θα σε βγαλει, δεν ειναι αρκετο. Θελω να τον δω αμυντικα. Τουλαχιστον διεκδικησεις στο κεντρο με κεφαλια να τις εχει. Δε θα τον εμπιστευτει πολυ ο ουζου αυτον μαλλον, αφου δεν τον ειχε υποψιν.

 

Χοντρικα αυτα, οι αργεντινοι ξαναλεω, αμα παρουν κ λιγο τα πανω τους ψυχολογικα θα μας βγουν πιστευω. Νιωθεις οτι υπαρχουν πλεον επιλογες μπροστα για γκολ. Αλλα θα φαμε πολλα γκολ φετος, αμα δε βρεθει καμια μοντα στο αμυντικο σκελος.

 

H μοντα είναι να φερεις έναν δυναμικο στοπερ ακομα και έναν αμυντικο χαφ σκυλο, διοτι ο Αλεφ εμενα μου κανει πιο πολύ για 8αρακι και διοτι ο Γαλανόπουλος- σημερα- μου φανηκε τελειως εξω από τα νερα του. Τεσπα, πολύ ασαφείς εκτιμήσεις από παίκτες που ελάχιστα έχουμε δει και από μονο ένα σοβαρο φιλικο....που θεωρω ότι εκει καναμε λάθος. Η ομαδα θα έπρεπε να είχε δώσει άλλο ένα σοβαρό φιλικό.

Link to comment
Share on other sites

Ο μπογιε φανηκε πολυ καλος και ξερει πολυ μπαλα.

Ο αλεφ κυκλοφορουσε καλουτσικα την μπαλα αλλα δεν πιεστηκε για να δουμε αμυντικα τι λεει.

Πονσε φανηκε γρηγορος αλλα ειχε δυο πολυ ευκολες φασεις να βαλει γκολ και εκανε λαθος.Ειδικα εκει που ταν τετ α τετ και ανοιγει την μπαλα.Εκανε καλες κινησεις ομωςς

Link to comment
Share on other sites

Βρε μαλάκα Ζαστρίσιαν. Είχα παραγγείλει το βραδινό μου (ψαράκι με λαχανικά, Αβραάμ λάικ δις) και περίμενα να διαβάσω ανάλυση για τον αρχιστράτηγο Ζούζου. Αλλά μάταια. Ξεροσφύρι έφυγε το ψάρι. :(

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θετικά : Η ομάδα απο τη μέση και μπροστά ήταν καλη, με συνδυασμούς και έβγαινε στην αντεπίθεση όμορφα. Μου άρεσε που ο προπονητής προσαρμόστηκε στην ομάδα, ξεχνάμε παίχτες γραμμης και τα συναφή, γύρω απο τον επιθετικο θα γυρνάνε δεκάρο-δεύτεροι επιθετικοί που στην αμυνα θα ντουμπλαρουν στα πλαγιά.

 

Αρνητικά: Τα στημενα κλασσικά και εγώ θα πω οτι με ανησυχεί λιγο οτι η ομάδα έβγαλε περίεργες δυνάμεις για αυτή την εποχή. Την περίμενα πιο μαγκωμένη. Βέβαια για τα ευρωπαϊκά ματς ειναι οτι πρέπει αλλά με φοβίζει για μεσα στη χρονια.

 

Για τις μεταγραφές δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα εκτός απο τον Μπογε. Ο τύπος εκτός οτι ξέρει κανταρια μπάλα ειναι σκύλος στην αμυνα και πειθαρχημένος. Απίστευτο για έναν τόσο νέο παίχτη. Ο Πονσε ειναι πίσω σε ετοιμότητα, ο Αλεφ έπαιζε πιο πολυ στη σιγουριά ενώ ο Οικονόμου είχε και κάλες και κακές στιγμές.

 

Για μένα στην ΑΕΚ λείπει ενα στοπερ που να βγαίνει πρώτος στη μπάλα, ειδαμε πολλές φορές να μπαίνουν μεσα στην περιοχή και οι αμυντικοί να κανουν πίσω βήματα. Δυστυχώς ο Γαλανοπουλος με απογοητεύει και χρειαζόμαστε και αλλο χαφ επειγόντως. Εγώ θα πω 2 αλλά ας μεινουμε στο ενα. Απο εκεί και πέρα σίγουρα μεσοεπιθετικά χρειαζόμαστε άλλον έναν παίχτη. Ας αποφασίσει ο προπονητής τι παίχτης θα ειναι. Εγώ ίσως έπαιρνα ενα φορ περιοχής. Ο Πόνσε φαίνεται μπορεί να παίξει και πιο πίσω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε μαλάκα Ζαστρίσιαν. Είχα παραγγείλει το βραδινό μου (ψαράκι με λαχανικά, Αβραάμ λάικ δις) και περίμενα να διαβάσω ανάλυση για τον αρχιστράτηγο Ζούζου. Αλλά μάταια. Ξεροσφύρι έφυγε το ψάρι. :(

Autos exei kathisei se mia gonia me to lipantiko tou staurou k diavazei ti grafoume

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε μαλάκα Ζαστρίσιαν. Είχα παραγγείλει το βραδινό μου (ψαράκι με λαχανικά, Αβραάμ λάικ δις) και περίμενα να διαβάσω ανάλυση για τον αρχιστράτηγο Ζούζου. Αλλά μάταια. Ξεροσφύρι έφυγε το ψάρι. :(

Τις ραψωδίες τις γράφει μετά τα μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Θετικά : Η ομάδα απο τη μέση και μπροστά ήταν καλη, με συνδυασμούς και έβγαινε στην αντεπίθεση όμορφα. Μου άρεσε που ο προπονητής προσαρμόστηκε στην ομάδα, ξεχνάμε παίχτες γραμμης και τα συναφή, γύρω απο τον επιθετικο θα γυρνάνε δεκάρο-δεύτεροι επιθετικοί που στην αμυνα θα ντουμπλαρουν στα πλαγιά.

 

Αρνητικά: Τα στημενα κλασσικά και εγώ θα πω οτι με ανησυχεί λιγο οτι η ομάδα έβγαλε περίεργες δυνάμεις για αυτή την εποχή. Την περίμενα πιο μαγκωμένη. Βέβαια για τα ευρωπαϊκά ματς ειναι οτι πρέπει αλλά με φοβίζει για μεσα στη χρονια.

 

Για τις μεταγραφές δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα εκτός απο τον Μπογε. Ο τύπος εκτός οτι ξέρει κανταρια μπάλα ειναι σκύλος στην αμυνα και πειθαρχημένος. Απίστευτο για έναν τόσο νέο παίχτη. Ο Πονσε ειναι πίσω σε ετοιμότητα, ο Αλεφ έπαιζε πιο πολυ στη σιγουριά ενώ ο Οικονόμου είχε και κάλες και κακές στιγμές.

 

Για μένα στην ΑΕΚ λείπει ενα στοπερ που να βγαίνει πρώτος στη μπάλα, ειδαμε πολλές φορές να μπαίνουν μεσα στην περιοχή και οι αμυντικοί να κανουν πίσω βήματα. Δυστυχώς ο Γαλανοπουλος με απογοητεύει και χρειαζόμαστε και αλλο χαφ επειγόντως. Εγώ θα πω 2 αλλά ας μεινουμε στο ενα. Απο εκεί και πέρα σίγουρα μεσοεπιθετικά χρειαζόμαστε άλλον έναν παίχτη. Ας αποφασίσει ο προπονητής τι παίχτης θα ειναι. Εγώ ίσως έπαιρνα ενα φορ περιοχής. Ο Πόνσε φαίνεται μπορεί να παίξει και πιο πίσω

 

 

Suma sumarum 3 παιχτες: Ένα κεντρικο αμυντικο, ένα αμυντικο χαφ και ένα σεντερ φορ. Ο Γαλανόπουλος σημερα φαινοταν πολύ πεσμένος...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω πως η ομάδα πατάει ακόμα πάνω στο ΤΕΡΑΣΤΙΟ έργο που άφησε ο Μανόλο. 

Δεν ξέρω αν το κάνει από ανάγκη ο Μαρίνος λόγω του ότι πέφτει στα βαθιά αμέσως ή επειδή αυτό που παρέλαβε θα αποτελέσει τη βάση για αυτό που θα φτιάξει. 

Ότι και να είναι εύχομαι να μην το εγκαταλείψει. 

Σε κάποια σημεία ήταν εμφανέστατο τι θέλει να δώσει στην ΑΕΚ στο κομμάτι της επιθετικής ανάπτυξης. 

Επίσης η ομάδα έχεις τις σταθερές της σε πρόσωπα και αυτό είναι σπουδαίο. 

Επαναλαμβάνω, για Ελλάδα και Γιουρόπα όπως είσαι, είσαι μια χαρά, για ΤσουΛί θέλεις υπέρβαση από όλους και αν τα καταφέρεις θες και κάτι ακόμα... για τα πλέυ-οφ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Gia mena as perase epomeno gyro tsoulou g ta 7misi k to europa kalo einai

Οπωσδήποτε να παίξουμε Ευρώπη, ακόμα και στο Κόρατς. 

Ο δρόμος που έχουμε πάρει ως σύλλογος θα μας πάει σύντομα και στα αστέρια. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμωτο κοιταγα την επίθεση και έψαχνα αυτό το γαμημενο το 11... το αλήτικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να το δω,μόνο στιγμιότυπα.

Ο Μπακασετας φαίνεται να συνεχίζει από κει που σταμάτησε πέρσι.

Μανταλος, μακάρι να είναι υγιής και να προσφέρει.

 

Ο Οικονόμου πώς τα πήγε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμωτο κοιταγα την επίθεση και έψαχνα αυτό το γαμημενο το 11... το αλήτικο.

Με μαχαιρώνεις στην καρδιά... 

Α ρε καριόλη Τσίνο...

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Οικονόμου πώς τα πήγε;

Προσωπικά μου άρεσε με το θηρίο που έπαιζε, αξιόπιστος σερί από πέρσι και ο Λαμπρόπουλος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα έχετε πει όλα περιμένουμε ΜατΣισαν για το κερασάκι.

Μέτρησα τον Μαρίνο να λέει 9 φορές τη φράση "τα παιδιά" κ σιαχτηκα στις δηλώσεις του.

Εθνάρχη βοήθησε λίγο τον νέο προπονητή έχουμε θέμα στα ψηλά πάλι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×