Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία Καλοκαίρι 2018


Guest amd
 Share

Recommended Posts

μονος αντιπαλος για το πρωταθλημα και το κυπελλο ετσι οπως φαινεται ειναι οι παοκ...

 

πολλα θα κριθουν μεσα στον Αυγουστο με το θεμα Ευρωπη...

 

αν πανε σε ενδιαμεσα παιχνιδια οι παοκ, μπορει και να κανουμε repeat...

 

αν παμε σε Ομιλους Champions League, ας κανουν απο τωρα τον γυρο του θριαμβου στον Λευκο Πυργο που ειναι καφε...

 

ειναι νωρις ακομα... και πολλοι παιχτες ειναι με ερωτηματικο...

 

αν δηλαδη παιξει ο Βερνμπλουμ εχουμε θεμα... αν παιξει ο Μπογιε και ο Πονσε θα εχουν αυτοι...

 

καλοκαιρι ειναι... ο καθενας βγαζει λιγο βιαστικα συμπερασματα...

 

οσον αφορα τον Ουζουνιδη, εγω θα περιμενω τα δυσκολα επισημα για να τον κρινω...

 

και οπως καναμε τον μαλακα στην Τριπολη, περιμενω να δω να κανουμε τον μαλακα και με τον Μαρινο...

 

και ΠΟΥΤΣΑ μου ο Μαρινος και ο καθε Μαρινος...

 

απλα δεν μπορω να αντεξω ως επιχειρημα οτι δεν πηγε καλα με τον Πλατανια και οτι τον ηθελε ο γαυρος αλλα δεν τον πηρε λογω αποφασης τνω οπαδων...

 

να μιλησουμε αγωνιστικα μονο και να κατσουμε να δουμε την δουλεια του στην ΑΕΚ...

 

οχι, δεν εχει πιστωση χρονου γιατι ο χρονος τρεχει και εχει αναλαβει την πρωταθλητρια ελλαδος...

 

αλλα να τον αποδομεις επειδη δεν πηρε πρωταθλημα με τον περσινο βαζελο, ε οκ...

 

τρια μας εριξε στο οακα οταν ηταν στα καλα του ο παναθηναικος και τα εχουμε ξεχασει ολα αυτα...

 

τελος παντων... ειπαμε... ΠΟΥΤΣΑ μας... η ΑΕΚ να πηγαινει μπροστα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το να πας απο τον (πρωταθληματικο) Χιμενεθ στον Μαρινο, ειναι downgrade αναλογο του να πας απο Φερερ σε Δωνη.

Δεν χρειαζεται να αναλυουμε τωρα τι και πως.

Απο 15 ομαδες εχει περασει ο Μαρινος την τελευταια δεκαετια, τον ξερουμε τι ειναι.

Απο εκει και περα η πορεια του παοκ ειναι προδιαγεγραμμενη.

Σεπτεμβριο-Οκτωβριο-Νοεμβριο θα τους ποναει το μυαλο τους,

Μαρτιο-Απριλιο-Μαιο θα τους ποναει ο κωλος τους.

Προπερσι ηταν ο Μπερμπατοφ.

Περσι ηταν ο Ζαμπρανο.

Φετος ειναι ο Βερνμπλουμ.

Στο τελος το πολυ πολυ να σηκωσουν ενα Κυπελλο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

downgrade ειναι σε θεωρητικο επιπεδο και μονο...

 

ολα τα υπολοιπα θα τα δουμε στο γηπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, σε θεωρητικο επιπεδο ισως καποτε και ο Μαρινος κριθει ικανος για να του εμπιστευτει ομαδα οπως η Σεβιλλη για 2.5 χρονια τον παγκο της.

Link to comment
Share on other sites

ισως καποτε και ο Μαρινος κριθει ικανος για να του εμπιστευτει ομαδα οπως η Σεβιλλη για 2.5 χρονια τον παγκο της.

Φαντασου να γινει και αυτο καποτε.

Ποιος τον ακουει τον ματζισιάν μετά, για την "δικαιωση του"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

σε πρακτικο κομματι εγω λεω οτι εξι τεμαχια δεν θα φαει ποτε στο Καραισκακη...

 

 

δεν εχει νοημα η αντιπαραθεση...

 

ολα θα κριθουν στο γηπεδο...

 

 

ειναι η πρωτη φορα που θα κανει πρωταθλητισμο...

 

ας τον κρινουμε οπως θα κριναμε τον οποιονδηποτε αλλον στην θεση του και οχι γιατι δεν εβγαλε ευρωπη τον πλατανια...

 

 

thatsall

Link to comment
Share on other sites

η μπουγατσα εχει εξασφαλισει το europa αρα τον χειμωνα θα εχει 6 αγωνες εκει αυτο ειναι δεδομενο 

Link to comment
Share on other sites

Και ο Μαρινος εφαγε 4 απο τον Τεννε mobster.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΝΝΕ.

Που 4 γκολ,βαζει συνολικα καθε σεζον.

Link to comment
Share on other sites

καλα και ο ενας εφαγε 4 απο τον βολο 

 

ατυχης συγκρισεις ολοι κρινονται απο τα αποτελεσματα ο χιμενεθ ηταν σουπερ επιτυχημενος θα ζουμε για τον ζουζου οχι φυσικα απο το πρωτο ματς αλλα σε ενα βαθοπς χρονου 10-15 ματς θα ξερουμε που παει 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να σταματησει να κρινεται ο Μαρινος για τα πεπραγμενα του στον βαζελο 2017-18,μιας ομαδας που η διοικηση ηταν και ειναι "το παιδι για ολες τις δουλειες" του αιωνιου αντιπαλου της.

 

Αν βγει και μιλησει ο Μαρινος για το 10% αυτων που εζησε περσι,ο ΣΥΡΙΖΑ θα αλλαξει χρωμα απο ροζοπορτοκαλι σε πρασινο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αυτο που ενοχλει ειναι η ετικετα και η ταμπελα που βαζουμε ευκολα στον καθενα...

 

μυρωδιας ο ενας, ασχετος ο αλλος κτλ...

 

ειναι κατι που με ενοχλει και ως ανθρωπο στη ζωη μου γενικα...

 

αλλαξα προσφατα καταστημα στην τραπεζα και πριν ερθω καν εδω στον χολαργο που πλεον εργαζομαι, με ειχαν παρει τηλεφωνο διαφοροι να μου πουν διαφορα για διαφορους...

 

ε δεν το μπορω αυτο με τις ταμπελες και τι εκανε ο αλλος πριν απο εικοσι χρονια και προπερσι...

 

μου λεει κατι αλλα οχι ολα...

 

κι εγω χτυπησα ταττου ξερω γω το 1990 και πηγαινα Villa και σε πορειες πισω πισω οταν ημουν πιτσιρικας και τωρα ερχομαι εδω με την γραβατα...

 

ε στα παπαρια μου τι εκανε ο καθε Μαρινος στον Πλατανια δηλαδη...

 

ειναι σημαντικο... αλλα χρειαζεται να δουμε τις συνθηκες και τί δηλαδη θα εκανε ο Χιμενεθ πχ στον περσινο βαζελο...

 

ή τί θα έκαε περυσι ο Ουζουνιδης με Βρανιες, Αραουχο και Λαζαρο στην καλυτερη σεζον της ζωης του...

 

το potential θελω να ξερω και αν εχει την ψυχολογια για να αντιμετωπισει τις προκλησεις της Πρωταθλητριας Ελλαδος...

 

thats all... τωρα αν θελουμε σωνει και ντε να βαλουμε ταμπελα, οκ... πασο...

 

προσωπικα... το εχω ξαναγραψει... εχεις διπλα σου χωρα με 4 μουντιαλ και καθεσαι και μου ψαχνεις ολο τον πλανητη για προπονητη και φιλοσοφια...

 

ενας δευτεροτριτος προπονητης εκει, εδω θα εκανε παρτυ λεω...

 

αλλα το club δεν εχει τετοια ακρη ακομα... ουτε αυτες τις δυνατοτητες...

 

ε απο το να φερει κανεναν Μοραις ή κανεναν Χενρικ Νιλσεν ή κανεναν Χοκαν Σαντμπεργκ (γιατι εχουμε κι ενα ΚΟΛΛΗΜΑ με παλαιους ποδοσφαιριστες μας), ε καλυτερα ο Μαρινος...

 

ακομα και η εναλλακτικη που υπηρξε απο Ελλαδα ηταν... τι να λεμε τωρα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η βασικη δικη μου διαφωνια ειναι οτι ο Βρανιες, ο Λαζαρος κι ο Αραουχο που λες δεν πιστευω οτι εκαναν κατα τυχη τη σεζον της ζωης τους. Σε αυτους ανετα θα προσθετα Μπακακη, Γκαλο, Λιβαγια, Μπακασετα, Λαμπροπουλο πολυ προχειρα και χωρις δευτερολεπτο σκεψης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω και δεν μηδενιζω ουτε ακυρωνω τον περσινο Χιμενεθ...

 

απλα το να ξεχναμε την εξαρα στο Φαληρο και την τεσσαρα απο τον Βολο αλλα να θυμομαστε με λεπτομερεια τα αρνητικα αποτελεσματα του Ουζουνιδη στον Πλατανια και στον Πανιωνιο για να αποδειξουμε οτι επειδη δεν χαμογελα δεν κανει για την ΑΕΚ, ε με ξεπερνα λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Η βασικη δικη μου διαφωνια ειναι οτι ο Βρανιες, ο Λαζαρος κι ο Αραουχο που λες δεν πιστευω οτι εκαναν κατα τυχη τη σεζον της ζωης τους. Σε αυτους ανετα θα προσθετα Μπακακη, Γκαλο, Λιβαγια, Μπακασετα, Λαμπροπουλο πολυ προχειρα και χωρις δευτερολεπτο σκεψης.

Αυτο ηταν το μεγαλυτερο προτερημα του Χιμενεθ. Οτι πηρε το 110% απο καθε παικτη και τους εκανε να παιζουν στο κοκκινο μονιμα. Ο Ουζουνιδης το παει πιο ορθολογικα και οι παικτες μεχρι τωρα ειναι "ανακουφισμενοι" και ανταποκρινονται. Θα δουμε τι θα φερει αυτη η αλλαγη. Εγω πιστευω οτι ειχαν ταβανωσει και μπουκωσει με το μονιμως στα κοκκινα, αλλοι θα σου πουν οτι μονο με βουρδουλα μπορουσαν. Θα το δειξει και η εικονα και τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω και δεν μηδενιζω ουτε ακυρωνω τον περσινο Χιμενεθ...

 

απλα το να ξεχναμε την εξαρα στο Φαληρο και την τεσσαρα απο τον Βολο αλλα να θυμομαστε με λεπτομερεια τα αρνητικα αποτελεσματα του Ουζουνιδη στον Πλατανια και στον Πανιωνιο για να αποδειξουμε οτι επειδη δεν χαμογελα δεν κανει για την ΑΕΚ, ε με ξεπερνα λιγο...

 

Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Δεν με ενδιαφέρει η εξάρα στο Φάληρο ούτε ο Ζούζου με τον Πλατανιά. Με ενδιαφέρουν τα τελικά αποτελέσματα σε πρωταθλήματα και κύπελλα. Ο ένας έχει, ο άλλος δεν έχει. Ο ένας κατέχει μπάλα και έφτιαξε μια άριστη ομάδα τακτικά και αμυντικά και επιθετικά (θυμήσου Ντέμη που έλεγε ότι ο Σάντος ήταν ο πρώτος προπονητής στην καριέρα του που του έδειξε τι θέσεις πρέπει να παίρνει στο γήπεδο και γιατί) ενώ ο άλλος μια ζωή έπαιζε ταμπούρι σε ανάλογες ομάδες και μπροστά ό,τι βγει. Αυτά, για να μιλήσουμε και 2 λεπτά σοβαρά για τον Ζούζου.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εδω το φιλικό με την Γαλατασαραι ολόκληρο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lgKtHKkU1No

 

Παίξτε σπίτια, έπιπλα, βάρκες, αναμνηστικές φανέλες Μάλμπασα και Τσίριτς για Πόνσε πρώτο σκόρερ στο πρωτάθλημα. Φοβερές κάθετες κινήσεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες το ειδα ολο σε μαγνητοσκοπηση.

Στα στημένα η αμυνα μας δεν ηταν καθολου καλή, κινδυνος θανατος ηταν ολα. 

Κατα τα αλλα προς το παρον η καλυτερη μεταγραφη φαινεται να ειναι ο  Λιβάγια, κρίμα που δεν υπήρχε ρήτρα και για τον Αραούχο.

Οι τρεις λατινοι προφανως ακομα δεν εχουν προσαρμοστει, ειναι ερωτηματικο αν θα πιασουν, μακαρι ως του χρονου να μας αναγκασουν να τους αγορασουμε.

Μπακακης, Μανταλος, Μπακασετας τα πήγαν μια χαρά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά το τέλος του προγράμματος ο Μαρίνος Ουζουνίδης ανακοίνωσε την αποστολή για το αυριανό (20.00) φιλικό της ΑΕΚ με τα Τρίκαλα, στο Δημοτικό Στάδιο της ομώνυμης πόλης. Σε αυτή βρίσκεται κανονικά ο Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι, που ετοιμάζεται για την επιστροφή του στη δράση, όπως και ο Ροντρίγκο Γκάλο, ενώ την πρώτη του συμμετοχή σε αποστολή έχει ο Γιάννης Γιαννιώτας.

 

Οι εκλεκτοί του προπονητή της ΑΕΚ είναι οι Τσιντώτας, Γιαννίκογλου, Λόπες, Λαμπρόπουλος, Γκάλο, Τσόσιτς, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Γιαννούτσος, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Άλεφ, Μοράν, Κλωναρίδης, Γιούσης, Γιαννιώτας, Γιακουμάκης, Πόνσε. Η αποστολή θα αναχωρήσει για τα Τρίκαλα το πρωί της Παρασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×