Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία Καλοκαίρι 2018


Guest amd
 Share

Recommended Posts

O mark viduka dn paizei?

Μπα; Εμφανιστηκες; Σε περιμενα κατα τα Χριστουγεννα παλι, στην πρωτη ηττα του Ουζουνιδη για να κραξεις.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπα; Εμφανιστηκες; Σε περιμενα κατα τα Χριστουγεννα παλι, στην πρωτη ηττα του Ουζουνιδη για να κραξεις.

 

ΤΙ? Τότε θα αρχίσει το πρωτάθλημα?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπα; Εμφανιστηκες; Σε περιμενα κατα τα Χριστουγεννα παλι, στην πρωτη ηττα του Ουζουνιδη για να κραξεις.

 

Μαύρες γιορτές θα κάνουμε με τον Ζούζου, μάλιστα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπα; Εμφανιστηκες; Σε περιμενα κατα τα Χριστουγεννα παλι, στην πρωτη ηττα του Ουζουνιδη για να κραξεις.

Gt exo dosei deigmata kotas?

K xtes mesa hmoun k se perimena.

Alla eixes na kaneis me lipantika...

Link to comment
Share on other sites

Gt exo dosei deigmata kotas?

K xtes mesa hmoun k se perimena.

Alla eixes na kaneis me lipantika...

Πάω στο πατρικό σήμερα κ μου κάνει ο πατέρας μου "α ρε συ μου δώσανε κάτι εισιτήρια για χθες κ ξέχασα να σου πω αν τα θες" και μου δείχνει 2 τικετια με μηδενικό αντίτιμο στη Ρ1...

Τη γλύτωσες ΜατΣισαν...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μπα; Εμφανιστηκες; Σε περιμενα κατα τα Χριστουγεννα παλι, στην πρωτη ηττα του Ουζουνιδη για να κραξεις.

Δημιουργεις εντάσεις ακόμα και με ιστορικά μέλη της φαμίλιας, βλέπω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχουν τίποτα τρομερά κορμιά οι παίκτες της Σέλτικ. Ο Γκρίφφιθς που αν δεν είναι έτοιμος ο Ντεμπελέ παίζει να ξεκινήσει, είναι σπεσιαλίστας στις απευθείας εκτελέσεις, οπότε ας ελπίσουμε να μην πνίξει κανένα κουνέλι ο Μπάρκας.

Link to comment
Share on other sites

Είστε γραφικός ωσαν τον κυρ Νίκο τον Αλέφαντο.Η ομάδα πηγαίνει με το ρεζερβουάρ του προηγούμενου κ φυσικά μαζί κουβαλά κ τις παθογένειες του(στημένα).

Έχεις δρόμο μπροστά για να δικαιωθείς μη βιάζεσαι.

 

Εσυ δηλαδη ειδες το ιδιο πραγμα με περσι ετσι; Το ιδιο πλανο με γιομες και ατομικες ενεργειες. 

Η ομαδα απο οπισθοβαρη εγινε μπροστοβαρη. Τι να κανουμε τωρα;

Ευχαριστησαμε 34567788 φορες το Χιμενεθ, του πιστωσαμε την αλλαγη της εικονας προπερσι και το σωσιμο της χρονιας, του δωσαμε περσι ολο το κρεντιτ που εκανε την ΑΕΚ χαλυβδινη, του ειπαμε και μπραβο για ενα πρωταθλημα που του προεκυψε και το διαχειριστηκε. Απο μπαλα τι χαμπαρια μαστορα;

Χορτασαμε μπαλα ή μηπως χορτασαμε ενταση και αυταπαρνηση; Διοτι εγω μπαλα και πλανο δεν ειδα 1μισι χρονο. Ειδα καβλιαρα ΑΕΚ, ειδα ΑΕΚ με μαχαιρι στα δοντια, ειδα ΑΕΚ μπετο αμυντικα. Μπροστα τι ειδα;

 

Αφηστε τωρα ρε μαλακες που θα μου πειτε μαλακιες. Σας το ειπα απο day one που τον κραζατε τον Ουζουνιδη. Σιγα τον Ουζουνιδη δλδ. Οποιος και να ερχοτανε τη μη δουλεμενη επιθετικα ΑΕΚ την εστρωνε ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ. Δεν περιμενει πλεον η ομαδα ρε μαλακες. Δεν παιζει πισω απ τη μπαλα, δεν εχει μονιμως 4 καρφωμενους πισω, δεν αμυνεται με 8 παικτες. Δεχτειτε επιτελους καποια πραγματα, καταλαβετε οτι το ποδοσφαιρο δεν ειναι μονο ηρωισμοι και ανατροπες αλλα εχει μεσα δουλεια και πλανο. Δεν ειναι μονο ψυχολογια το ποδοσφαιρο τι να κανουμε τωρα; Ειναι ΚΑΙ ψυχολογια. Αλλα να δινει η ΑΕΚ που μετραει το δεκαρικο 900 χιλιαρικα για ψυχολογο που εχει κι ο ιδιος ψυχολογικα, ε οχι ρε μαλακες. 

 

Στηριξτε το Μαρινο, δωστε του την ευκαιρια, πιστεψτε στην αλλαγη που θελει να κανει η ομαδα στο παιχνιδι της και τη φιλοσοφια της. Και οταν μεγαλωσουμε κι αλλο θα παρουμε καλυτερον (το Βλανταν) και θα παιξουμε και ομιλους τσ.λ. χωρις να τρωμε 5 απο το πρωτο γκρουπ. Πιστεψτε λιγο, δεν πειραζει που δεν θα παρουμε το πρωταθλημα, ας το διεκδικουμε καθε χρονο, ας εχουμε σταθερη παρουσια στην Ευρωπη, ας βελτιωνουμε λιγο το θεαμα με τους τσουρουκαδες που εχουμε στην ελληνικη λιγκα. Νιωστε λιγο και στηριξτε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε όσα πλάνα από την τιβι είδα τον Μαρίνο, δεν ρε παιδί μου. Δε μπορούσα να γουστάρω που αυτός είναι ο προπονητής μας. Τεσπα πρόβλημα μου θα μου πεις

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ασε τα μουτρα του και τη μιζεριλα που βγαζει για να δειχνει "σοβαρος". Ετσι ειναι η γενια του, με Μπαγεβιτς στο εικονοστασι απ ολους μεγαλωσαν. 

Την ομαδα κρινε, αυτο που προσπαθει να παιξει και την αλλαγη της νοοτροπιας της. Τα μουτρα του Μαρινου τα ξεραμε και δεν περιμεναμε να κανει πλαστικη για να ντεμπουταρει στον παγκο της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ουζουνιδης θα στηριχτεί όπως και οποιοσδήποτε άλλος στη θέση του, ειδικά αυτός όμως που έχει και την έγκριση όλου του ελληνικού Τύπου. 

Και βέβαια δεν είναι αξιο σοβαρής συζήτησης το αν έκανε ή δέχτηκε φάσεις η ομάδα σε ένα από τα φιλικά της προετοιμασίας. Οπως κι ο ίδιος είπε και συμφωνώ αρκεί να χαλαρώσεις λίγο τους παίκτες και όλα γίνονται εύκολα στα φιλικά. Ο γίγαντας Τροντ Σόλιντ μοίραζε πεντάρες δεξιά κι αριστερά και στα επίσημα κλαίγανε μανούλες γαύρων στα Ταμπούρια.

Το γήπεδο είναι ο καθρέφτης κι εκεί τίποτα δεν κρύβεται. Μπορεί κάποιες μέρες να είσαι πραγματικά άτυχος ή σούπερ τυχερός αλλά στο σύνολο της σεζόν φαίνεται αν ο προπονητής έκανε καλή δουλειά όπως βέβαια εκεί κρίνονται και οι παίκτες. Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να πιστεύω στα μαγικά, στην τύχη και στην ψυχολογία. Μπορεί να σου δώσουν ένα ματς αλλά όχι μια πετυχημένη σεζόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ο ξινός με διαψεύσει πρώτος θα πω πως τον αδίκησα.

Αν το ζητούμενο είναι απλά να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο πάω πάσο.

Εγώ θέλω και άλλο κατσαρόλι εστω και με πονοματο κ μαχαίρι στα δόντια.

Το ερώτημα μου είναι αν ο Μαρίνος είχε διαδεχθεί τον Μοράις τι θα βλέπαμε τον επόμενο ενάμιση χρόνο;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Dhladh me ena mats filiko mas eprhxes an kanei 2 ti tha kaneis?

Otan shkosei katsaroli o zouzou mpei se omilo k paixei flevarh tote na mas prhxeis.

Otidhpote apo ta parapano dn kanei einai apotyxia

Edited by CHRIS
Link to comment
Share on other sites

Μην απαντάτε σοβαρά στον ματζισαν ρε. Μας τρολαρει ακατάπαυστα.

Μάλλον δεν θα χει πάει ακόμα διακοπές.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Dhladh me ena mats filiko mas eprhxes an kanei 2 ti tha kaneis?

Otan shkosei katsaroli o zouzou mpei se omilo k paixei flevarh tote na mas prhxeis.

Otidhpote apo ta parapano dn kanei einai apotyxia

Δεν θα σηκωσει κατσαρολι. Ισως παρει το κυπελλο. 

Θα παιξεις ομως ομορφο ποδοσφαιρο. Κατσαρολι σηκωσες, φτιαχνεις γηπεδο, επεκτεινεις προπονητικο. 

Κουλαρε, δεν εισαι η Ρεαλ να παιρνεις καθε χρονο κιουπι.

Link to comment
Share on other sites

Να δειξει πραγματα ο παραλιγο προπονητης του Ολυμπιακου και πρωην προπονητης του βαζελου και μετα θα τον στηριξουμε. Σιγα μην τον στηριξουμε προκαταβολικα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψτε λιγο, δεν πειραζει που δεν θα παρουμε το πρωταθλημα, ας το διεκδικουμε καθε χρονο, ας εχουμε σταθερη παρουσια στην Ευρωπη, ας βελτιωνουμε λιγο το θεαμα με τους τσουρουκαδες που εχουμε στην ελληνικη λιγκα. Νιωστε λιγο και στηριξτε.

 

Ntemi esy?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ντεμισμοι.

Ευτυχως ο Μελισσανιδης θα κανει ξανα αυτο που πρεπει οταν πρεπει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×