Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Ποσο ξενερωμα πια να αντεξουμε στα μεταγραφικα. Ε ρε με τα μουνοπανα, βραδιατια, μας γαμησαν την ψυχολογια..

Link to comment
Share on other sites

με 2.2 εκ Ελλαδα?

Αμα ελεγες το Ραντογια παρε 1.5 εκ, κ 500 στο χερι, θα βαζε κ τσαρουχια κ φουστανελα.

 

Ειρωνικό ήταν Κώστα επειδή έτσι γράφουν εδώ, οτι ο ίδιος ο Τουρε ειπε οτι θελει να παει στο γαυρο κλπ

 

Απο εκει και πέρα προφανώς αμα τα έσκαγες θα ερχόταν ο Ραντόγια ... αλλά αμα δεν θες να περάσεις το 300 χιλ η κάπου εκεί χαιρετίσματα. Παίζεις CL και ξέρουν οτι έχεις λεφτά, για μαλάκες ψάχνουμε? 

Link to comment
Share on other sites

με 2.2 εκ Ελλαδα?

Αμα ελεγες το Ραντογια παρε 1.5 εκ, κ 500 στο χερι, θα βαζε κ τσαρουχια κ φουστανελα.

Δεν τα διαβαζετε ολα και θα σας μαλωσω.....εδωσαν στον Ραντογια οσα ζητουσε αλλα ειπε οχι μωρε καλυτερα να κατσω Ισπανια.

Τα ρεπορταζ της Θελτα ΟΛΑ λενε οτι του ξηγηθηκαν ή ανανεωνεις ή σε πουλαμε  ή εξεδρα. Και ειπε ο τυπος εξεδρα αλλα οχι Ελλαδα 

Link to comment
Share on other sites

Και λεει, στις 11 και 55 κλεινει ο Σκοκο. 

Ο τιγρης σε μια απελπιδα προσπαθεια της τελευταιας στιγμης πηρε τηλεφωνο τον ιδιοκτητη της Ριβερ και  κανονισε τις λεπτομερειες, βουλωνοντας στοματα.

Link to comment
Share on other sites

κτιζεις βαθμολογιες με ενισχυμενο ροστερ.

με αποδυναμομενο,κανεις σβερκο από τις σφαλιαρες.

 

Αντωνη θα σου εξηγησω λιγο πως το σκεπτονται. Εχε στο νου σου ότι η σημαντικοτερη παραμετρος είναι πως η ομαδα εφτασε πιο νωρις σε ένα επιπεδο παραπερα. Αγωνιστικα λοιπον - αν δεν ξεχναω κατι - ισχυουν τα κάτωθι όπως καταλαβαίνω, μαθαίνω ή ερμηνευω εγω:

 

1. Ο Μανταλος περσι ελειπε, φετος είναι υγιης και είναι ο ηγέτης της ομαδας.

2. Ο Μπακασετας είναι μεγαλο περιουσιακο στοιχειο και μπορει να γινει καλυτερος από περσι.

3. Ο Γαλανόπουλος φετος θα αποδειξει αν σηκωνει το βαρος και πρεπει να παρει την ευκαιρια του για να πωληθει ή να γινει σημειο αναφορας στην ομαδα.

4. Ο Γιακουμάκης αξιζει μια ευκαιρια ως επενδυση και καλειται να ανταπεξελθει.

5. Ο Γιόχανσον αντικατασταθηκε από τον Αλεφ που είναι επενδυση και μελλοντικα τεραστιο κεφαλαιο.

6. Στα ακρα πισω εισαι υπερπλήρης.

7. Στο τερμα εισαι σουπερ και καλυψες το ενδεχομενο να πωληθει και ο Μπαρκας σε πολύ σοβαρα λεφτα με το δευτερο εμπειρο στο ροστερ μετα τον Τσιντωτα, το Γιαννικογλου.

8. Ο Οικονομου δεν είναι Βρανιες ποδοσφαιρικα, αλλα δεν προκαλει προβλήματα στα αποδυτήρια, δεν πλακωνεται με προπονητη και συμπαίκτες, δεν ζηταει σε κάθε καλο του διάστημα αυξηση. Και είναι μελλοντικα ο αντικαταστατης του Τσιγκρινσκι. Συμφερει παρα πολύ διοτι είναι και δανεικος με χαμηλη option και αν δεν πιασει επιστρεφεται στο ιδιο κουτι που ηρθε.

9. Το κενο του Λαζαρου καλυφθηκε με τον Μπογε και αποκτηθηκαν και ο Αλμπάνης ως επενδυση και ο Γιαννιωτας ως λυση στο ροστερ που θα βγαλει πολλα ματς και θα σε βοηθησει πολύ. Εισαι ενισχυμενος στα ακρα.

10. Προκριθηκε η λυση Πονσε αντι του Αραουχο που είναι και οικονομικοτερη και εγκριθηκε και από τον προπονητη που το πηρε πανω του.

11. Θα αναγεννηθεί (όπως διαφαίνεται) ο Κλωναρίδης και θα βρεις μια λυση που περσι δεν ειχες.

12. Ο Μοραν λαμβανει 300 χιλιαδες και είναι πολύ πιο σιγουρη λυση από τους Αγκου. Του δινεται η ευκαιρια να προσφερει μεχρι το χειμωνα. Στο χερι του ακομα και να ανανεωσει.

13. Η ομαδα χωρις το αγχος να παρει πρωταθλημα (το πηρε) και αφου πετυχε το στοχο της (να μπει ομιλους και να παρει τα λεφτα) χτιζεται σιγα σιγα με σκοπο το ενισχυμενο ροστερ και τα ψηλα συμβολαια να εμφανιστουν καπου το 21-22 όταν μπει στο καινουριο γηπεδο. 

14. Η ομαδα παραμενει οικονομικη και vfm. Αφου πετυχε προπερσι και περσι, γιατι να μην πετυχει και φετος αναδεικνύοντας μαλιστα και δικα της παιδια που μπορουν να φερουν εσοδα;

15. Η ομαδα σιγα σιγα πρεπει να παιξει λιγο πιο επιθετικα, να κυριαρχει στο εγχωριο πρωταθλημα εναντι των μικροτερων αντιπαλων και να μην παιζει κλεφτοπολεμο. Ένα δειγμα πηραμε με τον ΠΑΣ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορω ότι υπαρχει δυσαρεσκεια για τα εσοδα από το CH.L. και περιμεναν περισσοτερα από τα 22κατι που προδιαγράφονται. Κατ αντιστοιχια με το καινουριο συστημα ο ΠΑΟΚ θα λαμβανε 8μισι εκατομμύρια εάν προκρινοταν και εσυ θα παρεις μονο 1,2 εκατ. Πληρωνουμε τις μη ευρωπαϊκες παρουσίες και τη μια και μοναδικη σεζον που προσμετρηθηκε, δλδ την περσινη. Εάν χτισουμε βαθμολογια, τοτε θα ερθουν και τα 30αρια που περιμενε ο Προεδρος. Αυτή τη στιγμη και δεδομενου ότι μπορεις να παρεις μάξιμουμ 4 βαθμούς (δεν το πιστευω αλλα λεμε) και να δωσεις περιπου 150 χιλιαδες εισιτηρια, τα εσοδα της σεζον πανε περιπου στα 45 με 50 εκατομμύρια. Αυτό το μη ξεκαθαρο γκαπ των 5 εκατομμυριων μπορει να εκρινε ακομα και το Ραντογια ας πουμε.

 

Σε κάθε περιπτωση, συμφωνω ότι επρεπε και οφειλε να διαθεσει ένα ποσο για χαφ διοτι η ομαδα είναι ολογυμνη και είναι αδυνατον να ανταπεξελθει μεχρι τα Χριστούγεννα σε τοσο τραγικο πρόγραμμα μονο με τον Σιμοες στο "6".

Κοίτα, μαζί σου ότι προτεραιότητα αποτελούν το γήπεδο και το προπονητικό και ότι είναι λογικό μεγάλο μέρος των εσόδων να πηγαίνουν εκεί. Το χω ξαναπεί άλλωστε ότι αυτό είναι το σωστό. Αλλά όταν μου λες ότι η ΠΑΕ προβληματίζεται που δεν είναι ξεκάθαρο αν τα έσοδα θα είναι 45 ή 50 μύρια όταν το μπάτζετ μας μαζί με την εφορία δεν είναι ούτε το 1/3 εγώ το θεωρώ κοροιδία (προφανώς δεν το λέω προσωπικά για σένα, αλλά για την ΠΑΕ). 2 μεταγραφές ζήτησα από τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ κας ας έβαζε όλα τα υπόλοιπα στην Δικέφαλος.

Link to comment
Share on other sites

Και λεει, στις 11 και 55 κλεινει ο Σκοκο. 

 

να βάλω ξυπνητήρι μην το χάσω 

Link to comment
Share on other sites

να βάλω ξυπνητήρι μην το χάσω 

Καλυτερα κοιμησου μπας και το ονειρευτεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα κοιμησου μπας και το ονειρευτεις.

 

Είχα βαλει πριν καμια βδομαδα στον μικρο να δει Scocco απο το Youtube ... μετά με ρώταγε γιατι δεν τον ξαναπαίρνουμε πίσω  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα βαλει πριν καμια βδομαδα στον μικρο να δει Scocco απο το Youtube ... μετά με ρώταγε γιατι δεν τον ξαναπαίρνουμε πίσω  :lol:

Εχω κονε με οπαδο της Ριβερ, που γνωρισαμε περσι σε αγωνα της Ραγιο, ειχε ερθει για τουρισμο στην μαδριτη. 

Και θελει να του στειλω φανελα της ΑΕΚ στην αργεντινη και να μου στειλει φανελα της Ριβερ.

Ριβερ δεν ειμαι, αλλα αν μου στειλει καμια του Σκοκο θα μετραει. Ουτως ή αλλως δεν προκειται να τον δουμε και ποτέ με φανέλα της ΑΕΚ τον Νατσο.

ΥΓ. Το γυριζω στο χαλαρο γιατι βαρεθηκα τις εντασεις  :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο μουνόπανα που θα τα ρίξουν στον Λυμπεροπουλο ενώ όταν τον έφερναν ξανά κι εμείς κραζαμε, έλεγαν ότι εμείς είμαστε τα μουνοπανα.

 

Ψοφο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

του στελνω και εγω πες του αμα ειναι αν μου στειλει φανελα Scocco

Θα την παρω και θα την βγαλω πλειστηριασμο, θα ανοιξω τοπικ στο ΚΜ για αυτο.

Παιζει ο Κρις να πουλησει τα νεφρα του.

Link to comment
Share on other sites

OMFG Magician, το 15 τι το γραψες. ΔΕΙΓΜΑ ΜΕ ΠΑΣ?

Βαλε και δες το περσινο και δες το φετινο παιχνιδι με τα Γιαννενα.

Περσι περιμενες (!) φετος διεκπεραιωσες και επαιξες απειρως πιο μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ομαδα οπως ειναι μια χαρα σηκωνει πρωταθλημα απλα λογω τσλ περιμενα ενα δυο παιχτες πιο ακριβους

Link to comment
Share on other sites

θες να μιλησουμε για την αποδεσμευση της αμυνας κ οτι δεν ειχαν κοντε αλλοιως η κηδεια δεν εγινε λογω Τσοσιτς?

Τεσπα. Εγω στο χω πει οτι αυτος ειναι ανεκδοτο, πηγαινε πιες ενα τσιπουρο στην Λαρισα να σου πουνε στορις για τον Εβριτη.

Κωστα εγω ξερω οτι ο προηγουμενος δεν συμφωνουσε στη φιλοσοφια και στην οπτικη των πραγματων με το αφεντικο. Ο νυν συμφωνει και θεωρει οτι χτιζοντας στην περσινη καλη αμυντικη εικονα μπορει να προσθεσει πραγματα και επιθετικα. Θα τον δουμε και θα τον κρινουμε. Και για να αρνηθει τις κακες λυσεις των λυμπεροπουλων, σημαινει οτι θεωρει πως το ροστερ ειναι ικανο να ανταπεξελθει στο πρωταθλημα. Για την Ευρωπη ηδη το ειπε ο ανθρωπος οτι "παμε να το ευχαριστηθουμε και να μαζεψουμε εμπειριες". 

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα όπως είναι τώρα δίχως ευρωπαϊκές διοργανώσεις θα είχε πιθανότητες.

Επειδή στους ομίλους όπως και να παίξεις, σοβαρά ή ασόβαρα, θα υπάρξει υπερφόρτωση, εκτός της κακής εικόνας θα χαθούν και βαθμοί στους εγχώριους αγώνες περισσότεροι από όσο θα έπρεπε και ανεξάρτητα από τη δουλειά του προπονητή.

Αλλά το θέμα για μένα δεν είναι εκεί αλλά στο ότι μία ομάδα χρόνο με το χρόνο πρέπει να βελτιώνεται και όπου την βγάλει.

Η Βίντι αποκλείστηκε και αγόρασε παίκτη με 2,5 εκατομμύρια ευρώ και η ΑΕΚ έδινε φραγκοδίφραγκα.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εγω ξερω οτι ο προηγουμενος δεν συμφωνουσε στη φιλοσοφια και στην οπτικη των πραγματων με το αφεντικο. Ο νυν συμφωνει και θεωρει οτι χτιζοντας στην περσινη καλη αμυντικη εικονα μπορει να προσθεσει πραγματα και επιθετικα. Θα τον δουμε και θα τον κρινουμε. Και για να αρνηθει τις κακες λυσεις των λυμπεροπουλων, σημαινει οτι θεωρει πως το ροστερ ειναι ικανο να ανταπεξελθει στο πρωταθλημα. Για την Ευρωπη ηδη το ειπε ο ανθρωπος οτι "παμε να το ευχαριστηθουμε και να μαζεψουμε εμπειριες".

Μονο που οι 'εμπειριες' με 4αρο5αρες, θα σου κανουν την ομαδα μπορντελο και στο πρωταθλημα...Μακαρι να βγω ψευτης, αλλα με την αμυντικη λειτουργια που ειδαμε, δεν αποκλειεται να εχουμε 6 ηττες σε 6 ματς και 1-2 συντριβες μεταξυ αλλων.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ομαδα οπως ειναι μια χαρα σηκωνει πρωταθλημα απλα λογω τσλ περιμενα ενα δυο παιχτες πιο ακριβους

Ναι μωρε υπερεχουμε.

Ειδικα στα Χαφ και στον παγκο.

50 παιχνιδια φετος Σιμοες-Αλεφ-Γαλανοπουλος.

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν εχω λαικς, εχουμε θεμα στο φορουμ, δε μπορω να δινω λαικς

Του βαλα εγω, χρωστας ενα ή εστω μια συναυλια Βασιλη φροντ ροου

Link to comment
Share on other sites

Ματζισαν μπορεις για 5' να αφησεις λιγο το τι μαλακιες πιστευουν στην ΠΑΕ και να μας πεις την δικη σου προσωπικη αποψη;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Vangelis Arnautoglou
2 λεπτά ·
Εσωτερική μεταγραφή. Θα σας το πουν εκείνοι που έλεγαν ότι αν δεν έρθουν οι δύο, θα έρθουν δύο άλλοι ίδιου επιπέδου #poulao_sano

Link to comment
Share on other sites

Σκαρτη μια ωρα εμεινε. Παμε δυνατα για εντυπωσιακο φιναλε.

Τεραστιο ντεμαραζ, το πηρε πανω του ο Κονε και ερχεται και με 180 πλεον. Οταν πεσει στο εκατοπενηνταρι θα κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×