Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

ο κετσε σεντραρει το λυμπε

δεν ειναι θεμα χρηματων λεει αλλα λειτουργιας

Link to comment
Share on other sites

Με Τσοσιτς και Τζισους χωρις προβληματα δεν νομιζω να ξεφτιλιστουμε ...το θεμα μας ειναι στα χαφ με Σιμοες Γαλανο και Αλεφ που ειναι στοιχημα. και το κυριοτερο με την ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ μπροστα ... εκει κολλαμε ασχημα 

Link to comment
Share on other sites

τον λυμπε γιατι δεν τον διωχνει τοτε αφου ειναι αχρηστος?

Το θελει για συνοδο ομαδας και ρουφιανο αποδυτηριων.

Link to comment
Share on other sites

αν παθει κατι ο σιμοες θα φριξει το σκυλι

 

E kati tha pathei. Les na vgalei 3 diorganoseis aerata?

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ επικεντρωθηκαν ξαφνικα οτι το θεμα ηταν οτι δεν πηραν χαφ, γιατι «για εξτρεμ υπαρχουν πολλες λυσεις».

 

Ξεχασαμε δλδ και τα κερασακια τυπου Καρελη και τον εξτρεμ. Μονο χαφ δεν αποκτηθηκε.

 

Ε, ρε βρεγμενη σανιδα που χρειαζονται καποιοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω

Ουτε εγω αλλα μπαλα ειναι πες πχ εχεις εξω Σιμοες σε εκεινο το παιχνιδι απο.... γαστρεντεριτιδα.

Πας να παιξεις φορ φορ φακινγκ του ασυμμετρικ με Αλεφ-Γαλανοπουλο στα χαφ επι 90' μεταξυ παιχνιδιων CL;

Καλη φαση.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ επικεντρωθηκαν ξαφνικα οτι το θεμα ηταν οτι δεν πηραν χαφ, γιατι «για εξτρεμ υπαρχουν πολλες λυσεις».

 

Ξεχασαμε δλδ και τα κερασακια τυπου Καρελη και τον εξτρεμ. Μονο χαφ δεν αποκτηθηκε.

 

Ε, ρε βρεγμενη σανιδα που χρειαζονται καποιοι.

 

Κανεις λαθος εδώ. Ακραιο πηρες το Γιαννιωτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαλακες.... ακουω συνειδητά σπορφμ , δις σε μια μέρα, μετά από 12 χρόνια...

τι χουνερι ηταν αυτο ρε τιγρη που κανες, τι ειναι αυτα ρε.

παει το κραξιμο συννεφο

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ο Κέτσε είπε ότι ο Νάρσινγκ δεν άξιζε τα 1,4 εκατομμύρια ευρώ, να παίρνει δηλαδή διπλάσια από τον Λιβάγια και κατά τη γνώμη του μπορούσε η ΑΕΚ να βρεί πολύ καλό παίκτη με λιγότερα χρήματα.

Και προφανώς όπως λέγαμε είπε και αυτός ότι η ΑΕΚ δεν πρόκειται να έδινε τέτοιο συμβόλαιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος εδώ. Ακραιο πηρες το Γιαννιωτα.

Καποτε φτιαξαμε κανονες στο φορουμ, αλλα τους παρατησαμε.

 

Απαγορευοταν το τρολαρισμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος εδώ. Ακραιο πηρες το Γιαννιωτα.

 

Ποσοτικά έχεις δίκιο αλλά ο προπονητής ήθελε ξεκάθαρα και άλλον για αυτό κιόλας μίλησε για δύο μεταγραφές πριν κάποιες μέρες και σήμερα πάλι σε πληθυντικό αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ο Κέτσε είπε ότι ο Νάρσινγκ δεν άξιζε τα 1,4 εκατομμύρια ευρώ, να παίρνει δηλαδή διπλάσια από τον Λιβάγια και κατά τη γνώμη του μπορούσε η ΑΕΚ να βρεί πολύ καλό παίκτη με λιγότερα χρήματα.

Και προφανώς όπως λέγαμε είπε και αυτός ότι η ΑΕΚ δεν πρόκειται να έδινε τέτοιο συμβόλαιο.

Και γω μπορούσα αντι να μαι στη δουλεια να γαμάω τη Σκαρλετ Γιοχανσον, αλλα αν δεν βγήκε κανεις στο ραδιοφωνο να το ανακοινώσει.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω μπορούσα αντι να μαι στη δουλεια να γαμάω τη Σκαρλετ Γιοχανσον, αλλα αν δεν βγήκε κανεις στο ραδιοφωνο να το ανακοινώσει.

 

Prolave o Tsakalotos.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο ειναι μερα ντροπης γενικοτερα για τους ΑΕΚτζηδες.

Φανηκε ξεκαθαρα ποσο μυγες θεωρει τον κοσμο της ομαδας ο Μελισσανιδης.

Λογικο βεβαια αφου οταν εριξε την ομαδα στην Γ δεν αντεδρασε κανεις (σχεδον) αντιθετως ολοι πανηγυριζαν.

Αμα δεν εχεις αντιδρασει οταν σε ριχνουν στην Γ για να ξεχρεωσεις θα αντιδρασεις επειδη δεν πηρες χαφ; Οχι βεβαια..

Ειναι ξερω γω σαν να χεις δωσει την γυναικα σου παρτουζα σε κοινη θεα για να ξεχρεωσεις και να περιμενεις πως θα φανει λογικο να αντιδρασεις επειδη μια μερα δεν μαγειρεψε καλους γιγαντες.

Ελεγα χτες πως εχουμε δρομο ως κλαμπ να φτασουμε καποτε να εχουμε την δυνατοτητα να παιρνουμε απο τον γαυρο οτι καλυτερο εχει οποτε το θελουμε οπως κανει αυτος ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ.

Ε πλεον λεω πως εχουμε δρομο ως κοσμος να φτασουμε στο σημειο να μας υπολογιζει η διοικηση της ομαδας.

Γιατι αν το σημερινο αισχος το ειχε κανει ο Κοκκαλης η ο Βαγγελης θα χαμε αστεια σκηνικα.

Βασικα αποκλειεται να το εκαναν αυτοι. ΤΕΛΟΣ.

Ε σε εμας το εκανε και ειναι 1η Σεπτεμβρη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα μην κανουμε τωρα πισωγυρισματα στις κουβεντες. Ηθελες μινιμουμ 2 ενδεκαδατους, ειπαν οτι θα τους παρουν και μαλιστα ισως προστεθουν κι αλλα κερασακια (πλην Γιαννιωτα) και τελικα πηραν τον κανενα.

Χωρις καν να υπαρχει δικαιολογια στο οικονομικο πλεον.

 

Ειναι ντροπη τους.

 

Ας τσακιστουν αυριο μεθαυριο μπας και κλεισουν καναν ελευθερο εστω.

 

Και μετα ο Μελισσανιδης ας βαλει καποιον να διοικησει την ομαδα γιατι ο ιδιος απο ο,τι βλεπω μαλλον δεν μπορει πλεον. Ας μην ασχολειται αυτος με τα καθημερινα.

 

Εκτος αν γινονται εσκεμμενα ολα και μας δουλευει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κανεναν να μην κλεισουν και αν κλεισουν καποιον να τον βαλουν στον πατο τους.

Το θεμα το σημερινο και η ολη διαχειριση επικοινωνιακα απο τον Ιουνιο μεχρι σημερα ξεπερνα το αγωνιστικο και εχει πλεον (για εμενα) να κανει με τις σχεσεις διοικησης-οπαδων/πελατων. Ευτυχως κοιμαται ορθιος ο κοσμος της ΑΕΚ και αυριο με ενα διπλο θα τα χει ξεχασει ολα. Ομως για μενα ειναι πολυ βασικο το να αρχισει να σε υπολογιζει ξανα η διοικηση.

Προσωπικα μετα το σημερινο, περιμενω απλα να ολοκληρωθει το γηπεδο και να πουλησει.

Ξαναλεω οχι επειδη δεν πηρε παιχτη. Πουτσα μου. Δεν θεωρω καν οτι καθε χρονο πρεπει να παιρνω σωνει και ντε πρωταθλημα. Το ολο δουλεμα ομως ολο το καλοκαιρι δεν παλευεται γενικοτσρα ελαχιστα αν σεβεσαι φον εαυτο σου ως πελατη εστω.

Τουλαχιστον θα δω τρια ματσακια CL απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε φτιαξαμε κανονες στο φορουμ, αλλα τους παρατησαμε.

 

Απαγορευοταν το τρολαρισμα.

Δεν τρολαρω και τον παικτη τον πιστευω πολύ περισσοτερο από αλλους πιο διαφημισμένους.

 

Ποσοτικά έχεις δίκιο αλλά ο προπονητής ήθελε ξεκάθαρα και άλλον για αυτό κιόλας μίλησε για δύο μεταγραφές πριν κάποιες μέρες και σήμερα πάλι σε πληθυντικό αριθμό.

Εχει και ποιοτητα ο παικτης, δεν είναι μονο ποσοτητα και σε καμια περιπτωση δεν μπαινει στην κατηγορια Αλμπανη. Ο Ουζουνίδης γνωριζε ότι παλευεις για Ραντογια - Ναρσινγκ σαν πρωτους στοχους και υπηρχαν και οι Ελληνες που αρεσουν στον προεδρο, ο Καρελης με το Σαμαρη. Το μηδεν στο τελος βαραινει και αυτους που εκαναν τους χειρισμούς διοτι δεν είναι σοβαρο να τα ριχνουμε μονο στο Μελισσανιδη. Αυτή είναι η αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο ειναι μερα ντροπης γενικοτερα για τους ΑΕΚτζηδες.

Φανηκε ξεκαθαρα ποσο μυγες θεωρει τον κοσμο της ομαδας ο Μελισσανιδης.

Λογικο βεβαια αφου οταν εριξε την ομαδα στην Γ δεν αντεδρασε κανεις (σχεδον) αντιθετως ολοι πανηγυριζαν.

Αμα δεν εχεις αντιδρασει οταν σε ριχνουν στην Γ για να ξεχρεωσεις θα αντιδρασεις επειδη δεν πηρες χαφ; Οχι βεβαια..

Ειναι ξερω γω σαν να χεις δωσει την γυναικα σου παρτουζα σε κοινη θεα για να ξεχρεωσεις και να περιμενεις πως θα φανει λογικο να αντιδρασεις επειδη μια μερα δεν μαγειρεψε καλους γιγαντες.

Ελεγα χτες πως εχουμε δρομο ως κλαμπ να φτασουμε καποτε να εχουμε την δυνατοτητα να παιρνουμε απο τον γαυρο οτι καλυτερο εχει οποτε το θελουμε οπως κανει αυτος ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ.

Ε πλεον λεω πως εχουμε δρομο ως κοσμος να φτασουμε στο σημειο να μας υπολογιζει η διοικηση της ομαδας.

Γιατι αν το σημερινο αισχος το ειχε κανει ο Κοκκαλης η ο Βαγγελης θα χαμε αστεια σκηνικα.

Βασικα αποκλειεται να το εκαναν αυτοι. ΤΕΛΟΣ.

Ε σε εμας το εκανε και ειναι 1η Σεπτεμβρη.

Ο γαύρος είναι το no 1 ποδοσφαιρικο brand name στην Ελλάδα

Η λογική λέει ότι και να φύγει ο Μαρινάκης, κάποιος άλλος θα βρεθεί ή στην χειρότερη κάποιον θα του φορτώσει η εκάστοτε κυβέρνηση.

 

Ο Μελισσανίδης μας γράφει στα αρχίδια του γιατί ξέρει ότι μετά απ' αυτόν δεν υπάρχει τίποτα. Μα τίποτα όμως.

Να βγει να τον κράξει ο κόσμος της ΑΕΚ (και δεν θα χει αδικο, γιατί φέτος φάγαμε απίστευτο δούλεμα), αλλά μετά τι; Αν ο Μελισσανίδης πει οκ φεύγω τι θα υπάρχει μετά;

Όσο η ΑΕΚ κρέμεται από τα @@ του Μελισσανίδη, ε θα κάνει και αυτός ό,τι γουστάρει. Και μεις θα πρέπει να τον ανεχτούμε. Με τα καλά του και στραβά του.

Ούτε εμένα μ' αρέσει αυτό που λέω και ούτε εγώ είμαι και απ' τους μεγαλύτερους φαν του. Αλλά στα δικά μου τα μάτια, αυτή είναι η πραγματικότητα. Δεν είναι θέμα νοοτροπίας του κόσμου, αλλά θέμα μεγέθους του σωματείου. Και η ΑΕΚ έχει απείρως μεγαλύτερη ανάγκη τον Μελισσανίδη απ' ότι ο Μελισσανίδης την ΑΕΚ. Οπότε μέχρι τότε δυστυχώς πρέπει να κάνουμε τουμπεκί. Άντε κάποιοι να κάνουνε αποχή ή το πολύ πολύ να σηκωθεί κανά πανό. Στα παπάρια του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και να σας πω και κατι; Δεν ειναι δυνατον να ξερεις οτι σαν οργανισμος δεν δινεις πανω απο 700 χιλιαρικα και να εμφανιζεσαι στον προπονητη και στον ιδιοκτητη και να λες "εχω το Ραντογια, το Σαμαρη και τον Αγκου". Συγνωμη αλλα αυτα δεν γινονται ουτε στη Γουαδελουπη. Ξερεις το διαθεσιμο μπατζετ σου και αναλογως χτυπας τους ποδοσφαιριστες που μπορεις. Δεν πας στο Ραντογια του 1μισι εκατ. οταν ξερεις οτι το ταβανι σου ειναι το 0,7. Πας σε καποιον με 1 εκατ. συμβολαιο και τον δελεαζεις με μπονους με τσ.λ. με αλλα πραγματα τελος παντων. Δεν ειναι σοβαρο να τρεμεις να παρουσιασεις 3 προτασεις στον ιδιοκτητη επειδη φοβασαι οτι θα χασεις τη δουλεια σου. Τοτε δεν αξιζεις να κανεις αυτη τη δουλεια. Θα μου πεις ποιος διαλεξε τα στελεχη. Δεκτο. Αλλα δεν ειναι ολο πανω του παρολο που στα καλα "ο προεδρος και ο προεδρος". Οπως τα καλα δεν ειναι εξ ολοκληρου πανω του, ετσι και οι στραβες. Ετσι το βλεπω εγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ να φτιαξει το γηπεδο και να πουλησει.

Να βγαλει και αυτος χρημα, να παμε και εμεις παρακατω.

Καποτε (2004) βρεθηκαν καποιοι ανθρωποι με την επιφανεια του Μελισσανιδη και κυριως με το κουτελο που ποτε δεν ειχε ουτε θα εχει ο Μελισσανιδης να αγορασουν την ομαδα.

Οχι ενας. Ομαδα ανθρωπων.

Ουρλιαζαν τοτε ο Καραλης και ο Καζατζογλου που πηγαιναν τα λεφτα, γιατι αργει η παρουσιαση ισολογισμων και που παμε μονο με δανεικους παιχτες. Τωρα 25 ζεστα στον κουμπαρα και ειναι Παρασκευη.

Ελεγα λοιπον πως μαζευτηκε ομαδα ανθρωπων τοτε και εγιναν διαφορα πραγματα για να φτασουμε στο σημερα που μονο ο Μελισσανιδης ενδιαφερεται..

Γηπεδο χτες λοιπον και πωληση σε καποιον που προφανως για να κανει τετοια αγορα θα χει οικονομικη επιφανεια..

Link to comment
Share on other sites

Και να σας πω και κατι; Δεν ειναι δυνατον να ξερεις οτι σαν οργανισμος δεν δινεις πανω απο 700 χιλιαρικα και να εμφανιζεσαι στον προπονητη και στον ιδιοκτητη και να λες "εχω το Ραντογια, το Σαμαρη και τον Αγκου". Συγνωμη αλλα αυτα δεν γινονται ουτε στη Γουαδελουπη. Ξερεις το διαθεσιμο μπατζετ σου και αναλογως χτυπας τους ποδοσφαιριστες που μπορεις. Δεν πας στο Ραντογια του 1μισι εκατ. οταν ξερεις οτι το ταβανι σου ειναι το 0,7. Πας σε καποιον με 1 εκατ. συμβολαιο και τον δελεαζεις με μπονους με τσ.λ. με αλλα πραγματα τελος παντων. Δεν ειναι σοβαρο να τρεμεις να παρουσιασεις 3 προτασεις στον ιδιοκτητη επειδη φοβασαι οτι θα χασεις τη δουλεια σου. Τοτε δεν αξιζεις να κανεις αυτη τη δουλεια. Θα μου πεις ποιος διαλεξε τα στελεχη. Δεκτο. Αλλα δεν ειναι ολο πανω του παρολο που στα καλα "ο προεδρος και ο προεδρος". Οπως τα καλα δεν ειναι εξ ολοκληρου πανω του, ετσι και οι στραβες. Ετσι το βλεπω εγω.

εδω η Θελτα ηθελε 5εκ ευρω για την πωληση του Ραντογια. Δεν υπηρχε περιπτωση επομενως

Link to comment
Share on other sites

Τον Καρέλη δηλαδή που του άρεσε κιόλας ποιος τον έχασε για φραγκοδίφραγκα; Ο Λύμπε; Η ο Ματιασεβιτς; Περισσότερο και απο τον μη ερχομο 2 πρωτοκλασσατων εμένα με πονάει περισσότερο αυτό. Οχι σαν παικτική αξία τόσο όσο για όλο το υπόλοιπο πακέτο και κυρίως το μηνυμα οτι έχουμε ταβανι σε οικονομικα....Χασαμε δλδ παιχτη για 1 κατοστάρικο και θελαμε παιχτη με 14 εκατοστάρικα; Σοβαροί να είμαστε...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ματζισαν σε ρωταω για 15η φορα.

Γιατι δεν φερνει σοβαρα στελεχη που με το μπατζετ που διαθετει θα φερουν αξιολογους παιχτες και ασχολειται με Λυμπε;

Θεπω να μου πεις ρε παιδι μου για αυτο, αυτο και αυτο τον λογο θελει τον Λυμπεροπουλο να ψαχνει για παιχτες 700k.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×