Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Εδω ο ευκαλυπτος ηταν θαμνος. Αλλα το citizen citizen. 4.20' εδειχνε παντα. Και στο μεγαφωνο : "Δικεφαλος η εφημερις των φιλων της ΑΕΚ"

Link to comment
Share on other sites

AΕΚ-ΛΙΒΕΡ? ΟΥΛ

Μίμης ? απαιωαννου με Τόμμυ Σμιθ

Κύπελλο ΟΥΕΦΑ 1972

 

12805752_519293661565575_468182347054865

Link to comment
Share on other sites

quiz για παρα πολυ λιγους :

 

? οια ομαδα β' εθνικης (1970-1971) ειναι  και ποιος παικτης της αγωνιστηκε στην ΑΕΚ (cf) ?

 

 

aris%2B1960-1970.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

quiz για παρα πολυ λιγους :

 

? οια ομαδα β' εθνικης (1970-1971) ειναι  και ποιος παικτης της αγωνιστηκε στην ΑΕΚ (cf) ?

 

 

aris%2B1960-1970.jpg

 

Φαντάζομαι Αναγέννηση Καρδίτσας, για παίχτη δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

? ολύ εύκολο. Άρης Αγίου Κωνσταντίνου και αδερφοί Ψιμογιαννοι. Το Μπαμπη τον είχα δει πριν κάτι μήνες, είναι μια χαρά στην υγεία του και ΑΕΚαρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 The Magician ,

Αλλη φορα θα ρωταω ολους πλην Ζαστρου...

και οταν λεμε να το παρει το μαυρο ποταμι ...

τοτε θα απαντας ...  χαχαααα

Τον ΑΝΤΩΝΗ που τον ξερεις ρε θηριο ???

Ηταν πολυ μεγαλυτερο ταλεντο απο τον Μπαμπη και ολοι στο χωριο εξεπλαγησαν οταν η ΑΕΚ επελεξε τον Μπαμπη.

Βεβαια ηταν και θεμα ηλικιας.

Φιλοι μου και οι 2

Ο γυιος του Αντωναρου ομως ειναι  αδερφός.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλοι μου και οι 2

Ο γυιος του Αντωναρου ομως ειναι  αδερφός.

 

Θα σου έχουν πει, τότε, για το πουλμανάκι που έμπαινε από τον Άγιο Κωνσταντίνο για ΝΦ όποτε έπαιζε η ΑΕΚ όσο καιρό ήταν παίκτης της ο Μπάμπης.

 

Ερώτηση-Κουΐζ προς ΜΗΤΣΟ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21

 

? οιά "μυθική" δήλωση έχει κάνει on camera ο Μπάμπης το 1974 όταν μετακινήθηκε στον ? ανιώνιο ?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

? ολύ εύκολο. Άρης Αγίου Κωνσταντίνου και αδερφοί Ψιμογιαννοι. Το Μπαμπη τον είχα δει πριν κάτι μήνες, είναι μια χαρά στην υγεία του και ΑΕΚαρα.

Εχω φωτο με το Μπαμπη (να ημουν 8-9 χρονων) σε αγωνα ΑΕΚ-? ΑΝΑΧΑΙΚΗ.

Με φτιαξατε ρε.

Link to comment
Share on other sites

Νονε, ομολογω οτι το αγνοω !

 

Το καλοκαίρι του 74, ο Μπάρλος θέλει Δέδε, Σκρέκη και Θεοφιλόπουλο από τους "Νιόνιους".

Αυτοί για να δώσουν Δέδε, ζητάνε τον Μπάμπη αντάλλαγμα για να έχουνε σέντερ φορ.

Ο Μπάμπης πάει χωρίς δεύτερη κουβέντα ? ανιώνιο, και του παίρνει συνέντευξη στην TV ο Κυριαζής ο δημοσιογράφος ως νέος παίκτης του ? ανιωνίου.

Μεταξύ άλλων τον ρωτάει "? ως αισθάνθηκες με τη μετακίνηση σου από την ΑΕΚ στον ? ανιώνιο ?"

Κι ο Μπάμπης τον αφήνει "παγωτό" : "Θα έκανα οτιδήποτε, αν αυτό ήταν για το συμφέρον της αγαπημένης μου ΑΕΚ !!!!" (όντας παίκτης ? ανιωνίου, έτσι ???)

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό άρθρο. Δεν ήξερα ότι σε μία εποχή που το βρετανικό ποδόσφαιρο ήδη πρωταγωνιστούσε θα περνούσε η εντύπωση ότι έστω μία ανερχόμενη δύναμη οτί είναι αμελητέα ποσότητα.

Ενδιαφέρον.

 

Σε ό,τι αφορά τη στήλη, εγώ διαπίστωσα με καθυστέρηση την ύπαρξη της απο εδω μέσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εξ αφορμής αυτού που γράφει παραπάνω ο Bluesman (ότι έμαθε την στήλη από εδώ), θα κάνω Ζαστρισιανέ μου μια παρατήρηση.

Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο σάιτ, έχει "χοντρό" πρόβλημα με την Αρχική και το ... index του.

Μπαίνεις "Αρχική" και αν δεν ξέρεις ΤΙ ψάχνεις, ίσως και να μην βρεθείς ποτέ εκεί που θέλεις.

Το πάθαινα παλιότερα συχνά με τον Paparazzi στο ίδιο σάιτ.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι του 74, ο Μπάρλος θέλει Δέδε, Σκρέκη και Θεοφιλόπουλο από τους "Νιόνιους".

Αυτοί για να δώσουν Δέδε, ζητάνε τον Μπάμπη αντάλλαγμα για να έχουνε σέντερ φορ.

Ο Μπάμπης πάει χωρίς δεύτερη κουβέντα ? ανιώνιο, και του παίρνει συνέντευξη στην TV ο Κυριαζής ο δημοσιογράφος ως νέος παίκτης του ? ανιωνίου.

Μεταξύ άλλων τον ρωτάει "? ως αισθάνθηκες με τη μετακίνηση σου από την ΑΕΚ στον ? ανιώνιο ?"

Κι ο Μπάμπης τον αφήνει "παγωτό" : "Θα έκανα οτιδήποτε, αν αυτό ήταν για το συμφέρον της αγαπημένης μου ΑΕΚ !!!!" (όντας παίκτης ? ανιωνίου, έτσι ???)

Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!

Το καλοκαιρι που θα τον δω , θα του το θυμισω και θα τον περασω προσωπικη συνεντευξη για το ΚΜ.

Αν δεχθει θα τον βιντεοσκοπησω τον ΑΣΤΡΑ? ΟΓΙΑΝΝΟ.

Οσον αφορα τον Αντωνη , η δυναμη του θεωρειτο βιβλικη .

Λεγανε στο χωριο οτι οταν ηταν παιδι ειχε σκαρφαλωσει σε μια ψηλη ελια , εσπασε το κλαρι και εσκασε κατω σαν σακι.

Δεν επαθε τιποτα.

Δεδομενο και διακριβωμενο ειναι βεβαια,.. οτι σε διαφορες ''πολιτιστικες εκδηλωσεις''....οποιος επεφτε στα χερια του που ειναι σαν μαγκουρες.......εβγαινε σαν το τσακαλι τον τσαρλι που επεφτε στην χαραδρα.

Αξια και τα 3 αδερφια, ολα τα παιδια τους ειναι βαμενοι ΕΝΩΣΙΤΕΣ , ....ΟΛΑ ΛΕΜΕ.

Edited by ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

AΕΚ - ΑΕΛ 3-1

1984-85

12819329_768593943275939_292815487529128

 

Το κασκόλ μας στα δίχτυα

βίωμα παιδικό και ανάμνηση χρυσή .

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο Φωτακος μωρο παιδι. Μετα τις αλανες του Κορυδαλλου και της Νικαιας.

Link to comment
Share on other sites

Kαι ο Τσοσιτς μεγαλο ονομα για την ΑΕΚ, προπονητης της ενωμενης Γιουγκοσλαβιας στο ευρωμπασκετ του 1987. ? ως ηρθε στην ΑΕΚ ηθελα να ξερα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×