Jump to content

Α.Ε.Κ. - ΠΑΣ Γιάννενα (1η Αγ.): 25/08, 21:30, Novasports 2


Macross
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη   

33 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      3
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      28
    • Πόνσε
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      14
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      16
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Λαμπρόπουλος
      8
    • Τσόσιτς
      0
    • Γαλανόπουλος
      4
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      11
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γιακουμάκης
      10
    • Κλωναρίδης
      0


Recommended Posts

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση: ούτε η Σέλτικ ήταν ασυναγώνιστη (ειδικά αμυντικά είμαστε κλάσεις ανώτεροι) ούτε όμως ήταν μικρό κατόρθωμα. Παραμένει achievement και βήμα παραπάνω και δεδομένων των συνθηκών υπέρβαση. Η οποία, θα συμφωνήσω, οικονομικά είναι τεράστια ανάσα για τον σύλλογο απλά υπάρχει ο φόβος της κομπαρσοποίησης της ΑΕΚ στον όμιλο που θα της κάτσει. Αλλά με αυτήν την ΑΕΚ, στην μετά-Πογιέτ εποχή αν θες, έχει δείξει ότι πουλάει πολύ ακριβά το τομάρι της και μπορεί να μας μουρλάνει και άλλο. Οπότε για μένα δεν υπάρχει δίλημμα.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς η αγαπημένη μας ΑΕΚ αγωνίζεται στο ελληνικό πρωτάθλημα οπότε το μοντέλο Ρίνγκο είναι μονόδρομος και οδηγός καλής πρακτικής. Και καλά θα κάνουμε κάθε φορά που θα βλέπουμε τον Λάμπροπουλο να κάνει τον Τσολιά να το θυμόμαστε αυτό για να μην έχουμε υπερβολικές απαιτήσεις. Και ο Ολυμπιακός με τον Ανατολάκη και τον Πάντο, τρισμέγιστους τσολιάδες, έπαιζε στο Άνφιλντ το 2004/05 και παραλίγο να προκριθεί. Αλλαγές ήταν ο Κουλοχέρης, ο Βάλλας, ο Ρέζιτς και άλλα λιμά από ότι βλέπω που συμπλήρωναν παιχταράδες όπως ο Τζιοβάνι και ο Ριβάλντο.

 

Για μενα το μόνο κομμάτι που πονάει η ομάδα είναι οι ακαδημίες. Μετά το γήπεδο είναι το πιο κρίσιμο κομμάτι που οφείλει να επενδύσει η ομάδα φτιάχνοντας τους νέους πρωταθλητές Ελλάδας.

 

Για μένα τα λογικά expectations είναι:

1) Πρόκριση επί της Βίντι την Τρίτη

2) Ναρσίγκ και Ραντόγια

και μετά (3α) είτε συμπαθητική πορεία στην Ευρώπη (προκριση ή συνέχεια στο Γιουρόπα μετά τον όμιλο) και πρωταθλητισμός (max 3rd), είτε (3β) προσπαθείς να μην ξεφτυλιστείς στο Ch.League και το σηκώνεις ή το χάνεις δίκαια στο νήμα (max 2nd) και παίρνεις κυπελλάκι, οπότε συνεχίζεις σίγουρα Ευρώπη και του χρονου με εγγυημένα με έσοδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μίλησα για τον Αλεφ...

 

Να γράψω σήμερα που είμαι περισσότερο νηφάλιος...

 

Προσωπικά δεν μου άρεσε... Και δεν μου άρεσε σε σχέση με το αμυντικό χαφ κελεπούρι που έχει παρουσιαστεί...

 

Δεν θυμάμαι να είδα μια φορά να κόβει επίθεση των άλλων...

 

Τον θυμάμαι δύο τρεις φορές που είναι μπροστά και δεν ξέρει τί να κάνει την μπάλα...

 

Έχει όμορφο στυλ, δύσκολα κάνει λάθος πάσα αφού δίνει στον ακριβώς επόμενο ελεύθερο συμπαίχτη του και για μένα το σημαντικότερο είναι ότι δεν είχε ουσία...

 

Πάντα σε σχέση με αυτό που έχει παρουσιαστεί... Ως ο επόμενος Τουρέ που θα δώσουμε δύο μύρια και θα κλέψουμε τους Κυπρίους όπως κάναμε με τον Μάρκο...

 

Για τα ρεπά του Σιμόες, είμαι οκ αλλά θέλω μεγαλύτερο δείγμα και κάτω από πίεση...

 

Αν δηλαδή είχε χθες το κέντρο του ΠΑΟΚ για αντίπαλο εγώ λέω ότι θα ήταν κακός...

 

Μακάρι το παλληκάρι να δουλέψει και να με εκθέσει...

 

Τα ίδια έγραφα και πέρυσι για τον Γιακουμάκη όμως και πολλοί ήταν αυτοί που τον υπερασπίστηκαν...

 

Οκ... Ούτε το αλάθητο του πάπα έχω, ούτε κάποιο όφελος αν δεν παίξει... Απεναντίας...

 

Την άποψή μας λέμε και καλό είναι να αρχίσουμε να σεβόμαστε την διαφορετική γνώμη...

 

Και όχι... Κοιμήθηκα χθες... Δεν τρέχει τίποτα...

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι να μην μπορώ να συζητήσω ώριμα...

 

Αυτό με χαλάει...

 

Και ειδικά όταν η επιχειρηματολογία μας ακουμπά σε επίπεδο την πέμπτη δημοτικού...

 

Βάζω το 'μας' για να μην εξαιρεθώ...

 

Ούτε μαγκιά είναι να μειώνουμε τον άλλον χωρίς να τον γνωρίζουμε, ούτε κάτι ιδιαίτερο συμβαίνει αν βγει ή δεν βγει ο Άλεφ ή ο Πόνσε...

 

Μόνο ΑΕΚ... Και το εννοώ...

 

Αντε λέμε καλημέρα...

 

Συνεχίζεις το ίδιο τροπάρι φίλε ότι σε μειωσαν ενώ διαφώνησες μαζί μου και δεν σε μείωσα που-θε-να. 

αντιθέτως, τα σχολια σου είναι λίγο υποτιμητικα. εκει που λες για ωριμο τρόπο συζήτησης, επιχειρηματολογια επιπέδου 5ης δημοτικού κτλ.

 

Ας το σταματήσουμε εδώ, σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Geologos η Mobster εφοσον θιγονται ισως πρεπει να σκεφτουν πως το ΚΜ δεν τους εκφραζει πλεον και να αποχωρησουν οικειοθελως.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Geologos η Mobster εφοσον θιγονται ισως πρεπει να σκεφτουν πως το ΚΜ δεν τους εκφραζει πλεον και να αποχωρησουν οικειοθελως.

Γνωμη μου.

Τι λες μωρε κι εσυ?

Θα βρουν ισορροπια, να αντεχουν τη διαφωνια.

Αμα ηταν ετσι, δε θα εμενε κανενα,

βαλε κατω ζευγαρια να δεις

σταυρος vs νετβεντ/αμιντι

ραγιος vs μαγος

Κωστας vs συμπαν

.

.

.

δε παει ετσι...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζω υπερτοπικ με ψηφοφορια του στυλ "ποιος θα αποχωρησει απο το ΚΜ αυτη την βδομαδα;"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ναι είμαι πολύ θιγμενος, υπέστην μπουλινγκ

Σου εθιξε τον εγωισμο η ip mobster με τα pixels που κατελαβαν τα φλογερα posts του.

Link to comment
Share on other sites

Θα ψηφίζουμε και εμείς οι απλοί χρήστες? Θα γίνονται κανονικά poll? Παρακαλώ να διατηρηθει η ψήφος μυστική. Πλήρης εχεμύθεια και διαφάνεια κατά την καταμέτρηση, ευχαριστώ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ψηφοφορια μυστικη και καθε Κυριακη μετα απο ματς της αρμαδας του Μαρινου που τα αιματα θα χουν ηδη αναψει ο Ζαρα σε ρολο Μικρουτσικου θα ανακοινωνει ποιος αποχωρει απο το Big Brother του ΚΜ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχααχχαχα

 

Πιστεύω ο χρήστης Μπουκόφσκι είναι βαλτός του Ζάρα ώστε ο τελευταίος να τα "παίρνει" από την κεντρική ηγεσία του ΚΜ για τις υπηρεσίες του σε ρόλο Μικρούτσικου. Άλλωστε 3 νοίκια και ΝΟΒΑ πάνε πολλά. Κάπως πρέπει να βγει και η φορολογική δήλωση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σου εθιξε τον εγωισμο η ip mobster με τα pixels που κατελαβαν τα φλογερα posts του.

Ποια πιξελ και μαλακίες, δυαδικός κωδικα μονο. 

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα Μπούκο δεν σε προλαβαίνω στα τοπικ. Με εχουν τελειώσει τα like φιλε για σήμερα. Τα αυριανά μου όμως ολα δικά σου, για πάρτι σου. Για σένα και για τον αγαπητικό σου τον Ζάρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λες μωρε κι εσυ?

Θα βρουν ισορροπια, να αντεχουν τη διαφωνια.

Αμα ηταν ετσι, δε θα εμενε κανενα,

βαλε κατω ζευγαρια να δεις

σταυρος vs νετβεντ/αμιντι

ραγιος vs μαγος

Κωστας vs συμπαν

.

.

.

δε παει ετσι...

Δεν υπαρχει ζευγαρι Ραγιος-Μαγος. Για να υπαρχει πρεπει να ασχολουνται και οι δυο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δυνατα ζευγαρια:

Γκοργκαρ-Αβρααμ

Στυλιανοπουλος-Νονος

Αλατις-Σαξον

ΣμΑΟΥγκ-Ζαρα

Link to comment
Share on other sites

Ο Ράγιο και ο Μάγος είναι σαν το ζευγάρι "εμπρηστής - πυροσβέστης". Ο πρώτος δεν ασχολείται με τον δεύτερο, αλλά ο δεύτερος -αν δεν είναι ο πρώτος - του διαταρράσει την καθημερινότητα και τον θέτει προ των ευθυνών του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ράγιο και ο Μάγος είναι σαν το ζευγάρι "εμπρηστής - πυροσβέστης". Ο πρώτος δεν ασχολείται με τον δεύτερο, αλλά ο δεύτερος -αν δεν είναι ο πρώτος - του διαταρράσει την καθημερινότητα και τον θέτει προ των ευθυνών του.

Μπορει να γινεται πολεμος σε ενα τοπικ,  να αλληλοβριζονται 5-6 χρηστες, καποιοι να εχουν αποχωρησει απο το ΚΜ, αλλα ο μαγος εχει  ενα ανεξηγητο κολλημα.  :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δυνατα ζευγαρια:

Γκοργκαρ-Αβρααμ

Στυλιανοπουλος-Νονος

Αλατις-Σαξον

ΣμΑΟΥγκ-Ζαρα

Προβλέψεις: Άσσο, Χ, Άσσο, Διπλό.

 

Να τους βάλουμε να διαγωνιστούν σε τρίαθλο ΚΜ: ποιος θα απαντήσει πρώτος γραμμή-γραμμή σε πόστ του Κώστας21; ποιος θα βάλει τα περισσότερα πραγματικά απίδια σε πραγματικό σάκο (εγκαταστάσεις θα βρούμε); ποιος θα πείσει πρώτος τους χρήστες που αποχώρησαν να ξανασμίξουν στην αγκαλιά μας;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γινεται πολεμος σε ενα τοπικ,  να αλληλοβριζονται 5-6 χρηστες, οι μισοι να εχουν αποχωρησει, αλλα ο μαγος εχει  ενα ανεξηγητο κολλημα.  :D

Είναι σαν να έχεις καλέσει πυροσβέστη σπίτι σου για απεγκλωβισμό από ασανσέρ και να μονολογεί ο πυροσβέστης "ο πούστης ο Εμπρηστής έκοψε τα καλώδια της ΔΕΗ". Ελπίζω ο παραλληλισμός μου να είναι κατανοητός για το ποιος είναι ποιος. Αν δεν με σταματήσετε αλήθεια θα συνεχισω να γράφω για πυροσβέστες και εμπρηστές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και σιωπηλες αποχωρησεις ενιοτε, σε φαση "δεν ασχολουμαι αλλο με τους μαλακες"

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να έχεις καλέσει πυροσβέστη σπίτι σου για απεγκλωβισμό από ασανσέρ και να μονολογεί ο πυροσβέστης "ο πούστης ο Εμπρηστής έκοψε τα καλώδια της ΔΕΗ". Ελπίζω ο παραλληλισμός μου να είναι κατανοητός για το ποιος είναι ποιος. Αν δεν με σταματήσετε αλήθεια θα συνεχισω να γράφω για πυροσβέστες και εμπρηστές.

Ειναι οπως οταν ο πυροσβεστης ειναι τελικά  ο εμπρηστης  :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×