Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Το συμβολαιο του Πονσε ειναι 1.200.000 οποτε το βλεπω λιγο δυσκολο.

Το οποιο φυσικα δεν μας πειραζει για τα αποδυτηρια, επειδη δεν το πληρωνουμε ολοκληρο εμεις και δεν κανομε επιδειξη πλουτου.

 

Κατα τα λοιπα εγω τον Γαλανοπουλο τον εδινα με 1 μυριο. Να πληρωσουμε εμεις για να μας απαλλαξουν απο αυτον εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το συμβολαιο του Πονσε ειναι 1.200.000 οποτε το βλεπω λιγο δυσκολο.

 

Δίνεις 1.3 σε Μάνταλο και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Το συμβολαιο του Πονσε ειναι 1.200.000 οποτε το βλεπω λιγο δυσκολο.

Και δεν πέφτει ο ρημαδης κάτω από μυριο για να τον υπογράψεις εάν και εφόσον και στην υποπερίπτωση που...

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο φυσικα δεν μας πειραζει για τα αποδυτηρια, επειδη δεν το πληρωνουμε ολοκληρο εμεις και δεν κανομε επιδειξη πλουτου.

 

Κατα τα λοιπα εγω τον Γαλανοπουλο τον εδινα με 1 μυριο. Να πληρωσουμε εμεις για να μας απαλλαξουν απο αυτον εννοω...

 

Αν ο Γαλανόπουλος πωληθεί για λιγότερα από 5m θα ναι αποτυχία του club.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν πέφτει ο ρημαδης κάτω από μυριο για να τον υπογράψεις εάν και εφόσον και στην υποπερίπτωση που...

με 800κ συν καποια σημαντικα μπονους κυπελλου πρωταθληματος ευρωπης ετσι ωστε το συμβολαιο του να ακουμπαει το 1εκ θεωρω τον κραταμε

Link to comment
Share on other sites

Daniele Trecca, γραφει καιρο στο Romanista και λιγοτερο στο calciomercato που ειναι σαιτ με ρουμορς.

 

Ξέρει πολλά και βλέπει μακριά!

UFLAN06y_400x400.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε Πετρο σκεψου και οι romanisti να βαλουνε ξερω γω φωτο του Τασου του Τσαταλη ή του Μιαου στο αντιστοιχο φορουμ. 

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε οτι ισχυει η προταση της Ρομα για ανταλλαγη Γαλανοπουλου με Πονσε εσεις τον δινατε;Εγω ναι, αν και δεν ειμαι φαν του Πονσε για την ωρα τουλαχιστον.Δηλαδη αν αποφασισουμε (ποιος αραγε ;) οτι μας κανει ο Πονσε.Ο Γαλανοπουλος δεν νομιζω οτι μπορει να πιασει 6 εκατομμυρια.Μακαρι δηλαδη αλλα δυστυχως δεν το βλεπω.Εκτος αν θελουμε τα λεφτα cash οσα και αν ειναι αυτα και οχι ανταλλαγματα ακομα και αν κοστολογουνται 6 εκατομμυρια.Ξαναλεω οτι αν μας κανει ο Πονσε εγω τον εδινα.Αν υπαρχει αληθεια στα δημοσιευματα.

 

 

Είναι σοβαρό το ερώτημα; :D Χωρίς δεύτερη σκέψη μέσα για την ανταλλαγή. Και οι αόματοι βλέπουν την διαφορά στο δυναμικό των 2 παιχτών.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά καθίστε να δούμε τον Πόνσε όλη τη χρονιά γιατί καλά τα πάλεψε,προσπάθησε, δεν τον τροφοδότησαν κλπ αλλά η ουσία μετράει αλλιώς να πάρουμε πίσω τον Αραβίδη.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο σοβαρο ειναι το ερωτημα οσο σοβαρη μπορει να ειναι η ειδηση που βγηκε.Και εχει και ενα ενδιαφερον κιολας η οποια κουβεντα, γιατι αν ισχυει θα ειμασταν ριγμενοι η κερδισμενοι σε μια τετοια ανταλλαγη;Με οτι εχουμε δει απο τον Πονσε τον κραταγαμε;Εγω τον ανταλλαζα αλλα απο την αλλη 6 εκατομμυρια εδινα μονο αν εβαζε τουλαχιστον 20 γκολ στην σουπερλιγκα μονο.Δεν μιλαμε για το ενα εκατομμυριο μονο του Μπλανκο.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα λοιπα εγω τον Γαλανοπουλο τον εδινα με 1 μυριο. Να πληρωσουμε εμεις για να μας απαλλαξουν απο αυτον εννοω...

 

 

Σαφέστατα και δίνεις Γαλανόπουλο και Μπακάκη και Μάνταλο για Πόνσε.

 

Κάτι τέτοια ποστ εννοούσα στο άλλο thread ότι γράφονται υπερβολές που μηδενίζουν/αποδομούν το περσινό ρόστερ. Θα διαφωνούσα ακόμα και αν δεν μιλούσαμε για τον Ponce αλλά για τον 2 κλάσεις ανώτερο Araujo, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για έναν παίκτη που ως τώρα δεν έχει βγάλει σε καμία περίπτωση μάτια με την απόδοσή του.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Κάτι τέτοια ποστ εννοούσα στο άλλο thread ότι γράφονται υπερβολές που μηδενίζουν/αποδομούν το περσινό ρόστερ. Θα διαφωνούσα ακόμα και αν δεν μιλούσαμε για τον Ponce αλλά για τον 2 κλάσεις ανώτερο Araujo, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για έναν παίκτη που ως τώρα δεν έχει βγάλει σε καμία περίπτωση μάτια με την απόδοσή του.

 

Ένα γκολ ανά 100 λεπτά στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής ο όχι τόσο καλός Ponce.

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο διαμαντι ετσι ειναι αλλα ειναι αρκετο;Σε σχεση με το κοστος παντα μιλαω.Ενταξει ισως επειδη εχω στο μυαλο μου τον Βασιλομπιλαρο με τα 61 γκολ σε δυο χρονια στο πρωταθλημα να σκεφτομαι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δώσει και μια ασίστ στο παιχνίδι με Άρη.

Οπότε άμεση εμπλοκή σε 6 γκολ στο πρωτάθλημα (ένα ανά 91').

Είναι νωρίς ακόμα αλλά προσωπικά μου δείχνει πως θα καβατζάρει τα 15 γκολ φέτος.

Πάντως προς το παρόν έχει τα ίδια γκολ με Πρίγιοβιτς φέτος (και χωρίς πέναλτι) στην πρώτη γεμάτη σεζόν του όπως φαίνεται.

Επίσης είναι 21 ετών και δεν έχει σοβαρή τροφοδοσία.

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο διαμαντι ετσι ειναι αλλα ειναι αρκετο;Σε σχεση με το κοστος παντα μιλαω.Ενταξει ισως επειδη εχω στο μυαλο μου τον Βασιλομπιλαρο με τα 61 γκολ σε δυο χρονια στο πρωταθλημα να σκεφτομαι ετσι.

 

Καλά ας παίξει με σοβαρούς δημιουργούς πίσω του και ξανασυζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω σε διαδικασία να γράψω θετικά-αρνητικά του Ponce. Είναι ένας decent παίκτης (σε καμία περίπτωση για συμβόλαιο 1.2Μ) αλλά μέχρι εκεί. Άλλωστε σχεδόν όλα τα γκολ του ήταν πάρε-βάλε άλλων και όλα με μικρούς (για το οποίο δεν υποτιμώ την δυσκολία να είσαι στην θέση που πρέπει, αλλά δεν θα έδινα 3 παίκτες για αυτή την ικανότητα).

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν ο μόνος τρόπος να κρατήσεις Ponce είναι να δώσεις Γαλανό εγώ είμαι απόλυτα οκ. Αργεντίνος νεαρός φορ με παραστάσεις από μεγάλα πρωταθλήματα με potential μεγάλο, πίεση μπροστά, άντρακλας κι όχι τιτίκα τύπου αρχηγού, κι από την άλλη ένα χαφ που μόνο τρέχει (κάτι που κάνουν πολλοί παίκτες) και 2 χρόνια στάσιμος σε οτιδήποτε αφορά πάσα πάνω από μισό μέτρο και συμμετοχή στο επιθετικό παιχνίδι.

 

Εντάξει αν είναι να φέρουν Calleri αλλάζει το πράγμα. Αλλά επειδή η εναλλακτική είναι Αραβίδης μάλλον, ας στείλουν τον Γαλανό με κορδέλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Μάνταλος είναι για 650κ, ο Ponce κι ο κάθε Ponce μπροστά είναι για 1+m

Και ο Araujo και ο κάθε Araujo για 2-3Μ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×