Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Μεγάλη έμπνευση ο Γιαννιώτας. Μιλάμε για Πιτ-μπουλ ολκής. Ιδανικός για κυνομαχίες. Παίζει να έχει το μεγαλύτερο ποσοστό λάθος πασών ανά αγωνιστικό λεπτό στο πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη έμπνευση ο Γιαννιώτας. Μιλάμε για Πιτ-μπουλ ολκής. Ιδανικός για κυνομαχίες. Παίζει να έχει το μεγαλύτερο ποσοστό λάθος πασών ανά αγωνιστικό λεπτό στο πρωτάθλημα.

Δεν υπαρχει ποδοσφαιριστης Γιαννιωτας αυτη την στιγμη. Ο Αλμπανης καλυτερος θα ηταν 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη έμπνευση ο Γιαννιώτας. Μιλάμε για Πιτ-μπουλ ολκής. Ιδανικός για κυνομαχίες. Παίζει να έχει το μεγαλύτερο ποσοστό λάθος πασών ανά αγωνιστικό λεπτό στο πρωτάθλημα.

Εγω τον Γιαννιωτα τον πιστεψα να πω την αληθεια.Τον φανταζομουνα περισσοτερο σαν game changer και σε καποια ματς βασικο να κανει μεγαλα παιχνιδια.Δυστυχως μεχρι τωρα δεν.Ελπιζω του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δεχθει τα 500 ,δεν παιζει να βρει παραπανω .

 Το χει ψαξει και ο ιδιος  .

 

 Εκτος -ή εξόν που λενε και στο νησί-  αν τα δωσει ο Μακέδος για σπάσιμο

       ή θελει ναναι κοντά στη μαμα του και δαυτος .

 

 Καλώς γυρισες αρχηγάρα Αντρέ Σιμόε .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ειμουν σιμοες δε θα πεφτα κατω απο τα 650κ του Μανταλου.

επειδη ο σιμοες ξερει καλυτερη μπαλα?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

επειδη ο σιμοες ξερει καλυτερη μπαλα?

Γιατι δεν εχει 2 χιαστους γιατι δεν εχει σπυρια γιατι δεν ειναι κωλοπαιδο και γιατι ξερει 100 φορες καλυτερη μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ο σιμοες ξερει καλυτερη μπαλα?

Για εμενα ειναι κ καλυτερος παιχτης, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.

Αντικειμενικα παντως εχει προσφερει πολλα περισσοτερα απο τον πετρακη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει που λετε ολοι καθε αγωνιστικη, στον παγκο "ο σιμοες ετσι πως παιζει" κτλ και τωρα λετε οτι θα πρεπε να παρει τα περισσοτερα χρηματα (650χιλ το λιγοτερο ..)

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ειναι οι ολοι;

Γιατι η πλειοψηφεια λεει οτι τρεχει μονος του, και οτι ο βλακας ο ουζουνιδης τον εκθετει με τις αρμοδιοτητες που του δινει.

Επισης οοοοολο το φορουμ βριζει τον Μανταλο, οποτε ακυρο ακομα και ετσι το επιχειρημα σου.

 

Υγ. δεν ειπα ποτε να παρει 650. Ρωτησες αν ειναι καλυτερος του Μανταλου, κ σε αυτο απαντησα

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ειναι οι ολοι;

Γιατι η πλειοψηφεια λεει οτι τρεχει μονος του, και οτι ο βλακας ο ουζουνιδης τον εκθετει με τις αρμοδιοτητες που του δινει.

Επισης οοοοολο το φορουμ βριζει τον Μανταλο, οποτε ακυρο ακομα και ετσι το επιχειρημα σου.

 

Υγ. δεν ειπα ποτε να παρει 650. Ρωτησες αν ειναι καλυτερος του Μανταλου, κ σε αυτο απαντησα

οχι εγω ειπα οτι 500 χιλ ειναι μια χαρα για τον Σιμοες. Αλλοι τον συνεδεσαν με τον Μανταλο

Link to comment
Share on other sites

οχι εγω ειπα οτι 500 χιλ ειναι μια χαρα για τον Σιμοες. Αλλοι τον συνεδεσαν με τον Μανταλο

Ναι ρε Γιωργο μου το ειδα οτι ειπες τα 500 ειναι μια χαρα. Αλλα οταν ο Κωστας ειπε οτι θα ζηταγε οσα ο Μανταλος, ρωτησες αν ειναι καλυτερος ο Σιμοες απο τον Μανταλο.

Στην συγκεκριμενη ερωτηση απαντησα εγω οπως κ σε επομενες τοποθετησεις σου και λεω :

-κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερος παιχτης απο τον Μανταλο,

-αντικειμενικα εχει προσφερει πολυ περισσοτερο απο τον Μανταλο,

- εδω μεσα κρινεται, αλλα οι περισσοτεροι πιστευουν οτι φταιει ο προπονητης που δεν αποδιδει οπως τα προηγουμενα χρονια, ενω σχεδον ολο το φορουμ βριζει το Μανταλο

 

Τωρα το ποσα πρεπει να παρει καθοριζεται απο τους κανονες της αγορας. Αν βρισκει αλλου περισσοτερα απο 500 τοτε προφανως και δεν αρκουν αυτα που δινεις. Αν αρνηθει τα 500 κ μετα δεν βρει ουτε αυτα, τοτε προφανως εκανε λαθος εκτιμηση ο Σιμοες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιος να μας πει πόσα

παίρνει παίκτης με χιαστούς κ στα δύο πόδια στην ηλικία του Πετρακη στο εξωτερικό.

Θα μου πείτε τι είδους σύγκριση είναι αυτή;

Οκ, δεκτό αλλά έτσι για το γαμωτο..

Που είσαι ρε amd να μας πεις στο τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το ερώτημα είναι πολύ απλό. Βρίσκει ο Λύμπε, το Καλαματιανό αγόρι, ισάξιο/λίγο καλύτερο του Σιμόες με 500 και κάτω; Αν ναι τότε είμαστε οκ.

Επειδή η θέση είναι δύσκολη και οι πιθανότητες να βρουν Μοράν είναι μεγάλες, ας του τα δώσουν.

 

Βρίσκεις καλύτερο του Μάνταλου με 650 και κάτω; Τον έχεις ήδη στην ομάδα και τον λένε Μπακασέτα βασικά. Έχεις και Λιβάγια στην θέση του ουσιαστικά, οπότε αν είναι πουλήστε τον τυπά που κάνει άνω κάτω την ομάδα και κρατήστε Σιμόες/Μπακασέτα. Βάζεις και τα 8m (γελάμε) στην τσέπη για το γήπεδο, και γλιτώνεις τα 650κ και κρατάς Σιμόες/Μπακασέτα.

 

Δεν μπορείς να δίνεις όμως στον τύπο που το παίζει αρχηγό και έχει αρνητική προσφορά 650κ και στο τύπο που παίζει μόνος του στο κέντρο (οκ δεν έχει πάσα, αν είχε δεν θα ήταν εδώ) τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

Στο transfermarkt πάντως ο Σιμόες είναι πιο ψηλά σε αξία από τον Πέτρο τον Μάνταλο τον αρχηγό.

 

https://www.transfermarkt.com/aek-athen/startseite/verein/2441

 

Το λοιπόν καλά κάνει και ζητάει παραπάνω.

 

Όσο περνάει ο καιρός νομίζω ότι τελικά ΔΕΝ θα του τα έδινα ούτε εγώ όσα ζητάει. Τα 500 είναι ταβάνι για μένα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Φορτσάρει ο Γιαννιώτας

Δεν έχει πραγματοποιήσει εντυπωσιακό ξεκίνημα με την κιτρινόμαυρη φανέλα ο Έλληνας ακραίος επιθετικός, όπου «ψάχνει» το ματς που θα του… λύσει τα πόδια.

Αποκτήθηκε για να είναι ένα ποιοτικό μπακ-απ, με δυνατότητες να ανταποκριθεί ακόμη και σε δύσκολα ματς ως βασικός όταν του ζητηθεί. Ακόμα δεν έχει αγωνισθεί πολύ ως πρώτη επιλογή, αλλά και από τον πάγκο δεν έχει προσφέρει όσα μπορεί.

Το γνωρίζει και ο ίδιος ο Γιαννιώτας και για αυτό δουλεύει καθημερινά ώστε να φτάσει στο επίπεδο απόδοσης που απαιτείται. Δείχνει ορεξάτος, όμως όχι έτοιμος για να αλλάξει την ροή του ματς.

Τις περισσότερες φορές που έχει αγωνισθεί με τον δικέφαλο στο στήθος, είναι ως αλλαγή από τον πάγκο, όπου προσφέρει φρεσκάδα στην ομάδα, όχι όμως και αποτελεσματικότητα ή το κάτι παραπάνω για να αφήσει το στίγμα του στην αναμέτρηση.

Μετά την διακοπή στοχεύει να… πατήσει ακόμα περισσότερο το γκάζι, με τον Μαρίνο Ουζουνίδη να περιμένει αρκετά από έναν παίκτη που κατάφερε να ανταποκριθεί καλά και στο απαιτητικό Ισπανικό πρωτάθλημα.

Δεν είναι απογοητευτικός, αλλά ακόμα ψάχνει τα πατήματα που θα του δώσουν έξτρα ώθηση για να προσφέρει και να δείξει όλα όσα μπορεί στην ΑΕΚ. Ο ανταγωνισμός στην θέση είναι μεγάλος και καλείται (τουλάχιστον) να δείξει πως μπορεί να συνεισφέρει στην ομάδα, έστω και προερχόμενος από τον πάγκο.

 

Καλυμμενη η ΑΕΚ στα εξτρεμ δεν χρειαζεται μεταγραφη.... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×