Jump to content

Α.Ε.Κ. - Bayern München (Champions League, Group E - 3η αγ.): 23/10, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

38 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Χουλτ
      4
    • Τσιγκρίνσκι
      24
    • Λαμπρόπουλος
      2
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      2
    • Μπογιέ
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      24
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      13
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      0
    • Μπογιέ
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0


Recommended Posts

Παντως ασχημο να βλεπεις οτι η ομαδα σου ειναι η χειρότερη του θεσμου....σακος του μποξ ειναι σε αυτη τη φαση...

Link to comment
Share on other sites

Μπακακης πολυ κακός αλλα και Μανταλος το ίδιο απο δεξιά, εκτος του οτι δεν κανει ουτε μια σωστή πασα δεν βοηθα στο μαρκαρισμα. Ε η δεξιά μας πλευρά ηταν για τα πανηγύρια. Εγω εχω ξαναπεί οτι το καλύτερο σύστημα για τέτοια ματς με πιο δυνατούς αντιπαλους ειναι το 3-6-1, να γεμίσουμε το κεντρο δηλ και 3 πισω για ασφάλεια. Έβαλα κακό στον Ουζουνίδη γιατι δεν βλεπω να δοκιμαζει κατι διαφορετικο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε πει. Αυτο ζητησε η διοικηση. Πιο επιθετικη και πιο θεαματικη ΑΕΚ "να τη φχαριστιεσαι στο γηπεδο".

Δλδ θες να πεις ότι η διοίκηση είπε στον Ουζουνίδη ότι θέλω επιθετική και θεαματική ΑΕΚ είτε έχω απέναντί μου την Λαμία είτε την Bayern;

Πρώτος είπα ότι σήμερα καλά το πήγε το θέμα ο Μαρίνος αλλά να διατηρούμε και μια λογική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το προστιμο το θεμα για μενα αλλα αν παιζει τιμωρια εδρας θα στενοχωρηθω οπως και για τα δυο ματς του πρωταθληματος με σκουληκι κι ατρομητο. Εν τω μεταξυ επικο σκηνικο το οτι επεααν καπνογονα πανω στα ρολλα που χαν πεταχτει κατω απ το πεταλο, πηραν φωτια και τρεχανε κατι παιδια να προσπαθουν να τα σβησουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε πει. Αυτο ζητησε η διοικηση. Πιο επιθετικη και πιο θεαματικη ΑΕΚ "να τη φχαριστιεσαι στο γηπεδο". Και εχει δικιο η διοικηση σε βαθος χρονου. Γιατι το βαθος χρονου ειναι το νεο γηπεδο και στο νεο γηπεδο δεν μπορεις να πας με 4 ακραια μπακ και να περιμενεις τον καθε Ατρομητο τρεμοντας μη σου κανει το 0-1 ο Ιγκλεσιας των 48 ετων. Κεντρικη επιλογη του οργανισμου ειναι η αλλαγη φιλοσοφιας και νοοτροπιας. Αλλα ο προεδρος δε βοηθησε καθολου την πραγματωση της αλλαγης φιλοσοφιας/πλανου. Ο προεδρος αποφασισε να επενδυσει αποκλειστικα στο μελλον αν υποθεσουμε οτι βγουν Αλεφ-Μπογε-Πονσε. Το κακο ειναι οτι η ομαδα ειναι εκτος κυβικων της και παιζει σε εναν θεσμο που κακα τα ψεμματα ειναι η χειροτερη και η λιγοτερο ποιοτικη ομαδα στις 32.

 

Θα δούμε αν έχει δίκιο σε βάθος χρόνου. Το ζητούμενο όταν μπεις στο γήπεδο είναι να κερδίζεις και μάλιστα κούπες, το αν θα έχω θέαμα με τον Ατρόμητο ποσώς με ενδιαφέρει αν δεν έρχονται τα πρώτα. Έτσι το βλέπω εγώ και πιστεύω η πλειοψηφία του κόσμου.

 

υγ. και μιας και πιάσαμε το θέμα, θέαμα είδα μόνο με τον Νιώνιο φέτο. Στα άλλα αναρχία, γιουρούσια και τέτοια. Αποκρουστικό στα μάτια μου όταν δεν βλέπω ομάδα με λειτουργία, καλύτερα με 4 ακραία μπακ που λες.

 

κι άλλο υγ. ρε 'σεις, ο Ζούζου δεν έπαιξε σήμερα το κλασσικό που παίζει πάντα. Δεν είχε πρόβλημα με αυτό. Βέβαια χρησιμοποίησε λάθος παίχτες σε αυτό που έπαιξε (Κασέτας, Μάνταλος)

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα που μας χωριζει απο την Μπαγερν ειναι αυτη που χωριζει τον απολλωνα απο μας.

Οπως ο απολλων προσπαθησε αλλα εμεις σχεδον χωρις προσπαθεια τους ριξαμε δυο, ετσι και εμεις προσπαθησαμε πολυ σημερα αλλα η μπαγερν μας εριξε δυο με λιγη προσπαθεια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει που συνεχιζετε να μιλατε για "πλανο" ενω ολοι ξερουμε οτι ο τυπος ειναι οτι βρεξει ας κατεβασει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ θες να πεις ότι η διοίκηση είπε στον Ουζουνίδη ότι θέλω επιθετική και θεαματική ΑΕΚ είτε έχω απέναντί μου την Λαμία είτε την Bayern;

Πρώτος είπα ότι σήμερα καλά το πήγε το θέμα ο Μαρίνος αλλά να διατηρούμε και μια λογική.

Γι αυτο ειπα και εγω οτι με Μανολο θα ειχαμε 2 ποντακια σημερα.Οχι για να ανοιγεις σαμπανιες (ο τιγρης θα ανοιγε) αλλα not bad για πρωτο γυρο, και θα ησουν μεσα σε ολα εστω και θεωρητικα.Υποθεση βεβαια αλλα θεωρω εχει μια βαση.

Link to comment
Share on other sites

o γαύρος του '17, η ΑΕΚ του '18 στο τσ.λιγκ...  σε κάθε ματς ως "υπέρβαση" νοείται το να φας κάτω από 3...

 

άντε άλλα 3 ματσάκια με ψυχή και ιερό παθος να φύγει ο βραχνάς της πιθανής κατάρριψης του ρεκόρ της εφτάρας...  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τον κηνυγουσε μεχρι προσφατα η μιση υφηλιος κι εμεις ονειρευομασταν Ραντογιες...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Νικοστράτος τι φάση και είναι ίδιος τα τελευταία 20 χρόνια;;

 

 

82721cc7e7d3298ae558ac967eeeb39e_619595.

Το λειψανο στα δεξια ειναι σιγουρα ζωντανο η παιζει φαση EL CID..?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην το κουραζουμε. Δεν χρειαζεται δλδ να περινενουμε το τελος της χρονιας οπου θα εχεις τελειωσει με 0-1 βαθμους στο τσαμπιονς λιγκ και θα ερθεις απο 2ος ως 4ος στο πρωταθλημα.

 

Εχουμε προβλημα με τον τυπα που διοικει που μας διελυσε το καλοκαιρι. Και δε ειναι να "νιωσει" και τετοια που λετε. Δεν εχει λεφτα για το γηπεδο, οποτε στην ΠΑΕ δεν θελει καν να κανει διαχειριση των εσοδων ή εστω να κρατησει ενα μερος των εσοδων για την ομαδα. Και οι περσινες συνωμοσιες συμπαντος δεν ξαναγινονται, ειδικα οταν εισαι προκλητικος απεναντι στην τυχη σου.

 

Μας εφερε αυτον τον μετριο στον παγκο και μας εχει με ενα ροστερ που χωρις τρομερη προπονητικη βοηθεια στα δυσκολα αδυνατει.

Αντι να ευλογαει την τυχη του που θα ακουγαμε τον υμνο του τσαμπιονς λιγκ φετος και θα ειχε μοναδικη ευκαιρια απο το ΠΟΥΘΕΝΑ να καθιερωθει ως πρωταγωνιστης, ηθελε να μαζεψει και το τελευταιο σεντς για να τσονταρει στο προτζεκτ που ξεκινησε χωρις να ξερει οικονομικα πώς θα το τελειωσει.

 

Ομαδα με βασικους τον Τσιγκρινσκι, τον Σιμοες, τον Χουλτ, τον Λιβαγια, τον Μπαρκα στεκεται.

 

Ομαδα με σουπερ σταρ Μανταλο-Μπακασετο-Κλωναριδηδες και βασικους Μπακακο-Γαλανο-Λαμπροπουλους απλα δεν στεκεται ουτε σε μονιμο πρωταθλητισμο, ουτε σε τετοιο επιπεδο στην Ευρωπη. Και αυτα με τους δανεικους με οψιον οσον αφορα καποιους αλλους κουραζουν γενικα. Γιατι δεν εχει λεφτα να πληρωσει τις οψιον και γιατι στην τελικη νισαφι με τους δανεικους, που μεχρι να παρουν μπρος θα ερθει η ωρα να τους πληρωσει, δηλαδη να φυγουν.

 

Και το πρωτο νεο που εχουμε απο το καλοκαιρι και μετα ειναι οτι υπαρχει χασμα με τον Σιμοες. Μονο με τον Μανταλο ηταν σχετικα λαρτζ, δειγμα της ηλιθιας νοοτροπιας του και της αμπαλοσυνης του, περαν των υπολοιπων θεματων που εχει με τα λεφτα. Οι Μανταλοι και οι Μπακασετες, σε ομαδα πρωταθλητισμου πρεπει να μπαινοβγαινουν ενδεκαδα, οχι να γινονται σουπερ σταρ με το ζορι.

 

Τελος να επικεντρωθω λιγο στον Μπακακη, γιατι το φωναζω απο περισυ. Δεν κανει φετος κακη χρονια, περισυ ειναι που επιασε το ταβανι του, οχι μονο λογω προσωπικης αποδοσης, αλλα και γιατι δεν πηρε φανελα σπιτι του, καθως επισης και γιατι σε κατι τετοια δυσκολα ματς επαιζε τριτο στοπερ ή (οταν επαιζε δεξιος μπακ) συχνα ειχε βοηθειες απο τον τροπο που επαιζε ο περσινος προπονητης. Φετος δυστυχως ξεβρακωνεται ολο και χειροτερα σε καθε ματς, αν και προσωπικα τα φωναζω απο τον περσινο τελικο κυπελλου οπου ηδη ελεγα νισαφι με αυτο το παιδι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τρίτο ματς που σε κάνουν χωνί από την μεριά του Μπακάκη. Αλλά για τον Μαρίνο είναι κυματοσυναρτήσεις κβαντομηχανικής το να προστατεύσει τα πλάγια. Δεν γίνεται να παίζεις με τις δύο αργοκουρούτες Μπακασέτα και Μάνταλο στην ίδια ενδεκάδα. Χάνεις σε ταχύτητα και μαρκαρίσματα. Ειδικά ο τελευταίος είναι για λύπηση στα μεγάλα ματς. Δεν πειράζει, προσπάθησαν τα παιδιά, θα τους πάνε αύριο στον Τίλα να τους κεράσουν και παστούλα και όλα καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

56.865 εισιτήρια

Οποτε καναμε ρεκόρ σε εντος εδρας ευρωπαικο μας αγωνα. 

Το δυο προηγουμενα ηταν τα 56.200 εισιτηρια με ΜΙλαν το 2006 και τα 55 χιλιαδες  και κατι με Ιντερ το 86.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο Λαος μας παντα ειναι επικος και ως ανταλλαγμα μια ζωη τρωει παπα....! Πηγε ο κοσμακης να δει την αγαπη του και ο αλλος παντελονιαζει αβερτα χωρις να προσφερει τιποτα ανταξιο στα εσοδα και την αγαπη του κοσμου.

Μιλαμε για καθαρη υπεξαιρεση.....

Link to comment
Share on other sites

Flint προσεξε με τους χαρακτηρισμους γιατι το εχεις παρακανει. 11 στα 10 ποστ ειναι μπινελικια στο Μελισσανιδη. Μην ξαναλεμε και ξανακανουμε τα ιδια. Περιμενες να χασει η ομαδα απο τη Μπαγερν για να κραξεις; Σε παρακαλω παρα πολυ να σκεφτεσαι δυο και τρεις φορες πριν αραδιαζεις χαρακτηρισμους.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×