Jump to content

Α.Ε.Κ. - Bayern München (Champions League, Group E - 3η αγ.): 23/10, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

38 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Χουλτ
      4
    • Τσιγκρίνσκι
      24
    • Λαμπρόπουλος
      2
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      2
    • Μπογιέ
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      24
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      13
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      0
    • Μπογιέ
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0


Recommended Posts

Δεν μιρλιαζει κανεις Χρηστο αποκλειστικα για το σημερινο, η χρονια αρχιζει και κρινεται συσσωρευτικα, ποσο μαλλον οταν ηδη απο τις 31 Αυγουστου υπαρχει φυσιολογικος εκνευρισμος.

Link to comment
Share on other sites

Btw συμφωνω οτι μετα τον Μπορμποκη (και τον καλουτσικο Κοπιτση) ειχαμε Αραουχο και μετα Γκαλο. Δεν ειναι παιχταρας, μπαζει πισω, αλλα ΑΝΕΚΔΟΤΟ σαν τον Μπακακαρο δεν ειναι. Ας τον βαζει μπροστα του να τον βοηθαει στα δυσκολα και βασικο στα ευκολα.

Μονο του τον Μιχαλακη ειναι σαν να βλεπω τον Νικολα τον Γεωργεα.

Γενικα αποψε εσωσαν καποιους ποντους ο Γαλανοπουλος και ο Λαμπροπουλος κι εχασαν ποντους ο Μπακακης (αυτος το εχει μηδενισει το κοντερ), καθως και οι Μπακασετας και Μανταλος που καθε φορα που παιζουν στο πλαι στα σκουρα, προκαλουν αθελα τους με αυτα που βλεπουμε.

Ο Μπακασετας στο σουτ που εκανε, εβαλε την πιθανοτητα μεταγραφης στην Γερμανια πανω απο την ομαδα και αν ημουν προπονητης οσο και αν τον πηγαινω, θα ξαναεβλεπε αρχικη ενδεκαδα καλο Γεναρη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπακασετας στο σουτ που εκανε, εβαλε την πιθανοτητα μεταγραφης στην Γερμανια πανω απο την ομαδα και αν ημουν προπονητης οσο και αν τον πηγαινω, θα ξαναεβλεπε αρχικη ενδεκαδα καλο Γεναρη.

Βασικα αν ηταν πραγματι καρυδατος παικτης θα το εβαζε, εγω δεν το ειδα μονο απο την οπτικη οτι δεν χρειαζοταν να σουταρει, αλλα θα μπορουσε να σουταρει καλυτερα. Εξαλλου μονο για αυτον τον λογο παιζει, για κανα σουτ ή πασα, κατα τα λοιπα δεν μπορει να κουνηθει με την σωματοδομη που εχει. Και δυστυχως σε τετοιο επιπεδο κανουν μπαμ κατι τετοια, οπως και το ποσο λιγος ειναι ο καπιτανο απο ενα επιπεδο και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιρλιαζει κανεις Χρηστο αποκλειστικα για το σημερινο, η χρονια αρχιζει και κρινεται συσσωρευτικα, ποσο μαλλον οταν ηδη απο τις 31 Αυγουστου υπαρχει φυσιολογικος εκνευρισμος.

Δηλαδη δεν ηξερες απο την κληρωση οτι πας για τον ποντο; Και να σου πω και κατι; Με εξαιρεση 45 λεπτα στο Αμστερνταμ και 25 με τους Λουζιτανους, η εικονα ειναι παρα πολυ καλη. Τι να κανει ρε Νικο αυτη η ΑΕΚ; Τα γραφω και πιο πανω. Εκανε τη μαλακια το καλοκαιρι, τα ζυγισε λαθος στην αξιολογηση του ροστερ και καταληξαμε να ειναι η ομαδα ελλιπης. Και ειδικα στο Τσαμπιονς Λιγκ η ελλειψη ποιοτητας κανει κρα. Εκανε και την τρισμεγιστη μαλακια ο Λιβαγια και εμεινε η ομαδα με αλλαγη στην επιθεση το Γιακουμη. Μιλαμε για πολυ χαμηλο επιπεδο τι να κανουμε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ηξερες απο την κληρωση οτι πας για τον ποντο; Και να σου πω και κατι; Με εξαιρεση 45 λεπτα στο Αμστερνταμ και 25 με τους Λουζιτανους, η εικονα ειναι παρα πολυ καλη. Τι να κανει ρε Νικο αυτη η ΑΕΚ; Τα γραφω και πιο πανω. Εκανε τη μαλακια το καλοκαιρι, τα ζυγισε λαθος στην αξιολογηση του ροστερ και καταληξαμε να ειναι η ομαδα ελλιπης. Και ειδικα στο Τσαμπιονς Λιγκ η ελλειψη ποιοτητας κανει κρα. Εκανε και την τρισμεγιστη μαλακια ο Λιβαγια και εμεινε η ομαδα με αλλαγη στην επιθεση το Γιακουμη. Μιλαμε για πολυ χαμηλο επιπεδο τι να κανουμε τωρα;

Νομίζω ότι στο μόνο σημείο που διαφωνούμε είναι στην αξιολόγηση που λες. Λεφτά δεν ήθελε να βάλει Κ τα έριχνε στις αξιολογήσεις...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Btw συμφωνω οτι μετα τον Μπορμποκη (και τον καλουτσικο Κοπιτση) ειχαμε Αραουχο και μετα Γκαλο. Δεν ειναι παιχταρας, μπαζει πισω, αλλα ΑΝΕΚΔΟΤΟ σαν τον Μπακακαρο δεν ειναι. Ας τον βαζει μπροστα του να τον βοηθαει στα δυσκολα και βασικο στα ευκολα.

 

Μονο του τον Μιχαλακη ειναι σαν να βλεπω τον Νικολα τον Γεωργεα.

 

Γενικα αποψε εσωσαν καποιους ποντους ο Γαλανοπουλος και ο Λαμπροπουλος κι εχασαν ποντους ο Μπακακης (αυτος το εχει μηδενισει το κοντερ), καθως και οι Μπακασετας και Μανταλος που καθε φορα που παιζουν στο πλαι στα σκουρα, προκαλουν αθελα τους με αυτα που βλεπουμε.

Ειμαι ασυγχωρητος που ξεχασα τον Χαρη.Αρκετα καλος σιγουρα παραπανω απο απλα καλουτσικος και ενιωθε απο ΑΕΚ.Ακομα και σημερα οταν βγαινει στην τηλεοραση σε πανελ τους βαζει ολους στα διχτυα μονος του.Δεν θα ξεχασω πριν το ματς με το ποακ το 4-4 που τον ειχαν ρωτησει αν φοβουνται οι παικτες η κατι τετοιο τελος παντων ειχε απαντησει "εμεις ειμαστε η ΑΕΚ".Ισως επειδη παιζανε με τον Μπορμποκη δεν τον θυμηθηκα.Τεραστιος πρωταθληματικος Χαρης Κοπιτσης

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εκανε τη μαλακια το καλοκαιρι, τα ζυγισε λαθος στην αξιολογηση του ροστερ και καταληξαμε να ειναι η ομαδα ελλιπης.

 Κοροιδευομαστε? Σε λαθος αποδιδουμε την καβουριαση? Λαθος στο ζυγισμα που δεν πηρε παιχτες οταν το φωναζαν μεχρι και τα τσιμεντα? Λαθος ζυγισμα η αντικατασταση του πρωταθληματικου Μανολο με τον τυχαρπαστο ? Λαθος ζυγισμα η μη αντικατασταση των παιχτων που εφεραν περσυ το πρωταθλημα? Ξερεις οταν πανω απο 2-3 φορες γινεται λαθος στο ''ζυγισμα'' μαλλον καποιος εχει πειραξει την ζυγαρια η ειναι απατεωνας ο μαναβης.....

Τα ζυγισε οπως τον βολευε . Αξιολογησε λαθος το ροστερ και κατα τυχη του εμειναν 30 εκ στην τσεπη.... μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ματζισαν δεν ειχε φτασει ο ζελας στους 8 εκεινη τη χρονια με τους σισεδες και τους ζιλμπερτους

Link to comment
Share on other sites

Τα ζυγισε οπως τον βολευε . Αξιολογησε λαθος το ροστερ και κατα τυχη του εμειναν 30 εκ στην τσεπη.... μαλιστα.

Θα μεινω εδω. Εσυ λες οπως τον βολευε, εγω οπως το πιστευε. Και για μερικους το πιστευει ακομα. Τα λεφτα δεν εμειναν στην τσεπη. Το εχουμε πει και γραψει 433 φορες. Να το γραψουμε 434: τα λεφτα πανε στο γηπεδο. Δεν θα παρεις δανειο για να χτισεις το γηπεδο. Επισημως ο ιδιος ο Δηματος τα εγραψε, οχι εγω, δεν βγηκαν απο την κοιλια μου.

 

Ματζισαν δεν ειχε φτασει ο ζελας στους 8 εκεινη τη χρονια με τους σισεδες και τους ζιλμπερτους

Ζιλμπερτο - Αποκλεισμος απο Βιγιαρεαλ. Απο τον χαφ ξεκινας το χτισιμο. Τεν Κατε.

Ζιλμπερτο και Σισε - ξυρισμα Ρομα με νικες μεσα-εξω. Αλλα ειχε γινει ηδη η αλλαγη Τεν Κατε με τον απιθανο και χαιρετε.

Με κανονικο ποδοσφαιρο, οχι κλεφτοπολεμο.

Link to comment
Share on other sites

Απο την Βιγιαρεαλ στους 16 ειχε αποκλειστει αυτο θελω να πω.Αλλα ενταξει τοτε ειχαν ριξει λεφτα αυτοι.Οποτε μπορεσε να παρει εκτος Ιντερ του Μουρινιο και Βερντερ και εντος την Ανορθωση του Τιμουρ.Και τα 3 στο Β' γυρο

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Θα μεινω εδω. Εσυ λες οπως τον βολευε, εγω οπως το πιστευε. Και για μερικους το πιστευει ακομα. Τα λεφτα δεν εμειναν στην τσεπη. Το εχουμε πει και γραψει 433 φορες. Να το γραψουμε 434: τα λεφτα πανε στο γηπεδο. Δεν θα παρεις δανειο για να χτισεις το γηπεδο. Επισημως ο ιδιος ο Δηματος τα εγραψε, οχι εγω, δεν βγηκαν απο την κοιλια μου.

 

Μονος σου γραφεις οτι διεθεσε τα λεφτα εκει που τον βολευε....διελυσε την ομαδα την αφησε γυμνη χρονια που πηρε 30 εκ για να τα δωσει στον κλεφτακη ......δεν μας τα ειχε πει αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Μονος σου γραφεις οτι διεθεσε τα λεφτα εκει που τον βολευε....διελυσε την ομαδα την αφησε γυμνη χρονια που πηρε 30 εκ για να τα δωσει στον κλεφτακη ......δεν μας τα ειχε πει αυτα...

Δεν τη διελυσε.Διαλυω θα πει να διωξω παικτες που ειναι καλοι.Αραουχο δεν ηταν δικος μας, Χριστοδουλοπουλος ειχε συν ενα και στην εκανε, Γιοχανσον δεν υπεγραφε.Μπορεις να πεις οτι δεν εφερε δυο παικτες με τα λεφτα απο το μαρκετ πουλ και εναν καλο ξενο προπονητη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε οταν φευγουν παιχτες και προπονητης  για β χ ψ λογους και δεν φερνεις καν αντικαταστατες αλλα και οσους φερνεις ειναι 1 επιπεδο κατω τοτε διαλυση ειναι. Ποσο μαλλον οταν εχεις εισπραξει και 30 εκ συν τα εσοδα απο οακα για 3 ματς ομιλων κτλ.

Αρπαχτη κανονικη εκανε και τελος.Καλοφαγωτα γιατι και στο γηπεδο να τα εδωσε πιστευω οτι καλυψε και δικα του που ΔΕΝ θα βαλει ποτε και θα μας το παιζει και εθναρχης που εχτισε γηπεδο που στην ουσια το εχει χτισει 10 φορες η ομαδα μονη της απο τα εσοδα της.

Link to comment
Share on other sites

Ως συνήθως με την υπερβολή σου χάνεις το όποιο δίκιο σου.

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Οποτε καναμε ρεκόρ σε εντος εδρας ευρωπαικο μας αγωνα. 

Το δυο προηγουμενα ηταν τα 56.200 εισιτηρια με ΜΙλαν το 2006 και τα 55 χιλιαδες  και κατι με Ιντερ το 86.

Δύσκολο να χε περισσότερο κόσμο σήμερα απ' ότι με την Μίλαν

Είχε αρκετά άδεια καθίσματα

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να χε περισσότερο κόσμο σήμερα απ' ότι με την Μίλαν

Είχε αρκετά άδεια καθίσματα

 

Το ίδιο νομίζω κι εγώ. Δε ξέρω τα τικετς, αλλά ο κόσμος ήταν περισσότερος.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ως συνήθως με την υπερβολή σου χάνεις το όποιο δίκιο σου.

 

Καμια υπερβολη,σωστα και σταρατα τα λεει ο Flint21,ουτε λαθος ουτε τιποτα,χειροτερα και απο χρονιες με κετσπαγια/μοραις.Εισαι -6 απο τον γυφτο που ξεκινησε με -2,σε τυλιξανε σε μια κολλα χαρτι και αυτοι ειπαν θα πανε στο CAS,εχασε την ΕΠΟ και τους δικαστες στις εκλογες,τον εφαγε η συμμαχια τσετσενου-χοντρου,οποτε γιατι να σπρωξει λεφτα για παικτες αφου το εχει χαμενο απο αυγουστο?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κ εγω την αναλυση μου.

Εκπληκτικη κερκιδα οι γερμανοι, κ εικονα κ φωνη. Κ σε ογκο πρεπει να ειναι η μεγαλυτερη εκδρομη που μας εχει ερθει απ εξω.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το εχουμε πει και γραψει 433 φορες. Να το γραψουμε 434: τα λεφτα πανε στο γηπεδο. Δεν θα παρεις δανειο για να χτισεις το γηπεδο. Επισημως ο ιδιος ο Δηματος τα εγραψε, οχι εγω, δεν βγηκαν απο την κοιλια μου.

 

Ποιος δηματος βρε φιλε,γιατι δεν βγηκε να το δηλωσει ο ιδιος στον κοσμο οτι μαγκες τα λεφτα που θα εισπραξουμε απο την εισοδο στους ομιλους θα τα δωσουμε ολα στο γηπεδο,για να μην χρεωθει η ομαδα δανειο? Και απο αυτα δεν περισσεψαν ουτε 2 μυρια δηλαδη,τοσο γυφτια ρε πουστη μου,νισαφι πια,5 χρονια με το σταγονομετρο ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ηξερες απο την κληρωση οτι πας για τον ποντο; Και να σου πω και κατι; Με εξαιρεση 45 λεπτα στο Αμστερνταμ και 25 με τους Λουζιτανους, η εικονα ειναι παρα πολυ καλη. Τι να κανει ρε Νικο αυτη η ΑΕΚ; Τα γραφω και πιο πανω. Εκανε τη μαλακια το καλοκαιρι, τα ζυγισε λαθος στην αξιολογηση του ροστερ και καταληξαμε να ειναι η ομαδα ελλιπης. Και ειδικα στο Τσαμπιονς Λιγκ η ελλειψη ποιοτητας κανει κρα. Εκανε και την τρισμεγιστη μαλακια ο Λιβαγια και εμεινε η ομαδα με αλλαγη στην επιθεση το Γιακουμη. Μιλαμε για πολυ χαμηλο επιπεδο τι να κανουμε τωρα;

Επειδη μιλαμε για πολυ χαμηλο επιπεδο, για αυτον ακριβως τον λογο μιρλιαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μετα απο αρκετα ματς σε ευρωπη και πρωταθλημα, εχουμε σαφη αποψη για ροστερ προπονητη και διοικηση.

λοιπον. κακα τα ψεμματα ο προποητης προσπαθει. εχει περασει τη φιλοσοφια του, θελει η ομαδα να δημιουργει. καθαρισε και τους μικροτερους στο ελλαντα. 

 

το ροστερ ειναι πολυ αποδυναμομενο ... οι ελλειψεις κανουν κρα. δε ξερω τι θα γινει το γεναρη... ελπιζω (χαχαχαχα) σε 2 μεταγραφες.

 

ο τιγρης τον παιρνει για μια παστα. αφησε γυμνη την ομαδα. ελπιζω τουλαχιστον να κανει το γηπεδο γρηγορα χωρις αλλα προβληματα και να παει στο καλο.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια φορά κράζετε την ΑΕΚ επειδη εχασε  ΟΚ 

 ενω επαιζε εχθες με μια απο τις τοπ

  ευρωπαικες ομαδες διαχρονικά..

 Προσωπικά εχθές είχα παει στο γηπεδο

  με την πεψι μαξ  και την ηρεμια της σιγουριάς

  μια τιμιτικής ηττας απεναντι στην μεγαλη Μπαγερν.

 Για την Κυριακη ναι εχω μεγαλο αγχος απεναντι στον αξιόμαχο Άρη.

 

 Λοιπον 2-3 και απο εμενα στα γρηγορα..

 

 Κορυφαιοι μακραν οι Τσιγκρίνσκι ,Χουλτ , Λαμπροπουλος.

 Οι μονοι που κοιταζαν στα ματια τους πολυ γρηγορους Γερμανους

  με τον ξανθο ειδικά Νικλας να ριχνει και δυο κλωτσίδια για ενθυμιο

  απο ελληνικη φιλοξενία . Τον χάρηκα.

 Πονσε θετικός αλλα άχαρος ο ρολος του εκει 

 χωρις τον Μάρκο ειναι σαν την καλαμιά στον κάμπο.

 

 Νευρικός εχθες  ο -κατ εμε μακράν πιο ποιοτικος μας ποδοσφαιριστης-

 Μπάρκας  και αγχωμένος .

 Εκανε και 2-3 ελευθερα διωξίματα αγιος ο θεός

 που μας ειχε κανει να τα ξεχασουμε τελευταια .

 Για μενα πρεπει να στηριχθει οσο δεν παει ,το παιδι ειναι ο μονος παικτης 

  μας που ΑΝ δουλεψει δεν εχει ταβάνι .

 

 Γαλανοπουλος εχθες θετικός μετά απο καιρο.

 Το καλοκαιρι ειχε πει ο Μελισσανιδης πως αν μου φερετε προταση 4 εκ ευρω

 τον δινουμε .

  Κατι ειχε ακουστει για Γερμανία λοιπον το καλοκαιρι και εγω το συνδεω

  με την χθεσινη του υπερπροσπαθεια απεναντι στους Γερμαναραδες.

 

 Μπακακης και Μάνταλος μετριοι και χθες αλλα τους εχετε κραξει ηδη τοσο ρε μλκες

  που δε μου βγαινει να γραψω τιποτα  .

 Α το μονο που θα γραψω για Μπακακη ειναι πως τσακωθηκε για λαθος τοποθετησεις του

  και συννενοηση κατα σειρα με Μπαρκα , Λαμπροπουλο και Μπακασετα. 

  Πρωτη φορα ειδα να του βαζουν χερι

    3  συμπαικτες του εν ωρα αγωνα .

 

  Ουζουνιδης ο,τι και να λετε και να γραφετε ο Μελ τον γουσταρει και δεν κινδυνευει.

  Μεχρι το καλοκαιρι μονο με ατυχημα θα φυγει απο την ομαδα .

  Ο μεγαλος του δινει αφεση αμαρτιων και να χασει το πρωταθλημα φετος

  οποτε εδω να μεινεις .

 

  Σιμοες εχθες καλος . Εκανε επαναπροσεγγιση ο μανατζερ του στη διοικηση γιατι θελει να μεινει

   αλλα και καταλαβαινοντας

  και αυτος πως δεν παιζει να βρει τοσα λεφτα και τριετες αλλου .

  Στα 500-550 ειναι η μονη περιπτωση να τα βρουν και για τους δυο .

 

  Οι Γερμανοι εχθες τρανοι σε ογκο και φωνη .

  Μεγάλη εκδρομη εκανε η ντοιτσε βέλε που δεν ειχαμε ξαναδει .

  Οι παικτες τους δε

 εκαναν κατι συρτες 40αρες μπαλιες

   που 'εκοβαν' το γηπεδο και εκει καταλαβαινες τι παιζουν αυτοι

     και τι εμεις ..

 

  Πολυς κοσμος της ΑΕΚ  εχθες στο ΟΑΚΑ ,χαρα θεου τα παιδακια

   με τις σημαιες που επαιρναν για το σπιτι τους .

  Επιτελους και μια κινηση απο την ΠΑΕ για τον κοσμο.

  Δε θα ξεχασω ποτε οταν δουλευα Πειραια και ερχονταν πιτσιρικια

  μετα απο αγιασμο στα δημοτικά τους

      με δωρο του πρεζέμπορα απο μια μπαλα ποδοσφαιρου του γαυρου..

 

  Λοιπον το συμπερασμα απο τα χθεσινά είναι ενα ..

  Ολοι στο γηπεδο κοντά στην ΑΕΚαρα 

   και όπου μας βγάλει .. 

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο τους γουσταρω τους γερμανους σε αυτο γιατι πανε παντου ειναι τιγκα φωνη σημαιες σκανε και τιποτα γονα βεβαια εχουνε λεφτα και αυτα τα γερμανικα δεν παλευονται με τιποτα.

Στο τελος οπως φευγαμε μας ειπαν και ενα πουτσα παλι οε οε.

 

 

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΤΟΝ ΞΕΚΟΛΙΑΡΗ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×