Jump to content

Α.Ε.Κ. - Bayern München (Champions League, Group E - 3η αγ.): 23/10, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

38 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Χουλτ
      4
    • Τσιγκρίνσκι
      24
    • Λαμπρόπουλος
      2
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      2
    • Μπογιέ
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Μπακάκης
      24
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      13
    • Μπακασέτας
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      0
    • Μπογιέ
      0
    • Άλεφ
      0
    • Γκάλο
      0


Recommended Posts

Η Γιουναιτεντ παντως αναλογικα ειναι σε χειροτερη κατασταση απο εμας.Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λαμπροπουλος λέει η ήττα ήταν αυτό που περιμέναμε . Νταξ όλα καλά

Είπε τέτοιο πράμα;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχηθειτε ο Αγιαξ να καθαρισει την προκριση κ να κατεβει με τα δευτερα στο τελευταιο ματς, μηπως τσιμπησουμε Χ.

Δεν ειναι θεμα να τσιμπησουμε το χ, (που ειναι δηλαδη) αλλα να κανει νικες η ΑΕΚ στους ομιλους.Δεν εχουμε και πολλες και οι συμμετοχες ειναι 5.Γι' αυτο ειμαι σκασμενος για το ματς με την Μπενφικα.Ηταν μεγαλη ευκαιρια και ειδικα με τον τροπο που θα ερχοτανε.Συν οτι σημερα μπορει να ειχες και αλλη ψυχολογια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Η ομαδα κρατησε στο πρωτο ημιχρονο, οσο αντεξαν στο ρυθμο ηταν συγκινητικοι ολοι τους. Στο δευτερο ημιχρονο ο Κοβατς εκανε ενα τρικ και σου εδωσε μετρα, ξεθαρρεψες και σε συνδυασμο με την φυσικη κατασταση που σε σχεση με τη στρατοσφαιρικη της Μπαγερν ειναι πισω, αφησες κενα και το εφαγες. Επειδη εχουν ποιοτητα αυτοι οι ρουφιανοι, ειδαν το κενο δεξια και εννοειται εριξαν το βαρος εκει. Ηταν διδακτικο το πρωτο ημιχρονο γι αυτους και νομοτελειακα θα εβγαζαν τις 2-3 φασεις που χρειαζονταν για να σου κανουν ενα ευκολο 0-2, να ευχαριστησουν και να φυγουν. Η ΑΕΚ ηταν και ηρωικη αλλα συναμα ηταν και αφελης. Και νομιζω οτι η αφελεια στα μεγαλα ματς εκπορευεται απο την τακτικη ακαμψια του προπονητη. Αλλα θα τα γραψω αναλυτικα για αυτον στο τελος. Παμε ατομικα.

 

  • Μπαρκας: Εβγαζε εκνευρισμο. Λογικο λεω εγω διοτι ξερει οτι ειναι στη βιτρινα. "Φυσιολογικος".
     
  • Μπακακης: Η μαυρη τρυπα της ομαδας. Δεν εχω κατι με το παιδι. Εβαλα κιολας πιο πισω οτι υπεγραψε στα 23 του με την ΑΕΚ να παιζει με τον Ηροδοτο στη Γ Εθνικη. Ειναι αλματωδης η προοδος του, αλλα συγνωμη, για αυτο το επιπεδο δεν κανει. Δεν φταιει το ιδιο το παιδι.
     
  • Λαμπροπουλος: Καθε φορα που παιζεις "ηρωικο" ποδοσφαιρο, ο Βασιλης ειναι διακριθεις. Ηταν καλος για Λαμπροπουλος, επισης δεν εχω παραπονο κι ας εκανε λαθη. Εκανε και σωστα.
     
  • Τσιγκρινσκι: Επαιζε βασικος σ αυτη τη Μπαγερν και επαιρνε και περιβραχιονιο αμα λαχει. Παγκοσμιος παικτης, τεραστια προσωπικοτητα. Μεινε σωμα μου γινε γινε ψυχη μου μεινε μαζι μου.
     
  • Χουλτ: Συγκινητικος. Μετα τον Ουκρανο Θεο (και οχι Χριστό) ο καλυτερος της ΑΕΚ. Τραβαει μεγαλο λουκι απο τοτε που παιζει αδιαλειπτα κι ομως τρεχει κι ομως καλυπτει κι ομως εχει ανασες να βγει στο 90 και να κανει κουρσα. Αξιζει μεχρι και το τελευταιο ευρω κι ακομα παραπανω.
     
  • Σιμοες: Ετρεξε. Ετρεξε. Ετρεξε. Ο,τι μπορει εκανε. Δεν μπορει να γινει Μοντριτς το παιδι, ειναι αδικο να τον κατακρινω ακομα κι εγω ο ιδιος.
     
  • Γαλανοπουλος: Κι ο Κωστας μοχθησε. Ενα παιδι απο της ακαδημιες, ενα παιδι χωρις εμπειριες και παραστασεις, χωρις εναν τεραστιο χαφ διπλα του να του δειξει και να μαθει πεντε πραγματα παραπανω. Δεν μπορω να το κατακρινω ουτε αυτο το παιδι, ισα ισα το ειδα καλο αποψε τηρουμενων των αναλογιων.
     
  • Μανταλος: Προσπαθησε. Αλλα σε αυτο το επιπεδο φαινεται η διαφορα η ρουφιανα. Ειναι ενα και δυο κλικ πιο αργος, ενα δυο κλικ πιο ατεχνος, ολα ενα δυο κλικ πιο πισω. Ισως με αλλη διαταξη, αλλο συστημα. Ισως...
     
  • Μπακασετας: Πανω κατω τα ιδια με τον Πετρο. Τι να ζητησεις του Τασου; Να βαλει γκολ στο Νόιερ; Ισως αν επιανε καλα το ξερο. Συνδυασμενα και με πλασεδακια ουτε τον αιωνα τον απαντα.
     
  • Κλωναριδης: Κι ο Βικτωρας οτι μπορει εκανε. Εκανε και 2-3 κουρσες, πιεσε μπροστα, η μονη πηγη κινδυνων ουσιαστικα ηταν αυτος και δεν ειχε και την παραμικρη βοηθεια απο Πετρο και Τασο πισω του. Δεν εχω παραπονο απο το παιδι, περσι λεγαμε να παει δανεικο στο Σεριφη, φετος ειναι οτι καλυτερο δινεις μπροστα.
     
  • Πονσε: Οσο αντεξε ηταν αυτο που λεει το παρατσουκλι του: τανκ. Πολυ δυνατος, αλλα αβοηθητος εντελως. Δεν του παει αυτο που παιζεις ειδικα οταν λειπει αυτο το αρχιδι απο την Κροατια που θελησε να λειψει στα 4 παιχνιδια επειδη τον στραβοκοιταξε ο Λαζοβιτς. Θα γινει καλος παικτης, αλλα θεωρω οτι ο Ουζουνιδης διαλεξε λαθος παικτη. Αυτο που παιζει θελει Τσινο, Καλερι, τετοιον επιθετικο.
     
  • Μπογε: Αλλαγη κουκουρουκου. Μπηκε με το γηπεδο κρυωμενο, το ματς τελειωμενο, τους Γερμανους να αλλαζουν πασιτσες. Ειχε διαθεση, αλλα ΟΚ τι να γραψεις.
     
  • Αλεφ: Λογικη αλλαγη να ξεκουραστει ο Μανταλος που τον εχεις αναγκη με το Τζανακακη την Κυριακη. Εννοειται οτι σε σχεση με Σιμοες και Γαλανοπουλο ειναι πολυ πιο επιθετικογενης και τεχνιτης, αλλα αμυντικα και τακτικα το παιδι ειναι για πολυ πιο κατω επιπεδο.
     
  • Γκαλο: Τρομερη αλλαγη Στρατηγου. Στο 84. Ολο το ματς πουτανα ο Μπακακης, να φωναζει η αλλαγη Τασου με Γκαλο να παιξεις με 2 δεξια μπακ οπως ο Βελζεβουλ, κι εσυ να βαζεις το Ροντριγο στο 84. Πεταλουδιτσες πρασινες κιτρινες και κοκκινες.
     
  • Ουζουνιδης: Τα εχω πει. Στα μικρα ματς ειναι μια χαρα. Δεν προβληματιζεσαι, δεν απειλεισαι, δεν εχεις θεμα. Στα δυσκολα το προβλημα ειναι τεραστιο κυριως επειδη δεν εχεις ποιοτητα (καθολου κιολας εκει που θες με τον τροπο που παιζεις) και ζητας απο παιδια με συγκεκριμενες δυνατοτητες να δωσουν αυτα που δεν εχουν. Αποψε εκανε λαθος που δεν καταλαβε το τρικ του Κοβατς που τον ανεβασε αυτα τα 5 μετρα. Ανεβηκε λιγο η ΑΕΚ και σε δυο λεπτα η σεμνη τελετη εληξε. Οι αλλαγες ηταν Χριστοδουλος στη δικτατορια. Δεν ακουω-δεν ξερω-δεν ειδα-το ειχα ριξει στη μελετη. Ακομα 3 ματς ειναι, πρεπει οπωσδηποτε να παρει ποντο αλλιως μπαινει στα αλμανακ και στο τριβιαλ περσουτ παγκοσμιως. Αυτα ειναι συν τα ντερμπι με Παναθηναϊκο, τον ΠΑΟΚ μεσα και τον Ολυμπιακο εξω. Αντε να βαλω και το Χαριλαου βαρια. 8 ματς ειναι μεσα στη σεζον. Παιξε ρε ανθρωπε κατι αλλο σε 8 ματς, παρε σταυρό ή κλεψτα με 1-0 στο 87 και εισαι καβαλα στο αλογο. Τελος παντων. Δεν νομιζω οτι θα αλλαξει φιλοσοφια και πλανο, αλλα εξακολουθει και αφηνει την ομαδα να εκτιθεται και αβοηθητη μεσα στη ροη του ματς. Μετριος.

     
  • Κοσμος: Για πρωτη φορα θελω να πω δυο λογια για τον κοσμο. Ηταν πολυ καλος, αντεξε και πιστεψε. Ο κοσμος την παρασυρει και την κραταει πολυ μεγαλη αυτη την ομαδα. Μακαρι να ηταν πιο ποιοτικη να μιλουσαμε και αλλιως. Γιατι το πιστευω οτι ευκαιριες οπως η αποψινη με τη Μπαγερν στα κατω της, εμφανιζονται ουανς ιν α μιλιον. Με στιγμες γραφεις ιστορια και γεννας οπαδους. Μελισσαν νιωσε λιγο κοσμο και βοηθα λιγο και την ομαδα. Χιλια ευχαριστουμε για το γηπεδο, αλλα και την ομαδα. Λιγο, οχι ασωτειες.

 

  • MVP ο τεραστιος Ουκρανος που αποψε απο Χριστός εγινε ο Θεος ο ιδιος
  • Σοϊλεδης δυστυχως ο Μιχαλης ο Μπακακης. Εξηγησα τους λογους. Επαναλαμβανω οτι δεν φταιει το παιδι.
  • Ο Στρατηγος ηταν μετριος. Δεν τον λεω κακο επειδη ειναι στικ του δε πλαν και αν ειχε παικτες θα βλεπαμε τρομερα πραγματα. Σταθηκε ενα ημιχρονο, αλλα ολοι ξεραμε το εργο στο δευτερο. Μεγαλη απογοητευση οτι επεσε στη φακα του Κοβατς που δεν τον λες και Μιχελς.

 

Προχωραμε - Αντεχουμε - Συνεχιζουμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λαμπροπουλος λέει η ήττα ήταν αυτό που περιμέναμε . Νταξ όλα καλά

Τα παιδιά το είπαν από την ημέρα που έγινε η κλήρωση.

Να μπούνε μέσα και να το χαρούνε.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τα παιδιά το είπαν από την ημέρα που έγινε η κλήρωση.

Να μπούνε μέσα και να το χαρούνε.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος κι ο Μπακασετας οταν παιζεις με καλυτερο αντιπαλο, αντιο ζωη. Και δεν μιλαω μονο για επιπεδο Μπαγερν. Ακομα και με τον γαυρο του βορρα, οταν ειναι καλυτερος, κακακια και γεια σας.

 

Να τους δω ρε παιδι μου σε ενα ματς που εισαι σαφως χειροτερος να κανουν μια φαση διαφοράς ατομικα. Οχι δοκαρι, γκολ. Μονο με τον γαυρο του νοτου, μονο που αυτος δεν ηταν ποτέ σαφως καλυτερος.

 

Ειχες ρε παιδι μου με την Μιλαν τον Σεζαρ, με την Λιλ τον Λυμπεροπουλο, να σου κανουν κατι μονοι τους, πώς να το γραψω αλλιως.

Ο Λιβαγια, ο Αραουχο, ακομα κι ο 30λεπτος ισως εκαναν/κανουν κατι κοντρα στην ροη του ματς, αυτοι οι 2 δεν.

 

Δεν το παω σε αυτους που ειχαμε με τους γκαλακτικος γιατι καποιοι ηταν 3 σκαλες πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχασες απο την Μπαγερν 0-2.

Δεν εγινε κατι.

Μην συγκρινουμε με περσι στο Γιουροπα, δειτε πχ πως κατεβηκε η Τσελσι Τουμπα και σκεφτειτε πως θα κατεβαινε ΟΑΚΑ για παιχνιδι CL.

Απο εκει και περα, ανανεωσαμε Μπακακη το καλοκαιρι μεχρι το 2022 οποτε οπλιστειτε με θαρρος, κουραγιο και υπομονη γιατι θα παιζει μεχρι το 2022 βασικος.

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματική ήττα. Χαλαρά η χειρότερη ελληνική ομάδα που εμφανίστηκε σε αυτή τη φάση του θεσμού.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  •  Μελισσαν νιωσε λιγο κοσμο και βοηθα λιγο και την ομαδα. Χιλια ευχαριστουμε για το γηπεδο, αλλα και την ομαδα. Λιγο, οχι ασωτειες.

Στο είπε προχθές ο κεφτές κατάμουτρα στο ραδιόφωνο.

Η πολιτική στα συμβόλαια δεν αλλάζει ανεξαρτήτως εσόδων.

Αν το έβγαλε από την κοιλιά του δεν ξερω πάντως τα γεγονότα τον δικαιώνουν.

Και μισό δις εσοδα να έχεις πάνω από 500-600 δεν δίνεις για χαφ που να χτυπιέσαι κάτω σαν χταπόδι.

Link to comment
Share on other sites

 

  • Ο Στρατηγος ηταν μετριος. Δεν τον λεω κακο επειδη ειναι στικ του δε πλαν και αν ειχε παικτες θα βλεπαμε τρομερα πραγματα. Σταθηκε ενα ημιχρονο, αλλα ολοι ξεραμε το εργο στο δευτερο.

 

 

Το κακο αυτο ειναι, οτι ολοι ξεραμε οτι αργα η γρηγορα παρολο που η ομαδα καπως ισορροπησε στο δευτερο η Μπαγερν θα το εβρισκε το γκολ

Link to comment
Share on other sites

O Στρατηγός περιέργως το πήγε αρκετά καλά. Και σύστημα άλλαξε στην μέση του αγώνα (πρώτη φορά φέτος)

να το βράσω αν είναι να το κάνει με το σκορ στο 0-2.

 

Μπάρκας: δεν φέρει ευθύνη στα γκολ, αλλά δεν μου εμπνέει καμία σιγουριά στα τελευταία παιχνίδια. οφείλει να βελτιώσει την έξοδό του.

Τσιγκρι: κόσμημα, πολύ καλό παιχνίδι.

Λαμπρο: τίμιος, χωρίς να αποφύγει και πάλι επιπόλαια λάθη

Μπακάκης: όταν κάνει βήματα προς τα πίσω, 9 στις 10 φορές το περνάει ο αντίπαλός του.

Χουλτ: ανανέωση (χωρίς να τραυματιστεί)

Γαλανο: χαμηλές πτήσεις

Σιμόες: συγκινητικός στο 1ο, τα έφτυσε στο 2ο

Μπακασέτας: μέτριος. χωρίς βοήθειες και πάλι αμυντικά.

Μάνταλος: κλασική ευρωπαϊκή εμφάνιση του αρχηγού...δεν...

Κλωναρίδης: κάκιστη εμφάνιση με πολλά λάθη

Πόνσε: έτρεξε, έφαγε ξύλο, αλλά δεν χρειάζομαι τέτοιο επιθετικό

 

Μαρίνος: ύπνος. τουλάχιστον ρε μεγάλε, βάλε μια βοήθεια στον μπακάκη στο 2ο ή τουλάχιστον μείωσε τις αποστάσεις.

 

κόσμος: νταξ, σε τέτοια ματς, αναμενόμενο ότι ο περισσότερος κόσμος έρχεται για τον χαβαλέ, χωρίς διάθεση να φωνάξει, αλλά οβερολ, ήταν οκ.

 

επιβάλλεται να πάρουμε τουλάχιστον 1 βαθμό, αλλά δεν βλέπω το πώς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο είπε προχθές ο κεφτές κατάμουτρα στο ραδιόφωνο.

Η πολιτική στα συμβόλαια δεν αλλάζει ανεξαρτήτως εσόδων.

Αν το έβγαλε από την κοιλιά του δεν ξερω πάντως τα γεγονότα τον δικαιώνουν.

Και μισό δις εσοδα να έχεις πάνω από 500-600 δεν δίνεις για χαφ που να χτυπιέσαι κάτω σαν χταπόδι.

 

Στα ποσα εξασφαλιζει ο εθναρχης τα τετρασεγγονα του;Να ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

Στα ποσα εξασφαλιζει ο εθναρχης τα τετρασεγγονα του;Να ξερουμε

Καπου εδω εχω να πω πως καιρο τωρα σκεφτομαι μηπως οπως στα πετρελαια ετσι και εδω ειναι μπροστινος ο κυριος Δημουτρης που λεει και μια ψυχη.

Link to comment
Share on other sites

Καπου εδω εχω να πω πως καιρο τωρα σκεφτομαι μηπως οπως στα πετρελαια ετσι και εδω ειναι μπροστινος ο κυριος Δημουτρης που λεει και μια ψυχη.

 

Εχει μια λογικη.Εξηγει και τη βαζελοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

αναμενομενο αποτελεσμα μετα την πολυ μεγαλη υποβαθμιση υλικου και διαχειρισης .

ειναι ομως απαραδεκτο εκει που περισυ ολοι εφτυναν αιμα για να μας κανουν τελικη,φετος να μας πετανε 2-3 στο χαλαρο και να στο δειχνουν κιολας.

προσωπικα,τελος η ελληνικη αγορα.μπορεις να φερεις 11 χουλτ?11 τιμια και φιλοτιμα σκυλια απο 11 μπαρμπαγιωργους που ζητανε 500 και 600 χιλιαρικα για να κανουν τσισα στην ευρωπη,αν θες μικρα συμβολαια?

 

υγ 870Κ εισπραξεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το παω σε αυτους που ειχαμε με τους γκαλακτικος γιατι καποιοι ηταν 3 σκαλες πιο πανω.

Ενταξει εκεινη η ομαδα ηταν το κατι αλλο.Και κακως δεν μνημονευεται περισσοτερο ακομα και απο εμας τους ιδιους του ΑΕΚτζηδες.Για μενα η καλυτερη ΑΕΚ μετα του 95-96 ισως και ισαξια.Κριμα που δεν πηρε τιποτα.Σε γεμιζε σιγουρια οτι οπου και να παει το παιχνιδι θα το χτυπησει και δεν το χανει.Το ελεγα τοτε σε φιλους μου οτι στο δευτερο γυρο θα τα παρουμε ολα τα παιχνιδια.Οπως και εγινε εκτος απο το ματς με τη ζελα.Πετκωφ ανετα επαιρνε την θεση του Μανταλου στη σημερινη ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

να το βράσω αν είναι να το κάνει με το σκορ στο 0-2.

Babysteps. Σήμερα το έκανε στο 0-2. Μπορεί την επόμενη φορά να το κάνει στο 0-1 ή στο 0-0.

Ήμουν πεπεισμένος ότι δεν θα το ζούσα ανεξαρτήτως συνθηκών οπότε το μετράω σαν ανέλπιστη εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εκεινη η ομαδα ηταν το κατι αλλο.Και κακως δεν μνημονευεται περισσοτερο ακομα και απο εμας τους ιδιους του ΑΕΚτζηδες.Για μενα η καλυτερη ΑΕΚ μετα του 95-96 ισως και ισαξια.Κριμα που δεν πηρε τιποτα.Σε γεμιζε σιγουρια οτι οπου και να παει το παιχνιδι θα το χτυπησει και δεν το χανει.Το ελεγα τοτε σε φιλους μου οτι στο δευτερο γυρο θα τα παρουμε ολα τα παιχνιδια.Οπως και εγινε εκτος απο το ματς με τη ζελα.Πετκωφ ανετα επαιρνε την θεση του Μανταλου στη σημερινη ΑΕΚ

Καλα την θεση του Μανταλου την επαιρνε και ο Ρουσεφ για πλακα.

Ο Πεκτκωφ ηταν παιχτουρα.

Συμφωνω απο εκει και περα οτι η ομαδα τοτε δεν επαιρνε απλα αποτελεσματα κοντρα στους γκαλακτικος, επαιζει ΜΠΑΛΑ κοντρα στους γκαλακτικος. Και αν ειχες κανεναν Φερερ αντι για τον Σαπιο στον παγκο, αντι για 3-3 σημερα παιζει να μνημονευαμε κανενα 4-2 η 5-2.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι συγκρινετε; DMC Ζαγορακης - MC's Κατσουρανης / Πετκοφ - AMC Τσιαρτας. Και σημερα εισαι με DMC Σιμοε - MC Γαλανοπουλο και 2 AMC's Πετρο και Τασο. Δλδ και ποιοτικο χαος και παιζεις και λαθος. Αφηστε το το γαμηδι.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×