Jump to content

Bayern München - A.E.K. (Champions League, Group E - 4η αγ.): 07/11, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη   

35 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Mπάρκας
      19
    • Τσόσιτς
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Χουλτ
      3
    • Σιμόες
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      7
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      5
    • Μοράν
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπογέ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      13
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Τσόσιτς
      23
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Μπακάκης
      4
    • Χουλτ
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Άλεφ
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Πόνσε
      0
    • Μοράν
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπογέ
      0


Recommended Posts

Στα 2 απο τα 3 δηλ θα θυσιαστει ο Μπογε για τον Μανταλο. Μονο με τη πρωτη διαταξη συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οι κωλοτρυπιδες του λαμπροπουλου και του μπακακη θα γινουν και αλοιφη.ΘΕΟΣ φυλαξοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να θυμίσω μονο ότι Πόνσε και Μπογιε ήταν λέγεται επιλογές Ουζουνίδη ... φαίνεται εξάλλου ότι δεν τους κουνάει απο την ενδεκάδα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 Νοεμβρίου και κάνουμε πειράματα ακόμα στο κεντρικό δίδυμο της άμυνας.

 

2018 και ο Πέτρος θεωρείται ακόμα αναντικατάστατος ως αριστερός μέσος.

 

Τετάρτη ακόμα και τα νεύρα μου μοιάζουν για Παρασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ματζίσιαν δεν ξέρω για τα υπόλοιπα, αλλα στο χειρότερο goal average και την επιθετική λειτουργία σιγουρα κάνεις λάθος, δεν είναι το -9 ούτε τα 4 γκολ του γαύρου, πρόχειρα θυμάμαι ένα 2-13 του βάζελου το '11, ενώ και το '03-'04 εμείς είχαμε 1-11.

Μετράει την διαφορά τερμάτων της ομάδας με την μικρότερη συγκομιδή.

Δηλαδή αν κάνεις 1 βαθμό πρέπει να έχεις διαφορά μικρότερη από -9 για να είσαι ανώτερος από τον περσινό γαύρο.

Αν κάνεις 3 βαθμούς πχ, ας έχεις οποιαδήποτε διαφορά, δεν είσαι ο χειρότερος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κατα ρη γνώμη μου πέρα από καποια 8αρα, τα υπολοιπα με τα -4 και +2 γκολ και δεν συμμαζευεται, δεν αποτελουν αφορμη για καζούρα πέρα από ένα μικρό κομμάτι οπαδών που τεινουν στον ψυχαναγκασμό, και που θα κατσουν να μετρήσουν ακόμα και τα κόρνερ και τα αραουτ.

Απο κει και πέρα, μακάρι να γίνει το θαυμα αυριο, αλλά τα θαυματα γίνονται με κατενατσια και 3αδες και ο αλλος ο καριολοπουστρας ετοιμο το χει το 4 2 4. Βαλε ρε πουστη τον Μοραν πισω απο τους 2 και παιξε μπροστά με όποιον θες.

Ο μπακασετας τι έχει ακριβώς? Απο εκει ποτ ήταν μβπ της σεζόν ξαφνικά αναφερθηκε το θέμα του συμβολαίου και έκτοτε τραυματιας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να δούμε απλά φυσιολογικά και ορθολογικά πράγματα και όχι ουζουνιδομαλακίες;

Link to comment
Share on other sites

παρτε Δηματο.

https://www.aek1924.gr/2018/11/07/dimatos-oi-koryfes-poy-apomenoyn-na-kataktithoyn-einai-akoma-polles/

 

κλασικη προσπαθεια να μας πει οτι ειναι ηδη επιτευγμα της ΑΕΚ απλα να παιζει με την Μπαγερν και οτι ΘΑ καθιερωθει να παιζει σε τετοια επιπεδα η ΑΕΚ.

 

χαρακτηριστικο αποσπασμα

 

"Αποτελεί τιμή, πρόοδο, εξέλιξη και επιστέγασμα αυτής της διαδρομής το ότι οι ποδοσφαιριστές της θα συγκεντρωθούν σε αυτό το σημείο, λίγο πριν από τις δέκα, και θα κάνουν εκεί τις τελευταίες τους σκέψεις, πριν σταθούν απέναντι σε ένα από τα μεγαλύτερα club του πλανήτη μέσα σε ένα από τα μεγαλύτερα ποδοσφαιρικά γήπεδα του πλανήτη.

 

 

τελικα απο την ΠΑΕ πιστευουν οτι ιδρυθηκες το 2014, ή τελος παντων ετσι τους βολευει να πιστευουν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

παρτε Δηματο.

 

κλασικη προσπαθεια να μας πει οτι ειναι ηδη επιτευγμα της ΑΕΚ απλα να παιζει με την Μπαγερν και οτι ΘΑ καθιερωθει να παιζει σε τετοια επιπεδα η ΑΕΚ.

 

τελικα απο την ΠΑΕ πιστευουν οτι ιδρυθηκες το 2014, ή τελος παντων ετσι τους βολευει να πιστευουν.

 

https://www.aek1924.gr/2018/11/07/dimatos-oi-koryfes-poy-apomenoyn-na-kataktithoyn-einai-akoma-polles/

 

Πόσα θα έτρωγε ο Ερυθρός Αστέρας χτες αν κατέβαινε κόντρα στην Liverpool με τέτοια λογική άραγεΣ;

Link to comment
Share on other sites

ο Δημάτος, με τις μαλακίες που γράφει, υποβιβάζει την ΑΕΚ σε ομάδα χωρίς ευρωπαϊκή ιστορία.

να σοβαρευτεί. άμεσα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Δηματος δεν είναι χρήστης του φόρουμ. Θέλετε να πρωτοτυπησουμε βάζοντας ένα στραβοστομη στη θέση του γραφείου τύπου της εταιρίας; επί της ουσίας δεν έχει άδικο. Είναι τεράστιο επίτευγμα μέσα σε 5 χρόνια να μπεις σε ομίλους από το βυθό που ήσουν. όπως είπε και μια γνωστή μου"

Καλύτερα να κλαις στο πίσω κάθισμα μιας Ρολς Ροις, παρά ενός ζασταβα "

 

Στην προκειμένη βέβαια το ερώτημα είναι αν είναι καλύτερα να σε πηδάνε στο πίσω κάθισμα μιας Ρολς Ροις ή να πηδάς εσύ στο πίσω κάθισμα ενός Ζαστάβα;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

ο Δημάτος, με τις μαλακίες που γράφει, υποβιβάζει την ΑΕΚ σε ομάδα χωρίς ευρωπαϊκή ιστορία.

να σοβαρευτεί. άμεσα.

 

Τα posts του Δημάτου με έχουν βάλει σε ψυχολογία να επιλέξω να δω Amélie απόψε αντί για ΑΕΚ στο Μόναχο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Δηματος δεν είναι χρήστης του φόρουμ. Θέλετε να πρωτοτυπησουμε βάζοντας ένα στραβοστομη στη θέση του γραφείου τύπου της εταιρίας; επί της ουσίας δεν έχει άδικο. Είναι τεράστιο επίτευγμα μέσα σε 5 χρόνια να μπεις σε ομίλους από το βυθό που ήσουν. όπως είπε και μια γνωστή μου"

Καλύτερα να κλαις στο πίσω κάθισμα μιας Ρολς Ροις, παρά ενός ζασταβα "

Eτσι ειναι κυριε μπον βιβερ μου. Και μονο το γεγονος οτι εχουμε απαιτησεις απο αγωνες με τη Μπαγερν που εχει 5 αστερια, σημαινει ποσο ανεβηκε η ομαδα οταν πριν 4-5 χρονια παιζαμε με τη Τριγλια Ραφηνας.

Οσον αφορα τα ποστ του Δηματου, ειναι αφορμη να ξεκινησει παλι συζητηση στο ΚΜ για το αν θα πρεπε να παιζαμε στο europa league κι οχι στο champions league για να μην τρωμε πολλα γκολ. Την ιδια στιγμη που κοτζαμ Ρεαλ Μαδριτης τρωει 5αρες στο πρωταθλημα (ναι απο Μπαρτσελονα θα μου πειτε αλλα τηρουμενων των αναλογιων ειναι Ρεαλ, το μεγαλυτερο κλαμπ στον κοσμο βασει τιτλων)

 

Επισης οταν παιξαμε με τη Βιντι εγω δεν θυμαμαι κανενα μελος του ΚΜ να λεει "θελω να χασουμε για να παμε europa league καλυτερα"

Link to comment
Share on other sites

Δημάτος ποστάρει αυτή την φωτογραφία 

 

45527667_1761918927269094_18541112382172

 

με σχόλιο "Ήταν και αυτό μια εμπειρία"

 

και μένω εγώ να σκέφτομαι πως butterfly effect θα πει την στιγμή που στα αποδυτήρια της ΑΕΚ πριν το παιχνίδι γίνεται ο εξής διάλογος:

Κλαρίνος: Λοιπόν Μιχάλη εσύ παίρνεις τον Ριμπερί

Μιχάλης: Το χω κόουτς μείνει ήσυχος

 

Την αμέσως επόμενη στιγμή κάπου στα προάστια της Γουχάν νεαρή Κινέζα ερωτεύεται τον μανάβη της και την στιγμή που τον ρωτά "θα είσαι τρυφερός" ένα δρεπάνι της θερίζει όλο το βιος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας καθόμαστε τότε στην Γ με τις Τριγλιες η στην 7η θέση για καμιά 10ρια χρόνια να βγάζαμε δίπλα γούστα στο πίσω κάθισμα ενός οπελ

 

Γ' και Τριγλία = Τελευταία σκηνή από το Shame του Fassbender

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά εγώ θα κατέβαινα κάπως έτσι:

 

lineup.png

 

Κυρίως επειδή με αυτή την διάταξη δημιουργώ επιλογές και από τον πάγκο ανάλογα με την εξέλιξη του αγώνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι κυριε μπον βιβερ μου. Και μονο το γεγονος οτι εχουμε απαιτησεις απο αγωνες με τη Μπαγερν που εχει 5 αστερια, σημαινει ποσο ανεβηκε η ομαδα οταν πριν 4-5 χρονια παιζαμε με τη Τριγλια Ραφηνας.

Οσον αφορα τα ποστ του Δηματου, ειναι αφορμη να ξεκινησει παλι συζητηση στο ΚΜ για το αν θα πρεπε να παιζαμε στο europa league κι οχι στο champions league για να μην τρωμε πολλα γκολ. Την ιδια στιγμη που κοτζαμ Ρεαλ Μαδριτης τρωει 5αρες στο πρωταθλημα (ναι απο Μπαρτσελονα θα μου πειτε αλλα τηρουμενων των αναλογιων ειναι Ρεαλ, το μεγαλυτερο κλαμπ στον κοσμο βασει τιτλων)

 

Επισης οταν παιξαμε με τη Βιντι εγω δεν θυμαμαι κανενα μελος του ΚΜ να λεει "θελω να χασουμε για να παμε europa league καλυτερα"

Βρε Γιώργο μου, δεν είναι είναι το θέμα αν θα φάμε 5 γκολ. Να φάμε, έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Το θέμα είναι η νοοτροπία του οργανισμού που προκαλεί εμετό. Το ότι δεν έχουμε καμιά απαίτηση από την ομάδα και κάνουμε λες και δεν έχει ιστορία, Της κάνει ΚΑΚΟ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κάνει post ο Δημάτος από το Μόναχο, του κάνει σχόλιο η κόρη του "με κάνει περήφανη" και ο Δημάτος της κάνει like και της απαντάει κιόλας "αγάπη μου".

 

ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια. Ειναι πού βαζει τον πηχυ ο καθενας για να τον περασει.

 

Μετα την πτωχευση, επιτευγμα μπορει να ηταν και η ανοδος σε 2 χρονια 2 κατηγοριων. Εκει που επαιζες με την Τριγλια, εφτασες να παιζεις με τον «θρυλο των γηπεδων».

 

Επομενως θα μπορουσε το 2015 να ποσταρει ο Αντρικος για το δεος που νιωθουν οι παικτες μας βγαινοντας στο «Γεωργιος Καραισκακης».

Εξαρταται αν η ιστορια σου θες να μετραει απο το 2013 ή απο το 1924 λοιπον. Ελευθερος να μετραει απο οπου θελει ειναι ο καθενας αλλωστε. Δωρεαν ειναι η αποψη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιώργο μου, δεν είναι είναι το θέμα αν θα φάμε 5 γκολ. Να φάμε, έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Το θέμα είναι η νοοτροπία του οργανισμού που προκαλεί εμετό. Το ότι δεν έχουμε καμιά απαίτηση από την ομάδα και κάνουμε λες και δεν έχει ιστορία, Της κάνει ΚΑΚΟ.

εννοειται οτι εχουμε απαιτηση. Αλλα δεν θεωρω πχ ξεφτιλα αν φαω 3 γκολ απο τη Μπαγερν. Εννοειται εστω και με αυτους τους παικτες θελω να τα δωσουν ολα για οσο το δυνατον καλυτερο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

O Δημάτος δεν είναι στο πολιτικό γραφείο του Χέλμουτ Σμιτ, είναι διευθυντής μάρκετινγκ ενός μπράντ. Βάλ' τον στη Red Bull ή στην Microsoft στο ίδιο πόστο, πόσο ξύλο θα έτρωγε; Άσε που κατεξοχήν στραβοστόμικα είναι αυτά τα ποιός πηδάει ποιόν και πού. Το να κοιτάς να δώσεις μια ιδέα μεγαλείου στο μπράντ σου δεν είναι τίποτα περίεργα οπαδικά αλλά βασικά επιχειρηματικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×