Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Μητσακλα, ΠΡΩΤΟΙ ΕΜΕΙΣ πρεπει να αποβαλουμε αυτη την αρρωστη νοοτροπια. οχι ρε, δεν το δεχομαι. 2 ΣΤΑ 2 και τελος, το σηκωσα.

 

Εσύ είσαι 25 και εγώ 40 και δεν έχω τη νοοτροπία που λες γιατί όταν έγινα Λίβερπουλ τις ομάδες που πρωταγωνιστούν σήμερα στην Π.Λ. τις είχαμε για Πανιώνιους και Πανσσεραικούς της Αγγλίας. Συνεπώς καμιά άρρωστη νοοτροπία δεν έχω όσον αφορά εμένα. Εγώ γράφω και λέω αυτό που είδα και αυτό που είδα είναι στο ματς της 25ετίας λύγισαν.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι 25 και εγώ 40 και δεν έχω τη νοοτροπία που λες γιατί όταν έγινα Λίβερπουλ τις ομάδες που πρωταγωνιστούν σήμερα στην Π.Λ. τις είχαμε για Πανιώνιους και Πανσσεραικούς της Αγγλίας. Συνεπώς καμιά άρρωστη νοοτροπία δεν έχω όσον αφορά εμένα. Εγώ γράφω και λέω αυτό που είδα και αυτό που είδα είναι στο ματς της 25ετίας λύγισαν.

 

οποτε, ΠΡΩΤΟΣ ΕΣΥ πρεπει να δωσεις το συνθημα και αν καποιος θα επρεπε να λιγοψυχισει θα ημουν εγω και ο καθε 25αρης.

 

2 στροφες πριν το τελος και το σηκωνεις μετα απο 24 χρονια. και δεν πιστευεις ? πως γινεται να μην πιστευεις!

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε ο Μογιες και ξαναρθε ο πλανητης στη θεση του.

 

Μαλακισμενη γκαιντα,Φοιρε με κιλτ,παλιοβλαχε,αντε ελα να αναλαβεις και τον γαυρο παλιομαλακα,

Link to comment
Share on other sites

ο Ρεμπω μεσα σε μιση ωρα εχει ποσταρει οσες φορες δεν το κανε συνολικα ολη τη χρονια.

 

αν ειναι να σε βλεπουμε εδω μεσα ρε, να χανει πιο συχνα η Λιβερπουλ xD

Link to comment
Share on other sites

ειχε τετοια ευκαιρια η λιβερπουλ και την εχασε απο τα δευτερα τη τσελσι. Σιχαμενος η οχι, απλα εδειξε για αλλη μια φορα ποσο μεγαλος προπονητης ειναι.

 

Το θέμα μεγάλος προπονητής για τον οπαδό-φίλαθλο έχει να κάνει ξεκάθαρα με την αισθητική του καθενός μας απέναντι στο ίδιο το άθλημα.

Πιθανότατα δεν έχεις ζήσει τη διαδικασία μετεξέλιξης του ποδοσφαίρου την δεκαετία του '90 για να καταλάβεις αυτό που σου γράφω.

Αλλά προσωπικά δεν έχω διάθεση να δικαιώσω κανέναν καραγκιόζη Μουρίνιο που ύστερα από 10 χρόνια στο ποδόσφαιρο μάθαμε πια ξεκάθαρα πια είναι η αντίληψη του για το άθλημα με την οποία δεν έχω και δε θέλω να έχω καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

οποτε, ΠΡΩΤΟΣ ΕΣΥ πρεπει να δωσεις το συνθημα και αν καποιος θα επρεπε να λιγοψυχισει θα ημουν εγω και ο καθε 25αρης.

 

2 στροφες πριν το τελος και το σηκωνεις μετα απο 24 χρονια. και δεν πιστευεις ? πως γινεται να μην πιστευεις!

 

Δηλαδή αν πω εγώ ότι θα το πάρουμε, θα το πάρουμε;

Αν υπάρχει μια ομάδα στον πλανήτη που θέλω να δω μαζί με την ΑΕΚ να ξαναπατήσει κορυφή αυτή είναι η Λίβερπουλ, αλλά ο ρόλος μου σταματάει στη θέληση μου στην οποία προσπαθώ να μην επιτρέπω να επηρεάζει τη λογική μου.

Link to comment
Share on other sites

<------------------------- Θα βαλουν και αυτοι το χερακι τους στο φετινο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

<------------------------- Θα βαλουν και αυτοι το χερακι τους στο φετινο πρωταθλημα.

 

Ξεκινάς λάθος με το να έχεις δεδομένο το 2/2 .

Link to comment
Share on other sites

Ο kostas21 και το επικο του ποστ.Περιμενω με λαχταρα.:tease:

 

Ετσι. Ο δεν θελω τον Σαντος αλλα χυνω με Μουρινιο. Ο θα φορμαριστει ο Γιανουζαι και η ΜανΓιουν θα γαζωνει. Ο Θα κλαταρει ο Λειβα και θα τα φτυσει η Λιβερπουλ. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μητσακλα ειναι δεδομενο το 2/2 ειτε ερθει με διαιτητικο σκανδαλο, ειτε μπω εγω και εσυ να παιξουμε, ειτε το βαλει το ΚΟΠ το γκολ ειτε ερθει Τσουναμι στο Νησι. Δε χανεται το φετινο πρωταθλημα. Αυτο που θα χαθει ειναι ο ΡεΜπω για κανενα 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Μας αρεσει ή οχι, ο μουρινιο εκανε αυτο που ηξερε κι εμεις τσιμπησαμε. Σ ενα παιχνιδι που ο αλλος επαιζε μισος, με ευνοικη διαιτησια, μεσα στο γηπεδο σου και δεν καταφερες να παρεις ουτε την ισοπαλια που σου εκανε.

Γι αυτο φοβομουν πιο πολυ το σημερινο παρα αυτο με τη Σιτυ.

Link to comment
Share on other sites

τραγικη η ομαδα σημερα εκλασε μεντες στο πιο κρισιμο παιχνιδι, ηρθε ο μουρινιο σε επαιξε 8-1-1 και δεν εκανες ευκαιρια της προκοπης.

 

με της υγειες μας

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να τα διαβασεις φτιαχνω καφε και ερχομαι να σε απολαυσω ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Οποίος εχει πονέσει με Νατσουρα και Νταρμπισαηρ και ειρωνεύεται σήμερα πρέπει να φάει μπαν

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κώτσο, γράψε μας λίγο και για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο. Ας πούμε σε 5 χρόνια που θα είναι συνταξιούχος γιατί θα τον θυμόμαστε ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κώτσο, γράψε μας λίγο και για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο. Ας πούμε σε 5 χρόνια που θα είναι συνταξιούχος γιατί θα τον θυμόμαστε ας πούμε.

 

Εμένα η πρώτη του θητεία στην Chelsea μου άρεσε όπως έπαιζε. Επίσης στην Inter. Μην ξεχνάμε και το CL με Porto. Ε μένα αρχιδια λιβανιστα. Αλλά απαρατήρητος δεν πέρασε κιόλας. Η τελευταία δεκαετία ήταν δίκη του.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η πρώτη του θητεία στην Chelsea μου άρεσε όπως έπαιζε. Επίσης στην Inter. Μην ξεχνάμε και το CL με Porto. Ε μένα αρχιδια λιβανιστα. Αλλά απαρατήρητος δεν πέρασε κιόλας. Η τελευταία δεκαετία ήταν δίκη του.

Δεν έγραψα ότι πέρασε απαρατήρητος. Άλλο έγραψα. Μετά την Πόρτο τι;

Απαρατήρητος κάποιος που έχει πάρει 2 ΤσουΛι δεν περνάει.

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμέ λοιπόν Κοουτσαρισμα=Στρατηγικη. Ε σε αυτο τον θεωρώ τοπ. Από κει και πέρα θεωρώ πως η ΑΕΚ έναν σαν τον Μουρινιο θα θελε γενικό κουμανταδορο και με την καφριλα και τα mind games του να ξεκολλήσει τον κόσμο από την νιρβάνα των τελευταίων ετών. Για μένα ο τύπος ειναι γουινερ και ρισπεκτ γενικά.

Βέβαια απόψεις ειναι αυτές..

Αλλά εδώ κάποτε λάτρεψαν τον Μπάγεβιτς οι ΑΕΚτζηδες

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφετε δυο άτομα για στρατηγικές, mind games, winner κλπ.

Για ποδόσφαιρο θα πούμε τίποτα ή το πούλμαν που φέρνει κούπες είναι το ιδανικό;

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση ακόμα.

Δηλαδή ο Πελεγκρίνι τις προάλλες, ο Μπλάν πριν λίγες μέρες και ο Ρότζερς σήμερα χάσανε από τα mind games, το winnerιλίκι του και το μαεστρικό του κοουτσάρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×