Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Δεν ειναι μονο στρατηγικη. Ειναι και φρεσκαδα μυαλου μεσα στον αγωνα, ειναι και motivation, ειναι και σωστη νοοτροπια, συντονισμος και να μην αφηνεις την ομαδα να παιρνει το μυαλο της απο τον βαρυσημαντο σκοπο της.

Δηλαδή τα αβίαστα λάθη των Τουρέ και Τζέραρντ και το κωλοκοτρονέικο γκολ του Μπα μα την Παρί, είναι όλα τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχναμε τι φανελα ειναι η Τσελσι ε? Ο Μου την εβαλε στο τοπ4.

Υπερβολές για την ομάδα με την μεγαλύτερη ποδοσφαιρική επένδυση μέχρι τον ερχομό των Αράβων.

Link to comment
Share on other sites

ναι. Η ερωτηση ειναι απλη επισης. Αν δεν ηταν ο Μου, πιστευεις η Τσελσι θα παιρνε αυτα τα ματς?

Το πραγματικό μέγεθος της Τσέλσι είναι αυτό χωρίς τον Αμπράμοβιτς. Τα άλλα είναι για να τα λέμε εγώ και εσύ εδώ μέσα.

Ας πάει να κάνει αυτό που κάνει ο Σιμεόνε με την Ατλέτικο, ο οποίος μου είναι εξίσου αντιπαθής με τη μπάλα που παίζει.

Link to comment
Share on other sites

ναι. Γιατι για να φτασεις στο λαθος ή στο κουτσο γκολ, πρεπει να βρεθεις εκει.

Οταν ο αλλος σου σπαει τα νευρα, και σε πιεζει αφορητα, ξερει οτι καπου θα γινει το τσαφ. Και η μαγκια ειναι να το εκμεταλλευτει στο επακρο. Το βλεπεις στους παικτες της Τσελσι, οτι δεν το χουνε παρατησει και ας ειναι ουσιαστικα χαμενη η Πρεμιερσιπ. Δεν σου λεει κατι αυτο?

Τι να μου λέει ρε Κώστα. Ποια πίεση που; Πλάκα μου κάνεις; Ποια πίεση είχε ο Τζέραρντ ή ο Τουρέ;

Link to comment
Share on other sites

Το κανε με την Πορτο του Σαντος. Και τα πηρε ολα.

 

Το μόνο του ποδοσφαιρικό παράσημο. Μετά μιλάμε για πούλμαν stefanakis.

Link to comment
Share on other sites

Η Inter έπαιξε καλή μπάλα και μιλάμε για Ιταλία.

Και πήρε και CL... Με Inter CL! Τι να λέμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι προκατ στο θεμα Μου.

Ειχαν πιεση αρκετη θεωρω και οι 2. Οταν βλεπεις παικτη να κλαιει οπως με Σιτυ ο Τζεραρντ, να ξερεις οτι εχει κλαταρει ψυχολογικα.

 

Φυσικό είναι να έχει κλατάρει ψυχολογικά γιατί η φανέλα που φοράει ζυγίζει τόνους και των άλλων γραμμάρια. Έχει συναίσθηση του τι πήγαινε να συμβεί όπως είχε συναίσθηση ο Ρόμπσον πριν καμιά 20αρια χρόνια.

Στο θέμα Μου δεν είμαι προκάτ, 10 χρόνια τον βλέπω με 1,5 χρόνο μπάλα και 8,5 ταμπούρι και μπούρου-μπούρου. Το έγραψα και αρχικά, θέμα οπτικής στο ποδόσφαιρο. Τι να σου πω δηλαδή; Ότι όση μπάλα έφτιαξε ο Χάικενς σε ένα χρόνο για να μην πάω πολύ πίσω, δεν την έχει φτιάξει ο Μου σε όλη του την προπονητική καριέρα.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Η Inter έπαιξε καλή μπάλα και μιλάμε για Ιταλία.

Και πήρε και CL... Με Inter CL! Τι να λέμε τώρα;

 

Κολοκύθια ρε συ έπαιξε. Με Γιούβε πεθαμένη και Μίλαν σε πτώση μετά το Τσουλί του '07. Και με διαιτησία σκάνδαλο στο Μιλάνο με την Μπαρτσελόνα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΔΔΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

ΘΑ ΡΘΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ

 

[video=youtube;r1ddkRF3OdE]

Link to comment
Share on other sites

Μητσακλα και Αδη.

Οποιος δεν πανηγυρισε το euro2004 και το πρωταθλημα του Τακη, δικαιουται να ομιλει για την τακτικη του Μου. Σημαινει δλδ οτι ειναι λατρης του επιθετικου ποδοσφαιρου χωρις να τον νοιαζει η ουσια. Διοτι εδω μεσα μιλαμε ως οπαδοι. Δεν μπορει στην ΑΕΚ να μιλας ως οπαδος και για τον Μουρινιο να μιλας ως φιλαθλος (ενω υποστηριζεις καποια ομαδα στα πρωταθληματα που δουλευει).

 

Οποιος τα πανηγυρισε λοιπον, δεν δικαιουται να ομιλει. Ετσι δεν ειναι;

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Μητσο,επειδη εχω την εντυπωση οτι νομιζεις οτι ο Μουρινιο σημερα μπηκε στο γηπεδο και την ενδεκαδα την ειχε βγαλει με νουμερακια στα αποδυτηρια.Παμε για τακτικη.

Ποια ειναι η δυναμη της Λιβερπουλ;Ο αξονας,ο οποιος ειναι κινητικος και οι εναλλαγες του Σουαρες με τους Κουτινιο,Σταριτζ,Στερλινγκ.Ακρα ΜΗΔΕΝ.Ωραιο το παιχνιδι του Ροτζερς,μου αρεσουν οι αποστασεις που εχουν παντα μεταξυ τους οι προαναφερθεντες παικτες συν το γεγονος οτι τρεχει η μπαλα και οχι ο παικτης.Ανω τελεια.

 

Γιατι η Λιβερπουλ εχει βαλει 95 γκολ φετος;Γιατι ολη η Πρεμιερ Λιγκ μαλακιζεται με αργα σεντερ μπακ,που σε ορισμενες περιπτωσεις συνοδευονται και απο ηλιθια μαν του μαν.2 προωθημενους ο Ροτζερς,βγαζει και 2 κρυφους και αρχιζει και γραφει το κοντερ.

 

Ε,ο Πορτογαλος σημερα τοποθετει την τετραδα της αμυνας ακινητη.Σε ζωνη.Και δινει εντολη να ειναι και 10 μετρα πιο κατω απο οτι συνηθως.Μπροστα βαζει τα χαφ να παιζουν μαν του μαν τα χαφ της Λιβερπουλ.Τοσο γατα ειναι,που μεσα σε 3 μερες επαιξε 2 διαφορετικα ''ταμπουρια'' και τα εκτελεσα αψογα.Με Ατλετικο δεν το εκανε αυτο,γιατι η Ατλετικο εχει ακρα και θα τον πηδουσαν.Εσυ δεν εχεις ακρα οποτε τελειωσε.

 

Μια δυο τρεις,προστεθηκε και το αγχος της Λιβερπουλ μετα το 20λεπτο(αδικαιολογητο να μην υπαρχει υπομονη) και τελικα πρωτος κλαταρε ο Στιβι Τζι.Καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάλμα φίλτατοι συνοπαδοί της Λιβερπουλ... ένα γύρο είχες να χάσεις... του πούστη... κάποτε θα στράβωνε...

 

"aυτοκτονία" γράφει ένα σάιτ... "το χάνει μέσα από τα χέρια της" γράφει άλλο σάιτ... Τώρα από που κι ως που έγινε "αυτοκτονία" να χάνεις από την Τσέλσυ ο θεός κι η ψυχή τους...

 

Το πρωτάθλημα εννοείται πως είναι ανοιχτό... όσο δύσκολο είναι για τη Σίτι να φέρει το διπλο στο Γκούτισον Παρκ, άλλο τόσο δύσκολο και για Λίβερπουλ να φέρει διπλο σε Κρίσταλ Πάλας... και οι τρεις στο κόλπο και στην τσίτα...

 

Το ματς σαν να βλέπεις καρμπόν το Ατλέντικο-Τσέλσυ... μόνο που εκεί δε γλίστρησε κανένας της ατλέντικο κι έληξε κουλούρια... Σεμιναρίακή η 8πλή άμυνα ζώνης του Μουρίνιου... σταμάτησε τη Λϊβερπουλ, όπως είχε σταματήσει στο 0 και τη σίτυ με την επίθεση ντριμ-τιμ... όπως είχε και την υπερηχητική μπαρτσελόνα προ τριετίας... ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΣΤΟ 0-0 ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ Β' ΤΑ ΦΟΡΕΙΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΨΟΦΙΟ ΠΑΙΧΤΗ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΕΙ... Δηλαδη τέτοια καραγκιοζιλίκια στην Αγγλία ΚΑΝΕΙΣ δεν τα κάνει... Αντε γαμήσου τράβα σε καμια Παρί ξερώ γω να βλέπουμε αγνή μπαλίτσα...

Link to comment
Share on other sites

Μητσακλα και Αδη.

Οποιος δεν πανηγυρισε το euro2004 και το πρωταθλημα του Τακη, δικαιουται να ομιλει για την τακτικη του Μου. Σημαινει δλδ οτι ειναι λατρης του επιθετικου ποδοσφαιρου χωρις να τον νοιαζει η ουσια. Διοτι εδω μεσα μιλαμε ως οπαδοι. Δεν μπορει στην ΑΕΚ να μιλας ως οπαδος και για τον Μουρινιο να μιλας ως φιλαθλος (ενω υποστηριζεις καποια ομαδα στα πρωταθληματα που δουλευει).

 

Οποιος τα πανηγυρισε λοιπον, δεν δικαιουται να ομιλει. Ετσι δεν ειναι;

 

σιχαινομαι Εθνικη ομαδα οποτε ναι, δεν πανηγυρισα και το πρωταθλημα του Τακη δεν το προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

σιχαινομαι Εθνικη ομαδα οποτε ναι, δεν πανηγυρισα και το πρωταθλημα του Τακη δεν το προλαβα.

 

Επειδη ουσιαστικα δεν απαντας ετσι ομως, το πρωταθλημα 2004/2005 θα το πανηγυριζες; Το ηθελες;

Link to comment
Share on other sites

ο τιτανας κοουτς Μουρινιο την πρωτη του χρονια στην Ισπανια αρπαξε 5 στον κωλο επειδη μπηκε να παιξει μπαλα στο Καμπ Νου... μετα το ειδε το εργο και επαιζε παντα την Μπαρτσα αμυνα... και ξυλικια και κλαματα για διαιτησιες. Περσυ εφαγε ψωλο απο τον Τσολο στον Τελικο, οπως και στο πρωταθλημα... Ασε τα ντορτια απο τον Κλοπ. αυτος ειναι ο winner.... ευχομαι η Ατλετικο να βαλει πρωτη γκολ και μετα τρεχατε ποδαρακια μου. γιατι ο Τσολο ξερει και αυτος να παιζει με διπλες ζωνες αμυνα. και μετα ελα να βαλεις γκολ Ζοζε μου. Αλλα φυσικα δε θα γραψει κανεις για το οτι δε θα μπορει να ανοιξει την αμυνα και να σκοραρει.... Στην Ιντερ που πηγε, ο Μαντσινι 3 χρονια παρτυ εκανε χωρις γιουβε και με Ρομα αντιπαλο δεος ουσιαστικα... Πηρε ενα Τσ Λ με γκολ οφφσαιντ Μιλιτο... Ας παει τωρα στην Ιντερ του Τοχιρ ο αρχοντας να σηκωνει το Μπερλουσκονι Καπ το καλοκαιρι....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ουσιαστικα δεν απαντας ετσι ομως, το πρωταθλημα 2004/2005 θα το πανηγυριζες; Το ηθελες;

 

Ναι! Εγω Νικο αν θυμασαι η ψαξεις ποστς παλιοτερα, ηθελα να ερθει ο Μουρινιο στην Λιβερπουλ προπονητης διοτι θα εσφιγγε την αμυνα, θα μπορουσε να παρει καποιον τιτλο ωστε να περασει στην ιστορια και στο πανθεον. οταν η ομαδα σου παρει τιτλο, η ομαδα σου ξαναλεω, δε σε νοιαζει πως θα το παρει. οταν τα κανει αντιπαλος κρινεις διαφορετικα, λογικο! Αντικειμενικα να το δουμε ομως, δε μου προσφερει τιποτα ο Μουρινιο και οι ομαδες του.

Link to comment
Share on other sites

μονος μου εχασα το παιχνιδι, απο ατομικο λαθος του αρχηγου μου, κανενας δε με γλεντησε, μη γραφεις ο,τι να 'ναι. ΕΤΥΧΕ 1 στο εκατομμυριο να γλιστρησει ο αλλος. μιλαμε λες και εκανε κολπο γκροσσο ο αλλος.

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος εχει budget εκατομμυριων, εχει παιχταραδες μεσα και οταν αντιμετωπιζει ισαξιες ομαδες (πλεον και κατωτερες - Ατλετικο) για χαρη της σκοπιμοτητας δεν τσουλαει καθολου το τοπι και κοιταει να καταστρεψει το ποδοσφαιρο του αντιπαλου. Να εχεις Αλονσο, Ροναλντο Μπενζεμα και σια μεσα και να εχεις κατοχη 20% στο Μπερναμπεου με τη Μπαρτσα ξερω γω.... Τα εγραφε ο mike για το ποσο καραγκιοζακος ειναι. Να εχεις μικρη ομαδα, να πω οκ θα παιξεις ετσι δε μπορεις αλλιως. Αν φαει κανενα γκολ απο τον Τσολο τελειωσε. ο αλλος με 4 6ρο8αρια θα κατεβει. θα τον διαλυσει, θα αρχισει γιομες ο Μουρινιο μπας και κανει κανενα τσαφ ο ΝτεμπαΜπα και περασει..... αλλα αν δεν περασει νταξει, winner μιλανε οι κουπες ενω θα εχει φαει αλλη μια τεραστια σφαλιαρα σε ημιτελικα, τηρουμενων των αναλογιων.

Link to comment
Share on other sites

οσο για τη Premier League, η Λιβερπουλ θα κανει 2 στα 2 και η Σιτυ δε θα περασει απο το Γκουντγιονσεν παρκ. Και πρωταθλητρια η Λιβερπουλ, ουτε ισοβαθμιες, ουτε τιποτα. σας το λεω γραφτε το. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΕΜΕΙΣ Η ΚΑΝΕΙΣ.

 

αν δεν παρει το πρωταθλημα η Λιβερπουλ, εγω θα βγω στην πλατεια αριστοτελους γυμνος να κανω τουμπες.

Link to comment
Share on other sites

το αυτο. Μεταμορφωνει τις ομαδες, ειναι μεγαλος Θεος.

Δε θα ξεχασω το μπινελικι που εριξα στον Πεπ τοτε με τον Μου.

Ειναι ο αλλος με 10. Παιζει πισω να κρατησει το σκορ. Και δεν εχεις πλανο Β οταν σου μπλοκαρει τον αξονα.

Και αντε η Λιβερπουλ δικαιολογειται, δεν εχει ουτε εμπειριες, ουτε τα λεφτα. Γιατι οκ η ιστορια δεν σημαινει οτι εχεις και εμπειρια σαν ομαδα. Αλλα η Μπαρτσα τοτε ηταν ανηκουστο να παιζει απο τα flanks γιατι εκει τους οδηγουσε ο Μου, και να προσπαθει να βρει με σεντρα τον Μεσσι.

Που να ρθει και ο Φαν Γκααλ στη Πρεμιερσιπ. Ε ρε τι εχει να γινει.

 

Eτσι.Αεροδιαδρομους ειχαν σημερα ο Φλαναγκαν και ο Τζονσον.Ε και;Στα παπαρια του.Τους αφησε εκει να προσπαθουν να σπασουν το ρεκορ των 82 crosses του αρχιμαλακα του Μογιες.Και δωστου γιομα και ξαναδωστου,ωσπου σε μια φαση βαζει και τον Κειχιλ λιμπερο.Εκει ανεβαζει Γουιλιαν,Τορες και Μπα 10 μετρα πιο πανω και εκανε 3 αντεπιθεσεις,του βγηκε η μια και αντιο.

Παρε πανηγυρισμο με καμερα πανω του μεσα στο Ανφιλντ.

Παρε και στη συνεντευξη τιτανιο γλεντι στον Τζειμι Ρεντναπ.

Καβλωσε μεχρι και τους φροντιστες στο Σταμφορντ Μπριτζ ενοψει του επαναληπτικου στο ΤΣΛ.

 

Και ασε να νομιζουν ολοι οτι επαιξες το ιδιο ταμπουρι με Ατλετικο και με Λιβερπουλ.

Link to comment
Share on other sites

ολα εκ του αποτελεσματος κρινονται.... Αν το επαιρνε το ματσακι η Λιβερπουλ σημερα θα μιλουσαμε για τον ημιτελικο που εχει ο Μουρινιο με την Ατλετικο. αν παλι δεν το ειχε, θα μιλουσαμε για το οτι το δινουν στο λιμανι για την 25ετια. Ε τελικα κερδισε απο ενα γλιστρημα και ειναι θεος.... θα σου πω τι εκανα στο ματσακι. μπηκα μεσα χωρις καμια σκοπιμοτητα με σκοπο να παιξω μπαλα και να κερδισω. θα μπορουσα να δωσω χωρο στον μουρινιο και την κατοχη της μπαλας να ψαχνεται με τον Σαλαχ και τον Συρλε. αλλα δεν το εκανα. καλως η κακως, για μενα καλως. μπηκα να κερδισω. Χωρις Σταριτζ, με ενα Χαφ περισσοτερο.... στο πρωτο 20λεπτο, τους ειχα στα σχοινια με σεντρες, κα8ετες, σουτ, κορνερ, αναμπουμπουλες ο,τι θες. Πληρης ελεγχος του πρωτου ημιχρονου ΩΣΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΤΟ 45. και εκει σου κοβονται τα ποδια. εχεις ενα ημιχρονο αλλα αγχος + η μαλακια γκολ επηρεαζουν. φανηκε στην αποδοση του τζεραρντ που ο φουκαρας οταν επαιρνε την μπαλα ηθελε να εξιλεωθει με το να σουταρει συνεχεια. Βαζει Σταρριτζ αλλα με τους 10 πισω δε μπορουσε να κανει τιποτα. Σταρριτζ Σουαρεζ και Στερλινγκ ειναι να βρουνε χωρο ανοιχτο. τοτε σε γαμανε ασαλιωτα. ε οπως πηγε το παιχνιδι, χωρο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ. μονο απο στημενα οπως εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΕΜΕΙΣ Η ΚΑΝΕΙΣ.

 

Ελα ρε συ και γλενταμε τους ζμπαουγκ στο παραδιπλα τοπικ συνεχεια.

Για ενα μηνα ηταν Ή ΕΜΕΙΣ ΚΥΠΕΛΛΟ Ή ΚΑΝΕΙΣ και γυρισανε πισω με 4.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ και γλενταμε τους ζμπαουγκ στο παραδιπλα τοπικ συνεχεια.

Για ενα μηνα ηταν Ή ΕΜΕΙΣ ΚΥΠΕΛΛΟ Ή ΚΑΝΕΙΣ και γυρισανε πισω με 4.

 

ασε να γραψουμε και τιποτα απο την Ελληνικη πραγματικοτητα :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, να σε δω τι θα γραψεις σε γλεντι του Τσολο την Τεταρτη... Εγω πιστευω ΤΙΠΟΤΑ. τον Κινεζο θα κανεις. Γιατι καλη και η αμυνα αλλα αν το αρπαξει θα πρεπει να ξεμυτισει, να ψαξει το γκολ.... Ε ΑΝ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΧΩΡΟΥΣ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗΣ, τι θα κανουμε ??????

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×