Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

ολα εκ του αποτελεσματος κρινονται.... Αν το επαιρνε το ματσακι η Λιβερπουλ σημερα θα μιλουσαμε για τον ημιτελικο που εχει ο Μουρινιο με την Ατλετικο. αν παλι δεν το ειχε, θα μιλουσαμε για το οτι το δινουν στο λιμανι για την 25ετια. Ε τελικα κερδισε απο ενα γλιστρημα και ειναι θεος.... θα σου πω τι εκανα στο ματσακι. μπηκα μεσα χωρις καμια σκοπιμοτητα με σκοπο να παιξω μπαλα και να κερδισω. θα μπορουσα να δωσω χωρο στον μουρινιο και την κατοχη της μπαλας να ψαχνεται με τον Σαλαχ και τον Συρλε. αλλα δεν το εκανα. καλως η κακως, για μενα καλως. μπηκα να κερδισω. Χωρις Σταριτζ, με ενα Χαφ περισσοτερο.... στο πρωτο 20λεπτο, τους ειχα στα σχοινια με σεντρες, κα8ετες, σουτ, κορνερ, αναμπουμπουλες ο,τι θες. Πληρης ελεγχος του πρωτου ημιχρονου ΩΣΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΤΟ 45. και εκει σου κοβονται τα ποδια. εχεις ενα ημιχρονο αλλα αγχος + η μαλακια γκολ επηρεαζουν. φανηκε στην αποδοση του τζεραρντ που ο φουκαρας οταν επαιρνε την μπαλα ηθελε να εξιλεωθει με το να σουταρει συνεχεια. Βαζει Σταρριτζ αλλα με τους 10 πισω δε μπορουσε να κανει τιποτα. Σταρριτζ Σουαρεζ και Στερλινγκ ειναι να βρουνε χωρο ανοιχτο. τοτε σε γαμανε ασαλιωτα. ε οπως πηγε το παιχνιδι, χωρο ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ. μονο απο στημενα οπως εγραψα.

 

Αναγκαστικα εκανες το παιχνιδι σου,που ΟΚ ειναι ωραιο δεν αντιλεγω.Το εκανες ομως γιατι δεν μπορουσες να κανεις και αλλιως.Και η ισοπαλια σε βολευε αλλα ο Ροτζερς δεν πηγε γι αυτη και κατι ηξερε.Με ποιον θα παιξεις συντηρητικα;;Με τον Σκρτελ και τον Φλαναγκαν στην αμυνα.Οι Σουρλε και Σαλαχ που κοροιδευεις εξυπηρετουσαν τα σχεδια του Μου σε αυτο το παιχνιδι.

 

Αν ο Μου ηθελε να πιεσει τη Λιβερπουλ θα πεταγε Οσκαρ και Αζαρ(τραυματιας σημερα οκ) και η αμυνα σου θα ειχε μασουλησει το μισο Ανφιλντ απο τις σακουλες.

Link to comment
Share on other sites

κραταμε τη ραπτοπουλεια δηλωση σου σαν φυλακτο...

ελπιζω μονο αμα φας κανα ρουκουνι απο τις καρακαξες να μην πασαλοιφεσαι με μελια...

 

αερα θα τα παρει τα 2 ματς η Λιβερπουλ λεμε, μην ελπιζετε σε γκελα. Δεν υπαρχει αυτο που λετε.... Ποιες καρακαξες και ποια Παλας. απο 3 μπαλακια θα μαζεψουν. Οι προσευχες μας ειναι στον Μιραλας και τον Λουκακου

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Εγω Νικο αν θυμασαι η ψαξεις ποστς παλιοτερα, ηθελα να ερθει ο Μουρινιο στην Λιβερπουλ προπονητης διοτι θα εσφιγγε την αμυνα, θα μπορουσε να παρει καποιον τιτλο ωστε να περασει στην ιστορια και στο πανθεον. οταν η ομαδα σου παρει τιτλο, η ομαδα σου ξαναλεω, δε σε νοιαζει πως θα το παρει. οταν τα κανει αντιπαλος κρινεις διαφορετικα, λογικο! Αντικειμενικα να το δουμε ομως, δε μου προσφερει τιποτα ο Μουρινιο και οι ομαδες του.

 

Ε, εκει το παω.

 

Αν ειχες τον Μουρινιο στην Λιβερπουλ και αν με αυτον σηκωνες κουπες, θα μιλουσες για καρδιες πρωταθλητων κι αλλα τετοια που λενε οταν σηκωνουμε βαζα. Τωρα ειναι απατεωνας.

 

Για τις ομαδες που προπονει μια χαρα ειναι ομως. Ειναι ενας τροπος πσιχνιδιου του συγχρονου ποδοσφαιρου. Εδω αλλους τους χαλαει το πασσινγκ γκεημ της Μπαρτσελονα (προφανεστατα κι εκει εντελως τυχαια τους αντιπαλους της).

 

Με αλλα λογια αντικειμενικοτητα μηδεν οταν βριζουμε τροπους παιχνιδιου ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ.

 

Αυτη η γνωμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Ε και γω σας λεω πως αν η Λιβερπουλ επελεγε σημερα να παιξει συντηριτικα, αμυντικα, τον β ρολο και να δωσει κατοχη και την μπαλα στην Τσελσι θα το επαιρνε το ματσακι στην αντεπιθεση. θα τους ειχε διαλυσει στην κοντρα ο Στερλινγκ με τον Σουαρεζ και τον Σταριτζ... τωρα υποθετικα ομως μιλαμε, σημασια εχει τι επελεξε να παιξει ο Ροτζερς... Δε νομιζω ο Μουρινιο να κερδιζε το παιχνιδι... Μεσα Λουκας - Αλλεν - Τζεραρντ αντιποδοσφαιρο και 30αρες μπαλιες Τζεραρντ με το κλεψιμο στον Στερλινγκ-Σουαρεζ vs Καλας Ιβανοβιτς που γραφει ο αλλος... Αλλα υποθεσεις ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε πατας καλα? εχεις ξεσαλωσει τελειως? Eχεις παρει χαμπαρι οτι ο "δε βρισκω χωρους", ειναι 2 νικες πριν σηκωσει τη μεγαλη κουπα στην Ευρωπη?

Βλεπεις μπαλα γενικα ή απλα τα θες και τα λες? Ποσο ξεμυτησε η Εθνικη Ελλαδος το 2004 για να βαζει τα γκολ? Tι νομιζεις, κυματα επιθεσεων εκανε? lol ρε συ.

 

Εγω μιλαω για τον ημιτελικο εσυ τι μου απαντας. Σου ξαναγραφω λοιπον, ΑΝ ΤΟΝ ΓΛΕΝΤΗΣΕΙ (δανειζομαι το ρημα) Ο ΤΣΟΛΟ, ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΡΕ. γιατι ο Τσολο θα τον γλεντησει με γκολ εκτος εδρας και αμυνα μετα. ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ. ασε τα ειναι 2 νικες κτλ. για ενα συγκεκριμενο ματς μιλαμε. περσυ που αρπαξε 4αρα απο τον Κλοπ τι εγραψες. 2 ματς ηταν και εκει πριν σηκωσει την κουπα.

Link to comment
Share on other sites

Ε και γω σας λεω πως αν η Λιβερπουλ επελεγε σημερα να παιξει συντηριτικα, αμυντικα, τον β ρολο και να δωσει κατοχη και την μπαλα στην Τσελσι θα το επαιρνε το ματσακι στην αντεπιθεση. θα τους ειχε διαλυσει στην κοντρα ο Στερλινγκ με τον Σουαρεζ και τον Σταριτζ... τωρα υποθετικα ομως μιλαμε, σημασια εχει τι επελεξε να παιξει ο Ροτζερς... Δε νομιζω ο Μουρινιο να κερδιζε το παιχνιδι... Μεσα Λουκας - Αλλεν - Τζεραρντ αντιποδοσφαιρο και 30αρες μπαλιες Τζεραρντ με το κλεψιμο στον Στερλινγκ-Σουαρεζ vs Καλας Ιβανοβιτς που γραφει ο αλλος... Αλλα υποθεσεις ειναι αυτα.

 

Αδη η Λιβερπουλ ουτε ξερει, ουτε μπορει να παιξει χωρις μπαλα. Δεν εχει τη σκληραδα στα χαφ για να το κανει αυτο. Ισα ισα, οταν εχει τη μπαλα στα ποδια προστατευεται απο το να φαει γκολ. Γιατι αν περιμενει πισω απο τη μπαλα, θα τα φαει με βεβαιοτητα το γκολ.

Το παιχνιδι χωρις μπαλα να δουλεψει ο Ροτζερς για κανουμε και καμια πορεια στο Τσου Λου.

Link to comment
Share on other sites

Αδη η Λιβερπουλ ουτε ξερει, ουτε μπορει να παιξει χωρις μπαλα. Δεν εχει τη σκληραδα στα χαφ για να το κανει αυτο. Ισα ισα, οταν εχει τη μπαλα στα ποδια προστατευεται απο το να φαει γκολ. Γιατι αν περιμενει πισω απο τη μπαλα, θα τα φαει με βεβαιοτητα το γκολ.

Το παιχνιδι χωρις μπαλα να δουλεψει ο Ροτζερς για κανουμε και καμια πορεια στο Τσου Λου.

 

ε αμα ειναι ρε παρακουμη, του χρονου να φερουμε πισω Σελβυ και Τσαρλι Ανταμ που ειναι καδρονια, στα ματς με Τσελσι και σιτυ να τους βαζουμε βασικους να κλωτσανε.... τι μου λες... 1 εβδομαδα εχεις να προετοιμαστεις για το ματς, τους βαζεις και τους 10 πισω και θα σου πω εγω πως θα σε βαλει γκολ ο αλλος....

 

αλλα ξαναλεω... οταν η ΜανΓιου εφαγε 3μπαλο στο Γουεμπλευ απο την Μπαρτσα, καποιοι γραφανε για αποθεωση του ποδοσφαιρου και για το ποσο καλα εκανε ο ΣΑΦ να μην παιξει αμυντικα... και ποσο μεγαλωσε αυτο την Γιουναιτεντ σαν ομαδα... Ο,τι του φανει του λολοστεφανη ενα πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Στη Ρεαλ κανανε αλλοι κουμαντο, δεν εκανε αυτος. Και παλι πρωταθλητης εφυγε, δεν εφυγε ακουπος.

Επισης σταματα να γραφεις ΤΣΟΛΟ , μαθατε ολοι τωρα ΤΣΟΛΟ και ΤΣΟΛΟ λες και ξερατε και απο χθες το παρατσουκλι του.

Γιατι θα σε ρωτησω τι σημαινει και απο που βγαινει και θα τρεχεις στα wiki να βρεις απαντηση.

 

Εαν νικησει ο Σιμεονε ας το κανει. Παντως στην εδρα του δεν το κανε. Το τι θα γραψω δε γινεται να σου πω, πρεπει να δω το ματς και να δω τι παιχτηκε για να σου εξηγησω. Μεχρι τοτε μπορεις να γραφεις ολη την σπεκουλα του αιωνα, οπως εγραφες και πριν το σημερινο για τον ...ΚΑΡΠΟΥΖΑ. Τωρα που σε γλεντησε εχεις παθει παρακρουση και γραφεις για Ατλετικο.

 

Μπασταρδος όχι Τσολο :-)

Link to comment
Share on other sites

το εγραψα στον Νικο, αν η ομαδα σου κερδιζει, δε σε ενδιαφερει το πως... Αν η ομαδα σου χανει και ο αντιπαλος παιζει αντιποδοσφαιρο, σε εκνευριζει. Αν παλι εισαι ουδετερος και βλεπεις ενα ματς που η μια ομαδα παιζει αντιποδοσφαιρο, χωρις νευρα, βλεπεις τακτικη. Οι οπαδοι της Τσελσι μπορει να χαιρονται, αλλοι εκνευριζονται. Εγω και αντικειμενικα να δω τον Μουρινιο, δε μου αρεσει η εικονα που δινει στην ομαδα του. Και δε μου αρεσει διοτι δεν γινεται στην ομαδα σου να εχεις παιχταραδες και να παιζεις αμυνα. Αν καταλαβαινεις που το παω. Τον Σιμεονε τον παραδεχομαι γιατι παιζει με Γκαμπιδες και τον Σοσα για παραδειγμα. Εφτιαξε ομαδα και παιζει με δυναμη (και οχι αντιαθλητικα στυλ Πεπε). Ε ο αλλος μεσα με Αζαρ, Οσκαρ και τους παιχταραδες δε δεχομαι να παιζει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

κανε αμυνα με κατοχη μπαλας. αυτο που κανει ο μουρινιο ειναι να προσπαθει να ΚΛΕΨΕΙ το αποτελεσμα.. οι μεγαλες ομαδες δεν προσαρμοζουν το παιχνιδι τους στον αντιπαλο. κανονας. Γιαυτο και το ποδοσφαιρο ειναι ο βασιλιας των σπορ διοτι δεν κερδιζει παντα ο καλυτερος. Ο Μουρινιο θα γινοταν ενας τελειος προπονητης στο μπασκετ, η στο χαντμπολ. Για το ποδοσφαιρο ειναι εκνευριστικος.

Link to comment
Share on other sites

αλλο αμυνα αντιποδοσφαιρο, αλλο αμυνα αντιαθλητικη, αλλο αμυνα με κατοχη μπαλας, αλλο αμυνα επιθετικη..... τα 2 τελευταια, τα εκανε η Μπαρτσα τα τελευταια χρονια. Και εκανε και το πιο απλο.. πασες... απλο ειπα ε ? αλλες ομαδες ουτε πανω απο 3 δεν αλλαζουν. Και γαζωσε και η Μπαρτσα. με κατοχη και επιθετικη αμυνα. γαζωσε..... εκει θα παραδεχτεις, θα βγαλεις καπελα, μπερεδες, τραγιασκες, ολα. διοτι η Μπαρτσα δεν εκλεψε κανενα αποτελεσμα. ο Μουρινιο ΕΚΛΕΒΕ. με Ιντερ, με Τσελσι. Γιατι αλλιως δε μπορουσε και το ηξερε. 5 αρπαξε και εβαλε μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εκανε επιθετικη αμυνα. δες φασεις που χανει τη μπαλα, πως πεφτουν 2 και 3 στον παιχτη που εχει και αποκτα αμεσα την κατοχη. αμεσα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Κρις για δες ρε, τωρα που χασαμε το πρωταθλημα, εμεινε τιποτα ελευθερο απο μοτελ στο Λιβερπουλ ?

Link to comment
Share on other sites

θα χει να το λεει οπως ειπε... κερδισε τους πρωταθλητες. (εμας, πριν πεις για τους αλλους)

Link to comment
Share on other sites

Αδη, δεν ειμαι λιβερπουλ, γουσταρω αρσεναλ, αλλα ηθελα να το παρει η λιβερπουλ γιατι ηταν πολυ ωραια ομαδα φετος και εχει και τοσα χρονια να το παρει.

 

Ο μουρινιο ειναι σιγουρα ο καλυτερος προπονητης αυτη τη στιγμη στην αγγλια. Το λενε οι τιτλοι, οι παικτες που συνεργαστηκε και το οτι εδω και 10 χρονια, οποια ομαδα παιζει με την ομαδα του μουρινιο, παιζει πρωτα με αυτον και μετα με την ομαδα.

 

Δηλαδη να πηγαινε σαν τον βενγκερ χωρις αμυντικογενη παικτη στα χαφ για να εχει φαει 4 στο 20λεπτο; Και θεαματικο ποδοσφαιρο παιζουν οι ομαδες του μουρινιο, μη λεμε οτι θελουμε. Η τσελσι λογο μουρινιο μπορει να παιξει παιχνιδι κατοχης και αμυντικα και επιθετικα, αλλα και με αντεπιθεσεις ενω αφηνει το παιχνιδι στην αλλη ομαδα. Καμια αλλη απο τις 4 πρωτες στην αγγλια δεν το εχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΒΕΙ αποτελεσμα. τον βολευουν οι συνθηκες και καταστρεφει το παιχνιδι του αντιπαλου. ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ του δε μπορουσε να φανταστει το γλιστρημα του Τζερραρντ. Τα ιδια ακριβως και με τη Σιτυ. Σημερα στο 0-0 εφευγε ο Συρλε αντεπιθεση και γυρισε την μπαλα στον Σβαρτσερ... τι να λεμε. Αν χασει, του φταιει η διαιτησια, του φταιει το οτι ο αντιπαλος παιζει ποδοσφαιρο 18ου αιωνα και δε ξερω και γω τι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το νοημα το κανει στους οπαδους της Τσελσι, αν λεμε για την ιδια φαση. Δεν επεσε στην αντιληψη μου τετοια τρολλια που γραφεις. οπως και να χει Ρεμπολλανδε πηρες χαρα σημερα. θα τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites

119 σελιδες εγραψαν οι αλλοι. Το ειχα αφησει καπου στην 3η. Ε ρε αγχη που τα 'χετε

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω περασει Λοκομοτιβ. Ημανε μικρος. Σε βιντεο τα χω δει... Τελευταια φορα δε θυμαμαι να σου πω ποτε ηταν που τρελαθηκα με ΑΕΚ, κατι Ιεραπετρες, κατι Ιωνικους... Αυτα. γενικα ειμαι κουλ, τρελαμενος δεν ειμαι, απο το πρωτο ποστ μετα την ηττα επρεπε να το καταλαβεις. σιγουρακι το χω το φετινο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

119 σελιδες εγραψαν οι αλλοι. Το ειχα αφησει καπου στην 3η. Ε ρε αγχη που τα 'χετε

 

που να εγραφε φετος και ο ΡεΜπω δηλαδη xD

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να βαλει κανενα γκολ ο Αμεομπι στο 95' και το συζηταμε αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Παλι μπουρδελο τα εκανε ο Μου xD

Ετσι και περασει και την Ατλετικο και παει κανα τελικο, καβαλα στο αλογο παλι ο Πορτογαλος. Μιλαμε για τεραστια κουφαλα. Που πας ρε καημενη Λιβερπουλ να τα βαλεις με την αλεπου;

Link to comment
Share on other sites

PFA Premier League team of the season.

Cech, Coleman, Cahill, Kompany, Shaw, Toure, Gerrard, Lallana, Hazard, Suarez, Sturridge.

 

Hades επιτέλους έβαλες και ένα σωστό avatar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×