Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

δεν ειναι θεμα κερδοφοριας ειναι θεμα τι λεφτα θες να παιξεις, ευκολα στο μπασκετ βρισκεις μια αποδοση κοντα στο 1,90 που να μπορεις να φορτωσεις

 

το nba εμενα προσωπικα μου αφηνει μεγαλυτερα κερδη απο το ποδοσφαιρο αλλα θελει να ξοδεψεις καποιον χρονο αλλιως πας στα κουτουρου.

 

εγω παιζω nba σχεδον καθε μερα με στοχο τον τριπλασιασμο του πονταρισματος μου χωρις υπερβολες δηλαδη κινηγωντας 10 φορες τα λεφτα μου κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα εγω που ειμαι αδαης απο nba, ξερω οτι οι ιντιαννα 2 παιχτες εχουν να τους τραβανε φετος. τζωρτζ και χιμπερτ. ε πρωτος σκορερ χιμπερτ με 15 αποδοση μια ψιλη την πονταρεις.... δε ξερω, σκεφτομαι να ασχοληθω με μπασκετ, 1-2 φορες να δω πως θα παει και αν τραβαει να το συνεχισω

Link to comment
Share on other sites

ο χιμπερτ ειναι 2ο σκορερ των πεισερς μαζι με τον γουεστ με 13 ποντους ο λογος που ειχε 15 αποδοση ειναι οτι ο τζορτζ που ειναι ο 1ος σκορερ εχει 24,7 ποντους αρα δυσκολο να μην ειναι 1ος σκορερ των πεισερς σε καθε ματς

 

αυτα ειναι high risk στοιχηματα αλλα παντα εξαρτατε ποσα λεφτα παιζεις ενα τετοιο στοιχημα με 5 ευρω δεν ειναι high risk αλλα δεν μπορεις σε ενα τετοιο στοιχημα να μπεις ας πουμε με 20 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Λοιπον , να σου πω το "κολπο" μου.

 

Εγω ΝΒΑ παιζω μονο live και ΜΟΝΟ ανατροπες.

 

Πχ , προχτες χανει το μιαμι 10 ποντους στα τελευταια 6 λεπτα και του δινει 4,90 να το γυρισει.

Ριχνω ενα 10ευρω στο 4,90 οποτε παω για 49 (39 καθαρο κερδος ).

Το γυρναει το Μαιαμι , βρισκεται 3-4 ποντους μπροστα , δινει 3,00 την αλλη ομαδα.

Ριχνω ενα 5ευρω στο 3, οποτε παω για 15 (-13 τα παιγμενα) , αρα 2 καθαρα.

Οποτε με νικη μαιαμι ειμαι +34 και με νικη του αντιπαλου ειμαι στον +2. Win -win situation .

 

Παμπολες τετοιες ευκαιριες στο ΝΒΑ (αλλα πχ και στον μπασκετικο ολυμπιακο φετος που κανει συνεχως ανατροπες στην Ευρωλιγκα).

 

Ο τροπος αυτος προυποθετει προφανως ξενυχτι αλλα και λεφτα στον λογαριασμο σου για να μπορεις να κανεις την αντιστοιχη καλυψη.

 

Περσι πχ , ειχα πιασει Μαιαμι απο το -27 .

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Τωρα οσο αναφορα τον Χιμπερτ και το στοιχημα το προχθεσινο του πρωτου σκορερ , απλα ειδα το 15,00 στον οπαπ και μου εκανε μεγαλη εντυπωση γιατι περσι στους τελικους ειχαμε μεγαλο προβλημα στο μαρκαρισμα του.

 

Συνυπολογιζοντας το γεγονος οτι φετος οι ψηλοι μας ειναι gtp (εκτος του Αντερσεν) θεωρησα οτι το 15,00 ως αποδοση ηταν πολυ καλη για εναν παικτη που θα ειναι κατα πασα πιθανοτητα στους 3 τοπ σκορερ του παιχνιδιου. Προφανως και George -Lebron ηταν τα φαβορι για τον 1ο σκορερ του παιχνιδιου , αλλα με αποδοσεις 3,50 και 2,50 αντιστοιχα δεν ηταν για στοιχηματισμο.

Link to comment
Share on other sites

E στο μπάσκετ εάν θες να παίξεις ανατροπή είναι πολύ απλά τα πράγματα.

 

 

Εάν η ομάδα που προηγείται έχει π.χ. 60% στα τρίποντα και η άλλη έχει 30% με ίδια σουτ, περίπου ισοδύναμα τα ριμπάουντ, ίδιες ασίστ, ίδια λάθη...

 

Εάν δε η ομάδα που έχει 30% στα τρίποντα έχει περισσότερους πόντους στο ζωγραφιστό τότε θα ανατρέψει.

 

 

Το πιάσατε;

 

Μετά το all-star game μην παίξει κανείς ΝΒΑ. Θα γίνει της ανωμαλίας με το tanking.

 

Y.Γ. Ωραίος ο Γιωργής

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εγω εχω αλλο "κολπο" για αυτους που δεν γνωριζουν καλα τα του ΝΒΑ ακομα.

 

Κανουμε πριντ σκριν τις αποδοσεις των παιχνιδιων πριν την εναρξη τους.

 

Οσες ομαδες εχουν αποδοση για απλη νικη κατω απο 1,30-1,40 ειναι φαβορι για να γυρισουν το ματς.

 

Π.χ , σημερα εχει Charlotte @ Indiana . Η νικη της Indiana θα δινει λογικα κοντα στο 1,20 (Δεν εχουν βγει ακομα οι σημερινες αποδοσεις). Περιμενουμε συνηθως να παει το ματς στο τελευταιο quarter και στα 5-7 τελευταια λεπτα του παιχνιδιου να χανει το φαβορι με 5-10 ποντους. Και κοπαναμε.

 

Κοιταμε ομως συνεχως τις αποδοσεις στο live ετσι ωστε οταν εστω πλησιασει το σκορ η ομαδα που θελουμε 2-4 ποντους και αναλογως τον χρονο που απομενει να μπορεσουμε να καλυψουμε το στοιχημα μας ωστε να βρεθουμε σε win-win situation.

 

Προφανως και δεν θα καθονται 100% οι ανατροπες. Αρκετα ματς θα ληξουν σβηστα με την διαφορα να παραμενει εκει που το παιξαμε. Απλα στο ΝΒΑ συμβαινουν αρκετα εως πολυ συχνα ανατροπες τετοιου τυπου.

 

Και επαναλαμβανω , με το ιδιο σκεπτικο ο ολυμπιακος φετος με εχει πληρωσει παραπανω απο καθε ομαδα. Εχανε πριν 2-3 εβδομαδες απο την Μπαγερν στο σεφ με 5 ποντους , 5 λεπτα πριν το τελος και του εδινε αποδοση 5.00.

 

Χτες στο -11 απο την Σιενα του εδινε παλι 5,25.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω σταματησει να παιζω στο διαδικτυο, οποτε μιλαμε μονο για ΟΠΑΠ και πιθανολογω πως δεν προσφερεται λιβε στοιχηματισμος εκεινη την ωρα, τι μπορω να κανω... να παιζω πρωτους σκορερ στα ματς στο nba ? εχει καλες αποδοσεις πχ να παιζω σε ενα δελτιο, λεμπρον, κομπε, τζωρτζ, αντονυ. 3 ευρουλακια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Kobe ! Χαχαχαχα.

 

Hades , δεν νομιζω οτι ο οπαπ προσφερει καθε μερα σε ολα τα ματς του ΝΒΑ πρωτο σκορερ.

 

Οποτε λιγο δυσκολο να τους βρεις ολους αυτους μαζι.

 

Αν και εφοσον βρεις 4-5 σκορερ να παιξεις , θα τους βρεις σε αποδοσεις απο 2,00 μεχρι 4-4,50 λογικα , παιξτους με συστημα γιατι σιγουρα καποιο θα σπασει .

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis
Κατάλαβα, για την αγάπη του αθλήματος είμαστε όσοι και στο σκάκι :D

 

Αλογομούρηδες.

 

To τερπνον μετα του ωφελιμου φιλος.

 

 

 

Hades , ριξε μια ματια εδω :

 

http://nba.sport24.gr/stats/league/seasonLeadersFull.xhtml?pageIndex=1&season=2013&seasonType=2&statType=points&position=All&individual=All&conference=All&total=perGame&qualified=false&leagueId=00&tz=GMT+2&dst=1&locale=el_GR

 

Απο τους 10 πρωτους πχ , οι 8 βγαινουν αρκετα εως πολυ συχνα πρωτοι σκορερ.(τουλαχιστον των ομαδων τους -αν οχι του αγωνα).

 

Αν εξαιρεσεις Love που κοντραρεται με Martin και Altridge που κοντραρεται με Lillard , τους υπολοιπους να τους εχει στο νου σου.

 

Βεβαια επειδη μιλαμε για 1ο σκορερ του παιχνιδιου και οχι μονο της ομαδας θα βρεθει αρκετα συχνα κανας παικτης τυπου Afflalo (δεν σε χαλασε) που θα βρεθει στην μερα του και δεν θα χανει ουτε σουτ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, για την αγάπη του αθλήματος είμαστε όσοι και στο σκάκι :D

 

Αλογομούρηδες.

 

Τι περιμενες ρε συ, μιλαμε οι ανθρωποι ειναι τσικιρικιτζηδες... :D

Link to comment
Share on other sites

Άδη, δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά άμα δεν σκαμπάζεις από ΝΒΑ, άσ'το. Δεν έχει κανένα νόημα. Άσε που σε μια σεζόν με 82 ματς... τρέχα-γύρευε. Και να ασχολείσαι ένας Θεός ξέρει τι θα γίνει σ' ένα ματς. Το live άλλο.

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη θα ασχοληθω (οπαπ και οχι Live) ειτε με Ευρωλιγκα ειτε με ΝΒΑ να δω τη γλυκα. αμα εχει ελκυστικες αποδοσεις αξιζει να πονταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

ματσαρα χτες μεταξυ Piston και Blazers... αλλα τετοια τσαντιλα ειχα καιρο να νιωσω. χασαμε το ματς μεσα απο τα χερια μας για μια ακομη φορα στο 4ο quarter και στη παραταση πεσαμε. σημερα στο 2ο game του back to back θα φαμε γερη πουτσα απο Ιντιανα!

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε με τους Μπλειζερς, αναστηθηκανε ? xD οσα χρονια βλεπω αμυδρα νβα, παιζει να ειναι η χειροτερη ομαδα και φετος κανουν πρωταθλητισμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

οπως ειπε και ο νεα μακρη ειχαν ατυχια οι Blazers με 2 απο τα 3 lottery selections του 06 και 07 να τραυματιζονται με συνεπεια να τελειωσουν οι καριερες τους παρα πολυ νωρις. και φυσικα, η εχεις ξεχασει η δεν εχεις προλαβει τους Blazers στα τελη 80'ς αρχες 90'ς με Drexler. Tοτε ομως ατυχησαν να πεσουν σε εποχη που Pistons, Lakers και Bulls ηταν παντοδυναμοι και τα πηραν ολα.

 

πολυ καλη ομαδα αλλα στα πλει οφ δε νομιζω να κανουν κατι φετος. live by the 3, die by the 3. τα 3pt career averages τους ειναι αρκετα ανεβασμενα φετος και δεν υπαρχει περιπτωση να αντεξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα συνταγή Γιώργη πέντε ευρώ στους Μπλέιζερς μόλις άρχισε η τέταρτη περίοδος με Πίστονς 46,25 πίσω xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ρε σεις , προχτες το Πορτλαντ ειχε βαλει 118 ποντους .... 10 (ΔΕΚΑ) λεπτα πριν ληξει το παιχνιδι.

 

Χτες με το Ντιτροιτ , ειχα την εντυπωση οτι δεν θα καταφερουν να το γυρισουν το ματς αλλα τα καταφεραν οι πουστηδες. (Και τους πηρα στο 5.50 αποδοση).

 

Τρελο buzzer beater απο Lillard.

 

Μακραν η εκπληξη της χρονιας. Συμφωνω με porosi οτι δεν θα αντεξουν στον ιδιο ρυθμο στα play off.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis
Ακολούθησα συνταγή Γιώργη πέντε ευρώ στους Μπλέιζερς μόλις άρχισε η τέταρτη περίοδος με Πίστονς 46,25 πίσω xd

 

Ναι ρε Γιανναρε.

 

Και οι 2 ταμειο.

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

το πηραν καθαρα απο ανοικανοτητα του Ντιτροιτ να μη μπορει να τελειωσει ενα γαμω ματς.

Link to comment
Share on other sites

ε καμια 15αρια χρονια που παρακολουθω και μαθαινω, ειναι μεσα στις 3-4 χειροτερες ομαδες καθε χρονο.... τωρα drexler, pippen κτλ δεν προλαβα με blazers.

Link to comment
Share on other sites

Το Πόρτλαντ είναι απάτη. Τζαμπ σούτινγκ τημ καθαρή. Σχεδόν τελευταίοι στους πόντους στο ζωγραφιστό και στους πόντους από αιφνιδιασμούς και πολύ κοντρόλ επίθεση. Βλέπω το αρνητικό σερί ηττών να έρχεται με πολύ δέος.

 

Πέρσι ήταν καλή ομάδα. Όμως δεν είχαν καθόλου πάγκο. Φέτος έχουνε ένα μέτριο πάγκο που τουλάχιστον δεν χάνει το lead.

 

Εάν πέσω εντελώς έξω στις προβλέψεις μου για το Πόρτλαντ και τερματίσει στις 3 πρώτες θέσεις τότε ο Λίλαρντ θα έχει κάνει χρονιά Isiah Thomas και ο Batum ή ο Μathews θα πάρουν το βραβείο του πιο βελτιωμένο παίχτη μέσα από τα χέρια του Drummond ή του Wall.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερε και ο porosi παραπάνω. Live by the 3, die by the 3. Όμως το NBA έχει πλέον αλλάξει και πλέον ακόμα και μέτριες ομάδες, βρίσκονται ψηλά κυρίως λόγω της ευχέριας του σουτ απο διάφορους παίχτες. Σουτ που ανοίγουν, στην κυριολεξία διαλύουν αντίπαλες άμυνες. Δεν έχουν την φοβερή κυριαρχία στα rebound (αν και ο αναγεννημένος Lopez βοηθάει) ή την πολύ καλή άμυνα. Το σύστημα των Blazers βασίζεται λοιπόν στην extra pass και το open shoot. Είναι μεγάλο πράγμα το 4αρι σου να μπορεί όσο εύκολα ποστάρει, το ίδιο ή και και ακόμα πιο εύκολα να σε σκοτώνει από τα 4-5 μέτρα με jump shoot. 'Οταν σε αυτό προσθέσεις και το γεγονός ότι στην ίδια πεντάδα Lilard, Matthews, Batum ενώ σου έρχονται από τον πάγκο Wright και Williams και σκοράρουν πάνω απο 42% στα τρίποντα τότε καταλαβαίνεις γιατί έχουν μια από τις καλύτερες επιθέσεις στο NBA. Δεν ξέρω πόσο ψηλά θα πάνε, ξέρω όμως σίγουρα ότι θα τους βλέπουμε συνεχώς στα playoff από εδω και πέρα.

 

Βέβαια μπορεί η extra pass και το open shoot να δίνει νίκες σε ομάδες που δεν το περιμένεις, αλλά η άμυνα εξακολουθεί να δίνει πρωταθλήματα στο NBA. Για αυτό και το Miami θα πάει ψηλά και για αυτό και η Indiana βρίσκεται εκεί που βρίσκεται. Έτσι τα έπερναν οι bulls την 10ετία του 90', έτσι τα έπερναν και οι Lakers αργότερα, έτσι το σήκωσε και το Detroit το 2004 η μοναδική ομάδα του ΝΒΑ χωρίς ούτε ένα σουπερ σταρ στην πεντάδα της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×