Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

το πορτλαντ θα μπει με πολυ καλο ρεκορ στα πλειοφ, εκει ειναι θεμα ποιον εχει απεναντι σου ποσο κουραση θα βγαλεις και σε τι μερα θα βρεθεις.

 

εγω το βλεπω να καταληγει ημιτελικο δυσης.

 

εχεις ισως την καλυτερη 5αδα στην λιγκα. αλλα εχει μετριο παγκο (καλυτερο εμφανως απο περσυ) οταν μπει ο μακολουμ θα εχει μια λυση παραπανω

 

ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

Σπουδαια νικη χτες μεσα στην Ιντιανα για τους Πιστονς ειδικα ερχομενοι απο back to back παιχνιδι που εληξε στη παραταση. Εξαιρετικη αμυνα πανω στον P. George απο KCP και Smith. Επισης, βγαλαμε εκτος παιχνιδιου τον Hibbert. Πηγε να μας τα χαλασει ο Σκολα στη 4η περιοδο για 2η σερι βραδια αλλα η ταπα του Smith στον West μας γλυτωσε απο νεα εγκεφαλικα. 2 παιχνιδια τωρα δειχνει να εχει βαλει λιγο μυαλο ο Smith με το shot selection του. Μακαρι να συνεχισει ετσι.

 

1η φετινη ηττα για την Ιντιανα στην εδρα της :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Γιανναρε , δειξτους ρε τι εγινε .

 

Εγω απο την στιγμη που μου εδειξε ο Γιαννης χτες πως την πατησε δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου.

 

Κριμα. Μονο κριμα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

7 ευρώ 5504 πίσω επιστροφή..

 

επιστροφή χρημάτων στο μέμφις και περιμένω κλίπερς για να κλείσω. 105 πόντους, τρίποντο οι Κλίπερς στα 20 δεύτερα νομίζω και πάει 108. οτιδήποτε κάτω από 108 πόντους μας εξασφάλιζαν 4 νοίκια στο Λονδίνο :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Giorgis
Καμαρωστε τον πρωτο Ελληνα future all star player στην πρωτη του εμφανιση με τους Bucks :)

 

 

[video=youtube;y0aPXO2UwLY]http://www.youtube.com/watch?v=y0aPXO2UwLY

 

 

All star ειχα πει ;

 

 

Να το παω ενα βημα παραπανω και να πω ....hall of famer ...

 

Μεγαλη εμφανιση χτες , με 16π , 10ρ , 3 ταπες . Πρωτος σκορερ των Μπακς, 3ος σκορερ του παιχνιδιου. Με εκπληκτικο +/- σε καθε ματς. πχ χτες με +11 στο (+/-) ενω ολη η υπολοιπη ομαδα (πλην ενος) εχει αρνητικο συντελεστη.

 

Χαρμα ιδεσθαι στο garbage time . Ας του εμπιστευτει παραπανω επιθεσεις ο κοουτς Drew στην κανονικη ροη του παιχνιδιου για να μπορεσει να αντιμετωπισει και σκληροτερες αμυνες -γιατι οι αμυνες στο garbage time ειναι κατα βαση χαλαροτατες.

 

Επισης πρεπει να το παραδεχτω, εχω εθιστει με G-Bo .

 

Δεν χανω αγωνα απο Μπακς και αλλαζω ματς μονο οταν βρισκεται ο Γιαννακης στον παγκο.

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα και εγώ χθες.

Πραγματικά εξαιρετικός.

Φοβερή βελτίωση από την αρχή της season.

Το σώμα του να φτιάξει λίγο,και μετά θα μιλάμε για τον κορυφαίο Ευρωπαίο που παίζει στο N.B.A.

 

Και είναι και 19 χρονών έτσι.

Όχι σαν τα Αμερικανάκια rookies που είναι σχεδόν όλοι 21-22.

 

Και μην ξεχνάμε οτι πέρσι έπαιζε στους Κουκουβάουνες και στου Ζωγράφου!

 

Μπράβο του!

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Οι γιατροι που τον εξετασαν λενε οτι θα φτασει 2,13 !!!!!!!!!!!!

 

 

Καταλαβαινετε τι σημαινει 2,13 παικτης με το κορμι και την ελαστικοτητα του Γιαννη ;

 

Μιλαμε για παικτη φαινομενο !

 

Ο Χαουαρντ ειναι 2,11 !

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια προβλεψη........... θα αποτυχει οικτρα ο παιχτης.

 

ετσι πεισματικα διοιτι δε μπορω να βλεπω αλλες φαμφαρες απο το γκαζζεττα. τοση αβαντα σε παιχτη δεν εχω ξαναδει. ουτε ο πρωτος ελληνας ειναι που επαιξε Nba ουτε ο τελευταιος. τις προαλλες εγραφαν εξαιρετικη εμφανιση γιαννη ατεντοκουμπο και βλεπω 4 points αιντε καντε μας τη χαρη :no:

Link to comment
Share on other sites

μπασκετ δεν είναι μόνο το σκοράρισμα, Αδη.

το παλικάρι θα κάνει καριέρα, αν παραμείνει ταπεινός και συνεχίσει να δουλεύει.

ας μην ξεχνάμε κι αυτό που λέει ο Αβραάμ, το πού έπαιζε μόλις πριν λίγους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

βρε μακαρι το παιδι να ειναι γερο και να ξεπερασει και τον jordan. αλλα μου τη δινει η βλαχοαβαντα που κανουν εδω οι ελληνες αρδ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δύσκολο να γίνει all star ο Γιάννης. Για hall of famer δεν το συζητάμε. Μπορεί να γίνει όμως ένας πολύ καλός starter σε καλή ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο Γιάννης συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις 13 πόντους σήμερα 10 ριμπάουντ και 5 ασίστ με 2 κλεψίματα και μπλοκ αλλά και 3 λάθη.

Γενικώς του χρόνου αν δυναμώσει και δουλέψει στο ποστάρισμα του και το σουτ του θα μιλάμε για μεγάλο παιχταρά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Αν μπούνε οι Νικς πλει οφ, ίσα που παίρνουνε και το πρωτάθλημα με τον φιλ τζάκσον

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest amd

γινονται τα καλυτερα πλειοφ που εγω προσωπικα θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη ότι οι γουίζαρντς θα πάνε πολύ μακριά φέτος

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη ότι οι γουίζαρντς θα πάνε πολύ μακριά φέτος

 

Άμα περάσει η Ατλάντα ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Σπυράκλα είδες τους Πέισερς? χίμπερτ Τραγικότατος. Ο Νενέ μαζί με Γκόρτατ θα του δημιουργήσουνε τεράστια προβλήματα. Ξεκουραστήκανε και αρκετά με Σικάγο. Δεν ξέρω τους βλέπω μέχρι τελικούς και πρωταθλητές Ανατολής. Γενικώς η Ανατολή δεν πείθει καθόλου φέτος ενώ στην Δύση πέφτει το ξύλο της δεκαετίας. Απίστευτα ματς. Απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Οι Pacers έχουν θέμα με τον προπονητή ο οποίος είναι λίγο ψιλοτρελός.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×