Jump to content

Φύγε Μάνταλε


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

On 4/24/2023 at 9:46 PM, nedved21 said:

Στο καλο να παει και να θυμομαστε το χθεσινο γκολ. Να βγαινει σε 10 χρονια στον Κετσετζογλου να μας λεει ποσο οικογενεια ηταν η ομαδα το 23' και οτι χρειαζομαστε Ελληνες παικτες για να κρατανε τα αποδυτηρια. 

Η ντρίμπλα ξάπλα μπα και το πλασέ στο πασχαλακη ήταν σαν να πίνω ένα ποτήρι νερό....

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά και λίγα σας έλεγα άμα φτάσατε να φαντασιώνεστε τον Μάνταλο μέχρι και σε ραδιοφωνική εκπομπή ρε μλκς.

Ραδιόφωνο ο

 

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τόνισαν ότι «κόλλησαν» από την πρώτη στιγμή και με έναν μοναδικό τρόπο έχουν ξεπεράσει το πρόβλημα της επικοινωνίας καθώς ο Σέρχιο δεν μιλά αγγλικά και ο Πέτρος, ισπανικά

 

😆😆😆😆

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

Μάνταλος: «Μικρός δεν ήμουν ΑΕΚ, αλλά θέλω να κλείσω εδώ την καριέρα μου

Όπως είπε και ο ίδιος, εδώ που έφτασε θα ήθελε να κλείσει την καριέρα του στην ΑΕΚ.

Δεν είπε κάτι ακραίο και φέτος στο Β' γύρο ήταν και καθοριστικός σε κάποια παιχνίδια.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το τραβάει άλλο ο κόσμος μαζί του.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το τραβάει άλλο ο κόσμος μαζί του.

Να μην το τραβάει και ο ίδιος αλλά και το ΑΡΔολόι βέβαια...

Οκ τέτοιες μέρες δεν αξίζει να χαλιόμαστε αλλά οκ, μνήμη έχουμε και θυμόμαστε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

2 πρωταθλήματα.

Σεβας.

3 πρωταθλήματα (έχει και Β'Εθνική)

Και ένα Κύπελλο, με γκολ κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abraham21r said:

3 πρωταθλήματα (έχει και Β'Εθνική)

Και ένα Κύπελλο, με γκολ κιόλας.

Συγνώμη Πέτρο.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Να μην το τραβάει και ο ίδιος αλλά και το ΑΡΔολόι βέβαια...

Οκ τέτοιες μέρες δεν αξίζει να χαλιόμαστε αλλά οκ, μνήμη έχουμε και θυμόμαστε

Έχει τεράστιες ευθύνες κι ο ίδιος, έχει και η ομάδα όταν λειτουργούσε σαν καφενες.

Όσο είναι ο Αλμέιδα είμαστε ήσυχοι.

 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

κ επειδη αυτος θελει, εμεις πρεπει να τον τρωμε στη μαπα;

εκτος αν δε καταλαβαμε οτι πηρε ολο το σποτ λαιτ με τη κουπα στα χερια

Τα έχουμε υπεραναλυσει τα Μανταλικά.

Σε νορμάλ περιβάλλον δε σου κάνει ζημιά, σε καφενειακο δεν έχει το στάτους να μην το γαμαει.

Δεν είμαι απολογητής του Μάνταλου, αλλά δε βλέπω που κολλάνε οι πουλοι ούτε 24 ώρες από την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν την πήρε μόνος του την κούπα χθες, ο αρχηγός του την έδωσε να τη σηκώσουν μαζί. Τι να κάνουμε, είναι αγαπησιαρης ο Σερχιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Έχει τεράστιες ευθύνες κι ο ίδιος, έχει και η ομάδα όταν λειτουργούσε σαν καφενες.

Όσο είναι ο Αλμέιδα είμαστε ήσυχοι.

 

Συμφωνώ.

Αλλά το να σηκώνει την κούπα μαζί με Αραούχο (όταν πριν 2 βδομάδες έλεγε άλλα) και να παίζει παντού συνέντευξή του για το ότι ήθελε να σταματήσει τη μπάλα, να φύγει κτλπ και όλα αυτό να πλασάρεται σαν δικαίωση εμένα με ενοχλεί.

Δικαίωση υπήρξε για όσους χτυπιόμασταν 8 χρόνια τώρα ότι ο τύπος έχει θέση στην ΑΕΚ μόνο σαν συμπληρωματικός.

 

Να παραμείνει το φετινό στάτους του και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά και εγώ θα είμαι ήσυχος. Αρκεί να μην το παίζουν κάποιοι ιστορία

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TheNarrator said:

μπραβο του, στο καλο

Ντρέπομαι που το λέω, αλλά διαφωνώ.

Με τον Μάνθο στον πάγκο, ο Πετράν πρέπει να είναι στην Α.Ε.Κ., ακριβώς όπως ήταν φέτος.

Και τα λέω εγώ, που τον Οκτώβρη ευχόμουν όλα τα μακάρι που έχουν ειπωθεί.

 

Σωστά γράφηκε παραπάνω, ότι έχουμε μνήμη.

Ορθότατο, δεν είπαμε να ξεχάσουμε ούτε να συγχωρήσουμε.

Το ότι θεωρώ (όπως νομίζω και οι περισσότεροι), το ότι ο φετινός Μάνταλος, με την καθοδήγηση του Μάνθου, πρέπει να παραμείνει στην ομάδα και είναι και πάρα πολύ χρήσιμος, δεν σημαίνει ότι ούτε ξεχνάμε, ούτε συγχωρούμε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά στάθηκε όποτε του ζητήθηκε.

Και στη Νίκαια ήταν καθοριστικός, και στο 3-0 με τον Ολυμπιακό έχει κάνει καλό ματς, και στο Καραϊσκάκη έχει κάνει το 1-3 με τον τρόπο που το έχει κάνει, και στην Τούμπα βγάζει καταπληκτική μπαλιά, και στην Κρήτη έπαιξε καλά όταν η ομάδα τον είχε ανάγκη μετά τον τραυματισμό του Garcia και την τιμωρία του Sergio.

 

Δεν τα λες και λίγα, για τον 14ο/15ο παίχτη σου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τα πράματα:

Στην ηλικία του ο Στέλιος ο Μανωλάς είχε 1 πρωτάθλημα, 1 κύπελο και τη βρώμα ότι έπαιρνε επίτηδες κάρτες για να χάνει τα ματς με τον μεγάλο αντίπαλο τοτε παοβ

Δεν έφταιγαν οι Αλέφαντοι και οι Φαφιέδες ούτε ο Ζήτα. Τελικά έκλεισε την καριέρα του στην ΑΕΚ.

Παιχτικά αυτή τη στιγμή δεν έχεις καθαρό 10ρι και πλην Πινέδα δεν έχεις κάθετη πάσα!

Είναι αστείο να συζητάμε για Ελληνα που έρχεται απο τον πάγκο και μπορεί να ξεκλειδώσει άμυνα με κάθετη πάσα. Ειναι επίσεις αστείο να συζητάμε να μην κλείσει την καριέρα του στην ομάδα!

Οσοι είστε αρκετά μεγάλοι να θυμάστε τον Θεωμά να τελειώνει στο νιόνιο έπρεπε να έχετε πάρει το μάθημα σας.

Εγώ ημουν μέσα όταν σκόραρε εναντίον μας και αυτή την ΑΕΚ θέλω πίσω!

 

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο στον τελικό θα κερδίσεις και τους τελευταίους. 

Σε αγαπώ, σε μισώ. Ειμαι ΑΕΚ, μονο σε μια τέτοια ομάδα θα γινόσουν αυτο που είσαι. 

Υ.Γ: Ο Μανταλος χωρίς τους 2 χιαστους θα ήταν αναντικαταστος στην φετινή πρωταθληματικη ΑΕΚ. Ο τωρινός Μανταλος είναι ενας καλός αναπληρωματικος πολυτελείας. 

Link to comment
Share on other sites

@TheNarrator αστο .Σήμερα ειπε οτι θα κλείσει τη καριερα του στην ΑΕΚ . Αποδέξου το και δεν έμειναν και πολλά χρόνια στη τελικά  ακόμα . 4-5 το max . 

Υ.Γ. Μια χαρά ήταν ο Μάνταλος φέτος στο ρόλο που είχε με εντυπωσιακά στατιστικά ασσιστ και γκολ ανα λεπτό . Ποιοτικά λεπτά θέλουμε απο αυτόν και μας τα έδωσε φέτος . Τι άλλο να ζητήσουμε ? 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες, οκ είπαμε ας τον αφήσουμε ήσυχο τον άνθρωπο, δεν ήταν κακός φέτος, αλλά μην πέφτουμε και στο άλλο άκρο, γιατί με πιάνουν σκοτοδύνες. Λες και δεν είδαμε τόσα χρόνια ο,τι είδαμε. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Ρε μαλάκες, οκ είπαμε ας τον αφήσουμε ήσυχο τον άνθρωπο, δεν ήταν κακός φέτος, αλλά μην πέφτουμε και στο άλλο άκρο, γιατί με πιάνουν σκοτοδύνες. Λες και δεν είδαμε τόσα χρόνια ο,τι είδαμε. 

Αφού τον αποδέχθηκα εγώ που μανούριασα με μαντελικό στην εξέδρα και τον ανάγκασα να πηγαίνει αλλού για να μην με βλέπει ε όλοι μπορούν να το αποδεχθούν ακόμα και ο @TheNarrator

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Λες και δεν είδαμε τόσα χρόνια ο,τι είδαμε. 

Ναι, αυτό λέμε όλοι.

Απο το να έχουμε στον πάγκο τον Moran, τον Krsticic, τον Sakhov, τον Simoes και τον...Simao, ε προτιμώ να έχω τον -φετινό- Μάνταλο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abraham21r said:

Ναι, αυτό λέμε όλοι.

Απο το να έχουμε στον πάγκο τον Moran, τον Krsticic, τον Sakhov, τον Simoes και τον...Simao, ε προτιμώ να έχω τον -φετινό- Μάνταλο.

Εσένα ειδικά ο Πέτρος σου εχει κανει διεστραμμένο 69 ππυ μοιάζει 96 μετά απο 2 τσιγάρα. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abraham21r said:

Ναι, αυτό λέμε όλοι.

Απο το να έχουμε στον πάγκο τον Moran, τον Krsticic, τον Sakhov, τον Simoes και τον...Simao, ε προτιμώ να έχω τον -φετινό- Μάνταλο.

Όλοι αυτοί μαζί παίρνουν όσα παίρνει ο Μάνταλος μόνος του βέβαια...

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abraham21r said:

Ναι, αυτό λέμε όλοι.

Απο το να έχουμε στον πάγκο τον Moran, τον Krsticic, τον Sakhov, τον Simoes και τον...Simao, ε προτιμώ να έχω τον -φετινό- Μάνταλο.

Ολοι οσοι αναφέρεις θα είχαν δείξει πολύ καλύτερη εικονα με Πελάδο στον πάγκο. Ειδικα ο Σιμόες θα ήταν βασικός και πολύ καλός.

Case in point: αν ο Πελάδο θέλει Μανταλο, καλώς. Και προσφέρει όσα προσφέρει, το ισοζύγιο έιναι θετικό, και μουνοπανιές δεν φαινεται να κανει(χωρια που η ομάδα δειχνει ατρωτη απο κατι τετοια). Το πόσα παίρνει δεν με ενδιαφέρει, ας τον νιάξει τον τσίπη, που έχει το απολυτο κοντρόλ σε όλα τα οικονομικα της ομάδας.

Οπότε και γω λεω Μάνταλε καλά εισαι εδώ.

Το Μάνταλος-Μανωλάς-Θωμάς ακούγεται τραγικό, αλλα εντάξει δεν θα ψεξω τον μανταλο για κατι τετοια γραφομενα...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×