Jump to content

Να μείνει και του χρόνου ο Δέλλας?


nikos
 Share

Να μείνει ο Δέλλας?  

25 members have voted

  1. 1. Να μείνει ο Δέλλας?

    • Ναι, θέλω να μείνει / δεν με πειράζει να μείνει
    • Όχι, θέλω αλλαγή προπονητή
    • Θα τον κρίνω στο τέλος της σεζόν


Recommended Posts

Γιατι δεν κανεις poll για το αν θελουμε να μεινει ο διευθυντης ποδοσφαιρου; xD

Link to comment
Share on other sites

Θα γινει κι αυτο οταν θελησουμε να εχουμε λιγη αγωνια (τωρα κανουμε τα ευκολα) :P

Link to comment
Share on other sites

Ο Δελλας μου τη σπαει. Δεν ειναι προπονητης κι αυτο από μονο του αρκει. Περαν αυτου, επικοινωνιακα μου αφηνει την εικονα επαγγελματια που δεν θελει να ταυτιστει με την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Δέλλας είναι μαθητευόμενος προπονητής, και φέτος κατά πάσα πιθανότητα και εγώ να καθόμουν στον πάγκο πάλι άνετα θα ανέβαινε η ΑΕΚ. Του χρόνου όμως αν οι μεταγγραφές κινηθούν στα ίδια επίπεδα θα πρέπει αυτός που κάθεται στον πάγκο να έχει κάποια ιδέα του τι γίνεται γιατί η δυσκολία ανεβαίνει. Τα πειράματα καλά είναι αλλά πρέπει πριν τα ξεκινήσεις να δεις τι θα κάνεις σε περίπτωση που στραβώσουν, οπότε για του χρόνου δεν ξέρω, συμπαθής ο Δέλλας αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι ότι μπορεί να κάτσει στο πάγκο ομάδας που διεκδικεί κάτι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που δε βλεπω να πεφτουν λεφτα για σοβαρο κοουτς, ας μεινει μπας και μαθει στου κασιδι το κεφαλι. Πρεπει να αποβαλλει αμεσα το ''υπερκομματικο'' του στυλ ομως.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το στυλ που λες πχ κινειτο και ο Κατσουρανης, ισως και ο Ζηκος. Εμετος γενικα

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω τα εξης.

 

Για την οποια κριτικη μπορει να γινει στο φετινο επιπεδο οσον αφορα το κοουτσαρισμα, την πειθαρχια, την φυσικη κατασταση κλπ δεν εχω μεγαλο προβλημα ως τωρα μαζι του. Εχω καποιες διαφωνειες, βλεπω κατα την γνωμη μου καποια θεματα, αλλα αυτο συνεβαινε με ολους τους προπονητες. Υπαρχει και ο αποκλεισμος στο κυπελλο βεβαια, αλλα δεν φταιει μονο αυτος γι ´ αυτον, κατα την γνωμη μου.

 

Με ενοχλει ομως το Ντεμοστυλακι που εχει αυτη η φουρνια της ΑΕΚ, του τυπου "μην αγχωνετε τα παιδια μας" κλπ. Με ενοχλει πολυ ομως, ποσο μαλλον οταν συμβαινει μερικες φορες ηδη στην γ εθνικη.

 

Επισης θεωρω οτι δεν εχει την προσωπικοτητα ως προπονητης να σηκωσει λιγο μπαιρακι εκει που θα χρειαστει και να εχει απαιτησεις απο την διοικηση, οσον αφορα μεταγραφες κλπ

 

Απο την αλλη ειμαι βεβαιος οτι αν του ειχαν παρει καλυτερους παικτες, θα ηταν καβαλα ατο αλογο τωρα μοιραζοντας πενταρες σε ολα τα ματς. Επισης με τους ιδιους παικτες αν ηταν καποιος εμπειρος προπονητης στην θεση του, πιθανοτατα δεν θα βλεπαμε μεγαλες διαφορες.

 

 

Συμπερασματικα, τελικα θα τον κρινω στο τελος της σεζον...

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

να μεινει, να παρουμε πρωταθλημα στην Α με δελλα, ο πως πηρε ο γαυρος με κολλια

Link to comment
Share on other sites

Διχασμένος προς το αρνητικός, αν και συνήθως η επιλογή του επόμενου κρίνει τον προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

θα κριθεί του χρόνου σε πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. άλλωστε δίπλα στον πρίγκηπα, έχει να μάθει πολλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Να μείνει ο Δέλλας και να στελεχωθεί γύρω γύρω με αξιόλογους ξένους. Φέτος η ομάδα σχηματίστηκε στο πόδι. Επίσης δεν θα ταν άσχημο τις τελευταίες 5-6 αγωνιστικές φέτος αν είμαστε στο 15-20+ να πάει και για κανα σεμινάριο προπονητικής στο εξωτερικό. Αν και δεν πολυγουστάρω το υφάκι του πιστεύω πως δεδομένου πως έχεις ισχυρή διοίκηση μπορεί και να στηριχθεί και να πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

στη β εθνικη δεν εχεις περιθωριο για πειραματα, ή λοιπον φτιαχνουν ομαδα που παει και χωρις προπονητη ή παιρνουν εναν αξιολογο για να μαθει στους μετριους ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

ε στη Β θα χεις Τσιωλη με κολοβετσιο οποτε οκ

 

Καλα η ΑΕΛ είχε Κοουλμαν δεν σημαίνει πως στην Β απαραίτητα θα χεις τους παραπάνω αστείους για την ΑΕΚ. Σορυ αλλά δεν γουστάρω στον πάγκο της ΑΕΚ τέτοιες φατσες είναι αντιεμπορικοι τέλος. Ο Δέλλας είναι που ταν παίχτης-αρχηγός κτλ. Αν την πουλεψει ΞΕΝΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

εχει κριθει ηδη...αποκλεισμος απο κυπελλο Γ εθνικης

επρεπε να εχει παραιτηθει

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δύσκολο να σου φέρει σοβαρό προπονητή, αυτός θα ζητήσει και σοβαρούς παίχτες.

Link to comment
Share on other sites

Μοιρασμενες οι απαντησεις τελικα, λοιπον... Το ξανασυζηταμε προς το τελος της σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να εμπιστευτούμε όμως τον Δέλλα να το κάνουμε όπως πρέπει, 2-3 χρονάκια στην Α. Αλλά επειδή στην Ελλάδα δυστυχώς δεν γίνονται τέτοια πράματα, καλύτερα να φέρουμε έναν "κανονικό".

Link to comment
Share on other sites

Τσιωλης ρε, ποιος Τζιωλης; Ο Αλεξανδρος;

 

Ο,τι και να λεμε εμεις, λογικα θα μεινει ο Τραι και του χρονου. Ετσι την εχω κοψει την δουλεια, εκτος αν το ξεσκισει εντελως το θεμα απο εδω και περα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και γω οτι αν ηθελαν να τον διωξουν θα το ειχαν κανει την επομενη μερα απ'τον Αγροτικο Αστερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×