Jump to content

Να μείνει και του χρόνου ο Δέλλας?


nikos
 Share

Να μείνει ο Δέλλας?  

25 members have voted

  1. 1. Να μείνει ο Δέλλας?

    • Ναι, θέλω να μείνει / δεν με πειράζει να μείνει
    • Όχι, θέλω αλλαγή προπονητή
    • Θα τον κρίνω στο τέλος της σεζόν


Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εχει καταρευσει! Ουτε σε ορθια σταση δεν μπορει να σταθει καθιστος χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

«Η Διοίκηση του Τμήματος Ποδοσφαίρου της ΑΕΚ ανακοινώνει την ανανέωση της συμφωνίας της με τον Προπονητή της ομάδας μας κ. Τραϊανό Δέλλα για την ποδοσφαιρική περίοδο 2014-2015.

Οι δύο πλευρές οριστικοποίησαν τη μεταξύ τους συνεργασία και με την ολοκλήρωση της φετινής σεζόν ξεκινάει από αύριο ο προγραμματισμός για την επόμενη».

Link to comment
Share on other sites

Άντε και καλά ξεφτιλίκια. Ούτε ο θάνατος δεν μας γιάτρεψε. Μια ζωή στην ΑΕΚ θα ασχολούμαστε με μαλακίες και ανίκανους. Κατάφεραν και συσπείρωσαν τον κόσμο και νομοτελειακά δημιουργούν ακόμα μια ντεκαβλέ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Άντε και καλά ξεφτιλίκια. Ούτε ο θάνατος δεν μας γιάτρεψε. Μια ζωή στην ΑΕΚ θα ασχολούμαστε με μαλακίες και ανίκανους. Κατάφεραν και συσπείρωσαν τον κόσμο και νομοτελειακά δημιουργούν ακόμα μια ντεκαβλέ ΑΕΚ

 

θα το εγραφα αυτο αν ανακοινωναν Τσιωλη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ ο Δέλλας είναι καλύτερος.

Πραγματικά απορώ πως αυτοί οι άνθρωποι όχι μόνο έχουν να φάνε, αλλά είναι και πλούσιοι. Απορώ πως η βλακεία τους δεν τους έχει κοστίσει τη ζωή τους.

Πας ρε διάολε να κάνεις μια νέα ομάδα και είσαι η ΑΕΚ. Παίζεις Β εθνική και ενδεχόμενη αποτυχία στην άνοδο, θα σημάνει καταστροφή ενώ παράλληλα ακόμα και η άνοδος με την ψυχή στο στόμα θα είναι ντροπή. Και πας και στήνεις ομάδα με ασκούμενο προπονητή και του βάζεις να φέρει εις πέρας την άνοδο στην Α. Που δεν είναι δεδομένη, δεν είναι εύκολη και ως ΑΕΚ έχεις πλέον κόμπλεξ. Θα γίνει καμια στραβή και θα διαβάζουμε για τον Δέλλα που είναι καλό παιδί και ΑΕΚάρα.

 

Ήταν προφανώς πολύ δύσκολο να στήσεις κανονική ομάδα με αξιώσεις, ταλέντο και υγεία. Δεν έχεις χρέη, έχεις πλεόνασμα και μάλιστα κανονικό όχι σαν αυτό του Σαμαρά, έχεις κόσμο που έχει χάψει τις μούφες που του πουλάς, έχεις στρατό από ΑΡΔ που σε βοηθάνε ό,τι και να κάνεις και κατεβάζεις ΑΕΚ στη Β εθνική με Δέλλα...

Link to comment
Share on other sites

καταδικασμένοι να πορευτούμε με Δέλλα, Μπάγεβιτς, ΛΛιύμπε και λοιπά λιμά.

αλλά οκ, είναι καλά παιδιά, Έλληνες κτλ κτλ.

μέχρι εκεί ξέρει ο μάστορας.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια προτιμω να πορευτω με Δελλα στη Β και με το που πιασει Μαης να εχουν ετοιμο τον καλο τον ξενο, παρα να παω με Τσιωλη και να μου μεινει και στην Α. Κουτσα στραβα, ειδικα αμα χτυπησουν παικτες τυπου Λαζοβιτς, οι ποδοσφαιριστες θα καθαρισουν απο μονοι τους την κατηγορια. Το μονο που εχει να κανει ο Δελλας και δεν εκανε φετος -βασικα δεν θα μπορει- ειναι μπας και βγαλει κανενα παιχτη πιτσιρικα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιο ζωη στην Β' με Βδελλα!!!!

 

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ, ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΡΕ ΣΕΙΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας τα ειχα πει απο τοτε που λυσσαξαν οι αρδ και ειχανε για "σιγουρο" οτι τελειωσε ο Τραϊανος. Δεν υπαρχει βολικοτερη λυση απο το Δελλα για το Μελισσανιδη: ειναι φτηνος, ειναι υπακουος, ειναι Ελληνας, ειναι ηρωας του 2004, δε ζηταει δικους του παικτες, τα ειχε παντα καλα με το Μπαγεβιτς και αν απολυθει δε θα σε τρεχει στα δικαστηρια οπως ο καθε Δωνης. Για μενα η εξελιξη ειναι απολυτως θετικη διοτι οι εναλλακτικες στο Δελλα ηταν ο Σακης ο Τσιωλης και κατι πεταμενοι ξενοι που στη Β εθνικη θα τους εκαναν μια χαψια. Ο Τσιωλης ανετα ερχεται σαν "υπηρεσιακος" στις πρωτες γκελες του Τραϊ και ξενος θα ερθει μονο στη Λιγκα και μονο αν ο κοσμος εχει βαλει λεφτα. Αυτη τη στιγμη ειναι ολα στον αερα απο πολλες αποψεις και ο Δελλας ειναι ο καταλληλοτερος να διαχειριστει το τσιρκο του αγωνιστικου τμηματος.

Link to comment
Share on other sites

με τις πρωτες αποτυχιες θα τον διωξουν. Αυτο καταφεραν. Τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλωσεις Δελλα

 

«Σήμερα και τυπικά τελείωσε αυτό που λέγαμε όλη τη χρονιά: σκοτεινό τούνελ που έχει βρεθεί η ομάδα. Τώρα πάλι βγαίνουμε λίγο στο φως, ώστε να σχεδιάσουμε όσο γίνεται την ομάδα την επόμενη χρονιά. Ήταν μία δύσκολη χρονιά και περίεργη για όλους μας και για όλους μας. Προσπαθήσαμε να χτίσουμε από την αρχή την ομάδα. Με λάθη, με παραλείψεις. Άλλα κάποια πράγματα βγήκαν. Ίσως κάποια λάθη να ήταν και θέμα μη εμπειρίας. Θα προσπαθήσουμε τη νέα χρονιά να διορθώσουμε τα λάθη μας. Ξέρετε καλά ότι όποιος δουλεύει κάνει και λάθη. Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια και τη δουλειά που κάναμε όλη τη χρονιά, κάτω από εξαιρετικές συνθήκες σε όλους τους τομείς. Νιώθω ευλογημένο τον εαυτό μου, που στα πρώτα προπονητικά βήματα, έχω εξαιρετικές συνθήκες. Μία ισχυρή διοίκηση, ομάδα με κόσμο, με αθλητικό κέντρο, σύντομα με δικό της γήπεδο. Με δουλειά θα προσπαθήσουμε να φτάσουμε εκεί που της αξίζει: να διεκδικεί το πρωτάθλημα στην Ελλάδα. Θέλω και σε εσάς τους δημοσιογράφους να πω ένα «ευχαριστώ», γιατί και για εσάς ήταν περίεργα. Μέσα από την ομόνοια όλοι μαζί μπορούμε να φέρουμε την ομάδα εκεί που της αξίζει.

 

Θέλω να πω και ένα πάρα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο. Όλη τη σεζόν στήριξε την ομάδα, μας ακολούθησε παντού. Μας έδωσε δύναμη. Εύχομαι και ελπίζω να μη χαθεί αυτή η στήριξη και στο μέλλον».

 

Για το αν θα υπάρξουν και νέες μεταγραφές:

 

«Οι εισηγήσεις μου δεν έχουν γίνει ακόμα. Θα γίνουν τις επόμενες ημέρες. Περίμενα να τελειώσει το πρωτάθλημα. Θα μιλήσουμε οι άνθρωποι που εμπλέκονται στο σχεδιασμό και θα αποφασίσουμε. Θέλω να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον πρόεδρο και τον κ. Μπάγεβιτς, για την εμπιστοσύνη που μας δείχνουν. Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να είναι ακόμα πιο μεγάλη. Η εμπιστοσύνη αυτή με γεμίζει αυτοπεποίθηση, αλλά και με όρεξη για δουλειά. Σίγουρα έχω να μάθω πολλά. Και θα μάθω. Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν, σε αυτούς τους δυο ανθρώπους για τη στήριξη που παρέχουν σε μένα και στο επιτελείο μου. Εύχομαι να μην προδώσω την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν. Όσον αφορά τον σχεδιασμό, σίγουρα θα γίνουν κι άλλες προσθήκες».

 

Κέρδη και απώλεια:

 

«Όταν είμαστε σε μία τέτοια κατηγορία, όπως έλεγα και στους ποδοσφαιριστές μου, και νομίζω ήταν το πρώτο μάθημα δημοσιογραφίας που κάνατε κι εσείς: η είδηση δεν είναι αν ο σκύλος δαγκώσει έναν άνθρωπο. Είδηση θα είναι αν ο άνθρωπος δαγκώσει έναν σκύλο.

 

Έτσι και στην περίπτωσή μας η είδηση δεν ήταν για μας να κερδίσουμε. Η είδηση θα ήταν αν χάναμε ένα παιχνίδι. Όπως κι έγινε. Όπως τους έλεγα: σημασία δεν έχει τι έκανες χθες, σημασία έχει τι κάνεις σήμερα. Στόχος ήταν να ανέβουμε. Ανεβήκαμε. Δεν χρίζει κριτικής η κατηγορία που παίζαμε».

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

nimmeidesr4d726b0d49ddf.JPG

 

Μιζερια και κακομοιρια....δεν παει να εχει ΔΙΣ....τα ειδαμε....

Link to comment
Share on other sites

nimmeidesr4d726b0d49ddf.JPG

 

Μιζερια και κακομοιρια....δεν παει να εχει ΔΙΣ....τα ειδαμε....

 

Μονο αυτο.........?

Σ εχουν ξεζουμισει οι εκλογες....

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Κατσε μολις το ειδα ακομα δεν το εχω εμπεδωσει....τωρα φορτωνω σιγα σιγα....

Τα εχω χασει ... δεν το περιμενα τοσο γρηγορα περιμενα τουλαχιστον οτι θα ''ψαχνανε'' και καλα για κανεναν ''καλο'' οπως κοροιδευουν τον κοσμο οτι ψαχνει ο Γλυμπε για παιχτες με ''σαφαρια' στα βουνα του μαυροβουνιου και αλλες τετοιες παπαριες που μια χαρα η Τιγροπαρεα αφηνει να γεμιζουν τα μμε για να ονειρευεται ο κοσμακης...!

Τι να γραψω? Τα εχετε γραψει εσεις ρε μαγκες τα εχω γραψει εγω τα γραφουμε ολοι 1 χρονο σχεδον....! Εχω ξενερωσει σε βαθμο να τους λυπαμαι να τους βρισω....ειναι για λυπηση λεμε.Ετσι θα γαμησει τους παντες ο Τιγρης? Με τα λεφτα των Σγουρων και των φιλαθλων με 10 αμπαλλους Ελληνες και εναν ασχετο που προσπαθει να το παιξει προπονητης?

Και ξερω το γηπεδο και μπλα μπλα και μπλα μπλα και Β Εθνικη και μπλα μπλα και μπλα μπλα....και κατα τα αλλα ΛΑΖΟΒΙΤΣ....χαχαχαχαχαχα βρε αμμα δει κανεις Λαζοβιτς γραφτε μου λεμε....ειναι λιγοι ειναι μιζεροι ειναι φτωχομπινεδες ειναι κακομοιρηδες καρμοιρηδες ΟΣΑ γαμωλεφτα και αν εχουν. Δεν εχουν φινετσα δεν εχουν γουστο ... το εχω ξαναγραψει....ΜΠΑΚΑΛΗΔΕΣ ειναι που εκαναν ξαφνικα Σουπερμαρκετ τελος.....!

Στον βΔΕΛΛΑ δεν θα δωσω ουτε μισο ματς ανοχη.....με το πρωτο Χ σε φιλικο θα αρχισουν τα μπινελικια σας το λεω....

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κατσε μολις το ειδα ακομα δεν το εχω εμπεδωσει....τωρα φορτωνω σιγα σιγα....

 

Τοση ωρα που περασε ειχα αρχισει να ανησυχω μην επαθες και τιποτα...

Για δελλα φαινοταν απο μακρια οτι θα μεινει..βεβαια στη 1 2 στραβη εχει παρει πουλους...ελπιζω..

Edited by NIS21
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εκανα λιγο αποχη σημερα απο ενημερωση πολυ διαβασμα κτλ και δεν το ειχα παρει χαμπαρι και ενω διαβασα εδω μεσα αρκετα ποστ με ξεφυγε εντελως αυτο και καλυτερα....θα μου χαλαγε την μερα 10 ωρες πριν....!

Πωπωπω ξενερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που έμεινε. Αφού έμεινε δεν έχουμε παρά να τον στηρίξουμε και να ελπίσουμε να πάει καλά και μαζί με αυτόν και η ομάδα. Κατά την γνώμη μου αν μας ανεβάσει και του χρόνου δικαιούται 2 χρόνια στην Super League. Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως ήθελα ξένο προπονητή σαν τον Χιμένεθ.

 

Καλή επιτυχία Τραϊανέ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Ο κόσμος θέλει Γεωργέα και τη νέα περίοδο

 

Ο κόσμος της ΑΕΚ περίμενε τον Νίκο Γεωργέα κατά την αποχώρησή του από το ΟΑΚΑ και του ζήτησε να παραμείνει στην ομάδα και την ερχόμενη σεζόν.

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10523&subid=2&pubid=129735071

 

 

Nα μεινει και του χρονου ο Γεας? xDxD

Link to comment
Share on other sites

δεν τον εχω δει να παιζει τελευταια. αμα αντεχουν τ αποδια του ειναι μια χαρα για αμυντικο χαφ και κατα συνθηκη στοπερ.

Link to comment
Share on other sites

Guest mike aektzis

Εγώ πιστεύω πως ο Δέλλας είναι καλός για την γ' εθνική, αλλά όχι και για β'. Πρέπει να βρούμε έναν καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη γκελα θα αρχισει η προπονητολογια, στη δευτερη τον σφουγγαριζουν και φερνουν Τσιωλη. και ολα καλα ολα ανθιρα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×