Jump to content

Να μείνει και του χρόνου ο Δέλλας?


nikos
 Share

Να μείνει ο Δέλλας?  

25 members have voted

  1. 1. Να μείνει ο Δέλλας?

    • Ναι, θέλω να μείνει / δεν με πειράζει να μείνει
    • Όχι, θέλω αλλαγή προπονητή
    • Θα τον κρίνω στο τέλος της σεζόν


Recommended Posts

Κατ αρχάς θέλω ΞΈΝΟ

Ψήφισα το τελευταίο αλλά θα με εψηνε ο Μιχαλάκης

 

190902_M%20Kreek%20100_600x338.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω την τελευταια επιλογη.

 

Παντως θεωρω οτι αν υπηρχε σοβαροτητα στις μεταγραφες (ειδικα οσον αφορα τους ξενους που εχουμε δικαιωμα να παρουμε), ενας απλος προπονητης-διεκπεραιωτης για του χρονου θα εφτανε.

 

Με αλλα λογια αν αντι για Λυμπο-βατραχους διαλεγε ξενους παικτες κανενας σοβαρος τυπος, ακομα κι ο Τσιωλης φτανει για μια σεζον, με αλλαγη προπονητη την επομενη, βεβαια. Θα μου πει κανεις γιατι να αλλαζεις προπονητες καθε χρονο, ε, γιατι για του χρονου το εχω παρει αποφαση πως παμε παλι στην φθηνια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι οι αεκοαρδ προσπαθουν να διαχειριστουν την "κριση" με τις κακες εμφανισεις εγειροντας θεμα Δελλα. Εγω λεω οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα Δελλα για κανεναν Μελισσανιδη και ολα ειναι πουστιρλικια "περιβαλλοντος" και αρδοεκτιμησεις. Ο Δελλας θα φυγει (αν φυγει) το καλοκαιρι και θα ερθει χειροτερος απο το Δελλα σε προοπτικη.

Πιστευω επισης οτι οι αεκοαρδ ειναι οτι χειροτερο σε σχεση με ολες τις ομαδες στην Ελλαδα, ακομα χειροτεροι απο τους μακεδονομαχους παοκορεπορτερς. Η μοναδικη ομαδα στην οποια "παραγοντιζουν" δημοσιογραφοι και γουσταρουν να φτιαχνουν τους δικους τους και τη σεχτα τους. Θελω να τους γαμησει ο Μελισσανιδης αλλα δυστυχως ο Μελισσανιδης ειναι μερος του προβληματος διοτι γουσταρει να του χαιδευουν τ αυτια και τα παπαρια.

 

Για να επιστρεψω στο θεμα, δεν εχει καμια διαφορα για μενα ο Δελλας με το Χριστοπουλο και τον Τσιωλη. Ειναι και οι τρεις αναλωσιμοι προπονητες και οι ιδιοι πουστηδες που τους προκρινουν ως λυσεις αυτη τη στιγμη, στην πρωτη στραβη για να μη στενοχωρησουν το αφεντικο, θα τους μαχαιρωσουν πισωπλατα. Εχω ξαναγραψει οτι δεν φταιει κανενας Δελλας για το φετινο. Η ευθυνη ειναι στο σχεδιασμο που εγινε στο ποδι απο Μπαγεβιτς και Λυμπεροπουλο και μεγαλο ρολο εχει παιξει το γεγονος οτι πλην Κορδερο ο αλλος εβαλε ταβανι στα συμβολαια. 90 χιλιαρικα ηθελε εκεινος ο Ολλανδος φορ, τα βρηκαμε πολλα και πηραν το Μπρετσεβιτς με 60. 90 ηθελε ο Κουτρουμπης, τα βρηκαμε πολλα και μαζεψανε αυτον το Σταθακη. Δε συζηταμε για Περρονε και Παπαδοπουλους που ζητουσαν πανω απο 100 χιλιαρικα, απαγορευτικα λεφτα αυτα για ΑΕΚ.

 

Γενικως στο θεμα ομαδα/σχεδιασμος και κατα συνεπεια προπονητης, ειναι προτιμοτερο να μην ασχοληθει κανεις διοτι εχουμε να κανουμε με επικινδυνους τυπους και μια στρατια απο αρδ που προσπαθουν να φαει ο ενας τον αλλον και να παραγοντισουν. Επισης, επιμενω οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα Τσιωλη και ειναι ποθοι και κουβεντες του ιδιου εξ αιτιας της αμοιβαιας εκτιμησης με το βατραχο. Δεν υπαρχει κανενας προπονητης Τσιωλης για ομαδα επιπεδου ΑΕΚ, οπως δεν υπαρχει και κανενας Ελληνας προπονητης. Και αφου η ομαδα και του χρονου θα ειναι μιας χρησης, ας μεινουν με το Δελλα και ας πανε να παρουν κανεναν σοβαρο ανθρωπο οταν η ομαδα επιστρεψει στο κανονικο ποδοσφαιρο.

 

Αυτα και να πανε να γαμηθουν οι δημοσιογραφοι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το επειγον ειναι να μαθουν/να βρουν τροπο να φερνουν ξενους παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το επειγον ειναι να μαθουν/να βρουν τροπο να φερνουν ξενους παικτες.

Ενα αυτο. Και δευτερο οτι ο Μελισσανιδης δεν προκειται να ασχοληθει με καμια ΑΕΚ (παικτικα μιλαμε) και του χρονου. Τη μεθεπομενη σεζον ομως θα κανει "μαγκιες" του στυλ Βαλβερδε προπονητη και 2-3 μπαμ για να πουλησει κειας. Ετσι λεω εγω και θα δουμε εαν εχω δικιο ή αδικο συν τω χρονω.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αυτο. Και δευτερο οτι ο Μελισσανιδης δεν προκειται να ασχοληθει με καμια ΑΕΚ (παικτικα μιλαμε) και του χρονου. Τη μεθεπομενη σεζον ομως θα κανει "μαγκιες" του στυλ Βαλβερδε προπονητη και 2-3 μπαμ για να πουλησει κειας. Ετσι λεω εγω και θα δουμε εαν εχω δικιο ή αδικο συν τω χρονω.

 

Το θεμα ομως ειναι το εξης.

Το ροστερ που εχεις αυτη την στιγμη πρεπει να βελτιωθει κατα πολυ (με ξενους καλους και 1-2 ελληνες ακομα να φτασεις τις 15-17-18 μεταγραφες γιατι οι φετινοι παικτες ειναι κλοουν) για 3 λογους.

 

1) να ανεβεις νερο

2) να μην κουρασεις κι αλλο τον κοσμο ο οποιος ταλαιπωρειται κυριολεκτικα πλεον

3) να εχεις και καποιους παικτες για την μεθεπομενη σεζον.

 

Αν δεν θελει να κανει την μεγαλη διαφορα με τα λεφτα, ας την κανει βρισκοντας τροπο να παιρνει καποιους καλους ξενους παιχτες. Δεν του ζηταει δλδ κανεις να ασχοληθει, αλλα να διοικησει το μαγαζι επιλεγοντας σωστα προσωπα στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά θα είμαι σαφής!

Κανένα άνοιγμα σε μικρές κατηγορίες ας ανεβούμε όσο όσο.

Γουστάρω σταδιακό μεγαλωμα εταιρείας υγιούς.

Εχω ένα προαίσθημα πως η ΑΕΚ θα είναι για το ελληνικό ποδόσφαιρο ότι η mu για το αγγλικό από το 90 και μετά.

Γενικά εχω το προαίσθημα πως θα πέσει ματσουκι στο θέμα "ελληνικό ποδόσφαιρο" από έξω

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ομως ειναι το εξης.

Το ροστερ που εχεις αυτη την στιγμη πρεπει να βελτιωθει κατα πολυ (με ξενους καλους και 1-2 ελληνες ακομα να φτασεις τις 15-17-18 μεταγραφες γιατι οι φετινοι παικτες ειναι κλοουν) για 3 λογους.

 

1) να ανεβεις νερο

2) να μην κουρασεις κι αλλο τον κοσμο ο οποιος ταλαιπωρειται κυριολεκτικα πλεον

3) να εχεις και καποιους παικτες για την μεθεπομενη σεζον.

 

Αν δεν θελει να κανει την μεγαλη διαφορα με τα λεφτα, ας την κανει βρισκοντας τροπο να παιρνει καποιους καλους ξενους παιχτες. Δεν του ζηταει δλδ κανεις να ασχοληθει, αλλα να διοικησει το μαγαζι επιλεγοντας σωστα προσωπα στην τελικη.

 

Δεν διαφωνω πουθενα και θεωρω οτι το παει εντελως λαθος το εργο ποδοσφαιρικα. Γενικα δεν ειμαι αισιοδοξος στο ποδοσφαιρικο κομματι, τα εχουμε πει και απο κοντα. Εχει γινει ηδη ανοιγμα στον Ιβιτς αλλα με αυτα τα λεφτα δεν μπορει να σου φερει κανονικους ποδοσφαιριστες. Δεν υπαρχουν λεφτα, αυτο ειναι το μειζον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν λεφτα, αυτο ειναι το μειζον.

 

Αυτο ειναι και ολο το ζουμι.

Γι αυτο καλο ειναι νωρις νωρις να προσγειωθουμε και να δωσουμε στον χ,ψ μιας χρησης Τσιολη περισσοτερο χρονο να φτιαξει μια ομαδα και αυτη μιας χρησης που θα ανεβει παιζοντας 6/10 ΜΟΝΙΜΩΣ.

 

Λεφτα δεν θα πεσουν στην Φουτμπολ λιγκ,ουτε σε τροχια κανονικοτητας θα μπουμε δηλαδη,μην τρελαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ξένος με μεγάλο συμβόλαιο.

Αν είναι να έχω τον Μελισσανίδη στο τιμόνι για να ασχολούμαι με το Τσιώλη και τον Χριστόπουλο, καλύτερα να έμενα με το Θανόπουλο και τον Αδαμίδη.

Και όχι μόνο ξένος με μεγάλο συμβόλαιο, αλλά και παικταράδες με μεγάλα συμβόλαια, γαμώ το Νικολαϊδισμό μου μέσα γαμώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξένος με μεγάλο συμβόλαιο.

Αν είναι να έχω τον Μελισσανίδη στο τιμόνι για να ασχολούμαι με το Τσιώλη και τον Χριστόπουλο, καλύτερα να έμενα με το Θανόπουλο και τον Αδαμίδη.

Και όχι μόνο ξένος με μεγάλο συμβόλαιο, αλλά και παικταράδες με μεγάλα συμβόλαια, γαμώ το Νικολαϊδισμό μου μέσα γαμώ.

 

Η...αισιοδοξη απαντηση σε αυτο ειναι οτι μιλαμε μονο για β εθνικη γιατι θα ξεφυγει το μπατζετ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Ξένος με μεγάλο συμβόλαιο.

Αν είναι να έχω τον Μελισσανίδη στο τιμόνι για να ασχολούμαι με το Τσιώλη και τον Χριστόπουλο, καλύτερα να έμενα με το Θανόπουλο και τον Αδαμίδη.

Και όχι μόνο ξένος με μεγάλο συμβόλαιο, αλλά και παικταράδες με μεγάλα συμβόλαια, γαμώ το Νικολαϊδισμό μου μέσα γαμώ.

 

Συμφωνω. Αλλα ποτε εδωσε ο Μελλισανιδης δειγματα οτι ειναι ανοιχτοχερης και εχουμε αυτες τις προσδοκιες απο αυτον ειναι ενα μυστηριο...

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

ΘΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ

 

Ο Μελισσανίδης θα υπερασπιστεί τον Δέλλα και την επιλογή του και στη Β εθνική. Κακά τα ψέμματα η φιλοσοφία του Μελισσανίδη είναι , ότι και σε αυτό το πρωτάθλημα που θα ξεκινήσει ως ΠΑΕ η ΑΕΚ δεν πρέπει να υπάρχουν ανοίγματα. Ο Μελισσανίδης είναι απόλυτα σίγουρος ότι και του χρόνου η ΑΕΚ θα κάνει περίπατο. Οπότε το μεγάλο μπαμ θα το κάνει με την επανεμφάνιση στη σούπερ λίγκα. Γι αυτό θα πρέπει να είναι όλοι προσεκτικοί στο τι γράφουν και τι λένε. sportstriunfo

 

Ο Δελλας να παιρνει εμπειριες,δεν μας νοιαζει αν ο κοσμος υποφερει απο την αθλια εικονα της ομαδας,να ανεβουμε με καθε κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Πιο βΔελλας πεθαινεις.... αν ολοι αυτοι αγαπανε την ΑΕΚ και δεν βλεπουν οτι κανουν κακο στην Ιστορια της την εικονα της και την ψυχολογια των φιλαθλων της οκ τι να πω...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σε ολους μας....η ΑΕΚ που ξεραμε δεν υπαρχει πλεον ως ομαδα παρα μονο ως ΙΔΕΑ.

Μια παρεουλα ειναι που προσπαθουν να το παιξουν επαγγελματιες και γελαει ο κοσμος μεχρι στιγμης....αυτα .

Link to comment
Share on other sites

οσο δεν υπαρχει γηπεδο, φραγκα δε πεφτουν. αν με το καλο φτιαχτει και παμε σουπερλιγδα τοτε θα δειξει το πραγμα.

 

οποτε μην ονειρευεστε προπονηταραδες και παιχταραδες

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενο 1

Ο Μελισσανιδης ειναι προφανες οτι τα 2 πρωτα χρονια θα ασχολειται οικονομικα και πρακτικα κυριως με το γηπεδο (απο οικονομικης πλευρας θα βαλει 10 εκ. ευρω, δλδ 5 εκ. τον χρονο, απο πρακτικης πλευρας, οσον αφορα την ομαδα, εχει τον Μπαγεβιτς αντ´αυτου).

 

Αν δεχτουμε το δεδομενο 1 ως επαρκες, θα επρεπε (εστω και χωρις τρελο μπατζετ αφου ετσι θελει/θεωρει σωστο ο κυριος τιγραν) να εχεις σοβαρους ανθρωπους να πλαισιωνουν την ομαδα.

 

Παμε λοιπον παρακατω.

 

Δεδομενο 2

Οι ανθρωποι που βρισκονται στην ομαδα ειναι οι εξης:

Μπαγεβιτς (αντ´αυτου, οπως ειπαμε)

Δελλας προπονητης ή αντικαταστατης ελληνας (μαλλον)

Λυμπεροπουλος τεχνικος διευθυντης

Ζηκος ακαδημιες

 

Καπου υπαρχει προβλημα στο να συμβαινει και το 1) και το 2) λεω εγω. Δλδ και στην φτηνια και με παρωχημενο+νεοκοπους/χωρις εμπειρια και προφανη προσοντα, κατι δεν παει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λετε για τον Δελλα πιο πανω, εχει σημειωθει και πιο παλια εδω μεσα οτι ο Δελλας από την πρωτη στιγμη προσπαθει να μη ταυτιστει με την ΑΕΚ. Την εχει δει υπερανω ομαδων και το παιζει ελιτ λογω γιουρο 2004 κι ετσι. Εμενα αυτοι οι τυποι μου ειναι απεχθεις. Όχι οτι θα προτιμουσα εναν ΑΕΚτζη, προς Θεου. Αλλα αυτοι οι γλυκαναλατοι φλωροι οι λυμποδελλες ειναι καταντια. Όχι τιποτε άλλο, ειναι και αχρηστοι στο ρολο τους ρε αδερφακι μου.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο δημοσίευμα για αποχώρηση Λύμπε αν δεν έρθει ο Κατσουράνης!

Ενα περίεργο δημοσίευμα φιλοξενεί στήλη της εφημερίδας GoalNews που κάνει λόγο για σκέψεις αποχώρησης του Νίκου Λυμπερόπουλου από την ΑΕΚ! Δεν θα δίναμε σημασία στο δημοσίευμα αλλά είναι μια στήλη που δεν ασχολείται μόνο με την ΑΕΚ και συνήθως έχει καλές πληροφορίες από την πιάτσα των αντζέντηδων και είναι γνωστό πως ο Λύμπε έρχεται σε καθημερινή βάση σε επαφή με διάφορους μάνατζερ και σίγουρα μιλάει ανοικτά με κάποιους. Αναλυτικά το δημοσίευμα - παρασκήνιο της GoalNews:

 

-Αν στην ΑΕΚ δεν προχωρήσει το θέμα της απόκτησης του Κώστα Κατσουράνη πώς θα αντιδράσει ο Νίκος Λυμπερόπουλος, ο οποίος έχει εισηγηθεί την επιστροφή του άλλοτε συμπαίκτη του στην ομάδα;

 

-Θα το χωνέψει και θα συνεχίσει τη δουλειά του ή θα τραβήξει το σχοινί στα άκρα;

 

-Υπάρχει περίπτωση ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ να σκεφτεί και το ακραίο ενδεχόμενο της αποχώρησης από τον σύλλογο;

 

-Γιατί όμως να κάνει τέτοιες ακραίες σκέψεις; Υπάρχουν κι άλλα θέματα που τον έχουν ενοχλήσει;

 

-Είναι αλήθεια ότι ανεξάρτητα από το θέμα του Λυμπερόπουλου το καλοκαίρι θα καταγραφούν δύο μεγάλες αποχωρήσεις από τα αποδυτήρια της ΑΕΚ; Πότε θα γίνουν οι ανακοινώσεις;

 

woman+praying+silhoutte.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λετε για τον Δελλα πιο πανω, εχει σημειωθει και πιο παλια εδω μεσα οτι ο Δελλας από την πρωτη στιγμη προσπαθει να μη ταυτιστει με την ΑΕΚ. Την εχει δει υπερανω ομαδων και το παιζει ελιτ λογω γιουρο 2004 κι ετσι. Εμενα αυτοι οι τυποι μου ειναι απεχθεις. Όχι οτι θα προτιμουσα εναν ΑΕΚτζη, προς Θεου. Αλλα αυτοι οι γλυκαναλατοι φλωροι οι λυμποδελλες ειναι καταντια. Όχι τιποτε άλλο, ειναι και αχρηστοι στο ρολο τους ρε αδερφακι μου.

 

Πες τα Σταύρο... Να δεχτώ να μου το παίξει υπεράνω ο Χ ξένος γνωστός ή άγνωστος κόουτς, όχι ο Δέλλας. Χέσε με ο Δέλλας της ΑΕΚ είσαι

Link to comment
Share on other sites

για να ειμαστε ακριβεις και σωστοι, δεν υφισταται ο όρος ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ. Δεν υπαρχει παγκοσμιως. τελος. Μια πολυ μικρη εξαιρεσουλα κανω για τον γιαννη τον κυραστα, για τον οποιο βεβαια δεν εχουμε επαρκες δειγμα δουλειας. Σαν επιφυλαξη το κραταω.

 

Απο κει και περα δεν υπαρχει η εννοια ελληνας προπονητης. Αν στο μελλον ξεπηδησουν προπονητες ελληνικης ιθαγενειας, ικανοι να σταθουν εξω σε ψιλοσοβαρες ομαδες.. θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×