Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IΙ


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

Αν μπορούσε να το κάνει και ίδιο με το παλιό, θα ήμουν ακόμα πιο ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό που μεγαλουργήσαμε, με τα καθίσματα στο 25αρι είχε πέσει...

 

Άμα ακούσει ο Άρης για 1.000 θέσεις παραπάνω, την γαμήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίξουμε μία τέτοια συζήτηση.

Δεν θεωρώ οτι θα γίνει ποτέ ή σύντομα αυτό.

 

Βέβαια, ήδη κάποιοι στον Παναθηναϊκό ζητάνε-συζητάνε για επιστροφή σωτήρα σοφέρ.

 

Μακη (xD) δεν ανοιγω συζητηση. Απλως ως οργανισμος τους εχεις καψει ΟΛΟΥΣ και εχεις μονον αυτον σαν "επομενο".

 

* Σεπι edit

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη χάσουν ρόλο στη διακυβέρνηση για την ΑΕΚ.

 

Μα ειναι σενα κομμα που κυριολεκτικα ο καθενας εχει αποψη για οτι γουσταρει. Εδω μιλανε για την οικονομια και ο καθενας τους καταθετει την εντελως διαφορετικη οπτικη του πανω στο ζητημα. Απο τη στιγμη που διαρρεεται οτι ακομα και σε επιπεδο κορυφης το κομμα ειναι διχασμενο, ποσο θα κοστιζε να μη βγαινουν επισημες ανακοινωσεις για παρακρατικους και ο occasional Παντζας/Στρατουλης που θα βγαινει και θα κραζει το Δημαρχο για το χειρισμο του ζητηματος?

 

Δε μπορουν να επιβαλλουν ομερτα ουτε στο Νασο Θεοδωριδη και την επιβαλλουν στο θεμα της ΑΕΚ?

Link to comment
Share on other sites

Ή αλλιώς ο πόντιος έχει δέσει μπετόν αρμέ με στραβοσουγιά και ξύνει νωχελικά τ'αρχίδια του βγάζοντας καμμιά ανακοίνωση καταδίκης των επεισοδίων για το θεαθήναι ("μωρή χάϊδω, γράψε μια παπαριά για τις μαλακίες των αλλονώνε να μη μου σκοτίζουν τα παπάρια".

 

Στα σοβαρά τώρα, και δεν θέλω να πολιτικοποιήσω,για να στηριξω soulfy21, αν οι εχθρικές και προκλητικές- για μανούρα- ανακοινώσεις έβγαιναν απο οπουδήποτε αλλού, θα είχαμε ήδη θύματα.. Απορώ με την αυτοσυγκράτηση ή την πολιτική πόρωση των δικών μας ούρουκ-χάϊ...

Link to comment
Share on other sites

πλεον το θεμα καταντα προσωπικο..

 

αν φτασουμε εκει (που δε τοθελω-να κοψει το λαιμο του και να εκπληρωσει τις υποσχεσεις του)

 

24αρι ,αλλα ουτε περιεργα δανεια,ουτε παπαριες.

και το ποσοστο της ερα καθε μηνα ντουκου.

 

α..επισης ουτε ενας εργαζομενος απο το σχετικο δημο

ή με μελος οικογενοιας που σχετιζεται με το δημο στην κατασκευη και λειτουργια του γηπεδου..

 

καμια υποννοια ανακοινωσης καταδικης για επεισοδεια που γινονται στο αλσος

κατα τη μεταφορα πειραιωτων οπαδων σε μεταξυ μας ντερμπι.

 

καμια θεση παρκιγκ.

 

και αμεσο ντου στην πολεοδομια για να ελεγχτουν οι πολεοδομικοι οροι (μεχρι και οι ημιυπαιθριοι) των τριγυρω του γηπεδου πολυκατοικιων).

 

κοστος εισητηριων οσο θελει

και ομαδα εκατομμυριων στο ταρταν.

 

Έχυσα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη χάσουν ρόλο στη διακυβέρνηση για την ΑΕΚ.

 

Πικρη, αλλα αληθεια. Δε θα χαλασει ο αλλος το ονειρο ζωης για την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

 

Δε μπορουν να επιβαλλουν ομερτα ουτε στο Νασο Θεοδωριδη και την επιβαλλουν στο θεμα της ΑΕΚ?

 

την καβλάντα τους, πάνω στην ΑΕΚ την βγάζουν όλοι, δεν ξέρω τον λόγο, ίσως το προφανές "-επειδή μπορούν"

 

όπως λέω 4123523 χρόνια, αυτη την ομάδα δεν την έχει πονέσει κανένας ουσιαστικά..γι'αυτό τραβάει αυτά που τραβάει...

Link to comment
Share on other sites

πλεον το θεμα καταντα προσωπικο..

 

αν φτασουμε εκει (που δε τοθελω-να κοψει το λαιμο του και να εκπληρωσει τις υποσχεσεις του)

 

24αρι ,αλλα ουτε περιεργα δανεια,ουτε παπαριες.

και το ποσοστο της ερα καθε μηνα ντουκου.

 

α..επισης ουτε ενας εργαζομενος απο το σχετικο δημο

ή με μελος οικογενοιας που σχετιζεται με το δημο στην κατασκευη και λειτουργια του γηπεδου..

 

καμια υποννοια ανακοινωσης καταδικης για επεισοδεια που γινονται στο αλσος

κατα τη μεταφορα πειραιωτων οπαδων σε μεταξυ μας ντερμπι.

 

καμια θεση παρκιγκ.

 

και αμεσο ντου στην πολεοδομια για να ελεγχτουν οι πολεοδομικοι οροι (μεχρι και οι ημιυπαιθριοι) των τριγυρω του γηπεδου πολυκατοικιων).

 

κοστος εισητηριων οσο θελει

και ομαδα εκατομμυριων στο ταρταν.

 

Το 24αρι ΣΚΕΤΟ,χωρις κοιλαδογεφυρες και σηραγγες ποσο θα κοστισει;

Link to comment
Share on other sites

Το 24αρι ΣΚΕΤΟ,χωρις κοιλαδογεφυρες και σηραγγες ποσο θα κοστισει;

 

24.590.345 €.

Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. 23%.

Link to comment
Share on other sites

24.590.345 €.

Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. 23%.

 

για μας που αποτελεί είδος πρώτης ανάγκης (μαστούρας) τι φπα προβλέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πια,με δεδομενα τα περιπου 50 εμποδια που υπαρχουν,παμε για αυτο.

 

Δηλαδη ταφοπλακα.

 

Δεν ειναι ταφοπλακα. Ειναι λιγο για την ΑΕΚ. Αλλα αφου εχεις φτασει εκει που εφτασες, κανεις ενα σχεδιο που παιρνει εξπαντ (και οχι σαν το λυομενο) και κανεις υπομονη. Και αργοτερα σηκωνεις λιγο ακομα και ανακαινιζεις. Αρχικα ομως, βολευεσαι με μια "παλια" ΝΦ και εισαι με το κεφαλι κατω.

Εκτος αν παμε στο σεναριο/προταση του Ολλανδου και απλως παιρνεις τη ρεβανς "αλλιως". Που εκει θα πονεσει πολυ περισσοτερο απο τα τωρινα παιχνιδακια του κωλου.

Link to comment
Share on other sites

24.590.345 €.

Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α. 23%.

 

Να βαλουν τον ΦΠΑ στον κωλο.

 

Κολλαριστο το μεροκαματο θα βγαινει απο βαλιτσα και θα μπαινει στο ροζιασμενο χερι του εργατη.

Το σκηνικο θα τραβαει η καμερα λαιβ παρακολουθησης των εργων.

Link to comment
Share on other sites

Το 24αρι ΣΚΕΤΟ,χωρις κοιλαδογεφυρες και σηραγγες ποσο θα κοστισει;

 

Αν λαβουμε υπ οψιν δηλωσεις Ανδριο (δηλαδη μικρο καλαθι γιατι εχει αποδειχτει πολλακις ανακολουθος) η καθε θεση κοστιζει ενα διχιλιαρο. Που σημαινει 49 εκατομμυρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ταφοπλακα. Ειναι λιγο για την ΑΕΚ. Αλλα αφου εχεις φτασει εκει που εφτασες, κανεις ενα σχεδιο που παιρνει εξπαντ (και οχι σαν το λυομενο) και κανεις υπομονη. Και αργοτερα σηκωνεις λιγο ακομα και ανακαινιζεις. Αρχικα ομως, βολευεσαι με μια "παλια" ΝΦ και εισαι με το κεφαλι κατω.

Εκτος αν παμε στο σεναριο/προταση του Ολλανδου και απλως παιρνεις τη ρεβανς "αλλιως". Που εκει θα πονεσει πολυ περισσοτερο απο τα τωρινα παιχνιδακια του κωλου.

 

Το σεναριο του Ολλανδου περιλαμβανει κατι βασικο.

Ομαδαρα στο γηπεδο.

 

Και δεν ειναι η ωρα,παρ ολο που υποψιαζομαι οτι μπορεις να συμφωνεις μαζι μου(μπορει και οχι),να ανοιξουμε και αυτο το θεμα,γιατι το ...''μαγαζι θα τρεχει με εσοδα εξοδα''.

Link to comment
Share on other sites

Αν λαβουμε υπ οψιν δηλωσεις Ανδριο (δηλαδη μικρο καλαθι γιατι εχει αποδειχτει πολλακις ανακολουθος) η καθε θεση κοστιζει ενα διχιλιαρο. Που σημαινει 49 εκατομμυρια.

Στο σχέδιο που έχουν παρουσιάσει.

Ένα...απλό γήπεδο, δεν νομίζω να κοστίζει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

50 μυρια για 24αρι γηπεδο Ζαστρο? Χωρις την χλιδα και τα κουρεια μεσα? Μηπως λες πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Μακη (xd) δεν ανοιγω συζητηση. Απλως ως οργανισμος τους εχεις καψει ΟΛΟΥΣ και εχεις μονον αυτον σαν "επομενο".

 

* Σεπι edit

 

Ζαστρε κοροιδευομαστε. edit επειδη οι αλλοι ως κομμα εξουσιας νιωθουν την αναγκη να λειτουργουν ακομα ως ελληνικο Σιν Φειν (το εγραψα μια φορα, μαρεσε, το ξαναγραφω:D).

 

Ενα κομμα που τα στελεχη του δεν εχουν αποψη για τιποτα και ταυτοχρονα εχουν 100 διαφορετικες αποψεις σενα ζητημα, ξαφνικα απ'τον Απριλιο και μετα ασχολειται μονοθεματικα με την ΑΕΚ. Και συ μου λες οτι εχυν εστω και μιση ευθυνη οι edit αυτου του κοσμου που δεν παριστανουν τον Νεβιλ Τσαμπερλεν στο Μοναχο στηνοντας κωλο στις σχεδον καθημερινες προκλησεις της απεναντι πλευρας. Λες και δεν εχει αποδειξει η ιστορια οτι αυτοι που ειναι απεναντι ειναι ακριβως οι τυποι που οσο περισσοτερα περιθωρια τους δωσεις τοσο πιο ανετα και χωρις τυψεις θα σε πηδηξουν. Να μην επαναλαβω το γνωστο παραδειγμα του εξευτελισμου πρωθυπουργου,κρατους, θεσμων, λογικης που ειχαμε πριν ουτε ενα μηνα σε ζητημα που δεν εχει καμια σχεση με την ΑΕΚ.Ε, τι να κανουμε, ακομα ειμαστε ΑΕΚ και οχι Πανιωνιος ετσι ωστε να σκυβουμε το κεφαλι ως οργανισμος στις καθημερινες προκλησεις των τυπων που θεωρουν οτι εχουν την ιστορια με το μερος τους

 

Ο Αρης αλλαξε 100 φορες θεση, αναλογα με το ποσο διαλλακτικος ηθελε να φανει ανα περιπτωση. Και αυτος και η Ρενα ειχαν ταχθει ξεκαθαρα κατα των ''διευκολυνσεων'' στην ΑΕΚ πολυ πριν της εκλογες. Μια καθολα παραξενη και καλα επιλογη για ενα κομμα που υποσχεται τα παντα στους παντες.

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να το κάνει και ίδιο με το παλιό, θα ήμουν ακόμα πιο ικανοποιημένος.

 

Ρε το ιδιο με σκεπαστη να τελειωνουμε.

 

Και Ευρωπη στο ΟΑΚΑ. Αντε με τους Βασιλοπουλους που παιδευομαστε παλι οπως παιδευομασταν με τους αμετοχους. Κουραστηκαμε.

 

Και ο Μελ ας βγει να πει "τα υπολογισα λαθος, με συγχωρειτε, προχωραμε, θα τους γαμησουμε".

 

Μπορουν να γινουν αυριο το πρωι αυτα? εγω θα ειμαι οκ.

 

Υγ. Και να ξαναφτιαξει και ιδια την σκεπαστη.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Το σεναριο του Ολλανδου περιλαμβανει κατι βασικο.

Ομαδαρα στο γηπεδο.

 

Και δεν ειναι η ωρα,παρ ολο που υποψιαζομαι οτι μπορεις να συμφωνεις μαζι μου(μπορει και οχι),να ανοιξουμε και αυτο το θεμα,γιατι το ...''μαγαζι θα τρεχει με εσοδα εξοδα''.

 

Ναι αλλα οτι περισσευει το ριχνεις στην ομαδα. Αφ ης στιγμης θα εισαι συννομος, στα ορια του οικοπεδου σου και θα "σεβεσαι το περιβαλλον" του Βασιλοπουλου, δε θα παρεις σπιθαμη απο το Αλσος και πας για 24μισο, τοτε η Περιφερεια δεν εχει λογο να σου πει "δε στα δινω". Πας λοιπον και με 25 εκατομμυρια γινεσαι με γηπεδο. Και τα υπολοιπα τα χωνεις για Μπενζεμα και εχεις το DiK κρεμασμενο στη σκεπαστη (διοτι αν κανεις μικρο θα ξανακανεις σκεπαστη) εφοδιασμενο και νηστικο τρεις μερες.

 

* Μακη (ξανα xD) και Χαμπε, ειπα ποσο το υπολογιζει για γηπεδο first class o Ανδριο. Οσο λιγοτερα ειναι, τοσο το καλυτερο για την ομαδα. Θελετε 40; 40.

Link to comment
Share on other sites

Ρε το ιδιο με σκεπαστη να τελειωνουμε.

 

Και Ευρωπη στο ΟΑΚΑ. Αντε με τους Βασιλοπουλους που παιδευομαστε παλι οπως παιδευομασταν με τους αμετοχους. Κουραστηκαμε.

 

Και ο Μελ ας βγει μα πει "τα υπολογισα λαθος, με συγχωρειτε, προχωραμε, θα τους γαμησουνε".

 

Μπορουν να γινουν αυριο το πρωι αυτα? εγω θα ειμαι οκ.

 

Υγ. Λαι να ξαναφτιαξει και ιδια την σκεπαστη.

 

Εγκεφαλικό;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×