Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

Όχι, να μην πάνε να γαμηθούν τα αμυντικά χαφ, γιατί η λάμψη των καινούριων πραγμάτων ξεθωριάζει γρήγορα αν δεν υπάρχει ουσία!

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

seriously dude, δεν μπορεις να κρινεις αποσταση αν δεν εχεις καποιο scale για reference. To perspective ξεγελαει.

Ναι σιγουρα τωρα δεν μπορουμε να καταλαβουμε αλλα απο τη μακετα μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι αμα περνει φορα για το αραουτ θα πεφτει σφαλιαρα... :D

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην τολμαει καν να παρει φορα...οχι συρματα ουτε φραχτες δε μας σωνουν.

Οχι ρε ενταξει κυριλε θα κρατησουμε επιπεδο... :)

 

 

 

Φανταστειτε ας πουμε το ματος να ερθει στα φιλαδελφεια να εκτελεσει το πλαγιο το αραουτ...

Link to comment
Share on other sites

8μ. Είναι περίπου οι πλαϊνές εξέδρες. Στα 4-5 μέτρα δεν θα τελείωνε παιχνίδι

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

«Αυτή θα είναι η απόσταση μεταξύ θεατή – αγωνιστικού χώρου!

Όσον αφορά τις ερωτήσεις που υπάρχουν σχετικά με την απόσταση που θα χωρίζει τα όρια της εξέδρας και τον πρώτο θεατή, με τον αγωνιστικό χώρο, ο κ. Παναγιωτίδης αναλύει πως έχει η κατάσταση: «Η πρώτη καρέκλα της εξέδρας με την τελική γραμμή πλαγίου άουτ του αγωνιστικού χώρου θα είναι 10 μέτρα στις μεγάλες πλευρές και 14 μέτρα στα πέταλα. Σε αυτή την απόσταση συμπεριλαμβάνονται οι ζώνες ασφαλείας και όλα όσα προβλέπονται σε τέτοιου είδους υπερσύγχρονα γήπεδα».

 

Η καρέκλα 10 μέτρα, μπροστά από την πρώτη σειρά υπάρχει διάδρομος 1,5 μέτρο περίπου άρα 8-8,5 μέτρα η κερκίδα από το πλάγιο αουτ

Link to comment
Share on other sites

Ολη αυτη η ιστορια με το γηπεδο ειναι πραγματικα φαση να το ονομασει "Δημητρης Μελισσανιδης" ο συλλογος.

Ειλικρινα δεν υπαρχει αλλος ανθρωπος να μπορουσε να κανει αυτο το εργο με τις συγκεκριμενες συνθηκες και το συγκεκριμενο περιβαλλον στην Ελλαδα.

Ειναι απιστευτο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ειδα χθες μετα απο ΠΟΛΥ καιρο βιντεο απο τα εργα

 

ρε σεις τί ειναι αυτο?? εχω παθει σοκ

 

εχω να περασω και καιρο απο εκει γιατι πλεον δουλευω Χολαργο και μου επεσε το σαγονι

 

δεν εχω ξαναδει ολοκληρο βιντεο στο youtube με οικοδομικες εργασιες

 

ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ολη αυτη η ιστορια με το γηπεδο ειναι πραγματικα φαση να το ονομασει "Δημητρης Μελισσανιδης" ο συλλογος.

Ειλικρινα δεν υπαρχει αλλος ανθρωπος να μπορουσε να κανει αυτο το εργο με τις συγκεκριμενες συνθηκες και το συγκεκριμενο περιβαλλον στην Ελλαδα.

Ειναι απιστευτο.

 

Μιλάς όμορφα.

Ωραία τοποθέτηση.

Και η αξία της αυξάνεται από τη στιγμή που -εξ όσων γνωρίζω- πλην της "αμαρτωλής" υπόθεσης Παρακμιακού δεν έχεις παιδιά να βαστάς μια πισινή όπως ο ΣτΕλιανόπουλος -ας πούμε-.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×