Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

To σκαλοπατακι ενδοιαμεσα το βαλανε για να μην σκονταφτει ο μανταλος ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Η σκαλα που θα οδηγει στον παραδεισο για τους καλους και στην κολαση για τους κακους, παραφράζοντας αυτο που που ηταν γραμμενο στο δωματιακι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα που λενε Ναο οι γαυροι κ τα ζμπαουγκ το γηπεδο τους, γιατι οκ δε γινεται να μην το αντιγραψουν. Προτεινω να το λεμε Πατριαρχειο εμεις, ετσι για να γινει φαση που λεμε κ στα 80ς.

 

Καλα γουστα θα ηταν , να ειχαμε "αντιστοιχια" απο την οριτζιναλ Αγια Σοφια.

Πχ υπηρχαν χαρακτηριστικα της Αγ.Σοφιας που θεωρουνται σημαντικα. πχ η θεση της αυτοκρατειρας με τους πρασινους κιονες. η μαρμαρινη πυλη (οχι η χρυσοπορτα), η τεραστια πυλη του αυτοκρατορα.... 

Αφου κανουμε αναφορα του ονοματος κ στο βυζαντινο, ε κατι πρεπει να γινει αντιστοιχο.. Οχι μονο ενα ψηφιδωτο δηλαδης..

 

Emperor-Door.jpg

Οι βυζαντινες επιρροες στην  εξωτερικη οψη παντως δεν αρεσαν στο κεντρικο συμβουλιο αρχιτεκτονικης και αφαιρεθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο αν γινει οπως το εχουμε δει στο βιντεο παρουσιασης θα ειναι πολυ ωραιο. Ειδικα για μεσα δεν εχω καμια αμφιβολλια.

 

Στο εξω εχω μια μικρη αμφιβολλια για ορισμενα πραγματα, αλλα και παλι ωραιο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα τα βιντεο που εχουν ανεβει και τις φωτογραφιες και φανταζομουν, για αλλη μια φορα, πως θα ειναι η τελετη εναρξης κτλ.

Μαλακια να μην ειναι ο Αντρές ο Σιμόες σε αυτήν. Για μενα θα επρεπε να μπει σαν Αρχηγος, αλλα οκ το περβραχιονιο το φοραει η αδυναμια του προεδρου.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ τη χαζή ερώτηση της ημέρας ? Αν κ εφόσον με το καιρό θέλουμε κ τρίτο διάζωμα αλλά μπομπονέρα , υπάρχει η δυνατότητα ?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ τη χαζή ερώτηση της ημέρας ? Αν κ εφόσον με το καιρό θέλουμε κ τρίτο διάζωμα αλλά μπομπονέρα , υπάρχει η δυνατότητα ?

Μπα. Το ξεκοψε και ο ανδριοπουλος. "Αν στο μελλον η ΑΕΚ θελει μεγαλυτερο γηπεδο, θα ψαξει αλλου".

Αλλα αυτο δεν θα συμβει στο ορατο μελλον, ετσι δυσκολο που ειναι να χτισεις γηπεδο στην ελλαδα και εφοσον θα χουμε ηδη την αγιασοφια.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ τη χαζή ερώτηση της ημέρας ? Αν κ εφόσον με το καιρό θέλουμε κ τρίτο διάζωμα αλλά μπομπονέρα , υπάρχει η δυνατότητα ?

Όχι. Νομικά και τεχνικά αδύνατον (σχεδόν). Ας γεμίζουμε πρώτα αυτό στις 20 από τις 30 αγωνιστικές και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Νομικά και τεχνικά αδύνατον (σχεδόν). Ας γεμίζουμε πρώτα αυτό στις 20 από τις 30 αγωνιστικές και βλέπουμε

Έχουμε καμία πληροφόρηση για την υπόγειοποίηση? Τελειώνει ο μήνας..

Link to comment
Share on other sites

ola sta lefta einai,..

Έτσι όπως το θέτεις θα μπορούσε ιδανικά να γίνει για αυτό είπα σχεδόν. Νομικά και τεχνικά όμως θα ήταν ασύμφορο. Ευτυχώς η δυστυχώς το οικόπεδο «τερμάτισε».

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος επέκτασης και αύξησης της χωρητικότητας όπως το βλέπω εγώ και το έχω ξαναγράψει είναι να εκμεταλλευόμασταν των αέρα πάνω από δυο κτήρια ( πρώην σκεπαστή και 21 )  που θα μας έδεινε πιθανών το πολλή 5.000 θέσεις επεκτείνοντας τα πέλατα στο πάνω διάζωμα άλλα έτσι θα ήταν ενα ασύμμετρο γήπεδο και με σχεδόν σίγουρη αύξηση του ύψους των πηλώνων-σκεπάστρου και θα είχαμε πρόβλημα με την άδεια αφού το ύψος του κτηρίου πηλώνων έχει σχέση με τα κτήρια τριγύρο και θα αύξανε κατά πολλή το κόστος τόσο που θα ήταν ασύμφορη η αύξηση .

Πάντως ακόμα και το καραιτάβλι είναι τεχνικά αδύνατη η αύξηση της χωρητικότητας αφού το σκέπαστρο στηρίζεται στο σιδερένιο φέρων οργανισμό του γηπέδου και είναι αδύνατη είτε η επέκταση είτε το δεύτερο διάζωμα . 

Link to comment
Share on other sites

Kανονικα δεν πρεπει να το πω αυτο γιατι

 αισθανομαι πως γαμαω τον ΑΕΚτζηδικο εγωισμο και περηφανεια μου..

 αλλα και οι 32-33.000 θεσεις πολλες ειναι ..

 Σε 2 ντερμπυ ελληνικα

 και σε ομιλους τσαμπιονς λιγκ θα γεμιζει μονο .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Kανονικα δεν πρεπει να το πω αυτο γιατι

 αισθανομαι πως γαμαω τον ΑΕΚτζηδικο εγωισμο και περηφανεια μου..

 αλλα και οι 32-33.000 θεσεις πολλες ειναι ..

 Σε 2 ντερμπυ ελληνικα

 και σε ομιλους τσαμπιονς λιγκ θα γεμιζει μονο .

 

Άμα αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ, τότε... μάλλον πρέπει να αλλάξω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ, τότε... μάλλον πρέπει να αλλάξω εγώ.

 

 Μακαρι να αλλαζε ταχουμε ξαναπει Μαγυαρε αλλα στα ευχολογια θα μεινουμε ..

 ο ΑΕΚτζης ενω υπαρχει

 δεν παταει στο γηπεδο παρα μονο με αναλαμπες.

 Εδω πχ που δουλευω ειμαστε ο ενας στους 3 ΑΕΚτζηδες καλο ποσοστο

 και κυριως μεγαλυτερης

 ηλικιας αυτοι .. Ε περσι ηρθαν στη φιεστα με Λεβαδειακο

 και 2-3 στο φαιναλ φορ στο μπασκετ .

 

 Και μιλαμε για ατομα τωρα που ξεκιναει η μερα τους και διαβαζουν 365 .

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με Κώστα.

Όλα θέμα διοίκησης είναι.

Μια διοίκηση που θέλει κόσμο θα τον έχει και το κλαμπ θα μεγαλώσει.

Μια διοίκηση που σκέφτεται "ω ρε πούστη πήραμε πρωτάθλημα πριν την ώρα μας, ποιος πληρώνει πριμ και υπεραξίες" κρατάει την ομάδα ταβανωμένη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος του γηπεδου δεν σου βαζει ταβανι αλλα σε περιοριζει.Ταβανι σου βαζει η χαλαροτητα στο κυνηγι τιτλων και γενικα η φαση νταξει πηραμε ενα πρωταθλημα,σε δεκα χρονια παλι το επομενο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×