Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Πάντα παίζει να το κάνει για να έχει έτοιμες τις σκέψεις για όταν θα ξαναέρθει κάπου τον Γενάρη του 2020 να μας σώσει την χρονιά :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν δεν πάρει κύπελλο δεν έσωσε τίποτα για φέτος. Αποτυχιμένεθ θα είναι στα μάτια του κόσμου με 3/3 χαμένους τελικούς.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους ήταν αποτυχημένος και μετά το συμπτωματικό πρωτάθλημα.

Θα δούμε τι θα γίνει όταν με το καλό φτάσουμε στον τελικό αλλά η ΑΕΚ επι Χιμένεθ έχει χάσει δυο κι έχει κερδίσει έναν ομως έχει σταθερή παρουσία εκεί. Στις τέσσερις σεζόν που τελειώνουν με Χιμένεθ θα έχει παίξει τέσσερις τελικούς.  Δε φτάνει αυτό, ολοι θέλουμε να πάρουμε το κύπελλο αλλά κάτι λέει κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, firebird said:

Θεωρώ ότι σε συστήματα με 3 χαφ οι βασικοί θα είναι Simoes-Ηλιόσπορος-Μάνταλος και ανάλογα με τον αντίπαλο (όπως και το αν θα έχουμε εξτρεμ της προκοπής του χρόνου) θα αποφασίζεται το αν θα είναι 1 DMC και 2 MC ή 2 MC και 1 AMC η διάταξή τους.

Δεν μου χωράει ο Μανταλος, αν μας ξεμεινει ΜΟΝΟ δεκάρι

Θα ανεβάσω καποια στιγμή την δική μου εμπνευση για τον αγωνιστικο σχεδιασμο της επομενης διετιας, με οσο περισσότερες λεπτομερειες γίνεται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Δεν μου χωράει ο Μανταλος, αν μας ξεμεινει ΜΟΝΟ δεκάρι

 Θα ανεβάσω καποια στιγμή την δική μου εμπνευση για τον αγωνιστικο σχεδιασμο της επομενης διετιας, με οσο περισσότερες λεπτομερειες γίνεται.

Sure, θα έχει ενδιαφέρον. Imho όλα εξαρτώνται από τα εξτρεμ που θα έχεις. Αν δεν έχεις, όπως φέτος, τότε ο Μάνταλος θα είναι όπως φέτος δλδ 10αρι και όποτε χρειάζεται αριστερό εξτρεμ (και όποτε χρειάζεται MC). Αν έχεις εξτρεμ είναι άλλη εξίσωση γιατί μαζί με Livaja πέφτουν ο ένας πάνω στον άλλο, παρότι εξακολουθώ να πιστεύω ότι ένας καλός προπονητής θα βρει την λύση για να τους αξιοποιήσει ομαλά.

Link to comment
Share on other sites

Και τους δυο θα τους πουλησω για να χαρει και ο Μαγος(και για να εχω λεφτα για ξοδεμα).

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Τα καλά εξτρεμ κοστίζουν πιο πολύ από τα καλά καθαρά σεντερ φορ. Κι επειδή δεν μπορούμε ούτε να κρατήσουμε τα καλά σεντερ φορ, λογικά θα έχουμε κι εξτρεμ της πλάκας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Προτιμώ 100% Άλεφ.

Σωστά.

Ττονίζω οτι ο Χολτζχαουζερ πηγε στην χαμηλοβαθμη Γκρασχοπερς η οποία φέτος είναι τελευταία στο αδυναμο ελβετικό πρωταθλημα.
Προσέξτε, ενας παίκτης δεν βρήκε κατι καλύτερο αλλα και στην Ελβετία είναι στην ουραγό, πως θεωρείται δηθεν καλη επιλογη;
Δηλαδή αν δεν κάνει ή δεν αποδίδει στην τελευταία ομάδα της Ελβετίας που η Βασιλεία π.χ. αποκλείστηκε από τον Απόλλωνα Λεμεσού(!) τότε πως μπορεί να κάνει για την ΑΕΚ? Ιδού η απορία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ή παρομοιο θα μπορούσε να πει καποιος για τον Αραούχο, τον Πονσε ή τον Βρανιες. Δεν αποδιδουν απεδιδαν αλλου, γιατι να αποδωσουν στην ΑΕΚ?

Σε μια ομαδα που δεν υπάρχει η δυνατότητα ή η βούληση να πας να πληρώσεις και να παρεις καποιον που ξερεις οτι θα παίξει καλα(ποτε δεν το ξερεις, αλλα στην πραγματικοτητα παιρνεις μικρότερο ρισκο, εκατονταδες παραδειγματα ακριβων σιγουρων μεταγραφων που βγήκαν φολες), η μαγκιά είναι να παρεις τους αχρηστους καποιου αλλου και να σου βγει θησαυρός, γιατι κακα τα ψέματα, με βάση τα δεδομένα παγκόσμια, ελληνική ομάδα μόνο ως θησαυριστης τυχοδιώκτης μπορει να κινηθει στο παγκοσμιο παζάρι(ή ως παραγωγός, αλλα η χώρα πάσχει συην παραγωγή και εμεις ειδικά έίμαστε και πισω στον εγχωριο ανταγωνισμο παραγωγής).

Με Λιυμπε βεβαια δεν μπορεις να πας να κανεις καμια μαγκια, παρα μόνο αυτοταπείνωση.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.

Οι Αραουχοπονσηδες θεωρήθηκαν ταλέντα εκ Αργεντινής και είχαν θητεία με αναλαμπές ή μη σε δυνατά πρωταθλήματα.

Ο Χολτζχαουζερ έπαιζε στην τελευταία ομάδα του Ελβετικού πρωταθλήματος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Φέτος πάντως μια χαρά θα βοηθούσε αν τον είχαμε.
Κι από ότι βλέπω χέρι πρέπει να έσπασε οπότε δεν είναι και τόσο γυάλινος (μπορεί για αυτό τον λόγο να μην μας κάνει). 22 ματς 3 γκολ και 3 ασσιστς σε ομάδα που έβαλε 25 γκολ σε 26 ματς με 5 νίκες και 5 Χ. Μια χαρά τον βλέπω για ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Στα μεταξύ μας ματς πάντως παντού βρισκόταν. Δεν έχω άλλη εικόνα βέβαια από άλλα ματς του.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bluesman said:

Κάνεις λάθος.

Οι Αραουχοπονσηδες θεωρήθηκαν ταλέντα εκ Αργεντινής και είχαν θητεία με αναλαμπές ή μη σε δυνατά πρωταθλήματα.

Ο Χολτζχαουζερ έπαιζε στην τελευταία ομάδα του Ελβετικού πρωταθλήματος.

Δεκτό για τους Αργεντίνους, δεν θυμαμαι τι ηταν ο Χολτζχαουζερ στα νιάτα του. ο οποίος Χολτζχαουζερ πέρσι επαιζε σε ομάδα Γιουρόπα Λιγκ. Επίσης υπάρχει και ο Βράνιες.

Παντως εγώ δεν μιλάω για τον Αυστριακό, αλλά γενικά. Δεν μας παίρνει να μην κοιτάμε τι ξεφορτώνονται οι τελευταίοι των ελβετικών πρωταθληματων, οταν δινουμε λίγα λεφτα. Το θέμα είναι να παίρνουμε καλούς φτηνούς για να κανουμε ομαδα της προκοπής με λίγα λεφτα. Ενας παίκτης που δεν έπιασε για τον χ ψ λόγο σε μια κακή ομάδα δεν σημαινει εξορισμού ότι δεν κανει για μια άλλη καλή ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λύμπε, έχω τρανσφερμαρκτ και ΦΜ2015 για εργαλεια. και λιγο χρόνο, γιατι εργαζομαι. τσεκαρε αυτους τους παίκτες αν μας κανει κανεις.

Nikola Storm AMR
Mustafa Saymak AMC
Matej Pucko AML
Brandon Barker AMR
Tomas Prikryl AML

Nick Powel MC
Pasalic MC
Mocinic MC
Susic MC AMC

Επίσης Λύμπε ρώτα την Τορινο αν θέλουν 2 μύρια για τον Μπογιε και πες του Μπογιε να πέσει ενα κατοσταρικο τον χρόνο αν θελει να μεινει. Φανταζομαι, μιλας με τους παίκτες για τετοια θεματα.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ολοι συμπαρασταση στον αγχωμενο Βλυμπε. Βοηθηστε τον στο δραμα που περναει.

 

Screenshot_6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το καταφερε αυτος να χαλασει την θετικη εικονα που αφησε ως ποδοσφαιριστης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Το καταφερε αυτος να χαλασει την θετικη εικονα που αφησε ως ποδοσφαιριστης.

Νικο ουτε αυτος ουτε ο Κετσπαγια χαλασαν την εικονα τους ως ποδοσφαιριστες.Θα τους θυμομαστε παντα ως παικταραδες.

Ως προπονητες ή Τ.Δ. δεν  εχουν καλη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ως ποδοσφαιριστης θετικη εικονα θα εχει παντα.

Αλλα οποιος ηρθε σε αλλο ποστο και απετυχε ή εστω αμφισβητηθηκε, αφηνει αλλη γευση πλεον οταν τον σκεφτεσαι. Αυτο εννοω.

Και οσο καθε τετοιος αργει να παραιτηθει ή να απολυθει,  τοσο χειροτερο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο συγκεκριμενος περα απο παικτες του βαζελου, δεν ξερει αλλους;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
22 minutes ago, Man Of Faith said:

Καλα ο συγκεκριμενος περα απο παικτες του βαζελου, δεν ξερει αλλους;

Οχι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πάντως να διαλέξουμε στο τέλος μεταξύ Βασιλαντωνοπουλου που ακούγεται και Κουλιμπαλι..καλύτερο δεξιό μπακ ειναι ο βαζελος .

Και οι δύο εννοείται για εναλλακτικες λύσεις στη θέση .

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Χιμενεθ : Nikos i want players right now i cant play anymore with all this IDIOTS....

Γλυμπε : Οχι μην μου το κανεις αυτο ! Κανε υπομονη να δουμε τις ομαδες που θα πεσουν και θα φερω.

 

δσδσδσδσ.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Χιμενεθ : Nikos i want players right now i cant play anymore with all this IDIOTS....

Γλυμπε : Οχι μην μου το κανεις αυτο ! Κανε υπομονη να δουμε τις ομαδες που θα πεσουν και θα φερω.

 

δσδσδσδσ.jpg

Ποτε τα μαθε τα αγγλικα ο χιμενεθ;;

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×