Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Επειδή διάβαζα κάπου για το Λαμπρόπουλο και ότι ο βαζελος τον θέλει αν ρίξει τις απαιτήσεις του και ότι δεν θα ανανεώσει τον κουλιμπαλι .

Πώς θα το βλέπατε σαν αντιγκαλο επειδή παίζει και σαν δεξί χαφ αλλά και κεντρικός αμυντικός ώστε να μην χρειαζόμαστε δύο παίκτες στην άμυνα αλλά άλλον έναν και καλό για αρχή και βλέπουμε .

Η ηλικία μεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας και ότι προέρχεται από το σούπερ μάρκετ μας βαζελο .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Επειδή διάβαζα κάπου για το Λαμπρόπουλο και ότι ο βαζελος τον θέλει αν ρίξει τις απαιτήσεις του και ότι δεν θα ανανεώσει τον κουλιμπαλι .

Πώς θα το βλέπατε σαν αντιγκαλο επειδή παίζει και σαν δεξί χαφ αλλά και κεντρικός αμυντικός ώστε να μην χρειαζόμαστε δύο παίκτες στην άμυνα αλλά άλλον έναν και καλό για αρχή και βλέπουμε .

Η ηλικία μεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας και ότι προέρχεται από το σούπερ μάρκετ μας βαζελο .

αν δεν μεινει ο γκαλο θα ηθελα εναν στη θεση με την ιδια γλυκια σεντρα και τα ιδια στημενα. Ο κουλιμπαλι σαν αντι-μπακακης μου κανει πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Δανεικο για ακομα 1 χρονο ειναι ετοιμοι να κανουν προταση στον πατερα πονσε και στην Ρομα συμφωνα με ρεπορταζ την Κοριερε ντε λα σερα....!

Quote

Στην Ιταλία τονίζουν ότι η ΑΕΚ έχει καλέσει τον πατέρα του Έκι Πόνσε να έρθει στην Αθήνα για να συζητήσουν την παραμονή του στην ομάδα, ενώ επισημαίνεται το ενδιαφέρον από Σπόρτινγκ και Μπόκα Τζούνιορς.

Η ΑΕΚ θα κάνει προσπάθεια για να κρατήσει τον Έκι Πόνσε και την επόμενη σεζόν μετά την εξαιρετική φετινή του χρονιά, ωστόσο εκτός από τη Ρόμα θα πρέπει να τα βρει και με τον Αργεντινό φορ.

Η Ένωση, όπως είναι γνωστό, θα μιλήσει με τη Ρόμα ώστε οι δύο πλευρές να βάλουν κάτω όλα τα δεδομένα, με την Corriere dello Sport να αναφέρει ότι η ΑΕΚ θα προσπαθήσει να ρίξει την οψιόν προκειμένου να χρησιμοποιήσει τα χρήματα στο συμβόλαιο του παίκτη ή ακόμα να ρίξει και το όνομα του Βασίλη Μπάρκα στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων με τους Ρωμαίους.

Το ίδιο ρεπορτάζ αναφέρει πως η ΑΕΚ είχε επαφή και με την πλευρά του πατέρα του Πόνσε, ο οποίος τον εκπροσωπεί, καλώντας τον στην Αθήνα για να συζητήσουν το μέλλον του στην ομάδα. Μάλιστα, όπως αναφέρει η Corriere dello Sport, η ΑΕΚ θα ζητήσει από τον πατέρα του παίκτη αν υπάρχει η δυνατότητα να πείσει τη Ρόμα να ανανεώσει το συμβόλαιο του Πόνσε που λήγει το 2020 ώστε στη συνέχεια η ΑΕΚ να προσπαθήσει έναν δεύτερο δανεισμό του Αργεντινού.

 

Link to comment
Share on other sites

θα παει το παρακαλι συννεφο και φετος. μιλαμε για ομαδα με μεταγραφικο πλανο 5ετιας και βαλε.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα δεν ειναι μονο φτωχια.

λεγαμε περισυ οτι παικτες με οψιον 6 ή 7 μυρια δεν γινεται να παιρνεις, γιατι δεν εχεις να τους πληρωσεις. ε, δεν μπορεις να βρεις αλλες περιπτωσεις στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο δλδ?

 

τεσπα, μακαρι για τον Πονσε να γινει κατι με Μπαρκα κλπ που λενε, αλλα αρχιζεις αμεσως τα σιριαλ και τα παρακαλια.

και εξακολουθεις να εχεις και Λυμπε, αυτο ειναι το χειροτερο.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παλι μεχρι 31 Αυγουστου σηριαλ αν δεν βρει αλλου και αν του ανανεωσει και αν και αν και αν.....! Εμ για καλο φορ θες λεφτα Δημητρακη.....με 200 χιλιαρικα και παιχτες πεταμενους δεν κανεις δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Δεν μπορείς να βρει άλλες περιπτώσεις γιατί τα άτομα που έχεις να κάνουν κουμάντο είναι άτομα περιορισμένου βεληνεκούς, είναι άτομο φθηνά, γιατί είτε είσαι φτωχός είτε συμπεριφέρεσαι σαν φτωχική ομάδα.

Δεν γίνεται να κάνεις downgrade σε ΤΔ σε προπονητικό team για να γλιτώσεις 4-5 κατοστάρικα και να θέλεις να είσαι το ίδιο καλός σε όλα τα επίπεδα. 2019 έχουμε ο νόμος της αγοράς ισχύει παντού πλέον κι ο κ. Δημήτρης  νομίζει ότι ζούμε ακόμα στην δεκαετία του 80 και συμπεριφέρεται αναλόγως. Έχει γεμίσει την ΠΑΕ με ότι πιο φθηνό δημόσιο υπάλληλο έχει βρεθεί ξέρω γω κι εμείς έχουμε απαιτήσεις. Προσωπικά δεν έχω καμία απαίτηση για του χρόνου γιατί ξέρω ότι θα στεναχωρηθώ.

Αν μείνει κανά Μανόλο, όχι ότι είναι τίποτα σπουδαίο, αλλά είναι τρομερό upgrade με οτιδήποτε ελληνικό κυκλοφορεί εκεί έξω μπορεί και να κλέψουμε κάτι του χρόνου. Πάμε τίποτα 32 Γιουρόπα, πρωταθλητισμό μέχρι τον Φλεβάρη κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 hour ago, XAMΠOΣ said:

Δανεικο για ακομα 1 χρονο ειναι ετοιμοι να κανουν προταση στον πατερα πονσε και στην Ρομα συμφωνα με ρεπορταζ την Κοριερε ντε λα σερα....!

Ρε δεν υπάρχουν οι τύποι. Να παρακαλάς να ανανέωσει ο παίκτης που θέλεις με την ομάδα του για να τον πάρεις δανεικό ξανά αχαχαχααχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
17 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Ρε δεν υπάρχουν οι τύποι. Να παρακαλάς να ανανέωσει ο παίκτης που θέλεις με την ομάδα του για να τον πάρεις δανεικό ξανά αχαχαχααχαχα

Σκεψου να μην ειχαμε και το κασερι τα 25εκ του ΤΣΛ ....το θρασος τους παντως εχει ξεπερασει καθε οριο για να βγαζουν τις χρονιες φτηνα και να μενουν χρηματα να κανουν τις δουλειες τους.....

Δεν περιμενω τιποτα πλεον αγωνιστικα παρα μονο το γηπεδο να τελειωσει μηπως βρεθει κανενας σοβαρος και ασχοληθει και γλυτωσουμε απο τον κουτοπονηρο παππου

Link to comment
Share on other sites

Quote

η ΑΕΚ θα ζητήσει από τον πατέρα του παίκτη αν υπάρχει η δυνατότητα να πείσει τη Ρόμα να ανανεώσει το συμβόλαιο του Πόνσε που λήγει το 2020 ώστε στη συνέχεια η ΑΕΚ να προσπαθήσει έναν δεύτερο δανεισμό του Αργεντινού.

???

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Δεν μπορείς να βρει άλλες περιπτώσεις γιατί τα άτομα που έχεις να κάνουν κουμάντο είναι άτομα περιορισμένου βεληνεκούς, είναι άτομο φθηνά, γιατί είτε είσαι φτωχός είτε συμπεριφέρεσαι σαν φτωχική ομάδα.

Δεν γίνεται να κάνεις downgrade σε ΤΔ σε προπονητικό team για να γλιτώσεις 4-5 κατοστάρικα και να θέλεις να είσαι το ίδιο καλός σε όλα τα επίπεδα. 2019 έχουμε ο νόμος της αγοράς ισχύει παντού πλέον κι ο κ. Δημήτρης  νομίζει ότι ζούμε ακόμα στην δεκαετία του 80 και συμπεριφέρεται αναλόγως. Έχει γεμίσει την ΠΑΕ με ότι πιο φθηνό δημόσιο υπάλληλο έχει βρεθεί ξέρω γω κι εμείς έχουμε απαιτήσεις. Προσωπικά δεν έχω καμία απαίτηση για του χρόνου γιατί ξέρω ότι θα στεναχωρηθώ.

Αν μείνει κανά Μανόλο, όχι ότι είναι τίποτα σπουδαίο, αλλά είναι τρομερό upgrade με οτιδήποτε ελληνικό κυκλοφορεί εκεί έξω μπορεί και να κλέψουμε κάτι του χρόνου. Πάμε τίποτα 32 Γιουρόπα, πρωταθλητισμό μέχρι τον Φλεβάρη κοκ.

Το εχω ξαναγραψει.

Ειμαι πλεον 100% πεπεισμενος οτι στα επιχειρηματικα του αφησε αλλον να τον κουμανταρει μετα την πρωτη γερη μπαζα.

Αν εχεις διοικησει εστω περιπτερο, ξερεις να κανεις 5 βασικα πραγματα πιο σωστα.

Για μπαλα δεν μιλαω γιατι δεν ειναι παραλογο να ειναι αμπαλος (που ειναι).

Link to comment
Share on other sites

ωχ ενα αντίστοιχο άρθρο θυμάμαι για το λάζαρο ααπο το χελάκη  στο 10 μετά τη λάρισα που είχε ηδη συμφωνήσει με γαύρο

 

Τον λένε Εζεκιέλ και είναι απλά ο καλύτερος!

Κατανοώ την λατρεία των οπαδών του Δικέφαλου για τον Αραούχο αλλά θεωρώ ότι ο Πόνσε είναι πιο ικανός σκόρερ από τον συμπατριώτη του. Είναι σέντερ φορ που έχει όλο το πακέτο χωρίς να κάνει κάτι εντυπωσιακό μέσα στο γήπεδο. Κάνει όλα τα απαραίτητα και στον αέρα το…παρακάνει. Είναι αχτύπητος.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΕΛΑΚΗΣ 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω καταληξει οτι ειναι περιπου ιδιο επιπεδο με τον Αραουχο αλλα εντελως διαφορετικου στυλ. άλλα καλα ο ενας, άλλα ο αλλος.

σε παραγωγικοτητα ειναι καλυτερος, δεδομενου οτι φετος επαιζε σε ομαδα ρδελο-μπου.

 

βεβαια αν θελουμε καθε φορα δανεικους που δεν μπορουμε να κρατησουμε για σουπερ σταρ της ομαδας, καπου κατι δεν παει καλα, αλλα τα εχουμε χιλιοπει αυτα. μην βλεπουμε την ευκαιρια με τον Λιβαγια, ο οποιος ΛΙβαγια βεβαια δειχνει φετος γιατι δεν εκανε καριερα και γιατι του εβαλαν βατη οψιον οι αλλοι, τεσπα.

 

απο εκει και περα προετοιμασμενοι να ειμαστε οτι θα μας κλεβει παικτες ο Βαγγελας, γιατι βρισκει και τα κανει (ευτυχως ο Σαββιδης δεν δειχνει να θελει μεχρι τωρα), απλα για τον Πονσε δεν μπορει να τον αγορασει, οποτε το να τον δανειστει αντι για εμας, προυποθετει πολλα και φυσικα και την θεληση του παικτη. Ελπιζω οτι ειναι χλωμο, αλλα θα δειξει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εγώ πιστεύω αν ο Πόνσε θέλει να μείνει Ελλάδα θα μείνει στην ΑΕΚ με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Το θέμα είναι τι θέλει ο παικταράς

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Θελει ενα καρο λεφτα,σιγα μην κατσει με τις πενταροδεκαρες του τσιγκουρλαμα τιγρεος.Θα κανει καμπανια για διαρκειας με τον ιαυτρουδη και τον αθανασιαδη?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
31 minutes ago, Saxon21 said:

Θελει ενα καρο λεφτα,σιγα μην κατσει με τις πενταροδεκαρες του τσιγκουρλαμα τιγρεος.Θα κανει καμπανια για διαρκειας με τον ιαυτρουδη και τον αθανασιαδη?

Ξεχασες τον Ραουλ των φτωχων Ντελεκιτς της ΑΕΛ.

Βασικα ας ειχε οτι σκατα ροστερ ηθελε φτηνο ξεφτηνο και ας εβγαζε ματια η ομαδα. Δεν εχουμε κομπλεξ να ερθουν ακριβοι παιχτες......αλλα οχι και ετσι ρε γεροξεφτιλα.....και φτηνους....και με ελειψεις χρονια σε εξτρεμ....και πονοματος αλλα τα εσοδα στον θεο? Και θες και κοσμο ? @@ θα παρεις μεχρι να χτιστει το γηπεδο. Να ερθει ο αλλος να κανει τι? Να σε βοηθησει οικονομικα? Πλακα κανουμε? Αν δεν τον τραβαει η ομαδα που εχτισες καλα να παθεις. Και για να προλαβω.....στο νεο γηπεδο τιγκα θα ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εγώ πάντως το μάθημα μου το έμαθα για φέτος. Θα περιμένω μέχρι 31 Αυγούστου και μετά θα αποφασίσω αν θα σκάσω έστω 50 ευρώ στην ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Σωστα,πρωτα κανε πραξεις και μετα ζητα 20.000 κειας,χτες στο οακα ειχε δεν ειχε ενα 5χιλιαρο,για πρωταθλητη ειναι απλα καραξεφτιλα,δεν εχεις ομαδα που να την γουσταρει ο κοσμακης.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Εγώ πάντως το μάθημα μου το έμαθα για φέτος. Θα περιμένω μέχρι 31 Αυγούστου και μετά θα αποφασίσω αν θα σκάσω έστω 50 ευρώ στην ΠΑΕ.

Imho η πρώτη ένδειξη για το πως θα πάει η επόμενη χρονιά είναι από το αν θα χρειαστεί να περιμένουμε 31/8 για να ξέρουμε το ρόστερ. Πρόπερσι μόνο ο Araujo και ο Πανάγος ο Κονές είχαν έρθει στο τέλος ενώ όλοι οι άλλοι ήταν στην ομάδα από τις 5/7 και τον θεωρώ πολύ σημαντικό λόγο που η ομάδα έκανε καλή χρονιά.

Βέβαια για να είμαστε σωστοί, αν είναι να στείλουν τον Μανόλο και να φέρουν τον Χάβο να κάνει προετοιμασία με χαρωπά τα 2 μου χέρια τα χτυπώ, 1000 φορές να έρθουν όλοι 31/8 και να κάνουν αλλού προετοιμασία. Είδαμε φέτος διαφορά Ponce με τους υπόλοιπους που έκαναν προετοιμασία αγέλαστου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, firebird said:

Imho η πρώτη ένδειξη για το πως θα πάει η επόμενη χρονιά είναι από το αν θα χρειαστεί να περιμένουμε 31/8 για να ξέρουμε το ρόστερ. Πρόπερσι μόνο ο Araujo και ο Πανάγος ο Κονές είχαν έρθει στο τέλος ενώ όλοι οι άλλοι ήταν στην ομάδα από τις 5/7 και τον θεωρώ πολύ σημαντικό λόγο που η ομάδα έκανε καλή χρονιά.

Βέβαια για να είμαστε σωστοί, αν είναι να στείλουν τον Μανόλο και να φέρουν τον Χάβο να κάνει προετοιμασία με χαρωπά τα 2 μου χέρια τα χτυπώ, 1000 φορές να έρθουν όλοι 31/8 και να κάνουν αλλού προετοιμασία. Είδαμε φέτος διαφορά Ponce με τους υπόλοιπους που έκαναν προετοιμασία αγέλαστου.

Συμφωνώ σε όλα τα σημεία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η φάση νομίζω ότι κάνει μπαμ πως έχει αποφασιστεί να καεί και η επόμενη σεζόν. Νομίζω ότι η επόμενη σεζόν θα είναι και η πρώτη από επιστροφής που ο κόσμος θα γυρίσει επιδεικτικά την πλάτη στην ΑΕΚ. Μέχρι πέρυσι (που η διοίκηση ξαναγαμηθηκε αφήνοντας την ομάδα το χειμώνα στην τύχη της) η πλειοψηφία έψαχνε τρόπο να ξεγελάσει τον εαυτό της στη λογική "ξέρει ο τίγρης" κλπ. Ε φέτος ακόμα και οι πιο χαζοί κατάλαβαν και ελάχιστοι απέμειναν να υποστηρίζουν αυτές τις πρακτικές. Γενικά διαβάζω έντονη δυσαρέσκεια στον κόσμο μας, πρώτη φορά επί Μελισσανίδη.

Του χρόνου λογικά θα κάνουμε αρνητικό ρεκόρ στα διαρκείας επί Μελισσανίδη και λογικά βέβαια.

Σε προσωπικό επίπεδο αν εξαιρέσει κανείς την έμμεση χρηματοδότηση προς την ΑΕΚ (μέσω nova), όπως και φέτος δεν υπάρχει περίπτωση να ξοδέψω ούτε μισό ευρώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Saxon21 said:

Σωστα,πρωτα κανε πραξεις και μετα ζητα 20.000 κειας,χτες στο οακα ειχε δεν ειχε ενα 5χιλιαρο,για πρωταθλητη ειναι απλα καραξεφτιλα,δεν εχεις ομαδα που να την γουσταρει ο κοσμακης.

5000 ειχε χθες στο ΟΑΚΑ;; 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×