Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ
22 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ποτε τα μαθε τα αγγλικα ο χιμενεθ;;

Μαζι με το Γλυμπε πανε σχολειο στην Α προκαταρκτικη?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Μαζι με το Γλυμπε πανε σχολειο στην Α προκαταρκτικη?

Καλα ο Χιμενεθ ειναι  και απο χωρα που ειδικα η γενια του δεν μιλαει σχεδον καθολου αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο λογος να διωξεις το Γκαλο αν ειναι να φερεις τον Κουλιμπαλι ρε μαλακες;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, The Magician said:

Ποιος ειναι ο λογος να διωξεις το Γκαλο αν ειναι να φερεις τον Κουλιμπαλι ρε μαλακες;

A' Επιστροφη Μαρινου?

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Tα ονοματα που ακουγονται ειναι της πλακας και για ομαδουλες της σειρας,αν δεν δωσεις 2-3 μεγαλα συμβολαια για παιχταραδες,αγορασμενους και ουχι δανεικους,τοτε κυρ δημουτρη,δεν θα εχεις ομαδα οταν κανεις τα εγκαινια,ειναι ντροπιαστικο να μπει τοσος λαος στην αγια σοφια και να δει ιατρουδηδες,αθανασιαδηδες και δανεικους φορ.

Παιρνεις παικτες η κατσε να ζητιανευεις τα διαρκειας απο το κοσμακη ,να περιμενεις τι λεφτα θα εξοικονομησεις απο τις αποδεσμευσεις,η ομαδα σου φετος ειναι για φτυσιμο,απο αρνητικο σε αρνητικο ρεκορ,απο πονοματο σε πονοματο και εμεινε το κυπελακι μια να ρεφαρεις για μπουρδελοχρονια.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 4-4.5εκ πιστευω ειναι καλα να διαθεσουμε. Εξαρταται βεβαια και απο το ποσοστο των δικαιωματων του Αραουχο που θα αγορασουμε. Δεν νομιζω να παμε για το 100%.

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Απολλων Λαρισας  ΑΕΛ Εργοτελης το ραφι που ψωνιζει η πρωταθληματικη ΑΕΚ των ομιλων ΤΣΛ.....

 

images?q=tbn:ANd9GcToawURMQQkS96VsRg7SKl

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε με Τορινο να ανανεώσουμε δανεισμό Μπογια γραφουν σήμερα. Μάλιστα . Λυμπε το αφήνουμε πάνω σου 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε ναι μετα απο αυτην την χρονια που να ψαχνουν να βρισκουν τωρα ικανο αντικατατασταη του Μπογε...!

Εκπληκτικος σχεδιασμος ...υποδειγματικη διαχειριση του μπατζετ της ομαδας.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ritzeri said:

Να πω και εγώ το ιδανικό σενάριο, κατ εμέ,  αν και ξέρω από τώρα πως δεν πρόκειται να γίνει πραγματικότητα. 

Μπροστά θέλω Αραουχο και Πόνσε. 

Θέλω ένα εξτρέμ άριστο στο ένας με έναν,  στο στυλ του Ποντενσε,  και ένα εξτρέμ γρήγορο και με ευχέρεια στο γκολ,   κατά προτίμηση Σκανδιναβο. 

Ντελετιτς και Αλμπάνης για αλλαγές τους. 

Ο Λιβάγια να πουληθεί,  ο Γιακουμακης να αποδεσμευτει όπως και οι Κλωναριδης,  Γιαννιώτας, Μπογιέ. 

Από Μανταλο και Μπακασετα να πουληθεί οποίος μπορει να μας φέρει τα περισσότερα και να κρατήσουμε τον άλλον για πασπαρτού. 

Να έρθει ως επένδυση κι ο Ιατρουδης. 

 

Στο κέντρο θέλω Ραντογια.

Να πουληθεί ο Γαλανο

Μαζι με Κρίστισιτς,  Σιμοες και Σάμπα θα είμαστε κομπλέ. Άντε και κάνα νεαρό ακόμη ή  αυτόν τον μαύρο του Εργοτελη στο τζάμπα. 

Αποδέσμευση Αλεφ και Μοραν. 

Δεξιά μπακ και αριστερά μπακ καλά είμαστε. 

Άντε κανέναν Βασιλαντωνοπουλο απλά για να έχουμε άλλη μια έξτρα λύση όταν ο Μπακάκης θα παίζει στην τριάδα. 

Πίσω θέλω να γυρίσει ο Βρανιες ή  κάποιον σαν αυτόν και θέλω Μολεντο ή  κάποιον εξίσου δυνατό και ικανό στο ψηλό παιχνίδι γιατί εκεί υπάρχει πρόβλημα. 

Αποδέσμευση Τσοσιτς. 

Τέλος,  να πουληθεί ο Μπαρκας και ας πάρουμε έναν οποιονδήποτε έμπειρο  32-35. 

Το παραπάνω σενάριο θα μπορούσε να σταθεί αν καταφερνες να πουλήσεις πχ Μανταλο, Λιβάγια,  Γαλανοπουλο και Μπάρκα με κάνα 20αρι μύρια. 

Με αυτά τα 20 θα μπορούσες να έχεις Αραουχο,  Πόνσε,  τα δύο εξτρέμ και τον Ραντογια

Και μετά να ρίξεις μερικά ψιλά για τους δύο κεντρικούς αμυντικούς. 

Αλλά η περσινή καλοκαιρινή τρελλα δεν είναι ότι αποδυναμωσε απλά την ομάδα. 

Το βασικό είναι πως είχες την ευκαιρία να διαφημίσεις την πραμάτεια σου μέσω Τσ. Λ.  στους καλύτερους πελάτες του κόσμου και εσύ με την οικτρη εικόνα που έδειξες ουσιαστικά κατάφερες να μειώσεις την "χρηματιστηριακη" αξία της περιουσίας σου. 

Τεσπα,  επειδή τα όνειρα τζάμπα είναι,  εγώ με το παραπάνω πλάνο θα συνεχίσω να τον παίζω μέχρι να με ευνουχίσει ξανά ο Μεγάλος τον Αύγουστο. 

 

Πιστευεις οτι μπορουμε να πουλησουμε αυτους τους 4 παικτες 20 εκατομμυρια;

Ισως αν ειχαμε εναν πιο ικανο Τ.Δ.

Θα συμφωνησω οτι χασαμε ευκαιρια να διαφημισουμε την ομαδα μας στο C.L. και μαλιστα σε αγωνες απεναντι σε αντιπαλους που πολλα ματια θα ηταν στραμμενα πανω μας.Ισως ετσι το να τους πουλησουμε με τοσα χρηματα θα ηταν πιο εφικτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αν φέρεις Πονσε-Αραούχο-Εξτρεμαρα 1-Εξτρεμαρα 2, σκασεις ενα σωρό μύρια, δεν πρέπει να παιζουν συνέχεια τούτοι? Ένα 75% των αγώνων? και μαλιστα των καλών αγώνων σιγουρα, δηλαδή ντέρμπι και ευρώπη.

οπότε με αυτούς κλειδωμένους, για ποια 3αδα αμυνα μιλαμε? εκτός αν υπάρχει καποιο 3-3-4 κατα νου.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν υπαρχει περιπτωση να φερεις ολους αυτους που λες. Στο ερωτημα Πονσε Αραουχο μονο ενας απο τους 2. Εξτρεμαρα ενα και δυο δεν υπαρχουν. Αν παρουμε εναν καλα θα ειμαστε . 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν προκειται να τιναξει την ομαδα στον αερα ο τιγρης για  εναν πονσε και εναν αραουχο σακατεμενο,ας πανε στο καλο του Θεου,αρκει να υπογραψουν οτι δεν θα πανε σε αλλη ελληνικη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ritzeri said:

Δεν είναι εφικτό να παίζουν συνέχεια, ειδικά στην ΑΕΚ με τους τόσους τραυματισμους ΚΆΘΕ ΧΡΟΝΟ.

Αλλα αν υποτίθεται ότι φτιάξεις ομαδαρα και κάνεις και ευρωπαϊκή πορεία θα χρειαστεί να παίρνουν και ανάσες οι παίκτες. Σε πόσα ματς πχ δεν έχει αγωνιστει φέτος ο Φορτουνης; 

Δεν χρειάζεται να ξεζουμιζουμε τους παίκτες,  προσωπικά δεν θα με χάλαγε να καθόταν και σε 5-10 εκτός εδρας ματς στον πάγκο πχ ο Πόνσε αν έχεις Αραουχο. 

Γιατί αν έχεις εναλλακτική τον  Γιακουμακη,  θα του βγάλεις το λάδι να παίζει παντού και σε κυπελλα κλπ

Πόσο μάλλον με προπονητή τον Μανόλο που παιζει τα παιχνίδια σε υψηλή ένταση. 

 

 

Αυτοι οι παικτες που θελεις, δεν ερχονται για να κατσουν παγκο στα μεγαλα ματς.

Δεν γινεται να παρεις 4 πρωτοκλασατους και οι 4 μπροστα. Κανεις στην Ελλαδα δεν το χει κανει αυτο. Μπορεις αντιθετα να φτιαξεις ενα ροστερ που και πρωταθλημα θα μπορει να παρει και ισορροπιες θα εχει και καλύτερο απο περσι να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
9 minutes ago, Ritzeri said:

Καλώς σας βρήκα.  Δεν ξέρω πως θα έπρεπε να παρουσιαστώ. 

40ρης είμαι από Αττική. Διάρκειας από το 1990 στην 3 με τον μακαρίτη το θείο μου. 

Φέτος διάρκειας στην 11, πήραμε κυρίως για χατήρι του γιου μου που ήθελε να δει ΤΣ. Λ., αν και ήμουν ψιλιασμενος από το καλοκαίρι ήδη για ο, τι ακολούθησε. Μετά τον άδικο διωγμό των τριών από τον προεδρο δεν ξαναπατησα.

Δεν ανήκα ποτέ σε συνδέσμους,  είμαι αντίθετος με το ρόλο που επιτελούν, αν και έχω κολλητούς και συγγενείς πολύ ψηλά ιεραρχικά στην Original. 

Ντεμικος μέχρι το κόκαλο. 

Έφαγα πόρτα από το 365, αν και γείτονας παλιός του Κετσε,  και βρήκα εδώ την ευκαιρία να ανταλασσω απόψεις με ομοιδεατες μου. 

Καλως ηρθες φιλε. Καλη διασκεδαση γιατι εδω μεσα μια γελαμε την αλλη σφαζομαστε αλλα προπαντων διασκεδαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ritzeri said:

Καλώς σας βρήκα.  Δεν ξέρω πως θα έπρεπε να παρουσιαστώ. 

40ρης είμαι από Αττική. Διάρκειας από το 1990 στην 3 με τον μακαρίτη το θείο μου. 

Φέτος διάρκειας στην 11, πήραμε κυρίως για χατήρι του γιου μου που ήθελε να δει ΤΣ. Λ., αν και ήμουν ψιλιασμενος από το καλοκαίρι ήδη για ο, τι ακολούθησε. Μετά τον άδικο διωγμό των τριών από τον προεδρο δεν ξαναπατησα.

Δεν ανήκα ποτέ σε συνδέσμους,  είμαι αντίθετος με το ρόλο που επιτελούν, αν και έχω κολλητούς και συγγενείς πολύ ψηλά ιεραρχικά στην Original. 

Ντεμικος μέχρι το κόκαλο. 

Έφαγα πόρτα από το 365, αν και γείτονας παλιός του Κετσε,  και βρήκα εδώ την ευκαιρία να ανταλασσω απόψεις με ομοιδεατες μου. 

Καλωσηρθες γειτονακι .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ritzeri said:

Δεν μίλησα για τα μεγάλα ματς. 

Μίλησα για κύπελλο,  αδιάφορα ματς πρωταθλήματος,  αγώνες που είναι τραυματίες ή  τιμωρημένοι. 

 

4 πρωτοκλασατους μπροστά είχαμε εμείς με Σαβεφσκι,  Τσιαρτα,  Ντέμη,  Ναβας και πιο πρόσφατα ο γαυρος με Τζορτζεβιτς,  Ριβαλντο,  Καστιγιο,  Τζιοβάνι. 

 

Όλα γίνονται,  θέληση και χρήμα να υπαρχει

Μάλιστα. Καλή αρχή φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλτατος Ritzeri έγραφε και άλλου, σε έναν χώρο με πολιτικό, ιστορικό και οικονομικό περιεχόμενο κυρίως που έκλεισε, έγραφα και εγώ εκεί με άλλο ψευδώνυμο με πάντοτε ενδιαφέρουσες απόψεις..

Καλωσήλθε!

Τώρα, σχετικά με την ονοματολογία:

Ο Κουλιμπαλί θα ήταν καλή λύση ως αντιΜπακάκης. Γρήγορος, δυνατός, με καλούτσικη τεχνική κατάρτιση ενώ έχει και σχετική δυνατότητα να παίξει κατ'ανάγκην και ως εξετρεμοειδές. Τα λακτίσματα αλλά και την τεχνική αρτιότητα του Γκάλο δεν την διαθέτει. Και επειδή το θέμα με τον βραζιλιάνο δεν πρέπει να είναι οικονομικό, τίθεται το ερώτημα η διοικητική ηγεσία δεν θέλει ανανέωση με βάση την ηλικία ή αποτελεί γνώμη του τεχνικού διευθυντή? Σε κάθε περίπτωση ιδίως με αντίπαλες κλειστές άμυνες είναι καλό να μείνει καθώς αντικαταστάτης τόσο μπαλάτος δεν προβλέπεται.

Να τονίσω ότι ακόμα και αν ερχόταν ο Αραούχο, πολύ καλό αυτό, η ΑΕΚ θα χρειαστεί έναν περιοχίστα επιθετικό προφανώς όχι κλάσης Πόνσε αλλά καλύτερο και από π.χ. τον τίμιο Πέκχαρτ, πράγμα εξόχως δύσκολο. Με Αραούχο, Λιβάγια θα υπάρχει πάλι θέμα ακόμα και αν παίζουν καλά.

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bluesman said:

Ο φίλτατος Ritzeri έγραφε και άλλου, σε έναν χώρο με πολιτικό, ιστορικό και οικονομικό περιεχόμενο κυρίως που έκλεισε, έγραφα και εγώ εκεί με άλλο ψευδώνυμο με πάντοτε ενδιαφέρουσες απόψεις..

Καλωσήλθε!

Τώρα, σχετικά με την ονοματολογία:

Ο Κουλιμπαλί θα ήταν καλή λύση ως αντιΜπακάκης. Γρήγορος, δυνατός, με καλούτσικη τεχνική κατάρτιση ενώ έχει και σχετική δυνατότητα να παίξει κατ'ανάγκην και ως εξετρεμοειδές. Τα λακτίσματα αλλά και την τεχνική αρτιότητα του Γκάλο δεν την διαθέτει. Και επειδή το θέμα με τον βραζιλιάνο δεν πρέπει να είναι οικονομικό, τίθεται το ερώτημα η διοικητική ηγεσία δεν θέλει ανανέωση με βάση την ηλικία ή αποτελεί γνώμη του τεχνικού διευθυντή? Σε κάθε περίπτωση ιδίως με αντίπαλες κλειστές άμυνες είναι καλό να μείνει καθώς αντικαταστάτης τόσο μπαλάτος δεν προβλέπεται.

Να τονίσω ότι ακόμα και αν ερχόταν ο Αραούχο, πολύ καλό αυτό, η ΑΕΚ θα χρειαστεί έναν περιοχίστα επιθετικό προφανώς όχι κλάσης Πόνσε αλλά καλύτερο και από π.χ. τον τίμιο Πέκχαρτ, πράγμα εξόχως δύσκολο. Με Αραούχο, Λιβάγια θα υπάρχει πάλι θέμα ακόμα και αν παίζουν καλά.

 

 

 

 

Αν τον Γκαλο δεν τον θελει ο Τ.Δ. και προκρινει Κουλιμπαλι πλεον εχουμε σοβαρο προβλημα πιστευω.

Οσον αφορα τον Πονσε και τον Αραουχο απ' οτι καταλαβα τους θελεις και τους δυο μαζι.Θεωρεις οτι θα ηταν ιδανικο διδυμο;

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×