Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ
7 minutes ago, Bukowski said:

Να τον δουμε πρωτα και αν δεν κανει ας την πουλεψει. Αλλα να τον βγαζουμε σκουπιδι πριν τον δουμε καν δειχνει εμπαθεια.

Σκουπιδι μεταφορικα ηταν ρε συ. Ε τωρα η αλλαγη του Μπακακη με 200κ πως να χαρακτηριστει? Επειδη ειναι Πορτογαλος ρε συ? Αν ηταν απο Μαλτα αλλα ιδιος παιχτης τι θα λεγαμε? Σκουπιδι με την εννοια οτι τον πηραμε τζαμπα με χαμηλο κοστος κτλ. Μπορει να βοηθησειδ εν λεω αλλα πως να τον χαρακτηρισω? Διαμαντι??

Ειναι πως να στο πω οπως αποκαλουμε σκουπιδια τα φαγητα Junk ενα πραγμα.

Παντως πες μου σε παρακαλω αυτος που εχει 10.000 ευρω τον μηνα μισθο πχ η που του κανουν δωρεα 10.000 ευρω τον μηνα καλυτερα και καθε μηνα και παει στην κρεαταγορα στην Αθηνας και αγοραζει κοκκαλα απο τους κουβαδες για να κανει σουπα να φαει αυτος και τα παιδια για να χτισει Βιλλα στην Μυκονο πως μπορει να χαρακτηριστει?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με Πορτογαλικα δημοσιευματα εχει γινει προταση δανεισμου του Ζεραλδες.

Η κατασταση εξακολουθει να ειναι γραφικη, χωρις καμια απολυτως παρεκκλιση.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nikos said:

Συμφωνα με Πορτογαλικα δημοσιευματα εχει γινει προταση δανεισμου του Ζεραλδες.

Η κατασταση εξακολουθει να ειναι γραφικη, χωρις καμια απολυτως παρεκκλιση.

Ομαδα για να κερδισει χρονο-χρημα με ημερομηνια ληξης καθε χρονο. Εμετος. Με οψιον αγορας ομως ε? Ξεχασες να το γραψεις χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Σκουπιδι μεταφορικα ηταν ρε συ. Ε τωρα η αλλαγη του Μπακακη με 200κ πως να χαρακτηριστει? Επειδη ειναι Πορτογαλος ρε συ? Αν ηταν απο Μαλτα αλλα ιδιος παιχτης τι θα λεγαμε? Σκουπιδι με την εννοια οτι τον πηραμε τζαμπα με χαμηλο κοστος κτλ. Μπορει να βοηθησειδ εν λεω αλλα πως να τον χαρακτηρισω? Διαμαντι??

Καλα δεν θα σου πω εγω τι θα πεις, αλλα υποθετω πως αν φερουν εναν Γιοχανσον στα χαφ θα τον βριζεις και υτον.

Γενικα να βριζεις τον Μελ να το καταλαβω (αν και η παρακαταθηκη που θα αφησει στην ομαδα θα ναι τεραστια), να βριζεις τους αμπαλους που εχουμε δει επισης να το καταλαβω (αν και εφεραν και πρωταθλημα) αλλα να βριζουμε και αυτους που δεν εχουμε δει ακομα παραπαει.

Και για να προλαβω τους Ματζισανιστες, τον Σαχλαμαρινο τον ειχαμε δει και ξεραμε τι μαλακας ηταν απο πριν ερθει. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ομαδα για να κερδισει χρονο-χρημα με ημερομηνια ληξης καθε χρονο. Εμετος. Με οψιον αγορας ομως ε? Ξεχασες να το γραψεις χαχαχαχαχαχα

Δεν διευκρυνιστηκε. 

Μπορει να ειναι και χωρις, οπως του Αραουχου

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Συμφωνα με Πορτογαλικα δημοσιευματα εχει γινει προταση δανεισμου του Ζεραλδες.

Η κατασταση εξακολουθει να ειναι γραφικη, χωρις καμια απολυτως παρεκκλιση.

Αμα ειναι να κανουν την διαφορα οι δανεικοι οπως ο Πονσε, Αραουχο η ο Λιβαγια προσωπικα δεν εχω προβλημα παντως. Τους προτιμαω απο Γιακουμακηδες που μας ανηκουν ομως. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Αμα ειναι να κανουν την διαφορα οι δανεικοι οπως ο Πονσε, Αραουχο η ο Λιβαγια προσωπικα δεν εχω προβλημα παντως. Τους προτιμαω απο Γιακουμακηδες που μας ανηκουν ομως. 

Μωρε κι εγω αναμεσα σε γκομενα παχουλη και τραβελι προτιμω το πρωτο ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

κακή μεταγραφή αυτός. Μακάρι όχι

Ο Ζεραλδες ειναι κακη μεταγραφη; Εγω λεω πως αυτος ειναι που πρεπει να ερθει μπας και ξεπονεσουν τα ματια μας απο Μανταλο και βρει ο Λιβαγια κανεναν ανθρωπο να μπορει να συνεργαστει μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
8 minutes ago, Bukowski said:

Καλα δεν θα σου πω εγω τι θα πεις, αλλα υποθετω πως αν φερουν εναν Γιοχανσον στα χαφ θα τον βριζεις και υτον.

Γενικα να βριζεις τον Μελ να το καταλαβω (αν και η παρακαταθηκη που θα αφησει στην ομαδα θα ναι τεραστια), να βριζεις τους αμπαλους που εχουμε δει επισης να το καταλαβω (αν και εφεραν και πρωταθλημα) αλλα να βριζουμε και αυτους που δεν εχουμε δει ακομα παραπαει.

Και για να προλαβω τους Ματζισανιστες, τον Σαχλαμαρινο τον ειχαμε δει και ξεραμε τι μαλακας ηταν απο πριν ερθει. 

Δεν τον εβρισα τον ανθρωπο μην εισαι υπερβολικος. Σκουπιδι τον χαρακτηρισα ποδοσφαιρικα και εξηγησα τους λογους. Και αυτον τον εχουμε δει στα βιντεακια με την λογικη αυτη δεν πρεπει να εχουμε για κανεναν αποψη και διαφωωνιες με αυτη την λογικη. Σε ρωταω αν ηταν Μαλτεζος θα ελεγες τα ιδια η θα ειχες ανοιξει 2 τοπιν με καντηλια??

Ελπιζεις απλα στο οτι ειναι Πορτογαλος και στο οτι ο βασικος σου δεξιος μπακ ειναι ΑΧΡΗΣΤΟΣ. Αυτα παντως ρε συ δεν μπορει να τον αναβαθμισουν απο σκουπιδι σε ευκαιρια η λαβρακι. Οτι μπορει να βγει συμφωνω. Αλλα οτι ειναι σκουπιδι ειναι σκουπιδι. Σαν τα Ελληνικα ομολογα επι ΣΑΜΑΡΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ο Ζεραλδες ειναι κακη μεταγραφη; Εγω λεω πως αυτος ειναι που πρεπει να ερθει μπας και ξεπονεσουν τα ματια μας απο Μανταλο και βρει ο Λιβαγια κανεναν ανθρωπο να μπορει να συνεργαστει μαζι του.

Πολυ Σοφτ παίχτης, δεν έποιασε καθόλου στη Σπορτινγκ . Θέλεις γρήγορα εξτρεμ απλα πράγματα. Έναν 10% καλύτερο μάνταλο τι να τον κάνω ?

Ο Μάνταλος, θέλει δύο πράγματα να ξεπονέσουν τα μάτια σου. Να βγεί απο αρχηγός και να παίζει με διαχείριση όταν πρέπει

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

και βρει ο Λιβαγια κανεναν ανθρωπο να μπορει να συνεργαστει μαζι του.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν παίξουμε με 2 πλάγιους σαν wingers, υποφέρονται και ο μπακακης και ο μπακακης της πορτογαλίας. Αφου θα χουμε τον ακραίο εκεί, τις μισες φορες στα οβερλαπ δε χρειαζεται να κανουν σέντρα, άλλα να παίρνουν παικτη πανω τους και βαριά βαριά κανα ενα δύο με συμπαίκτη. Για τέτοιο ρόλο θέλουμε παικτες μ2 πνευμόνι, 10 τρεξίματα, κινητικούς. Ιδανικά με σέντρα και τεχνική και ντρίμπλα, αλλα τέτοιοι πάίκτες δεν πάίζουν σε αυτά τα λεφτά που ψαχνουμε, και να χουν σέντρα και τεχνική, υστερούν στα αλλα.

Αν παλι παίζουμε με πλαινους που συγκλίνουν προς τα μέσα, είναι πιο κρίσιμο το να έχουν τεχνική, καθώς στα λίγα οβερλαπ που θα βγουν χωρίς να ντουμπλαριστούν, η σέντρα πρέπει να έίναι φαρμακι. Επίσης πολλες σέντρες θα γίνονται από τα 3 / 4, που θέλει να το χεις λίγο περισσότερο στη μεταβίβαση γιατι ψάχνεις πάίχτη στην κίνηση δεν είναι αναμπουμπουλιαρικη σέντρα όπως αυτή λίγο πριν τη γραμμη του άουτ. Εδώ μπορείς να κανεις θυσία στο πνεμόνι και στην ταχύτητα, αφου και πάλι ψάχνεις παίχτη σε λεφτά χαμηλα.

Τώρα αν οι πλάγιοι είναι ο Μανταλος με τον Μπακασέτα, που είναι αργοί, βιδωμένοι, και προβλέψιμοι, χρειαζεσαι μπακ που να μπορούν να περάσουν και 2 παίκτες στην καθισιά τους αμα λάχει, αφου Μπακασέτας Μανταλος δεν παίρνουν ποτέ παίκτη μαζί τους οταν συγκλίνουν αλλα οι αντιπαλες άμυνες τους αντιμετωπίζουν στελνοντας πάνω τους τον πιο μέσα παίχτη, είτε το χαφ είτε το σεντερμπακ. Όλο αυτό βέβαια γίνεται σε ταχύτητα πιο αργή και από το ριπλέυ, και η αντίπαλη άμυνα προσαρμόζεται εύκολα χωρίς να δημοουργείται ανακατωσούρα εκμεταλευσιμη από Πόνσε ή δευτερευώντος Λιβάγια.

Για να μην ξεχνάμε πιο είναι το αγωνιστικό αυτο καθαυτό πρόβλημα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι ασχετο για τους "Μικελαντζελους" οπως αναφερονται απαξιωτικα.

Η αδερφη μου εδω και ενα χρονο μενει Αμερικη στο Χιουστον. Ο ενας της καθηγητης εχει εναν αδερφο ΑΕΚτζη ο οποιος γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Αμερικη. Τις προαλλες στο γραφειο ο αδερφος του καθηγητη εβλεπε κολλημμενος στην οθονη του κινητου του βιντεο του Μικελαντζελο. Πιασανε κουβεντα γτ αβαγνωρισε τη φωνη Μικελαντζελο απο τα βιντεο που εβλεπα κι εγω και της ελεγε πως ανυπομονει να ερθει στο γηπεδο και να παμε και οι τρεις μας να με γνωρισει κιολας κτλ κτλ. ΟΚ σε καποιους μπορει να φαινεται αστειο και δεδομενο, αλλα επειδη δεν ειναι για ολους τους ΑΕΚτζηδες ετσι, οσοι εδω και 1,5 χρονια τωρα καθημερινα, κουνανε τον κωλο τους να τραβηξουν βιντεο που θα τα ανεβασουν στο νετ για μενα αξιζουν λιγο σεβασμο παραπανω,

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
41 minutes ago, Bukowski said:

Επισης κατι ασχετο για τους "Μικελαντζελους" οπως αναφερονται απαξιωτικα.

Η αδερφη μου εδω και ενα χρονο μενει Αμερικη στο Χιουστον. Ο ενας της καθηγητης εχει εναν αδερφο ΑΕΚτζη ο οποιος γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Αμερικη. Τις προαλλες στο γραφειο ο αδερφος του καθηγητη εβλεπε κολλημμενος στην οθονη του κινητου του βιντεο του Μικελαντζελο. Πιασανε κουβεντα γτ αβαγνωρισε τη φωνη Μικελαντζελο απο τα βιντεο που εβλεπα κι εγω και της ελεγε πως ανυπομονει να ερθει στο γηπεδο και να παμε και οι τρεις μας να με γνωρισει κιολας κτλ κτλ. ΟΚ σε καποιους μπορει να φαινεται αστειο και δεδομενο, αλλα επειδη δεν ειναι για ολους τους ΑΕΚτζηδες ετσι, οσοι εδω και 1,5 χρονια τωρα καθημερινα, κουνανε τον κωλο τους να τραβηξουν βιντεο που θα τα ανεβασουν στο νετ για μενα αξιζουν λιγο σεβασμο παραπανω,

Καλα κανουν και τραβανε βιντεο καθε μερα αν και 1 την βδομαδα ηταν αρκετο. Το οτι αυτοι θα παρουν διαρκειας που ειδες κατι απαξιωτικο σε αυτο?

Α και κατι αλλο μην ξεχασω ....

https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/m10n-analytics?hl=el

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Εγώ πάντως αυτό που βλέπω από τα σχόλια είναι ότι οι μισοί ελπίζετε ότι παίκτες σαν τον ... πορτογαλο που μας ήρθε θα είναι μια χαρά και οι άλλοι ότι πήραμε σαπάκι. 

Εμενα το πρόβλημα μου είναι ότι όταν ξεκινάμε να φερουμε παίκτες που δεν έχουν δείξει κάτι ξεχωριστό στην καριέρα τους, είναι παίκτες με ταβάνι. 

Προσωπικα αυτή η λογική με νευριάζει ... αν αυτό είναι το «ερχόμαστε» του Μελισσανίδη... και αυτή είναι η ΑΕΚ που γουστάρουμε... sorry αλλά μετά τα δύσκολα χρόνια περίμενα κάτι περισσότερο. 

Δεν περιμένω τον καρβαχαλ δεξιά αλλά ούτε και τον Μπούρμπο. Ιδανικά έναν διεθνή ποδοσφαιριστή μιας αξιοπρεπους εθνικης κι ας είναι αυτή μια Δανία, Σουηδία... Ουγγαρία ή και γω δεν ξέρω. 

Αν δεν μπορεις γιατί δεν εχεις λεφτά ή δεν μπορεις να βρεις ή δεν θες να δωσεις, Στο μυαλό μου προτιμώ να δω ένα νέο παιδί που μπορεί να έχει το ταλέντο του Σεϊταρίδη (ανεξάρτητα με την εξέλιξη του) παρά έναν άγνωστο 28χρονο.

Προτιμώ να ελπίζω σε κάτι παρά να κάνω το σταυρό μου να μου βγει ένας άγνωστος. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Φρατζα βλεπω. Καλα θα παει στην παραλιακη και στο cavo paradiso...

Link to comment
Share on other sites

Οι φίλες της Γατου τρίβουν τα χέρια τους απο ικανοποίηση για το νεο πουλεν 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παντως ο σκατοπουστας του πειραια με τους ''34χρονους'' εχει 7 Ιουνιου χωρις να εχει της 7 μεσα τα φτηνα διαρκειας 10.700 πουλημενα και ανανεωσεις.....! Πεστους μαλακες πεστους προβατα πεστους υπαλληλους ναι συμφωνω απλα ε κατι θα πανε να δουνε.....εστω 34χρονουσ καινουριουσ παιχτεσ που καποτε ηταν παιχταραδες....! Εμεις να παρουμε διαρκειας να δουμε τι? Το γιο του σαμπα? Η την αλλαγη του Μπακακη και του Μπαρκα?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tasos said:

Εγώ πάντως αυτό που βλέπω από τα σχόλια είναι ότι οι μισοί ελπίζετε ότι παίκτες σαν τον ... πορτογαλο που μας ήρθε θα είναι μια χαρά και οι άλλοι ότι πήραμε σαπάκι. 

 

Οι μισοί και βάλε δεν σχολιάζουμε καν για τον λόγο που γράφεις. Αν έχεις παρατηρήσει 7-8 άτομα είναι που ασχολούνται σε αυτό το τόπικ. Είναι πράματα που έχουν γραφτεί εδώ και αρκετό καιρό, εσύ είσαι νέος (στο ΚΜ) και δεν βαριέσαι να τα γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιχτουρες λέμε. Πόσο είναι το όριο για να μη μπεις σε διαδικασία υποβιβασμού χοντρικά; Σοβαρά ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Παιχτουρες λέμε. Πόσο είναι το όριο για να μη μπεις σε διαδικασία υποβιβασμού χοντρικά; Σοβαρά ρωταω

Με το νεο συστημα νομιζω απο θεση 7 και κατω παιζεις playoff υποβιβασμου.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Φρατζα βλεπω. Καλα θα παει στην παραλιακη και στο cavo paradiso...

Ρε σοβαρα τώρα πόσοι κάτω των 30 δεν είναι με φράτζα? Το 75 τα εκατό της νεολαίας τρεντοκουρέματα και τρεντοντυσίματα είναι, δεν είναι τόσο μυστήριο που ακολουθούν την μόδα.

75 στους 100 πάίκτες που έρχονται είναι με φράντζες, δεν γίνεται να αντιδρούμε λες και έχουν το μαλλι του Φρεντι Λιουνμπεργκ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×