Jump to content

ΑΕΚ -μποακ μπινε μιζερε πουτανας γιε (Τελικος Κυπελλου): 11/05, 20:30, CosmoteSport 1


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

Απο μας εμαθαν τον χουλιγκανισμο τα αγγλακια.

Link to comment
Share on other sites

Για 2η φορά σε μια τετραετία πάμε σε «κεκλεισμένων των θυρών» τελικό και ο Μιχάλης Τσαμπάς γράφει για την ανικανότητα και το… βόλεμα όλων των υπευθύνων!

 

Το βράδυ του Σαββάτου, εκεί στα επίσημα του ΟΑΚΑ, ο Υπουργός Αθλητισμού, Γιώργος Βασιλειάδης, ο πρόεδρος της ΕΠΟ, Βαγγέλης Γραμμένος, οι ιδιοκτήτες του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ, Ιβάν Σαββίδης και Δημήτρης Μελισσανίδης, αλλά κι ένα… σωρό παρατρεχάμενοί τους, αναπαυτικά στις πολυθρόνες θα παρακολουθούν τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ήρεμοι, χωρίς σκοτούρες στο μυαλό τους. Το ίδιο ήρεμοι θα είναι και οι επικεφαλής της αστυνομίας, που είναι υπεύθυνοι για τα μέτρα του τελικού. Ποια μέτρα δηλαδή; Τι να φυλάξουν;

 
 

Ποτέ κανένα κάθισμα δεν σηκώθηκε από την θέση του για να χτυπήσει το άλλο… Οπότε κι αυτοί θα είναι θεατές χωρίς εισιτήριο. Ούτε καν πρόσκληση σαν αυτές που θα μοιράσει το Υπουργείο ως… σφραγίδα μιας ακόμη αποτυχίας του. Όλα αυτά για έναν… τελικό-γιορτή.

Ο 2ος τελικός μέσα σε μια 4ετία που θα γίνει σε άδειο Ολυμπιακό Στάδιο. Είχε προηγηθεί και το Ολυμπιακός-ΑΕΚ. Το πρωί της Δευτέρας βγήκε και τυπικά η απόφασηπου επιβεβαιώνει αυτό που οι πάντες γνώριζαν εδώ και πολλές μέρες.

 Ήταν φανερό άλλωστε πως ούτε ο Βασιλειάδης, ούτε η ΕΠΟ, αλλά ούτε η αστυνομία είχαν στο μυαλό τους το παραμικρό πλάνο για έναν τελικό με φιλάθλους τόσο της ΑΕΚ, όσο και του ΠΑΟΚ. Το έδειξαν και στην προηγούμενη σύσκεψη-φιάσκο.

Η λογική Κοντονή «λουκέτο σε όλα και προχωράμε» θριάμβευσε για άλλη μια φορά, με μεγάλο ηττημένο φυσικά το ελληνικό ποδόσφαιρο που συνεχίζει να κάνει βήματα πίσω, παρά την φράση-ανέκδοτο της ανακοίνωσης για «μεθοδική και συστηματική προσπάθεια αναβάθμισης».

Προφανώς και αναβάθμιση δεν γίνεται με κλειστές θύρες. Ένας… κρύος τελικός, χωρίς ατμόσφαιρα δεν αναβαθμίζει κανένα άθλημα. Ας το έριχναν στο… κέρμα για τον κάτοχο. Ακόμη μεγαλύτερη ασφάλεια θα υπήρχε.

Από σήμερα μέχρι και το Σάββατο θα αρχίσει ο γνωστός «χαρτοπόλεμος» όλων των πλευρών για αποποίηση ευθυνών. Ήδη ο Βασιλειάδης, μιλώντας στο ραδιόφωνο, πρόλαβε και… έκοψε την κορδέλα των εγκαινίων. Το… μπαλάκι θα μεταφερθεί σε διάφορα τερέν.

 Το σίγουρο είναι ένα. Όλες οι πλευρές βολεύτηκαν με την απόφαση αυτή, που εξ αρχής επιθυμούσαν. Το Υπουργείο 20 μέρες πριν τις εκλογές έχει προφανώς με άλλα πράγματα να ασχοληθεί από το να μπλέκει με τον τελικό. Όλα στον βωμό της ψηφοθηρίας…

 Η διοίκηση Γραμμένου είναι ανίκανη να βρει μια έδρα για την εθνική ομάδα, σιγά μην διοργάνωνε τελικό με οπαδούς.

Η Αστυνομία, στο ίδιο έργο θεατές κάθε χρόνο, θα ανακοίνωσε μια σειρά από «δρακόντεια μέτρα» που ποτέ δεν ίσχυσαν. Οπότε τώρα η μόνη ευθύνη είναι να οδηγήσει με ασφάλεια τα πούλμαν των ομάδων στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ.

Οι ΠΑΕ, χαλαρές κι αυτές… Αφού δεν είναι σε θέση να ελέγξουν 100-200-300 άτομα, προτιμούν να… θυσιάσουν 20.000 κόσμο για να μην ξεκινήσουν με μείον την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Κάπως έτσι οδηγούμαστε σε έναν ακόμη ντροπιαστικό τελικό. Η ανικανότητα και η ανευθυνότητα θριάμβευσαν.

Αν και με μια δεύτερη σκέψη, αφού είναι άχρηστοι να διοργανώσουν σωστά έναν τελικό με 40-45.000 κόσμο, καλύτερα τελικά έτσι. Από τα να… χύνονται το Σαββατόβραδο «κροκοδείλια δάκρυα» και να βλέπουμε live ανοιγμένα κεφάλια και μαχαιρώματα…  

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα γινει ακομα και με προσκλησεις στο Σταδιο η αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

τιποτα δεν θα γινει

Ποσο δινει;;

Link to comment
Share on other sites

προχθές είχα πάει στο endgame δίπλα μου καθόντουσαν κάποια μαλακισμένα που όλη την ώρα γέλαγαν και κοροίδευαν και μας χάλασαν την προβολή ( δεν άξιζε άλλα οκ είχα πληρώσει εισητήριο) αν εγώ μαζί με άλλους 2-3 τσιμπάγαμε και γινόταν της κορέας στην αίθουσα ποια θα ήταν η λύση ? Να μπεί η αστυνομία και να  ψεκάσει όλους ή να ψεκάζει όποιον βγαίνει ? Να προβάλουν τις ταινίες χωρίς θεατές ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να ξαναγίνει ? η απλά ο υπεύθυνος της αίθουσαν να έκανε κάτι πριν τσιμπίσουμε (δεν έγινε) η αν πέφτανε μερικές να μας μάζευαν απο έξω ?

Έτσι γιατί τα έχουμε μπερδέψει λίγο το τι είναι το ποδόσφαιρο ( θέαμα) το ποιος είναι ο λόγος του (παρακολούθηση απο κερκίδες) και το τι είναι οι παε ( εταιρείες ) και η ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ ΑΡΧΗ και ο ρόλος της αστυνομίας σύμφωνα με το σύνταγμα

Γενικές Υποχρεώσεις (άρθρο 1)

Ο αστυνομικός :
α. Υπηρετεί τον Ελληνικό Λαό και εκτελεί τα καθήκοντά του, όπως ορίζουν το Σύνταγμα και οι νόμοι.
β. Υποχρεούται να σέβεται την αξία του ανθρώπου και να μεριμνά για την προστασία των δικαιωμάτων του ως ατόμου και ως μέλους του κοινωνικού συνόλου.
γ. Ενεργεί πάντοτε με σκοπό την εξασφάλιση της δημόσιας τάξης και ασφάλειας, την εξυπηρέτηση του δημόσιου συμφέροντος και τη διαφύλαξη των νομίμων συμφερόντων των πολιτών.
δ. Ενεργεί κατά την εκπλήρωση των καθηκόντων του, με βάση τις αρχές της νομιμότητας, της αναλογικότητας, της επιείκειας, της χρηστής διοίκησης, της ίσης μεταχείρισης και του σεβασμού της διαφορετικότητας των ατόμων.

Συμπεριφορά κατά την Αστυνομική Δράση (άρθρο 2)

Ο αστυνομικός :
α. Υπόκειται στις αρχές της διαρκούς ετοιμότητας και της διαρκούς διατεταγμένης υπηρεσίας.
β. Εφαρμόζει το νόμο με κοινωνική ευαισθησία και ουδέποτε υπερβαίνει τα επιτρεπόμενα όρια της διακριτικής ευχέρειας που του παρέχεται. Όταν επεμβαίνει υποχρεούται να δηλώνει την ιδιότητα, την ταυτότητα και την Υπηρεσία του.
γ. Εκτελεί τα καθήκοντά του με αμεροληψία, αντικειμενικότητα, διαφάνεια, σύνεση, αυτοκυριαρχία, σταθερότητα, αποφασιστικότητα και αξιοπρέπεια, προστατεύοντας, χωρίς διάκριση, όλους τους πολίτες από παράνομες σε βάρος του πράξεις.
δ. Σέβεται το δικαίωμα στη ζωή και την προσωπική ασφάλεια κάθε ατόμου. Δεν επιφέρει, δεν προκαλεί και δεν ανέχεται πράξεις βασανιστηρίων ή απάνθρωπης ή εξευτελιστικής μεταχείρισης ή τιμωρίας και αναφέρει αρμοδίως κάθε παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
ε. Για την τήρηση και εφαρμογή του νόμου χρησιμοποιεί κατ΄αρχήν μη βίαια μέσα. Η προσφυγή στη βία επιτρέπεται μόνον όταν είναι απολύτως αναγκαία και στο μέτρο που προβλέπεται και απαιτείται για την εφαρμογή του νόμου. Τηρεί πάντοτε με απόλυτο σεβασμό τις αρχές της αναγκαιότητας, της προσφορότητας (καταλληλότητας) και της αναλογικότητας. Χρησιμοποιεί τα κατά το δυνατόν, ηπιότερα μέσα, αποφεύγοντας κάθε περιττή ενόχληση, σκληρότητα ή αδικαιολόγητη φθορά ιδιοκτησίας. Δεν προβαίνει σε καταχρηστική χρήση των χημικών και των άλλων διαθέσιμων μέσων και ιδιαίτερα εκείνων που ενδέχεται να προκαλέσουν βλάβη στην υγεία των πολιτών. Χρησιμοποιεί τα πυροβόλα όπλα μόνο στις περιπτώσεις που προβλέπονται από το νόμο και αναφέρει αμέσως το συμβάν.
στ. Ενεργεί για τη διατήρηση και την αποκατάσταση της δημόσιας τάξης και ασφάλειας, με σκοπό τη διασφάλιση του σεβασμού των δικαιωμάτων όλων των πολιτών και την απρόσκοπτη κοινωνική διαβίωση, την πρόληψη και καταστολή του εγκλήματος και την προστασία του δημοκρατικού πολιτεύματος, αποφεύγοντας συμπεριφορές που μπορεί να προκαλέσουν σύγκρουση και επιβάλλει μόνον τους κατά περίπτωση αναγκαίους και προβλεπόμενους από το νόμο περιορισμούς δικαιωμάτων.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BillR21 said:

Ο κίνδυνος στο γήπεδο παντως δεν νομίζω να ειναι μεγαλύτερος τώρα από ότι την δεκαετία του 90. Τουλάχιστον του 2ου μισού που έζησα κ θυμάμαι καλά. 

Εκτός γηπέδου ναι έχει ξεφύγει το πράγμα. Εντος πάντως δεν νομίζω να γίνεται τίποτα παραπάνω τώρα, από τότε. 

Μια φορα εχω κινδυνευσει πραγματικα. Αρχες 90ς. Μαχαίρια κρυπτονάιτ και τα ρεστα. Τυποι με μηχανακια που μας παρακολουθουσαν απο το γηπεδο μεχρι το Χαλανδρι (!). 

Ηταν γαυροι με επικεφαλης Απατσι και Τρουπερ για τους παλιους που ξερουν. Λογω ογκου και αγνοιας κινδυνου αμυνθηκα και γλυτωσα, φιλος που ηταν μαζι κατεληξε στο ΚΑΤ με πολλαπλα τραυματα στο κεφαλι και 40 ραμματα. Απο τοτε δεν ξανασχοληθηκε παρολο που ηταν τακτικος και στο γηπεδο και στα παραπλευρα.

Σε τελικη αναλυση συμφωνω με το οτι εκτος γηπεδων το πραγμα εχει γινει μη διαχειρισιμο. Οι λογοι ειναι πολλοι και κατα βαση πρεπει να αναρωτηθουμε ποιος ξεκινησε αυτη την ιστορια με τους "εξωγενεις" που λεω εγω και μετα ακολουθησαν ολοι για να μπορουν να αμυνθουν. Εχω την αισθηση οτι το ξεκινησαν οι γαυροι αυτο πραγμα που εχουν ερεισματα σε αλλες καταστασεις και ακολουθησε αρκετα μετα η ΑΕΚ.

Σε καθε περιπτωση, δεν ειναι για μικρα παιδια το γηπεδο πλεον σε μεγαλα παιχνιδια. Και θελει και μια διαχιειριση στη συμπεριφορα για να μην την πατησεις σε κανενα καρτερι.

Μπορει να συμβει στον καθενα κυριολεκτικα απο εκει που δεν το περιμενει και να τον κλαιει η μανα του. Γι αυτο προσοχη και οσοι εχετε παιδια να τους μιλησετε για να ξερουν και πως να συμπεριφερθουν και πως να αμυνθουν.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είπαν κάποιοι τύποι γαύροι με μαχαίρια, κρυπτονάιτ και τα ρέστα πάνω σε μηχανές να κυνηγήσουν ΑΕΚτζήδες και από όλους τους ΑΕΚτζήδες επέλεξαν τον τύπο @The Magician;

:D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bluesman said:

Μιχάλης Τσόχος

 

Και εξηγώ τι εννοώ. Αληθινά επιχειρήματα που έχουν απόλυτη βάση, είναι επίσης ότι οι Ελληνες οδηγοί είναι οι χειρότεροι στην Ευρώπη στην συμπεριφορά τους στους δρόμους, ένα πράγμα σαν τους Ελληνες οπαδούς στο γήπεδο, ότι στην Ελλάδα έχουμε τους περισσότερους νεκρούς από τροχαία δυστυχήματα, ότι οι δρόμοι μας είναι πιο χάλια και από τα γήπεδά μας, ότι οι Ελληνες οδηγοί δεν σέβονται κανένα όριο και δεν δείχνουν συμμόρφωση με τους κανόνες, όπως ακριβώς συμβαίνει με τους οπαδούς στο γήπεδο, ότι η τροχαία κάνει χειρότερη δουλειά και από την αστυνομία, κ.ο.κ.. Επειδή έχουν βάση λοιπόν όλα τα παραπάνω επιχειρήματα, αυτό προφανέστατα δεν σημαίνει ότι θα πάρουμε την απόφαση να απαγορεύσουμε την κυκλοφορία κάθε λογής οχημάτων στους δρόμους, προκειμένου να προστατεύσουμε την ανθρώπινη ζωή και να μην έχουμε άλλο αίμα στην άσφαλτο...

 

Στην Ελλάδα πλέον και με Υπουργικές αποφάσεις επιβεβαιώνουμε κάθε φορά ότι το ποδόσφαιρο δεν είναι για τους φιλάθλους, αλλά είναι για τους παράγοντες, τα συμφέροντα, το πολιτικό κόστος. Ένας Υφυπουργός για ακόμη μία φορά (ασφαλώς και δεν έχει να κάνει με την σημερινή κυβέρνηση, αλλά με τη φύση του πολιτικού στην Ελλάδα) αποφασίζει ότι το μόνο που έχει νόημα είναι “άσε μην μπλέξουμε δύο εβδομάδες πριν τις εκλογές...”. Αλλοιώνουν τα πάντα, ακόμη και την ίδια τη φύση του κάθε πράγματος, προκειμένου να βγάλουν από πάνω τους την ευθύνη. Δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία, ότι ο Βασιλειάδης προσπάθησε να συνεννοηθεί με ΑΕΚ και ΠΑΟΚ και δεν τα κατάφερε, προσπάθησε να τους δεσμεύσει, για αυτούς στους οποίους θα έδιναν τα εισιτήρια και δεν βρήκε καμία ανταπόκριση. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ο Γραμμένος που είναι ανίκανος να βρει γήπεδο να παίξει η Εθνική ομάδα, είναι ανίκανος ακόμη και για να δέσει τα κορδόνια του. Άλλωστε για αυτό τον έβαλαν εκεί, κανείς δεν θέλει έναν ικανό πρόεδρο στην ΕΠΟ, όλοι μία γλάστρα, ένα σκιάχτρο θέλουν. Δεν γίνεται όμως, όσα κι' αν είναι τα άλλοθι του Υφυπουργού στο τέλος να τιμωρείται το ποδόσφαιρο και ο φίλαθλος.

Προφανώς και για όλη αυτή την κατάσταση την ευθύνη την έχουν οι ΠΑΕ διαχρονικά, δεν έχω αμφιβολία, αλλά ως Υφυπουργός όφειλε να βρει λύση που θα έπληττε στο φινάλε αυτούς που δημιουργούν το πρόβλημα και όχι το ποδόσφαιρο και τους φίλους του. Δεν γίνεται, απλά δεν γίνεται, ο Υφυπουργός να θεωρεί πιο σημαντικό το VAR από τους ίδιους τους θεατές. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, και δεν δικαιολογείται από κανένα απολύτως επιχείρημα, το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα με Υπουργικές αποφάσεις να παίζεται για όλους τους άλλους εκτός από τον κόσμο.

Ας έκανε τον τελικό στο Σίδνεϊ ή στη Νέα Υόρκη κι' ας τον... βάπτιζε γιορτή για τους ομογενείς, ας έβρισκε τρόπο, απειλώντας τις ομάδες με αποκλεισμό από την Ευρώπη για μία διετία ώστε οι ΠΑΕ να φρόντιζαν τα εισιτήρια να πάνε σε κανονικούς ανθρώπους και όχι στους στρατούς με τους μαχαιροβγάλτες όπως στο Βόλο, δεν ξέρω τι θα έπρεπε να έχει σκεφτεί, δεν είναι και δική μου δουλειά άλλωστε, πάντως η απόφαση “θα κάνουμε την γιορτή, θα κάνουμε το πάρτι, αλλά δεν θα καλέσουμε κανέναν” είναι μία κωμικοτραγική απόφαση. Δεν είναι μόνο ότι μας εκθέτει ανεπανόρθωτα ως κράτος, ως ποδόσφαιρο, ως κοινωνία, δεν είναι μόνο ότι με Υπουργική απόφαση επικοινωνούμε σε όλο τον πλανήτη ότι οι κάτοικοι αυτής της χώρας είναι κανίβαλοι που αδυνατούν να δουν μαζί ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι γιορτή και το Κράτος ομολογεί δημόσια ότι κατοικείται από κανιβάλους, είναι ότι αλλοιώνει τον χαρακτήρα του ποδοσφαίρου. Το ποδόσφαιρο παίζεται για τον κόσμο, δεν παίζεται για τους Υπουργούς, για τους παράγοντες και τους μπράβους τους που θα μαζευτούν στο ΟΑΚΑ, το Σάββατο το βράδυ. Το ποδόσφαιρο όταν δεν παίζεται για τον κόσμο, απλά δεν έχει νόημα να παίζεται. Λιγότερο γελοία απόφαση και από αυτήν που πήρε θα ήταν η μη διεξαγωγή του τελικού και όχι η διεξαγωγή του χωρίς θεατές...

 

http://www.gazzetta.gr/football/kypello-elladas/article/1352767/kanena-psigma-logikis-kaneis-me-ihnos-ntropis

Το οτι ολοι οι γα******* ΑΡΔ νοιαζονται ξαφνικα για το καλο του ποδοσφαιρου και του φιλαθλου εμενα ενα πραγμα μου λεει. Οτι τα κερδη που εχουν απο τα αρθρα και τον ντορο οταν γινεται ροντεο ενα γηπεδο ειναι μεγαλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Rossi said:

Το οτι ολοι οι γα******* ΑΡΔ νοιαζονται ξαφνικα για το καλο του ποδοσφαιρου και του φιλαθλου εμενα ενα πραγμα μου λεει. Οτι τα κερδη που εχουν απο τα αρθρα και τον ντορο οταν γινεται ροντεο ενα γηπεδο ειναι μεγαλα.

Εμένα μου αρέσει που όταν είναι να αναφερθούν στους μεγάλους βάζουν τον ΠΑΟΚ πριν την ΑΕΚ, όταν είναι για μπάχαλα και επεισόδια βάζουν την ΑΕΚ μπροστά από την ΑΕΚ. Όχι πως δεν είμαστε πίθηκοι αλλά στο συγκεκριμένο οι Βουλγάρες είναι που προκαλούν. Επιστήμονες.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bluesman said:

Μιχάλης Τσόχος

 

Και εξηγώ τι εννοώ. Αληθινά επιχειρήματα που έχουν απόλυτη βάση, είναι επίσης ότι οι Ελληνες οδηγοί είναι οι χειρότεροι στην Ευρώπη στην συμπεριφορά τους στους δρόμους, ένα πράγμα σαν τους Ελληνες οπαδούς στο γήπεδο, ότι στην Ελλάδα έχουμε τους περισσότερους νεκρούς από τροχαία δυστυχήματα, ότι οι δρόμοι μας είναι πιο χάλια και από τα γήπεδά μας, ότι οι Ελληνες οδηγοί δεν σέβονται κανένα όριο και δεν δείχνουν συμμόρφωση με τους κανόνες, όπως ακριβώς συμβαίνει με τους οπαδούς στο γήπεδο, ότι η τροχαία κάνει χειρότερη δουλειά και από την αστυνομία, κ.ο.κ.. Επειδή έχουν βάση λοιπόν όλα τα παραπάνω επιχειρήματα, αυτό προφανέστατα δεν σημαίνει ότι θα πάρουμε την απόφαση να απαγορεύσουμε την κυκλοφορία κάθε λογής οχημάτων στους δρόμους, προκειμένου να προστατεύσουμε την ανθρώπινη ζωή και να μην έχουμε άλλο αίμα στην άσφαλτο...

"Εντιμότατε Κύριε" Μιχάλη Τσόχο, επειδή οι πίπες είναι το ευκολότερο που έχει να γράψει οποιοσδήποτε και επειδή αυτή η καραμελίτσα με τις παραπομπές στα θύματα των τροχαίων, στα μπαλκόνια που πέφτουνε στα κεφάλια ανυποψίαστων περαστικών, στη Μαρφίν και στο κακό το ριζικό μας πιπιλήθηκε τόσο που έλιωσε πια, θα απέδιδα σεβασμό στο κείμενο σου ΑΝ στην περίπτωση που υπήρχε ΕΝΑΣ ΝΕΚΡΟΣ μαχαιρωμένος στην αερογέφυρα στο Βόλο έβγαινες την επομένη και δήλωνες ορθά - κοφτά "Ε, και τι έγινε, σιγά το πράγμα, τόσους νεκρούς έχουμε σε κάθε πασχαλινή έξοδο στις εθνικές".

Αλλά επειδή ΔΕΝ πρόκειται να το κάνεις ΠΟΤΕ και αντί γι αυτό θα χύσεις τόνους μελανιού για ευθύνες, υπευθύνους, το "δύσμοιρο" ποδόσφαιρο που "πρέπει να είναι χαρά και όχι πόλεμος" και άλλα τέτοια Ξανθοπουλικά, έ άντε και γαμήσου κουκλίτσα μου.

Τις "εξετάσεις" σου "Εντιμότατε Κύριε" Μιχάλη Τσόχο τις έδωσες μαζί με όλο το συρφετοσυνάφι σου όταν χτυπήθηκε ο μακαρίτης ο (συνάδελφος σου και "ομόσταυλος" τότε στο Καλλιθεώτικο μπουρδελάκι) Συρίγος.

Και ΑΠΕΤΥΧΕΣ παταγωδώς !!!

Συνέχιζε να φιλολογείς μαλακοειδώς. Υπάρχουν ακόμα "ζώα" .....

Link to comment
Share on other sites

Αν και λόγω διαμονής δε μπορώ να έχω και την πιο έγκυρη άποψη, να πω ότι έχει τύχει να μας πάρουν χαμπάρι μετά από παοκ ΑΕΚ στην τούμπα όπως φεύγαμε από την 8 και να αρκεστούν σε ένα "ε χανούμια" χωρίς τίποτε άλλο, επίσης έχει τύχει πάλι στην τούμπα, κύπελλο καθημερινή, να φτάσουμε έξω από την 8 και να μην έχει ανοίξει ακόμα και η αστυνομία να μην έχει κλείσει τους δρόμους και να είναι και καμια 7-8 αθηναίοι να περιμένουν επίσης, δηλαδή μιλάμε για το καλύτερο κάρφωμα και να περνάνε μπροστά μας παοκια και να μη γίνεται το παραμικρό. Ισα ίσα θυμάμαι και 2-3 να χαμογελούν αμήχανα. Και μετά όταν άνοιξε η θύρα και μπήκαμε, ο δρόμος δεν είχε κλείσει ακόμα και περνούσαν από κάτω μας κι εμείς ήμασταν επάνω στην άκρη της κερκίδας και χαζεύαμε την περαντζάδα και όλα ήταν τρομερά ήρεμα. Σε φάση που θυμάμαι ένας να μας λέει "θα φάτε 3". Δεν ήταν και ότι πηγαίναμε αγκαλιά στο γήπεδο αλλά καμία σχέση με το σημερινό.

Επίσης θυμάμαι στο πρώτο μου κανονικό εκτός έδρας, ήμουν Θεσσαλονίκη μόλις 4 μήνες περίπου και δεν ήξερα δικούς μας εκτός από κάτι φλώρους που δεν ερχόταν εκτός και πήγα Χαριλάου μόνος μου, χωρίς να ξέρω καν που είναι το γήπεδο, απλώς ακολουθούσα όσους έβλεπα με κασκόλ. Σε κάποια φάση βλέπω κάτι κλειστά στενά και πάνε να στρίψουν κάτι σκώληκες και λέει ο μπάτσος "από δω θα περάσουν οι οργανωμένοι της ΑΕΚ, μπαίνετε με δική σας ευθύνη" και αυτοί λένε ε καλά ας πάμε από γύρω και στάθηκαν να το συζητήσουν. Εγώ πίσω τους λέω άκρη λίγο να περάσω εγώ που είμαι ΑΕΚ και λένε "α πέρνα". Οι σκώληκες. Όλα αυτά πάνω στην Παπαναστασίου με τίγκα κόσμο και με εμένα να κάνω μπαμ ότι είμαι ΑΕΚ και πέρασα αέρα. Σήμερα πχ δεν παίζει να μη με είχαν φερμάρει.

Τέλος πάντων, αυτό που λέτε ότι θέλει τεράστια προσοχή είναι γεγονός. Και ο περισσότερος κόσμος ΔΕΝ έχει επίγνωση του κινδύνου και κάνει του κεφαλιού του. Όσο πηγαίναμε γήπεδα εδώ πάνω θυμάμαι ότι πολλοί δικοί μας μόνο από τύχη δεν έγιναν μεζές λόγω βλακείας. Σε κάποιες περιπτώσεις ήθελε να καταστρώσεις κανονικά σχέδιο με χάρτες για το πως θα πας. Πάντως είχα να το λέω, όποτε κανόνιζα εγώ κάτι, ποτέ δεν είχαμε θέμα. Εντάξει δεν τους δέρναμε κιόλας, κοιτούσαμε απλά να μη πέσουμε πάνω τους. Και δεν πέφταμε ποτέ. Και από τότε είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι και στο χειρότερο γήπεδο να πας, αν έχεις κάνει το σχέδιό σου από πριν (και δεν θέλεις να πέσεις πάνω σε άλλους, αν την ψάχνεις να πέσεις είναι άλλο θέμα) μπορείς να πας αέρα ακόμα και 2 άτομα.

Η μόνη περίπτωση που είχα νιώσει ανασφάλεια ήταν στο Βόλο γιατί δεν ήξερα ούτε την πόλη, ούτε τι συνθήκες θα επικρατούν. Στην πράξη βέβαια ήταν πολύ εύκολο γιατί οι άλλοι δεν ήρθαν στην πόλη. Οι παοκτζήδες που τους έκαψαν το βαν πέρυσι για παράδειγμα πρέπει να ήταν τελείως βλάκες και να πήγαν λες και θα έβλεπαν ματς στο γήπεδό τους. Ε κάτι τέτοιοι συνήθως την πατάνε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πανω σε αυτα που ειπε ο ματζισιαν για εξωγενεις δεν ειναι μονο αυτο ειναι και οι εσωτερικες μεταγραφες πλεον υπαρχουν αλβανοι πακιστανοι ρωσοι τσετσενοι  αγγλοι γαλλοι πορτογαλοι που σε σκοτωνουν για πλακα και μετα αναβουν τσιγαρο και το βραδυ κοιμονται σα πουλακια.

Εδω μπαινουν μεσα στα σπιτια και σκοτωνουν γιαγιαδες για 30 ευρω και τους σκανε και κανα σιδερο στη μαπα.Αυτοι που νομιζετε οτι ζουνε σε γυαλα?

Ολα αλυσιδα ειναι εχει αγριεψει η κοινωνια γενικα και το ποδοσφαιρο ειναι ο καθρεφτης που κοιταζομαστε και πεφτουμε απο τα συννεφα.

Κεκλεισμενων λοπον ειναι τοσο απλο τωρα ο πρεζας 21 θα συνετιστει και δεν θα ξανακανει επεισοδια οπως εγινε και τη προηγουμενη φορα με το γαβρο και την επομενη χρονια ειχαμε διαφημιση του ποδοσφαιρου στο βολο.

Και 10 χρονια κεκλεισμενων να το κανουν την εντεκατη παλι της πουτανας θα γινει και θα γινουν και πολυ χειροτερα γιατι θα εχουν μαζεψει για 10 χρονια.

Μπραβο κυριε υπουργε πηρατε τη σωστη αποφαση πλεον υπαρχει ελπιδα.Κεκλεισμενων ,μεχρι να σβησει ο ηλιος.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή νίκη το Σάββατο και μπούλινγκ μετά στους δεκάδες ασβερκους ΚοζαναιοΤσετσενους που θα ναι πάλι στα επίσημα. Η νικη της ΑΕΚ επιβάλλεται για να περασουμε ηρεμα το επόμενο εξάμηνο της ζωής μας και το κυριοτερο να επιστρέψουμε στην κανονικότητα. Δε νοείται η ΑΕΚ να χάνει απτους γαυρους του βορρά,ποσο μαλιστα σε έναν τελικό οπως αυτον του Σαββάτου. 

Υγ. Τα χειρότερα στον υιό Σαββίδη ,με εκτίμηση .

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Για διπλό τρολάρισμα πάντως οταν το σηκώσουμε να φοράμε μπλούζες double όπως έκαναν αυτοί πέρσι . 

Link to comment
Share on other sites

Σε εξέλιξη βρίσκεται η σύσκεψη για τον τελικό και οι πρώτες πληροφορίες σχετικά με το πόσες προσκλήσεις θα διατεθούν έγιναν γνωστές. Συγκεκριμένα όπως μετέδωσε ο Άρης Ασβεστάς στον ΣΠΟΡ FM συνολικά θα δοθούν 840 προσκλήσεις.

Κάθε ομάδα θα πάρει και θα διαθέσει για τις ανάγκες της 120 προσκλήσεις και οι υπόλοιπες 600 θα πάνε στην ΕΠΟ. Έπεσε «ψαλίδι» στις προσκλήσεις για κάθε ομάδα, καθώς η αρχική σκέψη ήταν να δοθούν από 500 σε κάθε ομάδα και άλλες 500 στην ΕΠΟ. Μόλις ολοκληρωθεί η σύκεψη θα έχουμε και το επίσημο του πράγματος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ο τίγρης να πάρει τις προσκλήσεις της επο αν τις πάρει ο τσετσενος θα είναι επίδειξη δύναμης τίγρη κάνε κουμαντα 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
2 minutes ago, Hades said:

Το θέμα είναι ο τίγρης να πάρει τις προσκλήσεις της επο αν τις πάρει ο τσετσενος θα είναι επίδειξη δύναμης τίγρη κάνε κουμαντα 

αν δεν κανω λαθος και περυσι και στο βολο οι βου ειχαν παρει προσκλησεις επο στα επισημα περισσοτερες

 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
Just now, mobster21 said:

Του δεύτερου συνεχόμενου double.

Το κούρασαν λίγο.

ειναι επιτακτικη η αναγκη για εμφατικη νικη a.k.a ξεκωλιασμα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AEK Goa said:

oi Vou ksekinisan ta organa

vou.jpg

Κατά τα άλλα δεν θα γίνει τίποτα αυτή τη φορά 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Κατά τα άλλα δεν θα γίνει τίποτα αυτή τη φορά 

μακαρι να βγω ψευτης αλλα πιστευω οτι ετσι οπως το εκαναν φετος με κεκλεισμενων αν οι βου κατεβασουν κοσμο στην Αθηνα θα εχουμε δυσαρεστα γεγονοτα, κανουν τον τελικο κεκλεισμενων για να γλυτωσουν τυχον επεισοδια αλλα "βλεπω" να γυρναει μπουμερανγκ.. μακαρι να μην γινει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εκτος γηπεδου μακαρι να γινουν αισχη που θα αφησουν εποχη. Να τρεχουν και να μην φτανουν οι Σκοπιανοι. Και η Ομονοια δεν εχει και λιμανι σαν τον Πειραια να πεσουν να γλιτωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×